Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kineziológia és a gyerekek fórum

Kineziológia és a gyerekek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kineziológia és a gyerekek

2010. ápr. 12. 12:35
Nagyon hasznos az oldal, és nagyon tetszik. Érdekes ez a téma. Mi mindenre képes az ember???,
21. micimacko72 (válaszként erre: 20. - Kicsi00)
2010. márc. 16. 12:34
2010. márc. 16. 12:30

Sziasztok, szia Ariadné2010!


Kérlek küldjétek el nekem is a blog linkjét!

19. Ariadné2010 (válaszként erre: 18. - Micimacko72)
2010. márc. 13. 09:49
Igen, igazad van. Elég nagy eséllyel. Én is mindenképpen ajánlom, meg kell próbálni!
18. micimacko72 (válaszként erre: 17. - Ariadné2010)
2010. márc. 13. 09:01
KÖszönöm, tudom, hogy nem lehet vele gyógyítani. De ahogy olvastam, hogy a gyerekek maguknak kreálnak ilyen betegségeket bizonyos stressz hatására.....s gondoltam, ha ez oldásra kerül, talán leállítható a betegség végkifejlete.
17. Ariadné2010 (válaszként erre: 16. - Micimacko72)
2010. márc. 13. 07:10
Én is olvastam erről a könyvben. Egy dologra felhívnám a figyelmet a kineziológiával kapcsolatban. Nem betegségeket gyógyít, hanem a különböző stresszeket old fel. Igen, ezek a stresszek okozhatnak betegséget, mint általában okoznak is. Én úgy gondolom, hogy ha már van egy ilyen eszköz a kezünkben, akkor feltétlenül használnunk kell, de a létezésünk eléggé bonyolult ahhoz mindenre megoldást egyetlen eszköz jelentsen. A kineziológia segít abban hogy megmutatja az ajtót amin be kell lépni, de belépni mindenkinek magának kell.
16. micimacko72 (válaszként erre: 13. - Ariadné2010)
2010. márc. 12. 20:18

Volna még egy kérdésem. Arról is olvastam, hogy amelyik babát nem akarták igazán a szülei, halálos betegséget "kreált"magának.

Ezt a betegséget oldással meg lehet esetleg szüntetnii?

15. Ariadné2010 (válaszként erre: 14. - Micimacko72)
2010. márc. 12. 18:26
Meg lehet tanulni. :-)))
14. micimacko72 (válaszként erre: 13. - Ariadné2010)
2010. márc. 12. 17:08
jaj de írígyellek. Ezt mindenki meg tudja tanulni? vagy erre is születni kell?
13. Ariadné2010 (válaszként erre: 12. - Micimacko72)
2010. márc. 12. 15:06

Igen, könnyen lehet, hogy ilyen jellegű stressz van a gyereken. Ez az oldás során kiderül és nagy valószínűséggel megoldható a probléma.


Elég sokat foglalkoztam a témával és mivel én is szoktam oldani és láttam már hasonló problémákat, azt azért elmondanám, hogy ez az egész stressz "dolog" ami érint bennünket nem teljesen rossz. Mi emberek úgy vagyunk megalkotva, hogy a stressz hozzájárul a fejlődésünkhöz így vagy úgy. Sokszor van az például hogy teljesen jelentéktelen dolgok mély nyomot hagynak egy gyermek lelkében. Az ilyesmit nem tudjuk kivédeni teljesen. Nem is egészséges ha egy gyerek teljesen un. steril környezetben nő fel, mert felnőttként nem fog tudni aztán megbirkozni az élettel.


Ennek ellenére úgy gondolom hogy óriási segítség, hogy rendelkezésünkre áll egy ilyen eszköz mint amit a kineziológia kínál, amely segít olyan stresszekket is kezelni, amelyekkel nem tudtunk megbírkózni.

2010. márc. 12. 09:44

Sziasztok! Én tegnap olvastam egy könyvet a kineziológiáról. S megdöbbentem!

Miért is van pl. szülési komplikáció?

Egy babát fiúnak szerettek volna a szülei de ő persze kislány volt. S mivel nem akart megszületni, mert látta, hogy nem őt várják, igy már magzati korban meg akart halni......


Én eddig nem igazán hittem és nem is foglalkoztam ezzel a "tudománnyal" de tegnap elgondolkodtam.

Az én kisfiam is az utolsó percben született meg (már fekete volt a magzatviz) 13oo g súllyal és én is mindvégig kislányra vágytam.


Én "kötelezővé tennék" mindenki számára egy oldást, mert annyi mindenre nem gondolunk, mitől vannak gondjaink esetleg a gyerkőceinknek.

Az én fiam a mai napig visszahúzódó, az óviban egyetlen szót sem szól, ha teheti a háttérben marad.

S erre nem is gondoltam, hogy ez a születési stressz kiséri talán?

11. kerena
2010. márc. 12. 09:30
Engem is érdekelne a blog linkje priviben!
2010. márc. 11. 20:22

Szia!

Átküldenéd a blogod linkjét priviben?

Előre is köszönöm!

2010. márc. 11. 15:44
Amúgy ha röviden össze kéne foglalni, akkor azt tudnám mondani, hogy egy ilyen oldáson a kineziológus izomteszteléssel (pontosabban a karod izmain) kiteszteli a stressz forrását majd feloldja azt. Ezzel a művelettel a jelenben eltűnnek azok a problémák amit az a bizonyos múltbeli stressz okozott. Nagyon gyakran a bölcsődei és óvodai folyamatos felsőlégúti betegeskedések megoldhatók ilyen oldással. Nem véletlen hogy a gyerek annyira fogékony a fertőzésekre.
2010. márc. 11. 15:35

Sziasztok! Igazából gondolatébresztőnek írtam a cikket. A blogomban bővebben írok a témáról. Ha érdekel valakit a link priviben átküldöm.


Ha bármilyen kérdésetek van szívesen válaszolok.

2010. márc. 11. 14:56
Kedves Ariadné2010 jó hogy megírtad a cikket bár kicsit hosszabbra is sikerdhetett volna de nagyon jó így is:_)
6. 3a92f8d690 (válaszként erre: 2. - Mokuskas)
2010. márc. 11. 14:54

Úgy hogy keresel a közeledben 1 kinezológust:-))


Hála nálunk van én jártam is hozzá szerintem nagyon jó már ideje lenne felkeresni hogy oldja fel a gátjaimat amit kreálok magamnak.....

Csak ajánlani tudom mindenkinek !!!

2010. márc. 11. 14:42
Érdekes a téma, csak sajnálom, hogy a folyamatot (hogyan működik egy ilyen vizsgálat) és az eredmények értelmezését kihagytad a cikkből.
2010. márc. 11. 14:26
Engem is érdekelne! :)
2010. márc. 11. 12:57
engem is érdekelne ez a téma bővebben
2010. márc. 11. 11:46
És hogyan juthatok én is ennek csodálatos módszernek a felhasználójává?!
2010. márc. 11. 10:03
Amióta anyuka vagyok, sok minden átértékelődött bennem. A gyerekeim kerültek első helyre az életembe, de hát ezzel nem vagyok egyedül. Kerestem az eszközöket, amivel megkönnyíthetem gyerekeim életét, amivel lerövidíthetem betegeskedésüket vagy amivel kezelni tudom esetleges fura viselkedésüket (ágybavizelés stb). Így találkoztam a kineziológiával. Meg kell mondanom, már nem érzem magam tehetetlennek.

Ugrás a teljes írásra: Kineziológia és a gyerekek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook