Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kipróbált, bevált édesburgonyás recepteket keresek. fórum

Kipróbált, bevált édesburgonyás recepteket keresek. (beszélgetős fórum)


2013. jún. 27. 22:07

Ezt most találtam az egyik kajás oldalon, szerintem ezt fogom elkészíteni a hétvégén:)


Édesburgonyás-hagymás sült csirkecomb


Hozzávalók:


2 személynek:

2 db nagy édesburgonya

2 fej vöröshagyma

1 alma

2-3 csirkecomb

olívaolaj

kakukkfű

bors


Elkészítés:


Az édesburgonyát meghámozzuk, a hagymát megtisztítjuk, majd az almával együtt nagyobb kockákra aprítjuk.


Egy tepsiben elrendezzük a csirkecombokat, körbeszórjuk az édesburgonya-, hagyma- és almakockákkal, meglocsoljuk egy kevés olívaolajjal, majd ízlés szerint fűszerezzük kakukkfűvel, sóval, borssal.


Előmelegített sütőben kb. 60 percig sütjük.

Megjegyzés:


Édesburgonya helyett lehet keményebb sütőtököt is használni.

2013. jún. 27. 06:12

Köszönöm az eddigi tippeket, aranyosak vagytok!:)


Több dolgot is vett a férjem és mivel oda volt írva, hogy: AKCIÓ, így még örült is, hogy akkor biztos jó áron vette a krumplit:D

Jaaaaj, csak vásárolni ne küldje őket az ember:) De azért szeretem:)))

7. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2013. jún. 26. 22:30

majdnem minden héten veszek, kedvenc:

kockára vágom, kevés olajjal összeforgatom, só, bors, rádobok egy ág rozmaringot, nagyobbra darabolok lilahagymákat, rádobálom, meg jó pár gerezd fokhagymát is, fetát kockákra vágok, azt is rá és betolom a sütőbe



de nagyon finom belőle édesburgonya-krémleves is

2013. jún. 26. 22:27

Héjában sült krumpli

vagy szuperfinom chips

5. Petra025 (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2013. jún. 26. 22:16
Ha simán hasábokra vágod, mint a sima krumplit, akkor sütőpapíros tepsibe téve, meglocsolva kis olíva olajjal istenire tudod sütni a sütőben:-)) ici pici só és kész:-))
4. 569a7df0cf (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2013. jún. 26. 22:16
En csak siman megsutom sutoben, hejastol. Ize, mint a sutotok.
2013. jún. 26. 22:06
Húúú, és nem nézett nagyot mikor fizetni kellett?? :)
2013. jún. 26. 21:55

A férjemet elküldtem a boltba krumpliért, erre hazaállított egy szatyor édesburgonyával. Most agyalok, hogy mit kezdjek vele, még sosem készítettem ebből a zöldségből ételt.


Tippeket várok.


Köszike!:)

2013. jún. 26. 21:54
Kipróbált, bevált édesburgonyás recepteket keresek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook