Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kirándulás tervezése fórum

Kirándulás tervezése (beszélgetős fórum)


7. szafaripók (válaszként erre: 5. - 71cb5a3af6)
2014. máj. 23. 15:35
Több forrásból is érdemes utána nézni a helynek, ahova menni akarsz...
6. Annie1130 (válaszként erre: 5. - 71cb5a3af6)
2014. máj. 22. 16:23

Értem, akkor nem gyerekkel mennétek... Én mindenképpen egyénileg szervezném az utat. Az utazást külön, illetve a szállást külön. A szállásra írok oldalakat: booking . com , wimdu . com , lastminute. com Ezek mind megbízható oldalak.


Fapados légitársaságok közül is lehet bőven válogatni, illetve nyáron sok a charter, amelyre egy utazási irodába beesve külön is lehet jegyet venni.


Utasbiztosítást kötése az nem rossz dolog. netrisk .hu például

5. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2014. máj. 22. 15:48

köszönöm a választ

hát tavaly az utazási iroda átvert minket kissé, homokos tengerpartot igértek, és sáros, kavicsos volt és az ígért sportolási lehetőség gyanánt volt egy teniszpálya

mindenképp olyna helyre mennénk, ahová nem családok járnak, mert tavaly ahol voltunk ott csak gyerekprogramok voltak

4. Annie1130 (válaszként erre: 1. - 71cb5a3af6)
2014. máj. 22. 15:40

Szia!


Az úticél kiválasztásában a pénztárcádra kell figyelni elsősorban, hogy mi az, ami belefér. Aztán, hogy homokos, kavicsos, vagy sziklás parton szeretnétek-e sütkérezni. Ha nem csak sütkérezni szeretnétek, még milyen programok érdekelnének? Ha gyerekekkel mentek, akkor nyilván annak megfelelően kell szállodát is választani. A turisztikai "gócpontoknál" nem szokott probléma lenni a gyerekbarát látványosságok kínálata. Én személy szerint soha nem utazási irodával utazok, de ezt annak nem nagyon ajánlom, aki aggódósabb típus, vagy nem beszél nyelvet. Az utazási irodák elsősorban utaztatással foglalkoznak, azaz szolgáltatnak, és nem pedig átvernek. Tehát nekik nem az az üzlet, ne aggódj ez miatt feleslegesen, majd ráérsz akkor, ha tényleg valami gond van ne adj' Isten!

A repülés előtt közvetlenül, azaz beszálláskor vegyél be 2-3 Sedatif PC homeopátiás nyugtató bogyót. Nincs mellékhatása, kellemesen laza, és kissé álmoskás leszel,nem fogsz idegeskedni. De a reptéren várakozva ne vegyétek be, mert egyszer majdnem lekéstem egy gépet miatta :) Na jó, nem ijesztgetlek. Tényleg nagyon laza cucc, gyerekeknek is lehet adni egyébként.

A torokgyulladás általában a repülőben keringetett bacillusos levegő miatt belélegzése miatt szokott közvetelenül repülés után előjönni. Hiába szűr a szellőző, óhatatlanul beleköhögnek az emberek a levegőbe, és gyakran pl. a fapados járatok egyből indulnak vissza oda, ahonnan jöttek, tehát 250 ember leszáll és másik 250 fel. Erre én grapefruitmag cseppeket szoktam a repülőn egy kis vízben feloldva elkortyolni, ami erős baktérium-és virusölő és filmbevonatot képezve a torkon, megvéd a "támadásoktól".

3. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2014. máj. 22. 15:30
mindenképp last minute út lesz
2014. máj. 22. 15:28

Mind-mind olyan dolog, hogy függ az úticéltól is.

Megelőzés lehet védőoltás, ahol érdemes, immunerősítés, de ettől még simán előfordulhat, hogy beül melléd a repülőn egy náthás-fertőző valaki.

Külföldi nyaralás előtt érdemes lehet elmenni pl. fogászatra, ha már rég voltál, hogy ne ott jöjjön ki a gond. Vigyél magaddal alap-gyógyszereket.

Figyelj oda a klímára: augusztusban pl. csak akkor menj mondjuk Máltára, ha bírjátok a 40 fok feletti hőmérsékletet.

Utazási iroda - manapság már kevés a megbízható sajnos. Utasbiztosítást mi mindig kötünk, megéri azt a pár ezer ft-t.

Szervezett vagy egyéni program megint főleg hely függvénye, ezeket előre meg tudod nézni prospektusban, neten.

Ha csak jövőre mentek: az utazási kiállításon (március) minden hasznosat össze tudsz szedni, sőt ott általában van előfoglalási kedvezmény is...

Ha tudjátok az uticélt, meg hogy mikor, érdemes nézni a last minute utakat is, sokat lehet vele spórolni..

2014. máj. 22. 15:22

Sziasztok!

Szeptemberben, vagy jövő júniusban szeretnék tengerparti kirándulásra menni.Mire kell odafigyelnem az uticél kiválasztásában, és mire figyeljek a kirándulás alatt? Az utazási irodák milyen gyakran verik át a klienseket?

Másik:Repülővel mennék, már kétszer ültem repülőn,felszálláskor féltem.Még most is kicsit tartok a repüléstől

Tavaly amikor nyaralni voltam, rögtön a 2. nap megbetegedtem, begyülladt a torkom és lázas voltam.Mit lehetne megelőzés céljából tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook