Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbaba és macska egy lakásban. Tapasztalatokat várok a témával kapcsolatban. fórum

Kisbaba és macska egy lakásban. Tapasztalatokat várok a témával kapcsolatban. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
57. csilla80 (válaszként erre: 56. - Csilla80)
2007. okt. 11. 23:07
"szorom"
2007. okt. 11. 23:06
Most az jutott eszembe,hogy egy ismerosomnel voltunk latogatoba,a baba 6 honapos volt es vegigneztem amint kis ujjaival kihuzza a szajabol a macskaszort ami kb 3-4 cm volt... felall meg most is a szorom a hatamon...
2007. okt. 11. 23:03

Még annyit tennék hozzá, hogy senkit sem akarok megbántani!!!!!!!

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy tart-e háziállatot, vagy sem.

Ez csak az én véleményem volt.:)

Lehet, hogy hülye vagyok, talán túlféltem a gyerekemet, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ez másoknak hogy fér össze, mármint a gyerek meg a macska. Én még a gondolattól is rosszul vagyok.

Sorry!!!!

2007. okt. 11. 22:59

Emagdi: nem bánom, ha butának (vagy talán hülyének) tartanak emiatt mások. Szeretem az állatokat, egy bizonyos pontig. Az állatnak kinn van a helye, és nem benn. Főleg nem egy kisbaba mellett.

Csak egy hülye példa: kisbaba a kiságyban, nekem ki kell mennem, macska be a gyerek mellé. És ha úgy helyezkedik, hogy a gyerek végig a szőrét szippantja be? Vagy úgy, hogy nem is kap tőle levegőt? Nyilván akinek állata van, az ilyesmire figyel.

Az állatok lehet, hogy nem koszosabbak az embernél. Sőt.

De én még mindig víz és szappan segítségével tisztálkodom, nem a nyelvemmel...:)

És a wc papírt is előnyösebbnek találom a nyelvemnél!XDDD


Jah, nemtom ez mit jelent, de régen, ha macskáztam vagy kutyáztam, meg se kellett fognom, már ha ránéztem úgy éreztem, hogy szőr van a számban. Ez mitől lehetett?:(((


Egyébként tényleg szeretem az állatokat. A cicám 12 évesen pusztult el, kutyám is volt egy csomó. Cicám halála óta nem szeretem a macskákat. Meg azóta nem, mióta Babuci megfogant. Ennyi.

Kutyánk lesz, de csak ha Babuci nagyfiú lesz. Macska azután se kell.:)

53. évi75 (válaszként erre: 52. - Mandula71)
2007. okt. 11. 21:28
szia! igen, tuti, mert kimutatták. hozzáteszem, nagyon szeretem az állatokat, és még család alapítás elött volt is macskám a lakásban.
52. Mandula71 (válaszként erre: 51. - Évi75)
2007. okt. 11. 21:25
Toxoplazmózisra gondolsz? Sajnálom, hogy volt vetélésed, de biztos vagy benne, hogy emiatt? És biztos vagy abban, hogy macskától kaptad el?
51. évi75
2007. okt. 11. 20:55
én macskát nem tartanék gyerek mellett egy lakásban. nekem volt vetélésem a macska bacilusa miatt, akkor milyen hatása lenne egy újszülöttre? kertben az más, nekünk is van, de csak kint.és az állati szörök a baba ágyban??
50. vikasz (válaszként erre: 42. - Mothertiger)
2007. okt. 11. 19:15
ugyanakkor jót tesz egy gyereknek a fejlődésében, ha állatok is vannak a közelében.
49. vikasz (válaszként erre: 42. - Mothertiger)
2007. okt. 11. 19:12

Nem vagy egyedül ezzel. Korábban én is így voltam vele, és ismerek mást is akinek ez a véleménye. Senki nem egyforma.

És igazad van, hogy egy gyerek nem fog minden alkalommal kezet mosni, ha állathoz ér, ami nem igazán egészséges.

48. JUL17
2007. okt. 11. 16:28
Ha rendben van tartva az állat miért ne lehetne a gyermeket a közelébe engedni. De csak is akkor ha rendszeresen féreghajtózva van az állat.Én nagyon szeretem az állatokat ettől függetlenül csak az udvaron megengedett vele a játék és a szeretgetés.
2007. okt. 11. 16:06

Itthon nekünk nincs most cica,de anyuméknál van,és soha nem volt gond.Elsô perctôl engedem,hogy Kata megsimogassa,attól amiért még ô nem tudja,hogy kezet kell mosni utána,én elviszem,és megmosom neki a kezét macska,vagy kutyasimogatás után.Egyébként is így tanul meg dolgokat,hogy eleinte mi csináljuk neki,vagy nem?

Én imádom az állatokat,és azt szeretném,ha Kata is hasonlóképpen érezne irántuk.Habár azt hiszem,emiatt nem kell már aggódnom,a kutyusokért nagyon odavan.

46. Loni (válaszként erre: 44. - Egypt)
2007. okt. 11. 15:49
Tudom, durva a példa. De amíg nincs gyerek, addig nálunk a macska a "gyerek".
45. emagdi (válaszként erre: 42. - Mothertiger)
2007. okt. 11. 15:47

a kulcsgondolat az volt, hogy te sem szereted az állatokat :))) nyilván akkor a gyereked is erre neveled.


semmivel sem koszosabbak az állatok az embernél. sőt....

a baj az emberek fejében van.

44. egypt (válaszként erre: 30. - Loni)
2007. okt. 11. 15:46

Kicsit durva egy gyereket egy macskához hasonlítani, már bocs... Hogy a gyereket se tennéd ki...

Egyébként a macskaszőrre rengetegen allergiásak, én nem kockáztatnám meg, hogy a kicsinél emiatt kialakuljon valami.

2007. okt. 11. 15:45
Sztem a macska sőt, semmilyen állat nem tesz jót egy kisbabának!
2007. okt. 11. 15:40

Én nem akarok senkivel kötekedni, mindenki maga tudja, hogy mit csinál. Személy szerint én nem engednék egy állatot se a gyerek közelébe, legalábbis addig nem, amíg meg nem tanulja, hogy kutyázás-macskázás után kezet kell mosni. Amúgy sem szeretem fogdosni az állatokat, nem szeretem, ha a gyerek is fogdossa őket. Csak most így ha belegondolok, a macska is, meg a kutya is egész nap a szőrét meg a seggét nyalja, hááááát, utána meg megy oda a gyerekhez... Boáááá!!! A szállongó szőrzetéről nem is beszélve.

Nah, bocsi. Kíváncsi voltál, hát elmondtam.


Egyébként ne vegyetek túl komolyan, valószínűleg fóbiám van.:-///

41. vikasz (válaszként erre: 40. - Mothertiger)
2007. okt. 11. 15:15
Szia! ez nem macskavédő fórum, jó és rossz véleményeket is várok. csak hát így jött össze, hogy csak jó tapasztalatok gyűltek eddig itt. várom az ellenpéldákat is.
2007. okt. 11. 11:53
Uh, annyi itt a macskaimádó, hogy inkább megtartom a véleményemet. Ti tudjátok.:)
39. Loni (válaszként erre: 37. - Vikasz)
2007. okt. 11. 11:23
Ja, akkor jó. A mi ciccünk nem mehet ki. Sajnálom is érte szegényt, de.... Többen mesélték itt a házban, hogy kiengedték a macskát, lement a pincébe, és soha nem jött vissza onnan. Vagy eltévedt (több ház pinyója van egyben), vagy a nyitott ablakon át kiment az utcára, megrémült, és elütötte az autó. Szóval cicc marad a lakásban.
38. vikasz (válaszként erre: 36. - Loni)
2007. okt. 11. 11:06
mi ketten fürdetjük. egyikünk fogja a másik tisztítja. de meg kell tennünk vele néha, mert nagyon koszos tud lenni a szőre az udvari játék után és magától elég lassan tisztul meg. ahová ugrik poros foltok maradnak utána :))
37. vikasz (válaszként erre: 33. - Loni)
2007. okt. 11. 11:02
Mi azért szoktuk fürdetni, mert hétvégenként kiengedjük az udvarra és imád a porban hemperegni. utána nagyon koszos tud lenni.
36. Loni (válaszként erre: 35. - Mandula71)
2007. okt. 11. 10:40

Oké, erre rákérdezek majd a dokinál. Köszi.


A fürdetés... hát... "élve nem úsznám meg". A cicc szó szerint kikaparná a szemem. :)

35. Mandula71 (válaszként erre: 33. - Loni)
2007. okt. 11. 10:30
Nem, csak ha valami miatt annyira koszos lesz, hogy nem tudja magát rendbe hozni. Szobacicáknál valóban félévente ajánlott a féreghajtás, ettől függetlenül gyerek mellett én gyakrabban tenném. Ártani biztos nem árt, de kérdezd meg az állatorvosotokat.
34. Loni (válaszként erre: 32. - Mandula71)
2007. okt. 11. 09:39
Arra figyelünk. Rendszeresn (félévente) kap rá bogyót a dokitól.
33. Loni (válaszként erre: 31. - Vikasz)
2007. okt. 11. 09:39

Még sohasem fürdettük.....

Kellene?

32. Mandula71 (válaszként erre: 30. - Loni)
2007. okt. 11. 09:36
Szerintem kisbaba mellett kifejezetten jó, ha a cica csak lakásban van tartva és nem kijárós. A cipőtökön ugyan ti is fevihettek a macskusznak fertőzést, de a kijárós cicáknál nagyobb az esély a fertőzésekre. Amire igazán oda kell figyelni, az a féregtelenítés. Szerintem ennek nagyobb jelentősége van, mint a szőrnek.
31. vikasz (válaszként erre: 30. - Loni)
2007. okt. 11. 08:49
A mi cicánk is szobacica. A szőrét gyakran átkeféljük, hogy az amúgy is kipottyanó szálakat eltávolítsuk. Ja és fürdetéskor is elég sok szőr távozik. így talán nem potyog annyira.
30. Loni
2007. okt. 11. 07:27

Nekünk is van cicánk. És szeretnénk babát. De nem akarjuk kitenni emiatt a cicát. Végül is családtagról van szó. Ha majd esetleg jön a második baba, akkor sem rakjuk ki az elsőt, pedig biztosan piszkálni fogja a kisebbet, meg hazahozhat a játszótérről bacit is. Szóval macs marad.

Hogyan oldjátok meg/oldottátok meg a macskaszőr kérdését? Én atól tartok a leginkább. Sajno, a mi macskánk szobacic, nincs is kertünk, így ez komoly gond.

29. lily3
2007. okt. 10. 21:57
Én sem tettem ki a cicámat a baba miatt/egyébként nagy állatbarát vagyok/.Sajnáltam szegény mert addig mindig a hasamon feküdt és ugy simogattam,az ágyban is.de a gyerek mellett ezt már nem engedhettem meg neki.Amugy a szobába ahol a gyerek aludt nem mehetett be egyébként ugyanugy a lakásban élt.És én sem takaritottam az almot.
28. benvik
2007. okt. 8. 19:15
Nekem két cicám van a lányom mellett. Soha nem volt gond belőle. Terhesen nem nyúltam a macskaalomhoz, és csak úgy simogattam, hogy nem feküdt az ölembe. Amikor hazahoztuk a babát, megmutattuk nekik, megszagolták a lábát, és elfogadták. A gyerekszobába nem mehetnek be, ott mindig csukni kell az ajtót. Most, hogy már közlekedik Kriszti a lakásban egy kicsit nehezebb az élet, mert minden reggel föl kell porszívózni a lakást. De a macskák soha nem mennek a gyerek közelébe. Bár néha már eléggé kell menekülniük.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook