Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbaba és kutya? fórum

Kisbaba és kutya? (beszélgetős fórum)


22. ~CiCuLi~ (válaszként erre: 21. - 76e5505548)
2012. aug. 14. 15:05
:-DDD
2012. aug. 14. 14:42
Nemsokára a kutya maciját veszed el a gyerektől :DDD nálunk már ez van.
20. ~CiCuLi~ (válaszként erre: 19. - 76e5505548)
2012. aug. 14. 14:35

Jó ezt hallani :-) a mi kislányunk is szeptemberben születik :-)

Cicánk nincs csak egy cicaméretű kutyánk :-D ....

A babarácsot már most felszereltük, hogy szokja a kutya ez nem az ő területe .... de ha nyitva is marad nem igen megy be tudja nem szabad, hál isten 1-2 leszidás után rájött , hogy a gyerekjátékok nem az övé így azokat sem bántja csak a saját macijával játszik :-)

2012. aug. 14. 14:26

Szia!

Az én babám tavaly szeptemberben született, nekünk van cicánk és kutyánk is. Nem volt semmi baj velük, csak ki voltak csukva a gyerekszobából.

Azaz a macska depis lett, de az is elmúlt. Most, hogy a gyerek mászkál, felraktunk egy "babakerítést", így nem tud rájuk törni. Nem is az állatok akarnak átjönni, hanem a baba megy játszani : ), de egyedül még nem hagyom, csak ha én is ott vagyok


kb 9 hónaposan először annyit tudott beszélni, hogy: Gyere ide! Labda, add ide :DDDD Tegnap pl. mire észbe kaptam az összes babakekszét neki adta a kutyának.

2012. aug. 14. 14:14
Szomorú, hogy ilyen előfordult de azért én nagyon bízom benne , hogy nem lesz baj, egy rossz mozdulat és a kutyának mennie kell bár akkor a szívem szakad meg :-( .... azért egy 3 kg kis csivava nem hiszem, hogy életveszélyes lenne de már megtettünk mindent amit lehet , babarács az ajtón és szoktatjuk a kutyát a gyerekekhez .... remélem a legjobbakat
17. Lencsy (válaszként erre: 16. - Fzsuzsa76)
2012. júl. 26. 13:49
Persze..nem vitatható, hogy előfordul az ellenkezője is , sőt én is ismerek olyan családot ahol a nagy testű kutya pusztán "játékból" letépte a kisgyerek hajas fejbőrét ..viszont én úgy gondolom a negatív példa azért viszonylag ritka. Aláírom, hogy ha a baj megtörténik akkor azt a szülőt nem vigasztalja, hogy mások kutyája imádja a gyereket .. Állat és valóban kiszámíthatatlan , viszont én úgy gondolom jelek előjelek mindig vannak és ezt a meglátásomat a kutyaszakértők is megerősítik ! Oda kell figyelni , fel kell tudni ismerni a veszélyt jelző jeleket és ha vannak , lépni kell ! A kutyák akár csak az ember , nem egyformák , az idegrendszerük ..a hozzáállásuk stb . Nem szabad itt sem általánosítani . Nekem és a környezetemben csak pozitív tapasztalat van . Sajnálom, hogy nálatok gond volt ..
2012. júl. 25. 11:37
Nem írom le a történetünket, mert nem akarok senkit elijeszteni.Nekünk 7 éves kutyánk volt(lakásban), amikor megszületett a kislányom.nagyon szerettük a kutyánkat, tehát maradt.Pár hónapig nem is volt gond, de aztán megtörtént a baj.Ne feljtsük el, a kutya az egy ÁLLAT.Soha nem tudhatod, h a 10.000 happy end-del záródó kutya-baba kapcsolat után nem a te kutyád lesz e az, aki akár féltékenységből, akár bármiért (mert ugye ő egy ÁLLAT) az ösztöneinek engedve nem támadja e meg a pici babát.Szóval NE, különösen akkor ne, ha bérházi lakásban lennének együtt.
15. Lencsy (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2012. júl. 24. 20:52

:)

Szerintem sem rossz párosítás :)

2012. júl. 23. 17:56

Hamarabb volt kutyám, mint gyerekem, és lakásban tartottam a kutyát, mert városban laktunk akkor.

Nincs fertőzésveszély, ha a kutyát rendesen tartjuk, mitől lenne?

A picihez közel menni nem volt szabad, de amikor azt láttam, hogy ül a kutyám jó egy méterre a kiságytól és próbál hosszúra nyültött nyakkal rájönni, mi is lehet az, amitől ennyire tiltom...akkor megsajnáltam, odatartottam a lányom pelenkás fenekét, hadd szagolja meg. (Nagyon óvatos volt, nem is ért hozzá:D)

Másik, nagytestű kutyám és a kisfiam pedig (akkor már azonnal megszagoltattam a gyereket) úgy voltak egymással, hogy amikor felsírt a kicsi, szólt a kutya, és ott nyugtalankodott, amíg meg nem vigasztaltam a babát! Később a fiam a kutyába kapaszkodva tanult meg járni.

Minden szőrápolás mellett pár szál kutyaszőr azért előfordulhat. De akkor meg mi van? Na bumm! Egy játszótéren vagy séta közben több veszélynek van kitéve a gyerek.

Egyik gyerekem sem allergiás, mind imádja a kutyákat. Sőt...már kis korban megtanulták a kutya mellett, hogy tekintettel legyenek másokra.

13. Lencsy
2012. ápr. 6. 11:37

Úgy gondolom, ha valaki felelős állattartó és ezáltal szereti is a kutyáját akkor nem fog rajta túl adni csak ,mert baba érkezik . Neeem , nem azt mondtam, hogy a kutya előrébb való ,mint a gyerek ..csak azt mondom, hogy meg kell próbálni együtt a kettőt :) Figyelni, résen lenni ..ha úgy tűnik nem megy akkor még mindig ott a lehetőség hogy fájó szívvel, de megszabaduljunk a kutyától !

Nagyon -nagyon sok családot ismerek ahol a kutya előbb megvolt a mint a gyerek ..mind megtartotta a kutyát és semmi gond ..sőőőt sokak eljutottak odáig, hogy együtt sétálnak, mert a gyerek nem hajlandó a kutya nélkül :)

Kutyatartás a lakásban ? Nos ez egy más kérdés ..van szoba kutya meg nem szoba kutya ..mindenki eldönti maga !

12. f7b0203e3a (válaszként erre: 1. - ~CiCuLi~)
2012. ápr. 6. 10:13

Elvileg megfér.....itt nem arra gondolok, hogy bántani fogja a picit...

Viszont én a fertőzésveszély miatt nem tartanék a csecsemő mellett kutyát...+ a kutyaszőr...de ezt mindenki maga döntse el...én 2 éve költöztem panelba....oda nem vinnék kutyát, sőt semilyen szőrös állatot...pedig az én fiam már 6 éves. Nekem is van kutyám, de vidéken a nagyszülőknél az udvaron...így jól megfér a gyerekkel....

2012. ápr. 6. 09:06
Nekem egy 4 éves tacsim van, akiről ugye köztudott, hogy önző, akaratos, és azt hiszi, körülötte forog a világ. Pedig nincs ám elkényeztetve, elég jól nevelt kutya, de hát ezek a tulajdonságai akkor is megvannak. Nyáron születik a babóca, kíváncsi vagyok, mit szól majd hozzá. A babaszobába már most nem mehet be, és ezt be is tartja. Remélem, jóban lesznek.
10. Lencsy
2012. ápr. 5. 20:25

Sosem felejtem el ...

Roti szukánk volt mikor a kislányom megszületett . Alig mertem vele belépni az ajtón ,mert bennem volt a félsz .. Beléptem , a kutya megszagolta és attól a pillanattól elválaszthatatlanok voltak :) Ahogy betettük a kislányt a kiságyba a kutya lefeküdt mellé és őrizte . Ha vendég jött egy méter távolságig közelíthette meg a kiságyat , mert a kutya a fejével már tolta odébb ! Jelenleg egy közép snacim van 3 gyerek mellett ..nagyszerű párosítás a gyerek + kutya , de ezt csak az tudja akinél együtt vannak .

9. Lencsy (válaszként erre: 1. - ~CiCuLi~)
2012. ápr. 5. 20:20
Megfér :) A kutyus imádni fogja a babát és ahogy nő a pici is imádni fogja a kutyust :) Annyi tanácsot adnék csak, hogy ha hazaviszitek a kutyust ne zavard el a baba körül hanem hagyd hogy megszagolgassa és ugyanúgy bánj vele mint addig , mert a kutya is hasonlóképpen ,mint egy nagyobb testvér tud féltékeny lenni :) A másik ..figyeld a babát , mert szőrallergia előfordulhat ..ez leginkább kiütés formájában jelentkezik vagy állandó lázzal ..de ez nem túl sűrűn fordul elő tehát parázni nem kell tőle !
2012. ápr. 5. 12:29
Nem lesz semmi gond, nekem 3 kutyám van lakásban.
2012. ápr. 5. 11:14
Szerintem is lehet hogy óvni fogja, de én úgy vettem észre ez inkább a nagytestű kutyákra jellemző. Mindenképpen "mutasd be" a kutyusnak a picit, amint hazaviszitek. Ne érezze azt hogy, idegesek / izgatottak lesztek amikor esetleg meg akarja szaglászni.
2012. ápr. 5. 10:56
Szerintem nem lesz semmi gond. Sőt, néha még a kutya is nyugisabb lesz, mert óvja a kicsit.
5. ~CiCuLi~ (válaszként erre: 4. - R75)
2012. ápr. 5. 10:38
:-)) mivel a miénk sem valami gyerekimádó, valami ilyen szitut tudok elképzelni nálunk is ....aztán ki tudja lehet imádni fogja :-)
4. R75 (válaszként erre: 3. - ~CiCuLi~)
2012. ápr. 5. 10:08
A mienk az durcás volt... konkrétan letojta a gyereket... de így lassan 4év után már muszáj volt neki megbarátkoznia vele:D
2012. ápr. 5. 10:05
Semmi képen nem szeretnénk megvállni a kiskutyánktól :-) mert imádjuk, nagyon tanítható már most tudja, hogy az ágy tabu, kineveztünk neki egy fotelt és mostmár abban alszik...... ami a félsz nálunk, hogy féltékeny lesz a gyerkőcre de majd igyekszem rá is figyelni :-)
2. R75
2012. ápr. 5. 09:57
Nálunk megfért/megfér, pedig 60nm-en lakunk, és a kutyánk sem olyan pici... de azt valljuk, hogy a kutya volt előbb, miért kéne mennie? Meg amúgy is, akkor előbb kellett volna gondolkodni..
2012. ápr. 5. 09:44

Leendő vagy már gyakorló anyukák véleményét várom :-)

Van egy kiskutyánk a lakásban, szeptemberben jön a kisbabánk, mi a véleményetek erről , megfér kisbaba és kutya egyaránt?

Ki mit tapasztalt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook