Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbaba és nyaralás fórum

Kisbaba és nyaralás (beszélgetős fórum)


1 2
2021. aug. 7. 23:42
...de nem baj. A láthatatlanság nem ment fel az emberies viselkedés alól.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Bichi)
2021. aug. 7. 23:41

Kedves Bichi!


Nem sértettél meg,mert nincs időm megsértődni. Ellentétes véleményt is lehet kulturtan írni. Arra gondoltam,elfogadható bármilyen vélemény,ha nem bántóan írják. Manapsag divat,h a frusztraciot ilyen hhelyeken engedik ki és bántják egymást az emberek. Tudom,hogy sokan másképp tennének,és ez nem is baj. Nagyjából arra voltam kíváncsi,másoknak milyen tapasztalatai vannak. Pl neked jó sok fölös energiád lehet,ha így ileoltasz

35. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 18:11
Ebben a helyzetben pont úgy intéznék mindent, ahogy leírtad.
2021. aug. 7. 17:47
Nem kioktatas semmi. Köszi a valaszokat!
33. Borian (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2021. aug. 7. 17:32

Kettővel elmentem, hármat nem vállaltam, mert annyival nem csak a nyaralás nehéz, hanem az egész élet. :-)

De, azért jórészt lazaság kérdése, van, aki ey-kétgyerekkel visz magával mindent, kiságyat, járókát, bilit, fürdőkádat, mi mindig rögtönöztünk. Persze kempingezni nem mentem volna el kisgyerekkel, de egyébként sem mennék. :-)

2021. aug. 7. 14:29
Ugyan a világvégére nem mentünk nyaralni, de a fiunkAt mindig elvittük magunkkal.Nem volt semmi probléma.
2021. aug. 7. 14:00

Nem mindegy az úticél, utazási mód sem. Nálam nem a kényelem az elsődleges szempont (de tény volt hogy csak amiatt nem gyerekkel mentünk), hanem a biztonság.

Más elmenni belföldre vagy a környező országokba gyerekkel kocsival, amikor ha gáz van, összecuccolsz és 5-6 órán belül itthon vagy. Európán belül általában elérhető távolságban van orvos, jól felszerelt kórház.

A rázós úticélokra nem vittünk gyereket.

30. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 13:54
Ha azt mondjuk, hogy menj, akkor kioktatás? Vagy az, hogy maradj?
29. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Borian)
2021. aug. 7. 13:52

Azért ez nemcsak lazaság és mozgékonyság kérdése.

Egy gyerekkel, autóval még könnyen elindulsz.

Kettővel, hárommal akik különböző korúak, már nehézkesebb.

2021. aug. 7. 12:07
Csináld ami neked jó. Ha otthon maradsz, akkor otthon maradsz.
2021. aug. 7. 12:02
????
26. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 11:57
Oké:)
25. manó2000 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 11:57

Szia!


Én is úgy gondolom, hogy nem sok pihenés van abban, hogy ugyanazt csinálom amit otthon csak egy rakás cuccot kell ide oda pakolni. Lehet hogy nem vagyok elég rugalmas. Én azóta tudok nyugodtabban nyaralni mióta nagyobbak a gyerekek. Már tényleg van normális pihenés és szabadidő. Könnyebb mozogni. Nyilván minden korosztályban van nehézség, de nem ugyan az.

24. Borian (válaszként erre: 22. - LionQueen🦁)
2021. aug. 7. 11:50

Ennyi a lényeg. Amíg nem tud beszélni, ha leteszed, ott marad, az dönt, hogy a szülő mit szeretne, neki mi a könnyebb.

Laza, mozgékony mamik mennek, aggódós, túlbonyolítók maradnak.

23. Borian (válaszként erre: 20. - NomNom)
2021. aug. 7. 11:48

Így van. A 2-3 évessel sem könnyű. Az ovis korúval sem. A kiskamasznak legyen mindenhol wifi, különben haragsuomrás van. A kamasz mindenre húzza a száját és lista, mint a dög, de utólag bevallja, hogy jó volt, csak buliból akasztotta ki az ősöket. Aztán nem akarnak veled menni többet.

Summa-summarum: sosem lesz felhőtlen. :-)

22. LionQueen🦁 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 11:43
Rendben van ez. Én is otthon maradnék a helyedben. Nem azért, mert egy egy 3 hónapos túl pici hozzá, hanem azért, mert otthon tényleg minden kényelmesebb. Remélem tudsz pihenni!
21. NomNom (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 11:38
Annyi idősen már kell is neki egy kis levegőváltozás, neked meg a pihenés.:)
20. NomNom (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 11:37
Őszintén most az 1 évessel rosszabb volt menni mint a 4 hónapossal. 😅 De csak az utazás része rosszabb mert unja, mászna, matatna.
2021. aug. 7. 11:33

Én simán mentem nyaralni amikor a fiam 3 hónapos volt.

2 nagyobb rokon gyerek volt velem (9 és 11 évesek), illetve anyósom (a férjem kórházba volt).

Minden rendben volt.

Simán elvolt a fiam.

A nagyobbak a medencébe voltak, mi meg a medence partjáról figyeltünk rájuk úgy, hogy a fiam a babakocsiba volt.

Én is tudtam fürödni, mert addig anyós volt a fiammal a parton;)


Sok helyre mentünk már akkor is amikor néhány hónapos volt, és sokat vigyázott rá a mama is.


Aztán mentünk később is nyaralni, na azok fárasztóbbak voltak, mert futni kellett utána:D


Soha nem zavarta a gyereket a helyváltozás és semmi.

Nyugodt, kiegyensúlyozott, megfelelően fejlődő gyerek volt és felnőttként is ilyen.


Tehát, én nem értek egyet azzal, hogy egy egy baba, csak az anyjával legyen, mindig ugyan azon a helyen bezárva.

Ez sem a gyereknek, sem az anyának nem jó.

2021. aug. 7. 11:23
Bevallom,még a gyerekágyas időben sem tudtam igazán pihenni. A 2 és fél éves gyerekkel nem igazán lehet...Persze,igyekeztek levenni a vállamról a "terheket",de egy gyereket nem lehet eltávolítani az anyjától. Nem is akartam,mert szeretem mind2 gyerekem. Csak a szülést ki kell pihenni,a 2-3 éves örökmozgó nem éppen a nyugiról híres... Ha elmennek egy hétre,v 10 napra,azzal legálisan egy kis szusszanáshoz jutnék. Persze,van lelkifurdalásom,mert a legjobbat akarom a nagyobbik gyerekemnek is. Remelem,könnyen átszokik a pár napra a mamájáékhoz...
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 184481d874)
2021. aug. 7. 11:17
Ezt gondolom én is,amit Roxána írt. Igen,megerősítést és véleményt is várok. Lesz még idő,hogy nyaraljunk,jövőre már 13-15 hónapos lesz. Az se sokkal lazulósabb,de jobb valamivel. Férjemnek abbab igaza van,hogy a nagyobbnak is joga van kicsit nyaralni,nagyszülőzni,-most is velem van mind2. Mindig velem vannak.
16. Borian (válaszként erre: 15. - 184481d874)
2021. aug. 7. 11:14
Két már kamasz gyerekem van, most egy egy éves cicám. Hidd el, sokkal egyszerűbb nyaralni egy kisbbával, mint akármekkora macsekkal. :-) :-)
2021. aug. 7. 10:40
Az én nézetem szerint egy csecsemőt nem kellene elvinni nyaralni,mert neki még a megszokott környezete a jó.Egy ideig azt kell tenni szerintem ami a picinek a legjobb:lesz még nagyon sok alkalom "bepótolni" ezt az időt.De persze mindenki másképpen gondolkodik.
14. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 10:27
Az enyém 4 hónapos, én sem vinném.
13. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 10:22

Szerintem ha a kényelemre alapozna az ember, kihalna az emberiség.

Amúgy meg ez a fórumnyitás inkább kioktató, mint maj amik erre jönni fognak. Nem tudom ki hogy van vele, de minek indítani egy olyan fórumot, ahol eleve ezzel kezded, tehát a te gondolataiddal ellentéteset már meg sem írhatja senki, ha mégis, az gonosz.

Én a helyedben inkább magammal beszélgetnék, az tuti nem pofázik vissza :))))

2021. aug. 7. 08:20
Csak a kényelem miatt marad otthon az ember. Ezt megerősíthetem. Aztán mégis elindultunk 2 pelusossal Balatonra, Mátrába. Egyedül külföldre nem voltam hajlandó elindulni 3 éves korukig....
11. globus (válaszként erre: 9. - 45ba38a594)
2021. aug. 7. 08:04
Megerősítést szeretne 🙂
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - 45ba38a594)
2021. aug. 7. 07:58
Kérdést azt elfelejtett feltenni :D
9. 45ba38a594 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 07:51

A leírtak alapján már mindent eldöntöttél, (kényelmi szempontokból) ezért nem értem mi a kérdés?

Neked jó pihenést itthon a picivel, a párodnak pedig a 3 évessel a nagyszülőknél.

8. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 07:10

Semmi gond ezzel.

Nagyszülőknél lenni úgyis csak a gyerekeknek nyaralás, szerintem...

Mi egyszer voltunk nyaralni babával Balatonon, a textilpelenkás, autó nélküli időkben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook