Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisbaba és kiskutya fórum

Kisbaba és kiskutya (beszélgetős fórum)

28. anya4005 (válaszként erre: 27. - Fzsuzsa76)
2014. jan. 22. 11:12

Valószínű,h ilyen lelki okai lehettek! Hála az égnek a gyerekek elött is a konyhában és egy saját szobában laktak a kutyák,mert én gyűlölöm a szőrt a lakásban. Még,ha be is jöhet a csajszi (fürdés után) a szobába, bútor,szőnyeg tabu,és utána pórszívózás.

Igazság szerint most csak azért lehet a házban,mert a párja elpusztúlt,és gondoltam,a páromnak is,meg a kutyának is jobb lesz így!

27. fzsuzsa76 (válaszként erre: 24. - Anya4005)
2014. jan. 22. 09:30
Az eset után nagyon sok kutyaszakértővel beszéltem, hogy mi lehetett a probléma.Mindannyian egyetértettek abban, h az lehetett a gond, h a baba megérkezése előtt bejárása volt a lakásban mindenhová.Viszont a baba megérkezése után ki lett tiltva a babaszobából, és még más szabályokba is ütközött, tehát úgy "gondolta", h a baba a gond, tehát vele kell "megküzdenie" az elsőbbségért.Azonkívűl elmondták, h a terrierek jól tanítható, okos, értelmes, fegyelemre nevelhető kutyák, de gyerek mellé, különösen újonnan érkező baba mellé nem valók, mert nemcsakhogy önfejűek és makacsok, de sajnos a legnagyobb gond, h kiszámíthatatlanok:-(
2014. jan. 22. 07:49
En nem mondtam h biztosan szelidebbek.ezeket olvastam olyan forumokon ahol olyan emberek irnak akiknek ilyen kutyajuk van..en biztos ha lesz kisbabam 1 eves koraig nem nagyon fogom engedni h kutyazzon, csak tisztes tavolsagban
25. Bcicus (válaszként erre: 22. - FEE1988)
2014. jan. 22. 03:04
Hát ne legyél benne biztos, hogy a máltai ilyen szempontból jobb mint egy terrier. A mai állomány már egyáltalán nem olyan kezes bárány. Én sokáig dolgoztam kisállatokkal és a máltaikkal sokkal több gond volt mint egy terierrel.
24. anya4005 (válaszként erre: 19. - Fzsuzsa76)
2014. jan. 21. 23:20

Mivel a mi westieink nem nálam nőttek fel,nem igazán ismertem őket,mikor jött a baba (1,5 éve voltunk együtt,mikor szültem,ráadásul nekem a kutya a németjuhász méreténél kezdődik,tehát a két kis vakarcs nem lett a szívem csücske,de elláttam őket,és most is én látom el a kiscsajt),pont ezért én soha nem hagytam,hogy bejöjjön a szobába,ahol a gyerek volt pl. a játszószőnyegen. Most is kint van a kutya a konyhában (nem kell félteni,van 20m2-je),és csak akkor jöhet be,ha hívom,a gyerekek meg még elég picik,hogy ne hagyjam őket a konyhában lófrálni.

Borzasztó,ami a kislánnyal történt,de ennél durvábbat is hallottam már,talán tudat alatt ezek miatt a történetek miatt van bennem a félsz.

2014. jan. 21. 22:49
és nagyon sajnálom ami a kislányoddal történt :(
2014. jan. 21. 21:59
A terrierek hiába kistestüek, megbizhatatlanok, önfejüek és makacsok..elöször én is yorkit akartam, de lebeszéltek rola mert terrier és az nem kisgyerek mellé valo..viszont egy máltai kiskutya nagyon szelid, imádja a gyerekeket, nem bánja ha gyömöszölik.legalábbis én ezt hallottam rola
21. andi6020 (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2014. jan. 21. 21:33
Jó pelenkának nincs.
20. anya4005 (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2014. jan. 21. 20:45

Én azért min.30 percre viszem ki,ha nem esik semmi! Esőben,hóban a kutya sem szeret csavarogni!

Am nincs szaga a pelenkának?

2014. jan. 21. 20:45
Ezt eddig itt még soha nem írtam le nyilvánosan, talán 1- 2 embernek privátban az orrplasztika fórumosok közül, de most leírom a mi történetünket a kutyával, és persze erről mindenki azt gondol, amit akar.Szval első kislányom érkezése idéjén volt egy welsh terrierünk(kistestű kutya).Imádtuk, törődtünk vele, sétáltattuk, stb.Többen mondták talán nem kellene kutya a babához, de mi állítottuk, h nem lesz gond, mi ismerjük a kutyánkat.5 hónapos volt a kislányom, ült (v vlami olyasmi:-)) mellettem a kanapén, kutya ült velünk szemben a földön, csóválta a farkát.Egy másodperc tört része alatt támadásba lendült, és megtámadta a lányom és LEHARAPTA/LETÉPTE az orrcsúcsát, a felső foga pedig a szeme alatt kb 0,5 mm-rel állt meg.Ha nem ülök mellette már nem él.2,5 órán keresztül műtötték az 5 hónapos gyönyörű kisbabámat, akit úgy vittek be műteni, h aláirattak egy papírt velem, h miután sürgősségi műtét, és nincs idő próbálgatni, h allergiás e vlami gyógyszerre, így nem vállalnak felelősséget....most 10 éves és jövő hónapban készülünk a helyreállító műtétsorozat első műtétjére:-( természetesen orvosi és nem kizárólag esztétikai megfontolásból.Én ennek ellenére állítom, h nem a kutya hibája volt, a kutya mégiscsak egy ÁLLAT, és a gazdának kell tudnia kezelni a helyzetet és dönteni.És egészen más a helyzet, ha egy már minimum járni tudó gyerekes családba érkezik egy kölyök kutya, és együtt nőnek fel, és megint más, ha már egy pár éves kutya mellé érkezik a "falkába" egy baba. Szval előbb baba, aztán később jöhet a kutya.
2014. jan. 21. 20:12

Nálam van pelenka. Az egyik kutya addig tartja vissza, amíg haza nem érünk, nem használná a pelenkát, a másik rápisil, ha nem vagyunk itthon, és nincs aki kiengedné. Ha itthon vagyunk, odaáll az ajtóba, hogy engedjem ki.

Amúgy meg rendszeres időpontokban viszem őket ki arra a 2 percre, megszokták már, rááll a szervezetük.

17. andi6020 (válaszként erre: 16. - FEE1988)
2014. jan. 21. 20:10
Kiviszed, pisil, beviszed, kész. Ez kb 2 perc.
2014. jan. 21. 20:06
hát nem tudom, szerintem sem kellene, de akor meg ha nem tudom levinni elégszer akkor meg bepisil..
15. anya4005 (válaszként erre: 14. - FEE1988)
2014. jan. 21. 19:56

Szerintem napi 2 séta elég is. Volt egy ismerősöm,kertesházban lakott,vett egy kutyakölyköt. Mivel hideg volt,bent tartották egy ideig,raktak le pelenkát. A kutya 10 évesen is bement az udvarról elvégezni a dolgát ugyanabba a sarokba- sosem szokott le róla. Persze,te tudod, nem vagyok kutya-guru,az biztos,én nem használtam/használnék ilyesmit!

A miénk nemrég volt műtve (hátsóláb), de még félnyomin is ki kellett vinni sétálni,mert nem volt hajlandó pisilni se a kertbe,úgy megszokta,h oda nem szabad a gyerekek miatt.

2014. jan. 21. 18:21
a kutyapelust akkorra gondoltam mikorlesz kisbabám is es lesz olyan alkalom hogy pl nem tudunk egy nap lemenni csak kétszer..A baba elött persze kint kell neki mindig :)
13. anya4005 (válaszként erre: 12. - FEE1988)
2014. jan. 21. 17:07
Szerintem se alom,se pelus,se műfű! Ha naponta 2-3 alkalommal leviszed,megszokja,mikor van ideje a dolgait elintézni. Ha kicsiként a lakásba szokja ezt meg,később nagyon nehéz kinevelni belőle. Szoktatás alatt be fog piszkítani,de nekünk pl. 2 hét alatt megszokták a rendszert és utána nem volt gond. Na jó,amikor tüzelt a kiscsaj,akkor a pasi nem bírt magával,de ti 1 kutyát szeretnétek.
2014. jan. 21. 15:00
az alom inkább vagy a kutyapelus? hát a szörhullás ellen nem tudom mit lehetne. többet kell ezután porszivozni :) a sétáltatás az pórázon vagy póráz nélkül? Póráz nélkül nylván könnyebb :) de azt hogyan tudom neki megtanitani?
11. f25b952f4e (válaszként erre: 1. - FEE1988)
2014. jan. 21. 12:11
Ha szeretnél kutyát, akkor még most az ideális a megvásárlása. Így mire a pici érkezne a kutyus sem lenne már kölyök és addigra mindenre meg lehetne tanítani, ami szükséges. Azért, ha jön a baba tényleg érdemes almot beszerezni és szokatni hozzá a kutyát, mert előfordulhatnak olyan esetek, hogy a babával nem tudsz mozdulni és akkor jó, ha van.
2014. jan. 21. 12:02
Nekünk van egy 5 éves labrador kutyusunk. Nagyon..sőt..túlságosan is eleven. Első babánkat várjuk..én is félek,hogy a kutya miként fogja fogadni,most,hogy érezni a pocakomban a mozgását úgy vettem észre,hogy velem szemben nyugodtabb,óvatosabb. Azért a félelmek megvannak,nem beszélve a szörnyű szőrhullásáról,amire már mindent kipróbáltam,és nem szeretném,ha ez így folytatódna..a baba majd egyszer mászni fog,járkálni stb..valahogy a kutyaszőrt le kéne csökkenteni minimálisra. Van ötletetek? :)
2014. jan. 21. 02:26

Ha most jönne a kutyus az még jó, mert már nem lesz kölyök mire jön a baba.

A gyereknek is nagyon jót tesz ha van háziállat mellette.

2014. jan. 20. 21:07
Nekünk 2 westienk volt,mikor terhes lettem. Esőben,hóban,mindegy volt,én vittem a kutyákat sétálni,ha mondjuk a párom nem volt otthon! Jó időben kifejezetten élvezet volt: gyerek a babakocsiban,2 kutya mellettem,1-1,5 órákat sétáltunk. Persze,ehhez kell,h a kutya minden körülmények között szót fogadjon (nem ugrál,ott marad : így nem kérdés,h a babát csomagolod ki előszőr)! Most kertesben lakunk,az egyik kutya már elpusztúlt,2 gyerek van,de a séták megmaradtak!
2014. jan. 20. 09:51
Köszönöm:-) en mind a kettot nayon szeretnem:-)
2014. jan. 20. 09:27

Egy év alatt minden a helyére kerül a kutyával, aztán jöhet a baba. Minden megoldható.

Sok sikert!

2014. jan. 20. 09:05
Azt ajánlom, ha mégis a kutya mellett (is) döntesz, akkor a problémákat megelőzendő, szoktasd a kutyát kutyapelenkához is, vagy lehet kapni műfüves kutya WC-t amin átfolyik a pisi, a székletet meg le lehet szedni.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - FEE1988)
2014. jan. 20. 08:52

Minden megoldható, csupán akarat és elszántság kérdése. Az más kérdés, ha esetleg keveset tudsz aludni a babádtól, és éppen akkor aludnál a legjobbat, amikor a kutyát kell levinni... hááááát, nem a legjobb érzés lesz, a babát is megzavarni édes álmából, és Neked is kialvatlanul róni az utcákat.

Vedd figyelembe, hogy játszóterekre a kutyát nem viheted be, tehát amíg Te és a babád a többi babával, anyával töltenétek a szabadidőtöket, a kutyus otthon szomorkodik egyedül.

2014. jan. 20. 08:51

Szerintem ne legyen. A kisbaba érkezésével a háziállatok háttérbe szorulnak, se annyi idő, se annyi energia nem jut rájuk, amennyi kéne.

Főleg ha még lesz egy év üresjárat is, amikor rendszeresen tudtok vele foglalkozni, lehordani és megszokja.

2. Ekka
2014. jan. 20. 08:49

Én nem csinálnám a kettőt együtt, és kisbaba mellett nem tartanék állatot sem.

Szoktam látni egy csajt, 3 mini kutyusa van, (meghatározhatatlan fajta) most szült. Kutyát-babát sétáltat.

Háát.. Már megfordult a fejemben, hogyan rendezi a sorokat, ha felmentek a lakásba.. Kit rendez először?! A nyakik felöltöztetett bébit, vagy a nyakig sáros kutyákat?!

2014. jan. 20. 08:35
Szeretnenk venni kovetkezo honapba egy maltai kiskutyat..viszont jovore kisbabat is szeretnenk..ez megoldhato szerintetek?marmint gondolok itt a setaltatasra..ha a parom dolgozik hogyan viszem le a kutyust?tibezt hogyan oldjatok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook