Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbaba és macska egy lakásban. Tapasztalatokat várok a témával kapcsolatban. fórum

Kisbaba és macska egy lakásban. Tapasztalatokat várok a témával kapcsolatban. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. febr. 17. 19:41
Mi a tapasztalatotok lakásban tartott cicával kapcsolatban, kicsi gyerekek mellett?
2009. aug. 22. 21:56

most a saját eddigi véleményem ellen irok:

a cicát elvittük itthonról egy kedves idős házaspárnak ajándékoztuk. van helye cicának addig a baba mellett amig nem kezdd mászni,ha megoldható a teljes elkülönités! de aztán borzasztó nehéz. talán később, mikor a baba már ügyesen jár, és megérti hogy paucsba be-ki bujni stb, akkor is van helye az állatnak, ujra.

de belátom, soha ilyen tisztaság nem volt még, hisz a baba mászik, mezitláb kompozik stb, és nem aggódom a szőr miatt. fetrengünk a szőnyegen, amit közben ujra cseréltünk, sokkal jobb, szabadabb érzés, és a cica is boldog ott, ahol nem korlátozzák.

2008. máj. 17. 20:26
helló! a cicát állatorvoshoz vittük, nem is értette mért kell vérvétel neki meg toxolazma szuri!!!!!??? szakkönyvekből felolvasta hogy csak picike cica üriti, a felnőtt egyáltalán nem, ha benne van ha nem. meg ha bennem sincs akkor benne sem, mert már elkaptam volna. igy kapott évii szokásos szurit, és ennyi az aggódás a toxo-tól.
84. hu33 (válaszként erre: 83. - 79d1943975)
2008. máj. 7. 20:40

Nekünk is van macskánk itthon,mielött a párom terhes lett az állatdoki vért vett töle toxoplazmózisra.

Negatív lett az eredmény tehát nincs benne baci.Nektek is ajánlom a vérvizsgálatot,biztos ami biztos.

A macskalmot mióta kiderült hogy terhes én takarítom,ezzel is csökkenthetö a veszély.

Régen mezitláb szaladgáltunk a mamáméknál a tyúkszaros udvaron:-)ès nem lett semmi bajunk,talán egészségesebbek vagyunk mint a szmogos fövárosban élök.

Erröl ennyit

83. 79d1943975 (válaszként erre: 82. - Akác56)
2008. máj. 1. 19:31
szia! igy van, óvatosak leszünk, de azt mondta az orvos, ha én még eddig nem kapam el, lehet a cicában sincs. és csak a kiscicák, és csak a kakival üritik. ezt mondta. de megyünk dokihoz a cicával..... utána pedig óvatosan, max gumikesztűben, ha nekem marad a takaritás.
82. akác56 (válaszként erre: 81. - Mandula71)
2008. máj. 1. 08:10
Egyetértek Veled!A cica vizeléskor ürítheti a Toxoplazma kórokozóját, ezért a várandós kismama tartsa távol magától a cicaalmot.Lehet, hogy a benti cica nem ürít. A csecsemőre nézve nem jelent semilyen veszélyt, ha féregtelenítve van. Amig pici a baba ne hagyjuk őrizetlenül egy helyiségben!
81. Mandula71 (válaszként erre: 80. - 79d1943975)
2008. máj. 1. 00:34
Nem is kell sehova adni, pláne nem elaltatni! Nyilván nem állapotos kismamaként vagy csecsemő mellett kell beszerezni új állatot, de a már évek óta meglévő, rendszeresen oltott, féregtelenített cica nem okoz gondot. A születendő babádhoz gratulálok! Óvintézkedésként pedig most ne te takarítsd a cicaalmot:D
2008. ápr. 30. 16:02
na de akkor mit tegyen az ember? altassa el? nincs hova adni... a babaszoba pedig egy szúnyoghálós fa ajtóval lesz leválasztva, ahogy most az erkély, igy a macska a lábát se teszi be- ha meg kihozzuk a babát, akkor vele vagyunk, oda figyelünk. amikor me már nagyobb, kuszik mászik, akkor a macskát is el lehet különiteni, pl kizárni a nappaliból. és amugy se egy erőszakos, alszik a saját helyén, a kanapéra meg az asztalra se megy fel.
2008. ápr. 30. 15:33
Én nem tartom helyesnek, ugyanis több veszélyt is jelenthet mint amennyit nem, óvatosnak kell lenni
2008. ápr. 30. 15:30

sziasztok! ujra itt, imár 7 hetes terhesen! fő a tisztaság, és a babaszoba elkülönitése a macskától. nem tudom mi lenne ha el kéne paterolnom a cicát, akik gyerekünk-ként szerettünk eddig is. lesz most valaki, aki nála sokkal fontosabb, de elfér egymás mellett a kettő.

természetesenhigénia, macskaszőr sem a konyhában sem a ruhákon stb.

2008. ápr. 9. 18:47
Én nem vagyok ellene a macskáknak, de kisbaba és terhes mellé nem való! Ez az én saját véleményem. Mondtam annó a dokimnak is és azt mondta, hogy jobb félni mint megijedni!
2008. febr. 28. 15:13
sziasztok! új felhasználó vagyok. babát terevzünk, voltam is vérvételen. NEM voltam még toxoplazmás. pedig lakáskusz cicám 5 éve velem él, alszik stb... fő a tisztaság. és ha csak szoba cica, lehet hogy benne sincs. székletével pedig csak kicsi korában ürül-állitólag. ha két csikom lesz- picit talán távolság tartóbb leszek, a baba szoba pedig elzárt terület LESZ!
2008. febr. 28. 08:42
Sajnálatos, hogy Magyarországon a terhesek primer toxoplasma fertôzésének szűrôvizsgálata még nem általános :(
74. caravell (válaszként erre: 59. - Vikasz)
2008. febr. 28. 08:40
A nyars húsra, a nem megmosott zöldségre, gyümölcsre is a macskáról kerül. Nem is biztos,h az ember saját macskája... De rákerülhet minden egyéb más is, úgyhogy a higiénia nagyon fontos.
73. caravell (válaszként erre: 60. - Mandula71)
2008. febr. 28. 08:34

Toxoplazmózist konkrétan macskától lehet kapni (ezrelékes esélye van,hogy mástól).

A toxoplazma csak a terhes nőre veszélyes, pontosan a fejlődő magzatra, mert egyes fejlődési alakjai a parazitának képesek bekutni a magzatba. De azok a nők, akik terhességük előtt már átvészelték a betegséget (leggyakrabban nem is tudnak róla, egy napos hasmenés és annyi, normál immunrendszerű egyénnél), azok védettek.

2008. febr. 28. 01:28
A macska kint, gyerek bent.
2008. febr. 27. 16:32

Egyszer volt, hol nem volt volt egyzser valamikor régen... nem is olyan régen! A gyerekek falun együtt nőttek fel az állatokkal. Nem volt domestos, clarasept, hypo és társai, amelyekkel elpusztítottuk volna az összes mikroorganizmust, ami körülvett bennünket, ellenben voltak vegyszermentes növények és TEJtermékek, úgymond "oridzsi"...

A macska, kutya, lábasjószág és az ember békésen elfért egymás mellett.

Nem ismertük az allergiát és a génmanipulált termékeket.

Jó messzire mentem az eredeti témától, de csak annak éredkében, hogy próbáljunk meg mindenfélét több szemszögből megnézni, és csak azután távolítsuk el négylábú barátainkat a házból, lakásból, ház környékéről, ha tényleg úgy érezzük hogy nem tesz nekünk és gyermekünknek jót.

70. vikasz
2008. febr. 4. 11:44
Még annyi, hogy a gyerekorvos nem szól semmi rosszat mikor a cicát meglátta a lakásban. igaz ő macskabarát, még tetszett is neki cicánk.
69. vikasz
2008. febr. 4. 11:42

Sziasztok. Gondoltam leírom egy hónapos tapasztalataimat baba és macska ügyben. Amióta hazajöttünk a picivel a kórházból a cicánkat teljesen kicserélték. Sokkal nyugodtabb lett. Előtte követelőző, hisztis cica volt, persze csak amíg rá nem szóltunk. De mióta pici lányunk itthon van ezek elmaradnak.

Nem megy a baba közelébe, még az ágyába sem feküdt be egyszer sem. Kezdetben a szekrény tetejéről figyelte a babát, de csakis távolról. Most már megszokta a jelenlétét. Sőt, ha Lilien sírni kezd a cicánk jön és nyávog nekem, jelez. Ha hangosan sír, akkor a macska is elkezd hangosan, hasonló hangon nyávogni és közben szemrehányóan néz. Nagyon vicces. Ha már nagyon nem bírja az üvöltést, akkor elvonul a lakás egy csendesebb távoli zugába.


Persze arra odafigyelünk, hogy ne maradjanak ketten egyedül, mert hát mindenki hallott rémtörténeteket. Éjszakára kizárjuk a szobából a lakás többi részébe. Odafigyelünk, hogy a babaholmikon ne legyen szőr és, hogy a macska ne érjen hozzá.


Nem kell egy cicát azért eltávolítani, mert baba érkezik a családba. Persze, ha allergiás lenne rá a kicsi, az más.


Talán mi még szerencsések is vagyunk, hogy ilyen okos cicánk van.

68. amira3
2008. jan. 13. 19:15

Nekünk van macskánk is meg babánk is, már előre "féltem" mit szól a gyerekorvos, védőnő, de meglepően jól reagáltak...ha az ember rendesen takarít semmi gond.

Mi is vidéken macskák mellett nőttünk fel és nekünk sem lett bajunk...kimutatták, hogy akik vidéken állatok közelében nőnek fel, kevésbé allergiásak, és intelligensebbek akik körül van állat.

67. vikasz
2007. dec. 28. 22:16
nincs több vélemény?
2007. nov. 30. 17:51

Én kutyapárti vagyok,valószinűleg ezért sem kultiválom a macskákat.

De az a véleményem az állatnak semmi keresnivalólya a lakásban,pláne nem egy pici gyerek mellett!

2007. nov. 25. 20:35

Sziasztok!


Nekem egy 8,5 éves szürke brit cicám van. A házunk 2 szintes, és mi fönt vagyunk és onnan ki van zárva. Amíg pici volt a kisfiam teljesen elkülönítettük, állandóan kezet mostam stb. 8 hónaposan az első szava cica volt, utána kezdett el kúszni, és imádják egymást. A fiam 2 kézzel belemarkol a bundájába, keresztül mászik rajta, a mafla cicám meg hagyja. Odamegy a cica Dávidhoz, ha épp ő nem venne tudomást róla.

Az egyik ismerősünk macskája együtt aludt a kiságyban a babával, ezt semmiképp nem vezetném be nálunk.

A terhesség alatt se volt semmi gond, kerültem a cicával való érintkezést otthon,de tornáztattam egy nénit, és csak a konyhája padlóján volt elég hely, mivel idős volt nem tudott takarítani, fekete cicája van, hát az nagyon zavart, hogy minden csupa szőr volt, őt nem zavarta, mert rosszul látott.

64. Deszty
2007. nov. 25. 19:36
az már nem a macska hibája ha valakinek a szájában is szőr van:)))))))))
2007. nov. 25. 16:57

Sziasztok,


nekem egy 7 éves orosz-kék cicám van, aki nem kijárós, azaz szobacica. Minden védőoltást megkap, féregtelenítjük rendszeresen, heti kétszer-háromszor fésülöm és bárki jön hozzánk látogatóba, az nem hiszi el, hogy egy macskával élünk együtt, mert sem a ruhánkon sem sehol nem talál macskaszőrt....

Mikor kiderült, hogy babás vagyok egyből kiszoktatattam a drágát az ágyból (mert a lábunkhoz bejárt) illetve hónapok óta össze van téve a kiságy és minden áldott nap megnézem, hogy nem feküdt-e bele a kicsi ágyneműjébe... Szerintem minden csak szokás és szoktatás kérdése, semmi más.

Nekem az a véleményem, hogy ha valaki vállal egy állatot, azt tegye egészen addig, míg az a cica él. Természetesen, ha a kisbabám megszületik és kiderül, hogy allergiás rá vagy bármi baj adódna (de nem fog :-)), akkor elkezdünk valamiféle alternatív megoldáson gondolkodni.

Lényeg a lényeg, hogy megfelelő macskaápolás és takarítás mellett nem hiszem, hogy bármi probléma merülne fel.

Én 5 hetente jártam toxoplazma vizsgálatra a terhesség alatt, mert még nem voltam fertőzött, amin a dokim is csodálkozott, hiszen aki együtt él egy macskával, az elég hamar túlesik rajta. Itt vagyok én példának, hogy tisztaságban és "kultúráltan" is lehet együtt élni, egy fedél alatt... Ja, és még sosem volt macskaszőr a számban! :-)

62. Deszty
2007. nov. 25. 14:23
Én mint nagy állatvédő már most tudom ha lesz kisbabám óvni fogom mindentől!Azt a 9 hónapót kimlehet bírni hoyg nem macskázom kutyázom,mint hogy kockáztassak hogy valami baja lesz!Mert sosem lehet tudni!Nem hinném hogy kint az udvaron rosszabb sorsa lesz!Hisz az állatok is védik a kölykeiket az emberektől !Ezért van hogy sokszor elbújnak és hetekig nem jönnmek elő!Nekem ez a véleményem!
61. vikasz (válaszként erre: 56. - Csilla80)
2007. okt. 12. 11:03
ezt én sem bírnám elnézni! ilyenektől azért óvni kéne a gyereket. én sem fogom, hagyni, hogy a macsek a babához menjen, összeszőrözze.
60. Mandula71 (válaszként erre: 59. - Vikasz)
2007. okt. 12. 10:55
Ezért kérdeztem,mert azt értem,hogy kimutatják, hogy toxoplazmózisa van,de nem hinném,hogy azt is be tudták bizonyítani, hogy konkrétan macskától kapta el...
59. vikasz (válaszként erre: 51. - Évi75)
2007. okt. 12. 09:00
toxoplazmózist nyers hústól, vagy nem megmosott zöldségtől, gyümölcstől is lehet kapni nemcsak macskától.
2007. okt. 11. 23:22
Na neeeeeeee!!!:(((
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook