Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kis faluban miből élnek az emberek? Ahol nincs közelben nagyváros, munkalehetőség? fórum

Kis faluban miből élnek az emberek? Ahol nincs közelben nagyváros, munkalehetőség? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
12. Hné80
2015. nov. 4. 07:30
Mubkalehetőség van!!!! Kerestem én is alkalmazottakat... (többféle munkakör) az emberek NEM akarnak dolgozni!!!!
2015. nov. 3. 16:42
Se vidéken,se Budapesten nincs munkalehetőség ebben az országban jelenleg,így mindenki menekül ebből az országból.
10. globus
2015. nov. 3. 16:38
Amit még kifelejtettem, többféle mozgóárus járja a falvakat, lehet vásárolni péksütit, kenyeret, fagyit, fagyasztott élelmiszereket, állateledelt. Posta is működtet mobil járatot, 100 ezer ft-ig lehet pénzt feladni, leveleket, vásárolni aprócikkeket.
9. globus (válaszként erre: 1. - Gordonka)
2015. nov. 3. 16:22
Akinek van munkája, jellemzően ingázik. Szabadidejében kertet művel, így az élelmiszer nagyját megtermeli. Nem mindenki, de ha már adott a földterület, inkább több hasznot hoz, mint a fűnyíró tologatása. Mivel nincsenek plazák, bevásárló központok, nincs állandó vásárlási kényszer. Valószínűleg kevesebbet költenek ruházatra, divatra, kultúrára, szükségtelen műszaki cikkekre stb. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Idősek tényleg semmire nem költenek, befizetik az ebédet, amit önkormányzat házhoz szállít. Pár éve még ismertem olyan bácsit, akinek nem volt bevezetve az áram a házába. Elemes rádiót szokott hallgatni.
2015. nov. 3. 15:58
Amit a többiek írtak + férfiak naponta ingáznak épíőiparba dolgozni, útépítés, stb., kis mikrobusszal. Sőt, sokan úgy mondják, hogy "szállón dolgozom", vagyis csoportosan elviszik őket hídépítéshez (általában környékbeli vállalkozó alkalmazottjaként), útépítéshez, szállást is biztosítanak, hetente - kéthetente járnak haza. A nőknek már nehezebb munkát találni, így általában háztartásbelik.
2015. nov. 3. 15:49
Főként mezőgazdaságból,ill. elutaznak naponta 80-100 km-re lévő gyárakba dolgozni.Egy bizonyos réteg számára szinte kizárólag közmunka ,felváltva álláskeresésivel.Falun is vannak jobb életszínvonalon éők,ők foglalkoztatnak helybeliket kertészként,takarítóként stb.
6. Nátháska (válaszként erre: 1. - Gordonka)
2015. nov. 3. 15:45

Szia!

Valójában... segélyből.

Munkát adhat még

- az önkormányzat, pl. családlátogatók, önk. dolgozók,

- faluban 1-2 bolt, pl. C@@P, CB@,

- nagygazdálkodóknál, gazdáknál bedolgozási idénymunka, takarítás.

- pl. a Volán szereti a falusi sofőröket, mert akkor a faluba közlekedő járatot nem kell este visszahozni a városba (a garázsba), hanem a faluban lehet "hagyni", és reggel műszakos járatnak onnan indítani.


A fiatalok ezért költöznek.

5. syria (válaszként erre: 1. - Gordonka)
2015. nov. 3. 15:45
Közmunkából. :( Háztájiból.
2015. nov. 3. 15:42

Én ismerek borsodi kisfaluban élőket, nagyon sokat utaznak a munkalehetőségért, illetve fokozatosan költöznek el az emberek.Évente fogy a lakosság, mivel már a mezőgazdaság is javarészt gépesített.

Illetve a helyi hivatalokban pl óvoda, községháza,bolt, kocsma, kb ennyi.

Persze ez csak amit én ismerek, lehet, hogy van ahol másképp megy.

2015. nov. 3. 15:39
azért olyan drasztikusan nem
2015. nov. 3. 15:33
50 év alatt drasztikusan csökkent az önellátás falun is. Miből élnek az emberek, ha nincs a közelben munkalehetőség? Ha érintett vagy, örömmel várom a véleményed.
2015. nov. 3. 15:32
Kis faluban miből élnek az emberek? Ahol nincs közelben nagyváros, munkalehetőség?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook