Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kineziológus fórum

Kineziológus (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 17. 20:07

Sziasztok!

Ma voltam kineziológusnál,a naplómban leírtam milyen volt,akit érdekel olvassa el.

31. vekvik (válaszként erre: 27. - 2a033963fa)
2009. szept. 16. 13:47
azt mondta hogy elevenítsem fel azt, mikor féltem, vagy örültem, vagy haragudtam stb. Így nekem nem ment. A pszichológus nekem használ. Mindig számíthatok rá és indirekt módon próbál a helyes útra terelni.
2009. szept. 16. 10:55

No,írok amúgy neked ide is,hogy mások is lássák.:) Először is arról,hogy jó vagy rossz élmény-e...én eddig kb. 6-7-szer voltam,abból egy alkalom volt amikor ott szóltam is,hogy nem érzem magam jó,na az volt az amikor úgy reagáltam a változásra,hogy nem olyan pozitívan,de megoldottuk.:)Legelső alkalommal kb 2 órát voltam ott,sokat beszéltem eleinte(na jó alapból ilyen vagyok:)),anyuval mentem,de utána hogy eljöttünk sokkal nyugodtabb voltam,felszabadultabb,stb. Nálam ez úgy megy,hogy odamegyek elmesélem mi történt velem az elmúlt 1-másfél hónap alatt (mert kb. ilyen időközönként megyek,ezt is a tesztelés során deríti ki,hogy következőleg kb. mikor kell),aztán jön a tesztelés,az oldás,a Bach-cseppek(ezt otthonra is szoktam kapni),agyprogram(biz.mondatokat kell mondogatni,hogy a negatívan leragadt dolgokat pozitívvá változtasd,másképp állj hozzá..na talán így tudnám megfogalmazni). Átélve érdekesebb mint leírva,na.:)


Még vmi: az anyagiakról.. egyik barátnőm magán pszichológushoz jár,hetente..5 ezer Ft egy óra..namármost,nem lesz olcsó amit mondok egy alkalomért,a kinez nekem 11. Viszont ha azt számolom,hogy 4 héten belül sose voltam nála,már annyira nem is sok... ja,amúgy próbálkoztam TB-re én is pszichológussal,de az a 45 perc semmire sem volt elég,meg kb. két hónapig járogattam de nem éreztem változást,a kinez utána jött.

Szerintem jobb,ha te mész el hozzá,az is sikerélményt ad pl. pánikosan és ha az ember mélyponton van nagyon fontos,hogy bármilyen nehéz is,belevágjon olyanba amibe nem nagyon mert (persze szép lassú lépésekkel,van akinek nem tesz jót az egyből mély víz)

Aztán a sikerélmények önbizalomnövelők is:)

2009. szept. 15. 21:50
Az az igazság, hogy egy korábbi hozzászóláshoz kapcsolódóan az jutott eszembe, nekem soha nem sikerül semmilyen érzést vagy élményt feleleveníteni, amikor old a kineziológus, ez mégis működik.
2009. szept. 15. 17:45
Oppps,bocsi,akarom mondani:pszichológus. :D
2009. szept. 15. 17:45
Értem,de mit értesz azalatt hogy nem tudtál érzéseket feleleveníteni?És a pazichológus használ?
26. vekvik (válaszként erre: 25. - 2a033963fa)
2009. szept. 15. 16:57

Nekem a pszichiáter állapított meg szorongásos depressziót, és vannak pánikrohamaim is néha.

Most pszichológushoz járok már vagy 4 éve. Őt nagyon szeretem.

25. 2a033963fa (válaszként erre: 24. - Vekvik)
2009. szept. 15. 16:53
Te milyen problémával mentél ha szabad kérdezni?
24. vekvik
2009. szept. 15. 16:25
én is voltam már pár alkalommal egy ismerősöm csinálja már régóta. Nekem nem segített semmit, mert én nem tudtam érzéseket feleleveníteni. Valahogy nem ment, így nem is ért semmit. Viszont van egy barátnőm, akinek, meg sokat segített. Úgy tűnik embere válogatja.
2009. szept. 15. 13:47

sziasztok!

én is voltam már egy alkalommal kineziológusnál....(már én is próbáltam régebben a pszichologust, de hosszú távon nem működött nálam).

most ez sokkal jobb. előtte még a lakásból is alig mentem ki. most már autóba ülök, és képes vagyok arra, hogy kimenjek kicsit a városból is.

NEKEM EZ AZ EGY ALKALOM IS NAGYON SOKAT SEGÍTETT.

most várom, mikor mehetek újra.

MINDENKÉPP PRÓBÁLD MEG!!!! CSAK JOBB LESZ.

22. Tidike (válaszként erre: 21. - 2a033963fa)
2009. szept. 15. 13:40

Én onnan tudtam, hogy anyukám által lett Ő. Egy ideig mondta is Anyu, hogy kellene, mert egyre rosszabb volt a pszichés állapotom, de én sajna az elején nem hittem ebben az egészben. Anyu ahogy erősködött úgy lettem rá, hogy kipróbáljam, mert már nagyon vacakul éreztem magam a bőrömben. Első alkalom után éreztem, hogy már jobb. Felszabadultabb és egy kicsit bátrabb lettem.

Ha viszont nem lett volna semmi hatás akkor tudtam volna, hogy nem jó.

Kezdődik az egész az izomteszteléssel. Az nem sok, talán ha 10 percet vesz igénybe. Ez idő alatt kiderül mennyire kell visszamenni a probléma gyökeréhez. Hidd el, ezen nagyon megfogsz lepődni. Mind összesen nekem kb. 1-1,5 óra szokott lenni. Próbáld ki sztem ha úgy érzed, hogy nem tudsz egyedül megküzdeni a belső érzéseiddel. Ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad, mert később sokkal rosszabb lesz. Ha adsz egy e-mail címet eltudom küldeni a szórólapot, azon rajta van ennek az egész dolognak a lényege.

2009. szept. 15. 10:32

Értem,nagyjából nekem is az elfolytás miatt lettek gondjaim.

Te honnan tudtad hogy jó kezekbe kerültél?Mert sokan írták hogy van aki csak a pénzt húzza le rólad.

Írnál egy kicsit részletesen mi történik egy ilyen kezelés alatt?Mennyi idő az izomtesztelés réze?És mennyi a többi?

20. Tidike (válaszként erre: 19. - 2a033963fa)
2009. szept. 15. 10:23
Önbizalomhiány miatt és, hogy mindent magambafolytottam, semmit nem mondtam ki amit szeretnék és emiatt voltak problémáim. Szerencsére már sokat javult az állapotom.
19. 2a033963fa (válaszként erre: 18. - Tidike)
2009. szept. 15. 10:14
Milyen probléma miatt kerested fel ha szabad kérdezni?
18. Tidike
2009. szept. 15. 07:59

Sziasztok!

Énhozzám is jár kineziológus. Eddig már 8 alkalommal volt. Nekem nagyon bevált, sokat segített. Sokkal jobban tudok dolgokat tolerálni és az önbizalmam is kezd visszatérni. Csak ajánlani tudom.

Régen jártam pszichológushoz is, de semmit nem ért, inkább csak idegesített.

2009. szept. 15. 00:28
Köszönöm. :)
16. Zizisicc (válaszként erre: 15. - 2a033963fa)
2009. szept. 15. 00:25
Oké, drukkolok neked, hogy előrelépj! :o))
15. 2a033963fa (válaszként erre: 12. - Zizisicc)
2009. szept. 15. 00:19
Nem is az hogy túlzottan akarom,inkább ez egy kezdő lökés számomra hogy megoldjak egy rég elhúzódott problémát.Ha ezzel megy akkor ezzel,ha nem megy,akkor majd megy mással,de mindenképpen természetes módszerekkel.
14. Zizisicc (válaszként erre: 13. - 8c8f9343f6)
2009. szept. 15. 00:16
Végül is nem muszáj, hogy higyj benne, elég, ha nem zárkózol el előle. Örülök, hogy pozitív tapasztalataid vannak .... :o))
2009. szept. 15. 00:14

Érdekes, én abszolút úgy mentem el a kineziológushoz, hogy nem hittem a módszerben. Vannak eü. problémáim, sok gyógyítónál jártam már, és úgy gondoltam, adok még egy pofont a ...-nak (már bocsi), de ha ennek vége, több pénzt csak orvosokra dobok ki.

És a "hitetlenségem" ellenére működik. Nem gyógyultam meg, de sokat segített lelkileg abban, hogy pl. belemenjek olyan műtétbe, amibe nem akartam, érzem, ahogy változik a személyiségem (számomra kedvezőbbnek tűnő irányba). Igazán ki sem tudom fejezni, de rengeteget segít, pedig én aztán tényleg nem hittem benne.

12. Zizisicc (válaszként erre: 11. - 2a033963fa)
2009. szept. 15. 00:10
A túlzott akarás sem jó ..... csak légy nyitott, és engedd, hogy megtörténjen, aminek meg kell történnie ..... :o))
11. 2a033963fa (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2009. szept. 15. 00:07
Én borzasztóan készen állok a változásra,és a változtatásra is.Nagyon szeretném ha pozitív hatással lenne rám,és használna :)
10. Zizisicc (válaszként erre: 8. - 2a033963fa)
2009. szept. 14. 23:50

Nézd. Ahány oldás, annyi fajta megélés .... van, akinek fájdalmas, mert olyan emlékeket, érzelmeket idéz fel, amelyekkel nem könnyű szembenézni, de a gyógyulás érdekében mégis itt van már az ideje. De ilyenkor legtöbbször az oldás végén úgy érzik magukat, mintha egy mázsás kő esett volna le a szvükről. Aztán van olyan is, hogy látszólag nem történik semmi .... nincs nagy "hűhaélmény", csak csendes megértés, vagy még az sem, de otthon, néhány nap után dolgozni kezd benned ..... jönnek az emlékek, felismerések ..... és jönnek a megoldások is ....

Tudnod kell, hogy az oldás során kb 20% a kineziológus része, a többi 80 a páciensen múlik, hogy mennyire nyitott, mennyire áll készen a változásra, változtatásra ....

9. c502273b01 (válaszként erre: 8. - 2a033963fa)
2009. szept. 14. 23:50
Menj el nyugodtan,bátran:)
8. 2a033963fa (válaszként erre: 5. - C502273b01)
2009. szept. 14. 23:40
Igazad van,de én csak kíváncsi vagyok :D el fogok menni,inkább csak megerősítésre,és pozitív tapasztalatokra van most szükségem.
7. Zizisicc (válaszként erre: 5. - C502273b01)
2009. szept. 14. 23:39
Bólogatok. :o))
6. 2a033963fa (válaszként erre: 3. - 8c8f9343f6)
2009. szept. 14. 23:38

Szia!

És mennyi ideig tart egy ilyen kezelés?1-2 óra?Lelkileg nagyon megviseli az embert?Ami érdekelne még az a "házi feladat" mert azt hallottam kap az ember azt is.

Mennyi ideig teszteli magát az izmokat?

2009. szept. 14. 23:37

Hát sok valakinek használ a kineziológiai kezelés,gondolom,több alkalomból áll,hogy valóban feloldják a gátakat az emberben.Hiszen arra alapul a kineziológia,hogy feloldják a testen kiült lelki problémákat.

Szerintem bátran kipróbálhatod,és saját magad tapasztalod meg a hatásait.Hiába mondja el neked valaki milyen is ez,ha elmész,mást tapasztalhatsz.

2009. szept. 14. 23:36

Szia!

Megnéztem már az összeset.Azért nyitottam újat,mert azok elég kihaltak,és hátha van aki friss élményekkel tud szolgálni.

2009. szept. 14. 23:36

Szia, én járok, eddig 5-6 alkalommal voltam, és nagyon hasznos volt.

A "kezelés" alatt szinte semmit nem értesz abból, amit végezned kell, ő teszteli az izmokat, különböző negatív érzéseket hoz felszínre, sokszor érthetetlen szövegeket olvasol fel és különböző ábrákat rajzolsz a tenyeredbe.

Szóval kívülről hókuszpókusznak tűnik, de nagyon nem az!

Én mindenképpen ajánlanám, ha belefér a költségvetésedbe.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook