Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbabák nevelése! fórum

Kisbabák nevelése! (beszélgetős fórum)


14. Vikó 26 (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2009. dec. 31. 17:36

Szerintem egy kézre,lábra csapás,meg engedett!

Persze,hogy nem fakanállal,vagy apa széles bőrszíjjával!

De bizony tud már olyat tenni akár egy 1 és 1/2 éves is,amifelett nem szabad szemethunyni,tudnia kell hol a határ,mivel meddig mehet el!

Hangsúlyozom megint,nem veréssel kell kivívni a gyerek tiszteletét így szerintem nem is lehet!

Szóval úgygondolm,senkiek nem kell szégyenkezinie amiatt,ha rá üt egyet a gyerek kezére,lábára már ha nem azért teszi ezt,hogy a gyereke feletti hatalmát és erejét fitogtassa!

Ezzel azthiszem maximum félelmet és eltávolodást válthat ki belőle,de semmiképp sem tiszteletet,vagy odafigyelést!

Amúgy a fórum tényleg a kisbabák bántalmazásáról szól,szóval amiről én beszélek az tényleg egy más dolog!!

2009. dec. 31. 17:27

A lányom elmúlt 2éves, holnap leszek 12hetes terhes, de én se ütöm meg egyből a lábát, ha rugdos, pedig igencsak nagyokat tud rúgni. Ált. hason vagy mellbe. :( Bár sajnos volt, hogy odacsaptam, mikor a harmadik rászólás után még direkt rúgott egy negyediket. És még emiatt is szégyellem magam. De ugyebár ez más téma.

Egy pár hónapossal ezt nem lehet megtenni!!!

2009. dec. 31. 17:21
Egyébként nem tudom pontosan honnan is jutott eszembe ez a téma, de szerintem azért jó pár ilyen előfordul. Nem nálunk, hanem más családokban. Biztos nem nagy számban van jelen, de akkor is sok, ha 100családból csak 1 helyen is megtörténik.
11. Vikó 26 (válaszként erre: 9. - Kriszti1212)
2009. dec. 31. 17:18

Ja így már értem!

El sem tudom képzelni mit követhetne el egy jóformán tehetetlen párhónapos csecsemő,amiért megérdemelhetne akár egy kézrecsapást is!

10. c95c921ae7 (válaszként erre: 7. - Vikó 26)
2009. dec. 31. 17:17
De itt nem 16 hónaposról volt szó, hanem pár hónaposról. Szerintem a verés nem megengedett. Kézre csapni pedig max. akkor, ha szándékosan tesz rosszat a gyerek, tudatosan..Ha nem tudja, hogy vmi veszélyes, miért ne csinálná. Ez pedig nem ok a csapkodásra. De ha már megértette, hogy nem szabad, és mégis megtesz vmit, akkor egy egy kézre ütés elfogadható. De szerintem 1,5 -2 éves korig az sem.
9. Kriszti1212 (válaszként erre: 7. - Vikó 26)
2009. dec. 31. 17:15
igen, értem. De a te gyermeked már elmúlt egy éves. Én pedig kimondottan arra gondolok, amikor egy évesnél fiatalabb gyermeket ütnek. Tök mindegy, hogy csak kicsit, hogy ha üt.
8. Malacka73 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2009. dec. 31. 17:14
Lehet, hogy azok ketten csak mellényúltak... talán nem volt rajtuk szemüveg. Reméljük!
2009. dec. 31. 17:13

Kézre csapás és verés között nagy különbség van,nem szabad egy lapon említeni a kettőt!

Pl mikor a 16 hósom tollat próbál dugin a konektorba,vagy tépkedi a mérgező növény levelét,többedjére már igenis rá csapok a kezére!

Van bizony,hogy csak ebből ért!

Biztosan vannak sokan akik tudják,miről beszélek!

Nállam a "verés" fogalma itt ki is merül!

6. Kriszti1212 (válaszként erre: 4. - Malacka73)
2009. dec. 31. 17:13
Szerintem a lényeg átjött :) Előfordul, hogy melléütünk :)
2009. dec. 31. 17:12

Én csak azt nem értem, hogy minek születik az ilyennek babája?


Azt még megértem, hogy nagyobbacska gyereknek rácsapok a fenekére, vagy a kezére. Persze nem állat módon, csak tanító jelleggel, ha már a szó nem segít. De ilyen kicsiket?... Á, én soha nem bírnám megütni a kisfiamat.

2009. dec. 31. 17:11
Erről más a véleménye, csak elírtam. Az ilyenkort is. Kicsit szeleburdi vagyok ma, remélem, senki nem csap miatta a kezemre! :)))
3. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2009. dec. 31. 17:10
Ekkora szemétséget. Aki bántja a babáját, attól el kéne venni..
2009. dec. 31. 17:10

Biztos nem bántanám. Az erőszak erőszak szül, ha agresszióval reagálsz az ő agrasszivitására, akkor ezt tanulja meg.

Nem szabad odáig alacsonyodni, hogy megüssük egy pici babát! Persze, biztos van, akinek errős más a véleménye, nem vagyunk egyformák (iylenkor sajnos).

2009. dec. 31. 17:07

Sziasztok!


Elég furcsa cím, de másképpen nem tudtam megfogalmazni. Tegnap indítottam egy szavazást: "Te rá tudnál csapni pár hónapos babádra, mert "nem viselkedik"?" - ezzel a címmel. Most láttam, hogy már ketten is igennel válaszoltak. Nos, érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek erről? Miért léteznek olyan emberek, akik nem éves, hanem hónapos gyermekeket bántanak? Ti normálisnak tartjátok?


Régebben hallottam édesanyámtól, hogy egy ismerőse elverte egy alig fél éves gyermeke lábát, mert az erősebben rúgta meg a hasát, amikor pelenkázta. Kiábrándít, hogy ilyenek élnek ezen a földön. Főleg azért, mert az a kis csöppség még nem tudja mit tesz. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook