Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kirepülni a családi fészekből...:) fórum

Kirepülni a családi fészekből...:) (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 28. 13:45
Hát igen, én is eleinte azt mondtam, hogy ha nem maradnánk együtt a párommal,mivel mégiscsak lakva ismerjük meg a másikat, biztos hazamennék. De most már tudom, hogy nem is mentem volna akkor se haza, ha különmentünk volna. DE nagyon jól elvagyunk, immár a saját lakásunkban.
10. Marjann (válaszként erre: 9. - Marjann)
2009. aug. 28. 13:45
Ráadásul ha dolgozol egy csomó időt megspórolsz azzal, ha csak kikapod a mélyhűtőből az aznapi kaját.
9. Marjann (válaszként erre: 8. - Emelint)
2009. aug. 28. 13:44
Ételnél szerintem jobban megéri nagyobb adagot főzni, és a felét lefagyasztani. Mármint nem direkt 8adagnyit főzni, de ugye egy csomó dolog olcsóbb nagyobb kiszerelésben.
8. emelint (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. aug. 28. 13:42
A spórolásról annyit, hogy ha időd engedi, nagyon érdemes szétnézni a környéken, és más-más helyen veszem a kenyeret, a felvágottat,a zöldséget-gyümölcsöt, a tisztítószereket stb. üzletek között ugyanarra a termékre is több száz forint lehet a különbség. Ezen kívül a mindennapos dolgokról érdemes az akciókat is figyelni. Pl fele annyiba kerül a tej,akkor érdemes 2-3 vagy akár több litert is venni, én ezért szoktam tartós tejet venni. Ki kell tapasztalni a főzésnél is hogy miből mennyit kell venni egy adag ebédre/vacsorára. Mert ha egy kicsit is többet veszel, kilökni úgysem fogod, és ha meg van főzve úgy is elfogy (ami felesleges kcal bevitel, elhízásra is okot ad). Érdemes figyelni, hogy mondjuk csirkéből inkább szárnyat, vagy nyesedéket vegyél, ugyanolyan finom mint a comb, vagy a csirkemell, de jóval olcsóbb. Hát egyelőre kb ennyi jut eszembe. Ja és ami nálunk alapszabály, előbb kifizetem a csekkeket és utána már átlátjuk,mennyi pénzt is kell beosztani a kajára, meg luxusdolgokra...
2009. aug. 28. 13:40
Na jó, bevallom néha még most is elkap a szomorúság, ha otthon alszok. Persze ebben benne van, hogy 23évig laktam ott...
6. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Emelint)
2009. aug. 28. 13:40
Hát igen, ez az élet rendje.:) Vhogy csak megszokom majd.Végülis nem véglegesen,csak addig kellene külön laknom amig nem lesz kész a házink,de kitudja lehet h ha már ráérzek az izére,és tetszeni fog,akkor már nem is akarok visszamenni.:)
5. Marjann (válaszként erre: 3. - Emelint)
2009. aug. 28. 13:38
Az egyedül nem szeretnék lakni...
4. Bucóka20 (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. aug. 28. 13:37

Sya!

Mindenképpen bele olvasok a naplódba,kiváncsi vagyok.:)

Nekem annyiból lesz jó h anyuék kb 5 perc sétára lesznek tőlünk,igy akármikor eltudok menni.:)Félek kissé.:S

2009. aug. 28. 13:35
Szia itt is:). Én másfél éve költöztem el otthonról. Aznap este megkönnyeztem egy kicsit a dolgot, de azóta imádom a különélést. Semmi gond nem volt, hamar hozzászoktam. Szerettem otthon lakni,és szeretem a szüleimet, de így külön sokkal jobb, és a szüleimmel is jobban kijövök. ez az élet rendje, nem kell félni az önállóságtól,mindenkinek a vérében van:D.
2. Marjann (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. aug. 28. 13:34

Szia!


A naplóm első pár bejegyzése pont erről szól!

Február végén költöztem el a páromhoz. Ugyan voltak otthon gondok (szülők veszekedése), ezért akartam is menni, meg nem is. Az első két hétben rengeteget sírtam... Nekem is voltak olyan terveim, hogy hetente 1-2 szer otthon alszok, persze nem lett belőle semmi. Ha nincs családi program, akkor hetente egyszer találkozok a szüleimmel (tudom, gyakrabban illene).

Szóval először nehéz, aztán meg lehet szokni /szeretni.

2009. aug. 28. 13:30
Arra lennék kiváncsi,hogy amikor Ti elköltöztetek otthonról mit éreztetek?És,hogy mennyire volt nehéz megszokni,hogy már teljesen magad ura vagy.Én most fogok 1-2 hónapon belül elköltözni otthonról,nem teljesen önszántamból..de eladtuk a lakásunkat,már régebben vettünk egy családi házat,de még azt csak most kezdjük felujitani,még egyáltalán nincs beköltözhető állapotba.Igy anyáék (anya meg barátja) költöznek mamámékhoz,én meg megyek albérletbe,mivel van egy drága kutyusom,akivel nem tudok mamámékhoz menni (őszintén szolva nem is nagyon akarok,sőt el se férnénk)... :) Lényeg az,hogy albérletbe költözünk barátommal.Arra is kiváncsi lennék,hogy mire kellene nagyon figyelni,hogy kijöjjünk a pénzünkből.Gondolok én itt spórolós bevásárlásra stb,mivel 7köznap mindenképpen én szeretnék kettőnkre főzni,nm akarok ide oda szaladgálni h hozzak vami ebédet.7végén meg hol az ő szüleinél hol az enyémnél..Vhogy igy képzeltem el.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook