Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kis faluban miből élnek az emberek? Ahol nincs közelben nagyváros, munkalehetőség? fórum

Kis faluban miből élnek az emberek? Ahol nincs közelben nagyváros, munkalehetőség? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
72. Mezei Virág (válaszként erre: 71. - Syria)
2015. dec. 4. 11:24

Nagy részük ezt akarta. Megkaptuk mindannyian.

Statisztika meg ugye: hahaha!

Attól függ, ki készíti.

71. syria (válaszként erre: 69. - Mezei Virág)
2015. dec. 3. 20:42

Hogy mondhatsz ilyet? A "hivatalos" statisztika egészen mást mutat.

Ha mindenki, akinek tele a... megtehetné, hogy lelépjen, csak azokon a településeken lézengene néhány ember, ahol a lakóknak milliárdjai vannak. Csak azt nem tudom, akkor őket ki tartaná el?

Igen, szerintem az emberek minimum 80 %-a túlélésre játszik. (Bő kétharmad. :D)

2015. dec. 3. 16:46

Szerintem a kis falvak egyszerűen elnéptelenednek.

Az emberek városokba vagy más országba költöznek.

2015. dec. 3. 12:59

Az emberek elfásultak, és tele a tökük. Aki csak teheti, szedi a sátorfáját...

Vagy megpróbál valahogy túlélni, de elég reménytelen a helyzet.

Munkahelyek márpedig nincsenek.

2015. dec. 2. 23:22
Pedig az ország jelentős része falvakból áll!
67. syria (válaszként erre: 66. - Mezei Virág)
2015. dec. 2. 19:23
Én is attól tartok. :( S szerintem vagyunk jó néhányan így.
66. Mezei Virág (válaszként erre: 65. - Syria)
2015. dec. 2. 07:49
Lesz itt még nagyobb is... :(
65. syria (válaszként erre: 57. - Mezei Virág)
2015. dec. 1. 21:37
Az elég nagy baj.
64. Mezei Virág (válaszként erre: 63. - Gordonka)
2015. nov. 17. 12:16

Szerintem sehogy sem kezelik.

Magára hagyták, már régen. Pedig a vidék fejlesztése nagyon fontos dolog lenne.

Most még rosszabb lesz, ha még kevesebb lesz a mezőgazdasági munka is.

Az emberek költözni kénytelenek, és nem hiszem, hogy határon belül. Nincs miért.

2015. nov. 17. 11:59
Szomorú ez az egész. A "vidék" az ország szíve. Mégis valamiféle kinövésként kezelik, amivel bajlódni kell....
62. forrest2010 (válaszként erre: 59. - Unom)
2015. nov. 16. 12:24
Dehogy is érdekli !!!! csak a saját zsebük tömése , a húgyagyú társaság nem fogja fel , ha a népnek jól menne , senkit nem zavarna , h nekik mennyi jut !!!! akkor se , ha tisztességtelenül jutnak a sokhoz !!!! ahogy ez manapság történik !
61. Mezei Virág (válaszként erre: 58. - Dd4fac34d4)
2015. nov. 16. 12:18

Ő mindent tud! :(

gugli a barátom: "maximalis_cinizmus"

Mit gondolnak a szegénységről.

A vidék sokkal több lehetőséget érdemelne, már elég régóta...

60. dd4fac34d4 (válaszként erre: 59. - Unom)
2015. nov. 15. 18:56
Egyetértek veled, én is így gondolom. Sajnos, ez az igazság!
59. unom (válaszként erre: 58. - Dd4fac34d4)
2015. nov. 15. 18:53

Szerinted érdekli bármelyik politikust. párttól függetlenül?

Olyan, mintha egy párhuzamos világban élnének, aminek köze nincs a valódihoz.

2015. nov. 15. 18:50

Nagyon-nagyon nehezen élnek! Mi rendszeresen látjuk ezt Szatmár kicsi falvaiban.

Megpróbálnak minél több mindent megtermelni a kertben, állatokat tartani, ha futja takarmányra. Akinek van valamennyi földje, azon gazdálkodik, mikor milyen sikerrel, mert a felvásárlók is kihasználják a kiszolgáltatottságukat.

A férfiak időnként nekiindulnak a nagyvilágnak, csábító hangokra mennek Ny-Európába dolgozni, aztán vagy fizetnek a munkáért nekik vagy nem. Időnként alig van pénzük arra is, hogy hazameneküljenek.

Munkáltató jószerével csak az önkormányzat, de ott sokszor a protekció, a családi összefonódások alapján adnak az embereknek munkalehetőséget.

És igen, bennem is sokszor felmerül, hogy tudja-e vajon OV, meg a "bájos" szociológus tanácsadója, hogy milyen a vidéki (nem a Felcsút-vidéki!) élet?

57. Mezei Virág (válaszként erre: 56. - Syria)
2015. nov. 15. 11:47
Nem hinném, hogy érdekli...
56. syria (válaszként erre: 55. - Mezei Virág)
2015. nov. 13. 17:30
Kár, hogy o.v. ezt nem látja. Vagy ha igen, még nagyobb a bűne.
55. Mezei Virág (válaszként erre: 54. - Syria)
2015. nov. 13. 13:36

Szegényednek az emberek, ezt mutatja statisztika.

A munkahelyek pedig egyáltalán nem sokasodnak. Na jó, pár autó-összeszerelő cég van. 20 induló vállalkozásból 19 sikertelen- mármint kishazánkban.

54. syria (válaszként erre: 51. - Mezei Virág)
2015. nov. 12. 19:38

Túlságosan sikeren. Annyira, hogy minimum 10-20 évig meg se lehet fordítani.

A hivatalos propaganda pont az ellenkezőjét hazudja: itt minden rendben, dübörög a gazdaság nő a foglalkoztatottak száma, blablabla.

53. Mezei Virág (válaszként erre: 52. - Johannia)
2015. nov. 12. 16:15
Az én tapasztalataim szerint ezeket nem vállalkozásban szokták csinálni, úgy nem éri meg.
2015. nov. 12. 14:28

én csak nyaralni jártam ilyen világvége helyre. nagyon szerettem. munka nem volt, bezárták a bányát, hetente dudált pár kocsi, hogy kenyeret, friss pékárut, de ma már nem vagyok benne biztos, hogy van ilyen arrafelé. azt tudom, hogy vasútállomás több mint fél óra gyaloglásra, vagy napi 2x van busz a faluba.

Tele nyugdíjassal vagy munkanélkülivel amúgy.a kertek viszont szép rendezettek mindenfelé.

Munka kábé a megyeszékhelyen van, de a szomszéd napi 120 km-t utazott a melóba egy másik megyébe, mert nógrád megyében aztán nem sokminden van....

aztán az egyik szomszéd méhészkedett, másik nyulakat tart. szóval vállakozásból lehet megélni, ha ügyes valaki.

de a fiatalok már mind eljöttek a faluból. :(:( pedig volt terv arra, hogy épül majd egy idősek otthona, de elkaszálták. És pedig az teremtett volna munkahelyeket.

51. Mezei Virág (válaszként erre: 49. - Syria)
2015. nov. 12. 07:40

Sikeresen kivívtuk magunknak ezt a lehetőséget.

Aki boldogulni akar, mennie kell! Mert a többség itt csak túlél jelenleg.

Fogalmam sincs, sokan hogyan tudnak boldogulni. Hiányoznak a valódi munkahelyek, tisztességes lehetőségek.

50. forrest2010 (válaszként erre: 47. - Syria)
2015. nov. 12. 01:42
Sajnos ! Pedig ez a kis ország egy ékszerdoboz / lehetne ! / mondjuk nem a politikai tanácsadóknak -kapóknak kellene több-százezres , milliós fizetést adni !
49. syria (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2015. nov. 11. 19:43

Az hagyján, hogy elérték, de egyfolytában túl akarják szárnyalni. :(

Hüledezve hallom: huszonéves nő, több végzettséggel, négy éve lakik az Üdvhadsereg szállóján, takarításból él, s annyi pénze marad, hogy ágyat béreljen egy hatszemélyes teremben. Pfff.

48. Mezei Virág (válaszként erre: 47. - Syria)
2015. nov. 8. 15:31

A célt elérték!

Micsoda siker! :(

47. syria (válaszként erre: 43. - Forrest2010)
2015. nov. 7. 18:40
De hiszen ez a cél! Ellehetetleníteni, megnyomorítani a kisembert. Minden tendencia, minden intézkedés erre utal.
2015. nov. 7. 15:33

A magyar gazdaság teljesítménye a 2/3-a az EU-s átlagnak. A bérek pedig az 1/3-a.

Nincs is miről beszélni. :(

45. unom (válaszként erre: 43. - Forrest2010)
2015. nov. 7. 13:48

[link]

Érdemes megnézni ezt a kalkulátort. 150 000 bruttóból a munkavállaló megkap 98 ezer forintot, a munkáltató összköltsége 192 ezer forint. Na, vajon miért kevés a munkahely?

44. Mezei Virág (válaszként erre: 43. - Forrest2010)
2015. nov. 7. 13:34

Na, hát ezért nincsenek munkahelyek.

Így mindenki csak azzal foglalkozik, hogy legyen mit tenni az asztalra.

És ez még sokáig így lesz.

43. forrest2010 (válaszként erre: 39. - Ildi992)
2015. nov. 7. 13:29
Azért , valahol ez tragédia a mostani dolgozóknak , h nem képes állambácsi csökkenteni a munkára rakódó terheket , mert a dolgozóknak a napi 10-12-14 órai munka mellett semmi másra nem jutna idő ! ki a rosseb bír heteken , hónapokon át ennyit dolgozni / ráadásul carért-húgyért ! /
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2022, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook