Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kineziológusok orvosok vagy kuruzslók? fórum

Kineziológusok orvosok vagy kuruzslók? (beszélgetős fórum)


1 2
54. kristo_f (válaszként erre: 52. - Emilystrange)
2016. jún. 18. 18:37

Ezek szerint pszichés ráhatás az egész?


Mert gyógyszerben ha hiszek ha nem, hat

Annyiban kell együttműködnöm a dokival hogy elmegyek hozzá. Ha operáció, akkor is csak ennyit.

Kineziológusnál egy hogy zajlik?

Tapogat és megmondja mi az oka a bajomnak, nyavalyámnak, illetve szó, kérdés nélkül megmondja hogy miért vagyok ott?

2016. jún. 18. 07:52
egyik sem. Ők egy 3 út, ami nekem tetszik
52. emilystrange (válaszként erre: 1. - 9aeebd51c4)
2016. jún. 17. 20:02
Igen, tud. De csak azon tud segíteni, aki együttműködik. Aki szkeptikus, az nehezen fog változtatni, anélkül pedig nincs fejlődés.
2016. jún. 17. 19:55

Hali


A kineziológus nem hókuszpókuszt csinál, nem tudja senki múltját. Aki olyanokat terjeszt, hogy ki tudja miféle megmagyarázhatatlan energiákkal dolgoznak, annak súlyos problémája van saját magával.

Sajnálatos, ha olyan szakemberhez keveredett, aki rázúdított halom kéretlen információt, ezt egy megfelelő kineziológus szakember nem tehet.

A kineziológiának rengeteg szintje van, amiket végig tanul az, aki ebben dolgozik, és vizsgát is tesz belőle. Ezek a szintek állnak nagyon sok mindenből, egy izomtesztelés során millió információkat lehet kapni a viselkedési barométerből, az elmondott problémából, a testfelépítésből (mivel a viselkedés genetika és a testfelépítés is része a kineziológiának). És bizony, az intuíciók által, mert mivel ebben dolgozik a kineziológus, rengeteg múltbéli stressztől és hitrendszertől megszabadulva igen tiszták lesznek a megérzései.

Ez egy egyedi módszer annak, aki a saját útját akarja járni, megtalálni az életútját, kiegyensúlyozottabb, szeretettel telibb életet akar élni. Van, aki megijed ettől, de ezért még nem hibás a kineziológus.

2012. nov. 26. 13:19
akkor légyszíves magyarázd el, hogy honnan tudja a múltamat ha nem mondtam el neki semmit ?? Csak erre válaszolj. Mert voltam kineziológusnál és valóban elég sok mindent megtudtam de milyen áron ...
49. Zizisicc (válaszként erre: 48. - Nagyanit)
2012. nov. 6. 19:14

Ne haragudj, de amit leírtál, az valótlan állítás. A kineziológus nem lát bele az emberi tudatba, és nem dolgozik megmagyarázhatatlan energiákkal sem.

Az, hogy Te nem értesz hozzá és hókuszpókusznak tartod, az nem jelenti azt, hogy valóban az.

2012. nov. 6. 17:06

NE MENJETEK KINEZIOLÓGUSHOZ!!!

Lehet, hogy tényleg segít sőt még azt is mondom hogy biztos de! hokusz-pokusz az egész olyan energiákkal dolgoznak ami megmagyarázhatatlan...

Én azt mondom, hogy nem jó az ilyen dolgokba belefolyni...mert visszaüthet. Nem akarom részeletezni.

KÉRDEZZÉTEK MEG A KINEZOLÓGUS HOGY VAjON HOGYan LÁT BELE AZ EMBERI TUDATBA- nem fog tudni válaszolni, mert olyan erőket használ amit csak ő és a társai értenek.

De tényleg kérdezzetek utána...

2010. febr. 6. 18:55
Kinek mi jó vagy nem jó.. Néhány évvel ezelőtt súlyos hólyaghurutom volt. Egy hónapig szedtem az antibiotikumot, nem lett jobb. Egy idős néni tanácsára csalánteát csináltam... 48 óra múlva nem volt semmi gond, a vizeletlabor tökéletes volt. Annyira megszoktuk, hogy valami bajunk van, elmegyünk az orvoshoz, ír egy receptet, kiváltjuk a patikában és néhány nap alatt megoldódik. Hát nem mindig - de jórészt hiszünk benne. Lásd antibébi v. óvszer... Vajon hány bébi született meg mellettük???
2009. okt. 2. 07:02
Messze van a kineziológustól a kuruzsló.
2009. okt. 2. 00:33
+s*
44. 40163fd81d (válaszként erre: 41. - Bcicus)
2009. okt. 2. 00:33
És az orvoság igen?:)
2009. okt. 2. 00:31

Most senkit nem akarok nevén említeni,csak egy dolgot jegyeznék meg.Amikor valaki testilag vagy lelkileg beteg,mindent megtesz annak érdekében hogy jobban legyen,meggyógyuljon.Sajnos az orvostudomány is véges,így talán még "kuruzslókhoz" is elmegy az,akinek nincs már csak ebben reménye.Erről ennyit.Ítélkezni pedig csúnya dolog...

És még valami.Hallottam a reikiről.Nem próbáltam,nem tapasztaltam,nem is ismerem...akkor miért mondanék véleményt?????

Ilyen alapon mondhatom azt is hogy a gyógyszer is csak kamu,mert valakinek használ valakinek nem (én konkrétan az összes antibiotikumot kihányom)tudom sarkos vélemény,de nem csak az enyém ilyen!

42. Zizisicc (válaszként erre: 41. - Bcicus)
2009. okt. 2. 00:25
Honnan veszed, hogy a legtöbb embernek nem haszál? Statisztikát vezetsz? Bár kétlem, mert az nem ezt mutatná .... Ne legyél már szemellenzős! :o)))
41. Bcicus (válaszként erre: 40. - 40163fd81d)
2009. okt. 2. 00:22
A legtöbb embernek nem használ? Akkor? A zaccból jóslás is néha bekön, de attól még kamu.
40. 40163fd81d (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2009. okt. 1. 23:49

Használ?

Használ.

AKKOR?:))

39. Zizisicc (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2009. okt. 1. 23:47
Tiszteletben tartjuk a véleményedet, és többször nem kell elmondanod! :o))
38. Bcicus (válaszként erre: 37. - Stuxx)
2009. okt. 1. 23:08
Nem akarok jobban utána olvasni, mert én egyértelműen kuruzslásnak tartom ezért nem foglalkozom vele többet és az, hogy én itt megírom a véleményemet nem kuruzslás, csak vélemény nyilvánítás, először is nem kérek pénzt érte, másodszor senkivel nem hitetem el, hoyg meg tudom gyógyítani mikor nem igaz. Ez egy fórum ahova az emberek a véleményüket szokták leírni.
37. stuxx (válaszként erre: 35. - Bcicus)
2009. okt. 1. 10:17

Ha hallgattál volna, bölcsebb maradtál volna...


Az orvos ismerőseid vagy nem kellően informáltak, vagy a saját előítéleteik rabjai:

Ajánlom figyelmedbe azokat az orvosokat, tanárokat,(egyre többen), akik az orvosi, tanári végzettségük mellett kineziológusi és természetgyógyász képesítést szereztek, a mindennapi munkájukban is alkalmazzák.


Csak a független tudásvágytól hajtatva,

nyugodtan vedd magadnak a fáradtságot, és nyomozd ki, hogy Magyarországon (és/vagy Európában, tengerentúlon) az elmúlt 30 évben hány orvos, tanár szerzett kineziológusi képesítést...

Ja! Tanítják többek között a Testnevelési Egyetemen is, és van kifejezetten csak orvosok által tanulható, egyetemi szintű "alkalmazott kineziológus" képzés is.



A kuruzslással kapcsolatban pedig: egy picit olyasmi, amit te is művelsz itt - okoskodsz olyasmiben, amihez nem értesz, nem tanultad, nincs kellő információd és gyakorlatod benne.

2009. szept. 30. 12:07

Nézd ez pont olyan mint a kozmetikus és a bőrgyógyász esete.Soha nem egyeznek meg,és mindig a másik a sz+r.

Nem akarok reklámozni,de van a naplómban egy rész,a a gyógyszerekről.8 évig szenvedtem havonta vesebajoktól.Nem hittem a homeopátiában.Aztán nincs mit vesztenem alapon kipróbáltam egy gyógyteát,és 2 éve semmi bajom.Egy egyszerű gyógytea megoldott mindent amit több hetes antibiotikumos és injekciós kezelések nem tudtak.Azóta,köszönöm szépen,csak akkor megyek orvoshoz,és szedek gyógyszert,ha elkerülhetetlen.

De tudod mit?Ha valaki meggyógyul csak azáltal hogy van hite-az nagyon jó,és nagyon szerencsés.Te nem hiszel benne,én igen.De nem baj ez :)

35. Bcicus (válaszként erre: 33. - 2a033963fa)
2009. szept. 30. 11:57

Szerinted nem igaz, szerintem meg igen. Lehet, hogy a barátnőd akkor is teherbe esett volna, ha nem jár hozzá, vagy nem is volt baja, csak lelkileg bebeszélte magának és elhitte a kuruzslónak, hogy meggyógyította.

Mindegy szerintem és az orvos ismerőseim szerinte kuruzslás az egész, ennyi.

34. Bcicus (válaszként erre: 32. - Fbb53e1d99)
2009. szept. 30. 11:56
Általában nincsenek, csak most is 3 heylre írok egyszerre, és nem figyelek oda, plussz még a klvaim is szar.
33. 2a033963fa (válaszként erre: 31. - Bcicus)
2009. szept. 30. 11:49

Ez egyáltalán nem igaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Igenis komoly bajokkal keresik fel a kinezt,és az egész nem csak arról szól hogy szemmozgásokat csináltat veled,meg ilyesfajta "baromságokat" Én a kezelés után (ami 1 óra volt) olyan fáradsággal jöttem el mint aki lefutotta a maratont.Csak megdolgoztatta az agyamat ha ilyet éreztem.Szerintem olyan egy kicsit mint egy pszichológus csak érdekesebb,ráadásul sok mindent megtaníttat veled hogy hogyan dolgozd fel a negatív dolgokat.

Pont ezen a fórumon találkoztam olyannal akiknek nem jött a baba,járt kinezhez,és teherbe is esett.Ez a személy,100% azt gondolja hogy a kineziológia segített.Sokan nem hisznek benne,mégis használt nekik.

32. fbb53e1d99 (válaszként erre: 31. - Bcicus)
2009. szept. 30. 10:57
Neked viszont komoly bajok vannak a helyesírással, és a fogalmazással.
31. Bcicus (válaszként erre: 28. - Kittycat2)
2009. szept. 30. 10:54
Ó dehogy nem. Foglamazzunk hogy placebo gyógyítás. Aki elhiszi annak lelkileg segít, de a kineziológus, hanem, hogy elhiszi, hogy neki msot meg kell gyógyulni. De az ilyeneknek igaziból nicns is komoly bajuk. A kineziológus olyan mint a jósnő, a hiszékenységre épít.
30. Bcicus (válaszként erre: 27. - Fbb53e1d99)
2009. szept. 30. 10:52
elírtam, veled még nem volt ilyen?
2009. szept. 30. 10:29
Egyik sem,de nagyon hasznos a segítségük,mert az emberre figyelnek,nem csak az adott problémára.
2009. szept. 30. 10:24
Tudod, hogy egy kineziológusnak milyen komoly képzési rendszerben kell részt venni? Csak hogy ilyen könnyen kuruzslónak bélyegzed. Államilag szabályzott képzésrendszeren kell végigmennie, közben pedig többször vizsgáznia az Egészségügyi Továbbképző Intézetben. Először egészségügyből, majd komplex természetgyógyászatból, végül kineziológiából. Ami mellesleg egy összetett tudomány, amely a modern neurológiai kutatások eredményeitől kezdve az akupresszúráig mindent tartalmaz. Nem hinném, hogy kuruzslásból az ETI vizsgáztatna...
27. fbb53e1d99 (válaszként erre: 26. - Fbb53e1d99)
2009. szept. 30. 09:00
De mi az a kruszló?
26. fbb53e1d99 (válaszként erre: 25. - Bcicus)
2009. szept. 30. 08:59

A kineziológus is szakértő!

Mért gondolod, hogy kuruzsló?

25. Bcicus (válaszként erre: 22. - Fbb53e1d99)
2009. szept. 30. 08:57
Igazira gondoltam, nem kruszlóra, a kuruzslásban valóban az. Szakértő orvosra gondoltam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook