Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisautót, de melyiket?! fórum

Kisautót, de melyiket?! (beszélgetős fórum)

20. d41005143d (válaszként erre: 19. - 53a220fca3)
2015. nov. 22. 10:05
jo auto,baratnomnek is az van.
19. 53a220fca3 (válaszként erre: 1. - Mokuskas)
2008. nov. 11. 16:59

Toyota Yaris!!

Attól jobbat nem kapsz. (szerintem)

2008. okt. 15. 13:52

attól függ milyen korosztályban-és árban gondolkodsz. Csupa olyan írta, hogy "semmi baj nincs vele",akiké 5évesnél nem idősebb,sőt! A gondok a 7.-8. év körül jönnek ki többnyire. Japán autókhoz méreg drága az alkatrész,opelhez olcsó viszonylag és mindenhol lehet kapni. A renault-ok 10 év körül(tisztelet a kivételnek) teljesen bekrepálnak, a fiatok pedig darabokra esnek a 7. életévük környékén.


Ha igazán,még autó-autót szeretnél venni, akkor a régi típusok közül igenis opel, volkswagen(golf mondjuk),vagy a régi suzuki swift. Elnyűhetetlenek. A többi "divatos" női autó(seicento,chinquecento,clio,stb) darabokra hullanak, és méreg drága az alkatrész. A 10 év, vagy affellettiek még autó-autóból vannak,és nem agyontervezett,agyon elektronikázott csilli-villi izék.

17. rberni
2008. okt. 15. 12:39
Nekem egy Nissan micrám van!Nagyon jó kis női autó,könnyű vele parkolni,elég nagy a belső tere,kicsi a fogyasztása!Én csak ajánlani tudom!
16. Alexa77 (válaszként erre: 15. - Alexa77)
2008. okt. 15. 12:32
Ja, és olaszt se.
15. Alexa77 (válaszként erre: 13. - 298dc77b34)
2008. okt. 15. 12:32
Így igaz! Franciát, koreait még véletlenül se, bizonyos német autókat igen, japánt szinte bármelyiket!
2008. okt. 15. 12:30
Valaki írta, hogy a Toyotákat drága szervízelni. Ez abszolút nem így van, főleg, mert szinte nem is kell soha szervízelni. Gyakorlatilag csak olajat cserélünk, pedig nyúzzuk rendesen.:-)
2008. okt. 15. 12:28
A japán autók a legtutibbak! Férjemnek is és nekem is Hondánk van, nekem a nőiesebb civic (eladó most, bár nem olcsó :-), neki terepjáró, soha semmi gondunk nem volt velük, megbízható, strapabíró, kényelmes. Sose vennék más autót, csak japánt. Tehát Honda, Toyota vagy Mazda. Ha jó autót akarsz!
12. ad04b33206 (válaszként erre: 6. - Dancingqueen)
2008. okt. 15. 12:22

opelt nem ajanlom. Igaz nekünk astrank van, a legujabb es 2 ev alatt mar vagy 5x voltam vele szervizben. Elötte is opel astrank volt, es azert adtuk el mert mar többet költötünk a szervizre mint ami a kocsi ara. Nem is tudom miert mentem bele hogy ujra opelt vegyünk!!

Ja es az opel corsa uj olyan kicsi hogy hatra nem fert be a böröndöm rendesen mikor hoztak el a repterröl. Szoval mindennek mondanam csak jonak nem. Nagyon edi a designe, de ennyi!!

11. szendmen (válaszként erre: 1. - Mokuskas)
2008. okt. 15. 12:11
vedd meg az én swiftemet!! most hirdetem:D tele van extrákkal és még épp csak 10 múlt:) nembombázlak műszaki adatokkal! de hallgat a női safőrre:D
10. dorry
2008. okt. 15. 12:06
Toyota Yaris, egyszer remélem nekem is lesz...
2008. okt. 15. 12:03

Egyet ne vegyél illetve kettőt. A Smart, igazi édes kis bevásárlókocsi, jól manőverezhetsz vele a Tesco, Cora, Auchan áruházakban. De semmi több. Én nem tartom biztonságosnak, csak gondolj bele, nincs orra ezért egy ütközésnél tuti sérül a sofőr, ráadásul senki más nem fér bele. A Ford Ka kicsit nagyobb és állítólag a fogyasztása is jó, de nagyon törékeny jószág és ez is a kicsisége miatt veszélyes. A t6öbbi amiket írtak szerintem bármelyik Nézegess meg róluk minden adatot és hasonlíts. Aztán jöhet a döntés és a nézelődés.

Én most egy édes öreg Renault 19-es vezetek, mert nekünk csak erre az egy családi autóra futotta.

2008. okt. 15. 11:37

Szia!

Nekem renault twingom van,most a legújabb változat most adták ki 2 hónapja!Nagyon jó.Igaz kétajtós de könnyű ki-be szállni,másik fontos dolog a gyerek tuti nem nyitja ki az ajtót.Meg praktikus is el,,nagyon jó kisautó.Elötte is twingom volt 7 évig de a 7 év alatt csak a kötelező szervizbe kellett vinnem,nem volt vele gond!

7. yoya
2008. okt. 15. 11:26

Szia!

A Yaris jó kis autó, Apukámnak is az van 5 éve, soha semmi baja nem volt, jó a fogyasztása, nagyon szeretik. Dízeles.

Nekem egy 3 éves Honda Jazzom van, amivel szintén soha semmi probléma nem volt, szervizt is csak a kötelezőn látott, és szintén keveset fogyaszt pedig automata.

Annak ellenére, hogy mindkettő maximálisan megfelelne a Te elvárásaidnak (alacsony városi fogyasztás, kis parkhely igény, jól manőverezhető, alacsony szervízigény, használtan véve is megbízható stb.) mégis inkább a Jazzt javasolnám.

Mivel mindkettőt használom elmondom, hogy miért nem választanám a Yarist és mit imádok a Jazzban.

Nekem a Yaris kényelmetlen elöl is, hátul is, hosszú távon napláne. Akár sofőrként, akár utasként úgy érzem „nyomorgok” benne és mindig megvan az a rossz érzésem, hogy egy kicsi autóban ülök.

A Jazz kényelmes és nagyon jól lehet bele pakolászni. Ha lefektetem a hátsó ülést, rengeteg minden elfér. Hihetetlen miket hazahoztam már benne (4 étkező széket amit 12 ezerért szállítottak volna ki, tavaly 5 db 2,20-as thuját stb.stb.) és nem csak lefektetni lehet az üléseket, hanem felnyitni is, ekkor magasabb dolgokat rakhatsz az első ülések mögé. Így hoztam-vittem a 11 éves lányom nem éppen kicsi bicaját a szerelőhöz. Nagyon szeretem benne, hogy ilyen sokféleképpen variálható, mert sosem lehet tudni mikor lesz az embernek szüksége a helyre.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, esetleg nézegesd meg azt az oldalt amit már dancingqueen is említett, nagy segítségedre lesz a választásban, én is ezt olvasgatva döntöttem a Honda mellett.

Kiemelve onnan ez a két autó:

Jazz: [link]

Yaris: [link]

2008. okt. 15. 10:19

Opel corsa:)bármelyik típusa: A.B,C fantasztikusak!Olasz(fiat) és francia autókat semmiképp sem ajánlanék,akármilyen aranyosak a Seicentok meg hasonlók,tragédia a szervízelésük. Német autók sosem kopnak el, olcsó az alkatrész-japánt sem ajánlom,mert az áruk lehet nem rossz,de az alkatrészek horribilis áron vannak.

a www.totalcar.hu oldalon találsz olyan menüt, hogy "népítélet"....érdemes végignézni.


Jah,plusz nem írtad,milyen árkategóriában keresel:)

2008. okt. 15. 09:58

Szia! Mint ahogy előttem írta már valaki, a Toyota Yaris az egyik legjobb választás. Főleg, ha mondjuk dieselt veszel. Igaz, hogy a gázolajnak jelenleg magasabb az ára, mint a benzinnek, viszont a diesel Yaris kb. 4 l-t fogyaszt városi forgalomban is, tehát megéri.

Írták a Fiatot, nekem volt régebbi Uno, volt új Punto, nagyon jó őket vezetni, de 4 évre szólnak. Addig semmi baja, aztán előjön mindig valami. Ja, és a rossz utakat nagyon nem bírja. A lengéscsillapítóját simán kicsinálja a budapesti aszfalt is.

Volt Wolksvagen Golfom is, azzal is elégedett voltam, a diesel változat abból is elég jó, de a Yaris a legjobb eddig.

Daewo pedig ingyen sem kellene, bár előttem írták, hogy jó vezetni, de az is csak max. újonnan egy-két évig. Nálunk nagyon sok autó megfordul a családban, sok mindent tapasztaltunk már, a Bt-nek is vannak autói, így elég sokat volt alkalmam tapasztalni. Ami sose hagy cserben, az a Toyota, na meg a Suzukival is (a régi Swift) nagyon jó tapasztalatunk volt, igénytelen, nem fogyaszt sokat, viszont a töréstesztje nem valami fényes.

2008. okt. 15. 09:25

Szia! Nekem 207-es Peugeot-pm van nagyon szeretem. Nem fogyaszt sokat,kicsi könnyű vele parkolni. Semmi gondom nem volt még vele kopp-kopp.

Ja és egész jól gyorsul ahhoz képest,h. kisautó.


A hugomnak Daewo Tico-ja van,azt is szuper vezetni,nagyon kis ehlyes és ahhoz képest milyen pici egész nagy a belső tere,szintén problémamentes, a parkolás álom vele,bárhol meg lehet vele fordulni:)

3. panna77 (válaszként erre: 2. - Danica16)
2008. okt. 15. 09:07

Szintén csak ajánlani tudom!

Nekem volt már Fiatom is, jártam már Volkswagennel is, de véleményem szerint a Toyota -szervízelés szempontjából (is)- költséhatékony kis autó és nagyon megbízható!

2008. okt. 15. 09:00
Én a egy évjárattal ezelőtti Toyota Yarist ajánlanám, nekünk is az volt, imádtam, semmi baja sem volt, csak kötelező szervizen jártunk vele. És elég dinamikus volt, jól lehetett parkolni vele...stb.
2008. okt. 15. 08:57

Jelenleg gyeden vagyok másfél éves fiammal és van egy 6 éves lányom. Most már muszály vennünk egy autót, ha visszamegyek dolgozni!

Mit ajánlotok városi forgalomra, két gyerek szállítmányozásához melyik a legideálisabb ill. melyiket semmiképpen nem ajánlanátok?!

(alacsony városi fogyasztás, kis parkhely igény, jól manőverezhető, alacsony szervízigény, használtan véve is megbízható stb.)

Minden ötletet előre is köszönök:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook