Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kis mellűek, terhesség és szoptatás fórum

Kis mellűek, terhesség és szoptatás (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 18. 08:58
Nekem sincs nagy cicim és fiam 3évig lányom 1éves még mindig tudom szoptatni én 2ciciböl szoptatok a kezdetek ota szivesen válaszolok ha van kérdésetek:)
48. mogyianyu (válaszként erre: 47. - C1be9e6e0c)
2012. ápr. 18. 08:38
Ezen nem izgulj! Sőt akkor se, ha szülés után csak pár csepp tejcid lesz! Azt is add a babának, aztán az 1. héten szépen felszaporodik majd!
2012. ápr. 18. 01:16
Én is erősítem a tábort pont ma beszéltem valakivel erről hogy ilyen kis mellel hogy fogok majd szoptatni mert nem igazán akar nőni pedig a pocakom már rendesen megnőtt de mellem az sehol. Pedig 6. hónapos vagyok pont a héten.
46. 4561
2012. ápr. 11. 15:34
És én is azok közé tartozok, kicsi ciciből, sok tejcsi és sokáig!
45. 4561
2012. ápr. 11. 15:34

Kicsi volt a cicim, 70-es, terhesség alatt kicsit nőtt, szopitól még nagyobb lett.

16 hós a kisfiam, novembertől egyre kevesebbet szopizott, most már lassan-lassan abbahagyjuk, a cicim is egyre kisebb lett és most már akkora mint terhesség előtt, csak "lóg" is, nem csak kicsi! :-)

2012. ápr. 11. 14:56

75B-sel kezdtem. Terhességek alatt 1 kosarat nőtt, szoptatás alatt D-s lett, mire abbahagytam már csak 75A-s, B-s, igaz 1 dkg sem maradt rajtam a szülés után. Most a 2. gyerkőcöt szoptatom, és abszolút nem izgat, mekkora marad!

Aki hízik, ált. a melle is nagyobb marad, egyébként örülhetsz, ha az eredeti méret egy kis nyúlással....

2012. ápr. 11. 14:42

Szia,

Én is két gyerkőcöt szoptattam, összeségében 3,6 évig, rengeteg tejem volt :). Szoptatás után visszaállt az eredeti méret. Hannapannihoz hasonlóan sosem hordtam melltartót, (kivéve a szoptatás időszaka, természetesen) és mégis szép kis gömbölyded formájú a cicim, hiába kicsi.

42. Ami.
2012. márc. 26. 22:04

Egyetértek!

Nekem csinálva van a cicim,de az ultrahangon meglepődött a doktornő hogy van zsírszövetem,ugyh mondta h fogyás hízás,szülés stb esetén ugyanúgy nőni csökkenni fog a mellem,hiába szilikonos,hát fogyott is...remélem majd terhesség idején visszajön:)

2012. márc. 26. 21:18
A mell mérete a mellben lévő zsírszövet mennyiségétől függ, a tejmirigyek száma abszolút átlagos lehet. Tehát a kis mellűek is ugyanolyan eséllyel szoptathatnak, mint a nagyobb mellűek. A tejtermelésre ugyanúgy képesek, de előfordulhat, hogy gyakrabban kell mellre tenni a picit, mert kisebb a "tárolókapacitás". Fontos az önbizalom és a jó szoptatási gyakorlat
40. Hannapanni (válaszként erre: 1. - Cec20e66f6)
2012. márc. 25. 13:45

Nem hordtam soha melltartót, a nővérem szerint, ha borogatnám elmúlna...szóval kicsik a melleim.

Az első gyerekvárásnál nem nőtt, csak szülés után, de akkor hirtelen Samanta Fox lett belőlem...tej volt bőven. A többi várandósságnál már menet közben növögetett, ami még tetszett is. :-)

4 gyerekemet összesen 5 évig szoptattam, utána visszaállt az eredeti méretre (ill az első 2 után volt kihagyás, akkor is visszaállt).

Most ismét szép nagy, mert az ötödik babámat szoptatom, nagy eséllyel utána is marad a sportos aprócska cici, aminek óriási előnye, hogy nyugodtan futhatok vele. :-)

39. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Cec20e66f6)
2012. márc. 24. 16:54
Nem mondanám kicsiknek,éppen az alkatomhoz ideális.2 gyereket szültem,az elsőt 15 hónapig szoptattam,a másik 13 hós és még szopik.Rengeteg tejem van/volt,nagy cicim csak a terhesség végén volt,meg a szoptatás elején.De nem lett lógós egyáltalán,csak kicsi csíkok vannak rajta,ami nem feltűnő.
2012. márc. 24. 07:21

Ez attól is függ, mi számít kis mellnek.

Nekem 80/B-s melltartó kell, borzasztó kicsinek érzem. :(

Viszont a környezetemben mindenki azt mondja, hogy az alakomhoz képest nagynak tűnik, sőt, nem egyszer feltették, hogy eredeti-e? Hát nevetséges, bár egyszer én is látnám azt amit ők látnak...


Hogy a témához is hozzászóljak, a terhességem csak a 11. hétig élvezhettem, ikrekkel... Nekem ez idő alatt C-re duzzadt a mellem, de a missed ab. után két-három héttel visszatért az eredeti mérete. Talán teltebb és feszesebb maradt, de ugyanúgy B kosár kell.

37. Ami.
2012. márc. 23. 22:21

Anyukám 75B-vel kezdte és 4 gyerek után,most 90D-s.Nem örül neki:)

Nekem csinálva van,ugyh ennél kisebb nem lesz,csak nagyobb ha bedurran.Az alakja meg majd kiderül mennyit deformálódik.

2012. márc. 23. 19:10
75C-s cicikkel lettem terhes,és 80D-sel mentem szülni.:))Gyönyörűek voltak. Most 80B-s és sajnos az állaga is sokat változott.:(((
2012. márc. 23. 19:09
Ja és még nem szültem.
34. korteforma (válaszként erre: 29. - D71ef05a8e)
2012. márc. 23. 19:08

Én molett vagyok, mégis kis mellem van... voltam már hormon vizsgálaton is, ott minden oké volt.

Kb 10 éve plasztikáztatni akarom magam. Aztán valahogy most ez változott. Annyi rosszat hallani kidurrant szilikonról... nem szeretnék attól függeni.

33. jooeva
2012. márc. 23. 18:56

Nekem is kis melleim voltak, 2 gyereket szültem és szoptattam, összesen 2,5 évig.

Terhesség és szoptatás alatt nőtt 1-2 méretet, tejem bőven volt, mert a gyerekeim havonta 1 kilókat híztak.

Szoptatás után visszanyertem a terhesség előtti súlyomat és a mellméretem is visszaállt a kicsi-takarosra.

Mostanság tovább fogytam és sajnos a melleim is fogynak......

Szerencsére a párom így is odavan értük!

32. cec20e66f6 (válaszként erre: 31. - 5e48d37001)
2012. márc. 23. 18:52
Én is mindig onnan fogyok. De ha fel jön pár kiló, nem oda megy :S
31. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Cec20e66f6)
2012. márc. 23. 18:34

Szia!

Nekem teljesen visszaállt az eredeti méretre.

75/B voltam terhesség előtt, alatt C-s,szoptatás D-utána megint B-s.

Most jelenleg A vagyok,mert fogytam.

30. cec20e66f6 (válaszként erre: 29. - D71ef05a8e)
2012. márc. 23. 17:50
Az én férjem még nem igen látta őket :S szégyellem. Pedig próbál engem is megnyugtatni, na dehát ha rájuk nézek, kizárt, h ezt szépnek lehet látni. És tényleg: legalább lesz remélhetőleg 9 hónapja, h szépnek lásson :D
2012. márc. 23. 17:48
Nekem nagyon kicsik a melleim, A-s melltartó kell, akár vékonyabb, akár kerekebb vagyok éppen, legfeljebba mell alatti méret véltozik, de a kosárméret sosem lesz nagyobb. Felkészültem arra lelkileg - azt hiszem - , hogy nekem a terhesség alatt is csak átmenetileg fog nőni a mellem, és utána még rosszabb lesz. Bár, abban is van valami jó, ha már most üres zacskó, mert legalább ennél rosszabb már nemigen lehet... én ebben reménykedem, aztán nehogy meglepődjek, hoyg ennél is van lejjebb:) A férjemet is készítgetem már fel erre, mondjuk ha mellbolond volna, eleve nem engem vett volna el, így elhiszem neki, hogy minusz pár centi már nem vágja földhöz (ezt persze én mondom így, nem ő). Ez van. De remélem, hoyg legalább tejem lesz, és csak a szírszöveteim nem oda csoportosulnak, tejmirigyem még talán lehet valamennyi:)
28. cec20e66f6 (válaszként erre: 26. - Pemete)
2012. márc. 23. 17:46
Mondd a receptet!!!!! :) Hogy csináltad? Vagy kérdezzük a lurkót?? :D
27. cec20e66f6 (válaszként erre: 25. - Nikletty)
2012. márc. 23. 17:45
Remélem üdítő kivétel leszel, ha abbahagyod a szoptatást, és megmarad a méret, de minimum szépnek fogod látni! :)
26. pemete
2012. márc. 23. 17:44
Én 75 B-s melletartót hordtam a terhesség előtt, most mivel súlyra is több vagyok pár kilóval, ezért 80 C-set hordok. Nekem sokat nőttek a melleim, és nem lettek kisebbek a szoptatás után.
2012. márc. 23. 17:43

szia

én 75A-s voltam, most 10hetes a babám, szopizik és 75-80/C-s a mellem

hát én is kíváncsian várom mi sül ki belőle a végére...

mikor a kicsi jól kiszívja a cicim, hát eléggé kis szottyos zacskónak érzem... akkor milyen lesz ha vége lesz?

hát vagy visszajön az eredeti kis mellem csak még szottyosabb, vagy egy B-s marad kis szottyosan, bár párom szerencsémre szereti, lehet "nyúzni" :P de azért egy kicsit dögösebb mellel én is jobban bírnám magam

meglátjuk

2012. márc. 23. 17:42

"Úgyhogy a méret nem függ össze a mell nagyságával."


Nem azt akartad írni, hogy a tej nem függ össze a mell nagyságával?:-))

23. cec20e66f6 (válaszként erre: 21. - Giga455)
2012. márc. 23. 17:41

Ez is igaz, nem kell felkötni, már ez is pozitív :D

Azért ez igazságtalanság :(

2012. márc. 23. 17:40

Kis méretű melleim 1 számot nőttek a szoptatás alatt.Ahogy csökkent a tej,úgy tért vissza az eredeti formája.Mivel soha nem voltak nagy melleim,így nem okozott lelki törést.:D Kicsi és formásak.


A szoptatás simán ment.25 hónaposan hagytuk el a cicizést.És tejem volt bőven!


Úgyhogy a méret nem függ össze a mell nagyságával.

2012. márc. 23. 17:39

75A-s a méretem :S Amíg szoptattam (25 hónapig) nagyobb volt, de ahogy apadt a tejem, úgy lett egyre kisebb, végül a régi méretet kaptam vissza :(

Azt szoktam mondani: inkább mellbenövés, és ha borogatnám, lehet el is múlna :D De legalább nem lóg :D

20. Bella 13 (válaszként erre: 13. - Kata 1977)
2012. márc. 23. 17:36
Úgy bizony!!! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook