Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kis esküvő szervezés, gyorsan, olcsón, Templomi szertartás pro és kontra.. fórum

Kis esküvő szervezés, gyorsan, olcsón, Templomi szertartás pro és kontra.. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
685. Basset (válaszként erre: 683. - Vkatka)
2010. jún. 8. 08:54
Műtermi fotók mindenképpen kellenek!! De azt hittem, ez nyilvánvaló... :)
684. CsillagTM (válaszként erre: 683. - Vkatka)
2010. jún. 8. 08:16
csak egy ötlet: nincs a közeletekben ilyen fotográfus képzés? mert ott sztem olcsón vállalná vki, és mégiscsak profik...(csak azért jutott eszembe, mert hugim is ilyenbe jár, bár ő Miskolcon, és nagyon sokat fejlődött)
683. vkatka (válaszként erre: 682. - Basset)
2010. jún. 8. 08:07
Persze, az lesz. a barátnőm fényképez meg gondolom a rokonok is. De én szeretnék pár profi képet, amelyen be vagyok állítva és retusálják is.
682. Basset (válaszként erre: 681. - Vkatka)
2010. jún. 8. 07:52
Nincs valami jófej rokon, barát? Nálunk a sógorom csinálta. Mondjuk ő állandóan fényképez és ügyes is, de ha nem vállalta volna, akkor beállítottam volna a barátnőmet, aki nem hiszi, hogy ügyes, pedig az. Vagy ha ő se lett volna, óránként mindig más kezébe adtam volna. Csináltass a rokonokkal sok-sok képet, majdcsak lesz köztük egy-két jó is... :)
681. vkatka (válaszként erre: 680. - 7c1de072c3)
2010. jún. 7. 23:58
Semmi gond, nekem elég a lelki támogatás is :)
2010. jún. 7. 18:31
ebben igazad van...akkor kifogytam az ötletekböl, miben tudnék segíteni...más nincs a környéken,amit tudnék :-(
679. vkatka (válaszként erre: 678. - 7c1de072c3)
2010. jún. 7. 17:12
Messze van. Meg ennyiért nem akarom elrángatni mert csak az esküvő után kellene pár profi fotót készíteni. Remélem erre a célra meg fog felelni a helyben lévő fotós is :)
678. 7c1de072c3 (válaszként erre: 675. - Vkatka)
2010. jún. 7. 12:51
kéred a mi fényképészünket? Kunfehértói (Halas melett...nem tudom, elvállalná-e, de ha gondolod, szívesen elküldöm a számát)
677. Basset (válaszként erre: 672. - Vkatka)
2010. jún. 7. 12:39
Jó lenne... :) Szorítok, hogy összejöjjön!
676. Basset (válaszként erre: 673. - 7c1de072c3)
2010. jún. 7. 12:38
nem, én Heves megyei. És - remélhetőleg még ebben az életben - költözöm majd Békésbe... :)
675. vkatka
2010. jún. 7. 12:32
A varrónőt elintéztem, még kozmetikushoz kell időpont, a fodrásszal is ma beszéltem. Még fényképész kellene, de lehet hogy a héten az is meglesz.
674. vkatka (válaszként erre: 673. - 7c1de072c3)
2010. jún. 7. 12:31

Kiskunfélegyházi vagyok, de lehet hogy nem lesz szükség a tortára mert a vacsora még függőben van. De a barátnőm is cukrász, úgyhogy lehet hogy ő olcsóbban megcsinálná ha megkérném.

De azért köszönöm!

2010. jún. 7. 12:19

amúgy ki hogy áll az esüvöszervezésben? hétvégén megyünk haza, jaj de jó :-)))

vkatka, csak azért kérdeztem, hova valósi vagy, mert tudok egy nagyon jó cukrászt, aki isteni fincsi sütit csinál, meg menyasszonyiruhakölcsönzöt is, de ezt is ügyin megoldottad, szóval lemaradtam, mint a borravaló...basset, te is bács megyei vagy? :-)

672. vkatka (válaszként erre: 662. - Basset)
2010. jún. 7. 12:19

Hát vágom a Bibliát mert katolikus gimibe jártam, ott kötelező a hittan, de muszáj járnia mindenkinek mert sajnos ez is a pénzről szól.

Az egyik barátom viszont most azon van, hogy lebeszélje a papot az oktatásról, és akkor lenne templomi esküvőnk is.

671. CsillagTM (válaszként erre: 670. - 7c1de072c3)
2010. jún. 7. 11:54
igen, nekem is ez a fura.
2010. jún. 7. 11:48
Ha jól megnézzük, a németeket az egyház irányítja (CDU/CSU)...ezért nincsenek vasárnap nyitva az üzletek (amit mennyire, de nem bánok!), meg nem véletlenül van még áldozócsütörtök is munkaszüneti napnak nyilvánítva...ettöl függetlenül nekem nagyon fura, hogy ugyanúgy fizetsz az egyháznak, mint a betegbiztosítónak...
669. Basset
2010. jún. 7. 11:36

Ők még sosem olvasták a Bibliát? Ajánlom nekik a 2Kor 9:7-et és a Jelenések 2:18-3:7-et... :(

Én egy NORMÁLIS gyülekezetbe járok, ahol akkor dobok a dobozba, amikor én akarok és arra adakozom, amire én akarok... És őket nem pénzeli ám a állam...

Na, de inkább Zsid 10:30...

2010. jún. 7. 11:25
nem tudom...igazaból nem követelték, csak mondta a lelkész, hogy még ez is van, ugye tudom. Mondtam, persze, aztán szóltam anyunak, aki ment és kifizette...én nem tartom gáz dolognak...itt Németországban sokkal gázabb, hogy havi szinten a többi adóval együtt fizetheted ezt is, mint a kisangyal...mikor ideköltöztünk, az elsö kérdés az volt a népességnyilvántartóban, hogy milyen vallású vagyok. Elbambultunk, megmondtuk...egy héten belül jött is az evangélikus egyháztól egy levél, hogy üdv a sorainkban...az köszi...nagyon nehezen bírtuk levakarni magunkkról...még szép lenne azt is fizetni...
667. CsillagTM (válaszként erre: 666. - 7c1de072c3)
2010. jún. 7. 11:11
azért ez kicsit gáz dolog sztem. mármint h egyházadót követelnek. ez mondjuk fura az én számból, de hát...:D
2010. jún. 7. 10:53
igen...mivel konfirmáltam, illik fizetni...ámde node passzolok, mennyit, mert ezt papám intézte az egész családnak, és aztán az anyu mondta, hogy ö átveszi, ne foglalkozzak vele...de az egyház sem foglalkozik, mivel a papám már 4 éve meghalt, és anyunak nem volt lelkiereje bemenni, aztán meg mindig elmaradt...és most szóltak, hogy valami huszonpárezerrel tartozok...de ha nincs egyházi esküvö, nem is szóltak volna...
2010. jún. 7. 10:50
egyházadó??
2010. jún. 7. 10:49
sziasztok! igen, jegyesoktatásra nekünk is kellett járnunk, pedig én 6 éves korom óta rendszeres hittanórára és ifire és refigimibe meg refifösulira járó emberke vagyok. A keresztszülöi oktatást annak idején megúsztam, mert a volt hittantanárom (nála érettségiztem hittanból) volt a keresztelö lelkész így nem kellett...viszont levették róla a palástot egy csúnya botrány miatt, így mást kellett választanunk. Ö is ismer, mióta a gyüliben van, ö temette a papámat (az elöbb említett lelkésszel együtt), mivel a papám presbiter volt jó sokáig, így valahogy egyértelmü volt a választás. Önála viszont el kellett menjünk, elöször volt egy adategyeztetés, mikor, hol, tanúk, vallások, a második szólt a házasság szentségéröl, mivel én szóltam a lelkésznek, hogy párom és a vallás nagyon hadilábon állnak, teljesen úgy adta elö, hogy párom még élvezte is...aztán fél év szünet, majd a harmadik jegyesoktatás, ahol megbeszéltük, mikor mi lesz, mennyi egyházadóval lógok, meg mennyi lesz, hogy kijönnek a helyszínre és nem a templomban lesz. De megkérdeztem anyut, az egyházadón kívül amit ki kellett fizetni, az 10 000 Ft volt, mert a lelkész rádumált, hogy a kántor is had jöjjön már ki...nélküle 5000 lett volna...hú, jól elnyújtottam
663. CsillagTM (válaszként erre: 662. - Basset)
2010. jún. 7. 09:49
ha jól tudom, a jegyesoktatásban főként a házasságról van szó, aki "vágja a Bibliát":), annak arról nem sokat beszélnek. egyébként amennyire én tudom, kb. 3 alkalomról van szó, és nem hiszem, h kérnek érte pénzt a legtöbb helyen. mi majd szeptembertől vágunk bele egyébként, bár nekem könnyű dolgom lesz, a fele rokonságom pap, így "hivatalból" eléggé benne vagyok a vallási témákban, meg keresztapámat akarjuk eskető papnak és jegyesoktatónak is, így ő tuti nem fog pénzt kérni:)
662. Basset (válaszként erre: 661. - Vkatka)
2010. jún. 7. 08:17

Ja, ezt nem is tudtam... :)

És a férjed?

És ha vallásos vagy, minek jegyesoktatásra járnod? Gondolom, vágod a Bibliát, nem? Vagy ez is a pénzről szól? :(

661. vkatka (válaszként erre: 659. - Basset)
2010. jún. 7. 08:13

Őz szintjén?

Hát azért mert én vallásos vagyok és szeretnék Isten előtt is fogadalmat tenni, nekem úgy lenne teljes.

660. vkatka (válaszként erre: 658. - Basset)
2010. jún. 7. 08:12
Párom is mindig ezt mondja :D
659. Basset (válaszként erre: 654. - Vkatka)
2010. jún. 6. 22:20
Miért akarsz templomit? Őz szintjén!
658. Basset (válaszként erre: 657. - Vkatka)
2010. jún. 6. 22:20

Wow... Elég lenne leszedni a bicajról... Az ócsóbb... :S


(Bocs, fáradt vagyok...) :)

657. vkatka
2010. jún. 6. 21:19

Elvállalt!

És nagy örömömre azt ígérte, hogy 20 ezer forintból meg is leszünk :)

Kedden megyünk barátnőmmel anyagot nézni. Ma pedig megrendeltem az abroncsot is. Az abroncs 5000 forintba kerül.

656. CsillagTM (válaszként erre: 655. - Vkatka)
2010. jún. 6. 13:42
majd mesélj!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook