Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinél hogy halad a "Hol-Kinél töltsük a karácsonyt" című játék? :) fórum

Kinél hogy halad a "Hol-Kinél töltsük a karácsonyt" című játék? :) (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 26. 19:26

SZIASZTOK!


Nalunk egyszeruen megoldodott ez a kerdes, mivel en es a parom kulfoldon elunk igy iden a fiam latogatott ki hozzank. Igy nincs sertodes egyik felrol sem. Egyebkent mig a nagymamat elt -Istenke nyugosztalja- az egesz csalad nala toltotte ezt a szep meghitt estet. Voltunk kb. 20-an. Nagyon szerettuk ezeket az esteket. Most minden mas lett. Egyebkent en a szentestet mig egyedul voltam a fiammal (12 ev), edes kettesben toltottuk, senkit nem hivtunk ez a nap csak is a mienk volt. Majd 25.-én anyukamhoz mentunk, 26.-an pedig a magymamamhoz. A ket unnep kozott pedig en vendegeltem meg a csaladomat (anyu, apu, masik mamam).


Mindenkinek bekes Karacsonyt kivanok!


Mindenkinek

2011. dec. 20. 23:40

Nálunk is jól halad:)

Édes hármasban (férjem, lányom és én). Minden évben így van, nyugisan telnek az ünnepek.

(Lehet, hogy nem ez az elfogadott, de én örülök, hogy végülis így alakult. A férjem szülei sajnos már nem élnek, tesóival nem járunk össze amúgy sem, az én tesóm 5000 km-re, anyukám a testvérével akar lenni évek óta karácsonykor, hát így alakult:)

Hárman együtt nagyokat ejtőzünk, kajálgatunk, dumcsizunk, olvasunk, lazítunk.

2011. dec. 20. 22:25
Simán beosztva,megegyezve.
2011. dec. 20. 22:23
Nálunk az a baj hogy mindenki erőlteti a szentestét,merthogy az az "igazi" karácsony mintha 25-26 már nem is karácsony lenne.És a szentestét akarja mindenki velünk tölteni,párom nagymamája konkrétan bevetette az érzelmi zsarolást,hogy jaj ő már 70 éves és lehet hogy ez az utolsó karácsony és mi hogy képzeljük hogy nem vele töltjük,és széthullott a család,holott a másik unokája sem lesz ott,de mivel a párom a legfiatalabb így őt tudja befolyásolni.Ja és én is szemét vagyok mert nem akarom vele együtt tölteni a karácsonyt,pedig ő annyira készült(holott rühelljük egymást)Álszent nagyon....Az meg hogy az én családom meg szeretne velem lenni le van sz.va ugyebár.Szóval megy a zsarolás keményen,de én megmondtam mindenkinek nekem 8 mivan az a lényeg hogy a párommal lehessek,mert szívem szerint csak vele kettesben tölteném az egész ünnepet.
33. mese habbal (válaszként erre: 22. - Juttino)
2011. dec. 20. 20:54

szerintem meg nem lehet ilyen szabályokat felállítani, a lényeg, hogy mindenkinek jó legyen...


"A felnőtt ember, amikor elköltözik otthonról külön családot alapít, ha komoly párkapcsoltban él ill. gyereket nevel. Innentől ez az ő új (első számú!!!) családja, az eredeti családja pedig háttérbe szorul, a kötelék lazábbá válik. Ha ez nem valósul meg, akkor az új család szenvedi meg"

ez így van, de ha valamiért mégsem így működött a dolog, akkor is van olyan megoldás, hogy jó legyen... mi nem vagyunk rendesen együtt a gyerekem apjával, így nem vagyunk igazából "egy család" sem... ettől még lesz egy karácsonyozásunk 3-asban, de 24-én este mindenki a saját családjánál ünnepel...


elvált szülőktől meg nem várhatja el senki, hogy ilyenkor elviselják egymást, hiszen ők ugyanolyan emberek, ők is jól szeretnék érezni magukat karácsonykor, nem pedig olyanokkal összezárva, akiket nem szeretnek... ez sem kőbe vésett szabály, hoyg egyik nap az egyik nagyszülők, másik nap a másik, mert azért sokmindenen múlik ez, távolságfüggő is, hogy mikor hova tud az ember menni, vagy egyéb rokonokkal egyeztetés kérdése is... nálunk is 3 nagyszülő van, pont amiatt, mert az én szüleim elváltak, és a 2 éves gyereknek szerintem, pont elég az, hogy minden nap máshol vagyunk, az már kicsit sok lenne, ha még minden nap az ebéd után vacsorára megint máshova mennénk át...

32. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 30. - 6ee0ffb012)
2011. dec. 20. 18:45
Máshogy terveztük nemrég,de nagyon jó lesz az a két nap úgy,hogy mi 3-an és jön a nevelt fiam.Utána már úgy is dolgozik a párom (26-ától)
31. 31c1daa9fa (válaszként erre: 30. - 6ee0ffb012)
2011. dec. 20. 18:38
ennyiii....:)
2011. dec. 20. 18:29
Jól halad.Nem megyünk sehova,és ne is jöjjön senki :))
29. trapiti (válaszként erre: 28. - Juttino)
2011. dec. 20. 18:24
Szerintem a rugalmasság a lényeg. És ha a család többi része kevésbé rugalmas, hát nekünk kell annak lennünk. Végülis az én szüleim is 70 felé közeledő idős emberek, nem várható el tőlük hogy rugalmasak legyenek :) Szerintem mindenki tud megoldást ha akar :)
2011. dec. 20. 18:19

Trapati amúgy Ti 2 dolgot csináltok:

- elnyújtjátok a Karácsonyt 5 naposra, hogy mindenre legyen idő

- 23-án van nektek az IGAZI Szenteste, amikor a gyerek meglátja a FÁT, kinyitja az első ajándékot stb. (gondolom tudod mire gondolok, ez évente nincs 2x, a második nap izgalma nem ugyanaz), a 24-ét pedig eladjátok jó marketiggel valamelyik nagyszülőnek, aki marhára örül neki, mert ő a dátumban gondolkodik. :-D

Végül is nem rossz! A kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.

27. trapiti (válaszként erre: 25. - Juttino)
2011. dec. 20. 17:55
Mi is... :)
26. trapiti (válaszként erre: 24. - Juttino)
2011. dec. 20. 17:54

Szerintem a Karácsonyban SEM a dátum a lényeg. Ha nagyobb lesz, bizony akár az is előfordulhat hogy a szentestét a kórházban töltöm. A betegek ugyanis nincsenek tekintettel a munkaszüneti napokra, és mellesleg mindenkinek természetes hogy ha bemegy a kórházba, ott fogadják szenteste is.

Így aztán az én gyerekem kénytelen lesz megtanulni hogy fontosabb dolog is van a dátumoknál ;) és szerintem ez nem baj.


Abban egyetértek hogy zsarolni senkit nem szabadna ezzel. Mindenképpen törekedni kell olyan megoldásra ami mindenkinek megfelel.

2011. dec. 20. 17:53
JA és igen a tesók, na velük tényleg kell egyezteni! Nálunk sógorékkal és tesómékkal le van előre egyeztetve, hogy melyik nap megyünk, mert akkor együtt a család. Ők meg egyeztetnek a másik család tesóival és kész a mozaikkirakós, de eddig minden évben flottul működött, pedig hidd el sehol egy egyke, és mindenhol mindenki családos, bár mi 4-6 héttel előre belőjük ezt mindkét oldallal.
2011. dec. 20. 17:50

Trapati, a Ti megoldásotok pl. azon kívül hogy a 24-ét 23-ra raktátok tök ugyanez... a gyereknek most még nem fontosak a dátumok, de nagyobb korában az lesz (szerintem)

Ahol ez azonban vita, és zsarolás tárgya, na az gáz! Itt sokaknál azért erősen erről van szó! Az extra gáz, ha anya és apa külön karácsonyozik, anya viszi a gyereket... ?!?

És olyanokkal karácsonyozni "kötelező" jelleggel, akikkel az évben még nem is beszéltek, az totál felesleges!!!

23. trapiti (válaszként erre: 22. - Juttino)
2011. dec. 20. 17:36
Szerintem mindenki olyan megoldást talál, ami neki a legjobb, nincs egyetlen jó megoldás... elméletileg szépen hangzik amit írsz, de pl. ahol az eredeti családban több gyerek volt, és a gyerekek már mindannyian családosak, és a házastársaiknak is vannak tesvérei akik családosak és mindez ugye az ország különböző pontjain, és esetleg egymással is akarnának találkozni, már nem ennyire egyértelmű a "jó" megoldás. Én pl. egyáltalán nem érzem problémának hogy nálunk az itthoni "igazi" szenteste egy nappal hamarabb van, számtalanszor volt már korábban is így a munkám miatt. Amióta gyerekünk van, nem ügyelek szenteste, de előtte is többször halasztotta/hozta előre miattam a család a szentestét. Szerintem az a lényeg inkább, hogy ne legyen sértődés, ne töltse egyik családtag sem tüskével a szívében az ünnepet...
2011. dec. 20. 17:03

Ez nem játék, hanem játszma. Már amiket Ti döntő többséggel leírtatok.

A felnőtt ember, amikor elköltözik otthonról külön családot alapít, ha komoly párkapcsoltban él ill. gyereket nevel. Innentől ez az ő új (első számú!!!) családja, az eredeti családja pedig háttérbe szorul, a kötelék lazábbá válik. Ha ez nem valósul meg, akkor az új család szenvedi meg. Ilyenkor jön az örök konfliktus anyós – meny, vej – anyós, após – meny, após – vej között vagy az hogy vki állandóan nyel és alkalmazkodik.

Na ha ezt mindenki tiszteletben tartja és elfogadja a helyzetet, a szülők hagyják a felnőtt gyerekeiket önállóan élni, akkor az Ünnep, a család ünnepe nem alku és játszmák kérdése.

24-e az elsődleges családé! Esetleg EGYÜTT el lehet menni valamelyik eredeti családhoz, ha ezt senki nem nehezményezi (mondjuk egyszer itt, egyszer ott alapon), de ha komolyan veszitek magatokat mint család, pl. már gyerekek vannak, akkor otthon!

25-e az egyik fél eredeti családjáé, 26-a a másik fél eredeti családjáé. Ha elfogadnak Titeket mint felnőtt, családos embereket, akkor ezen senki nem fog fennakadni. Ha fennakad, akkor alapvető problémák vannak a felnőtt gyerek elengedésével. Nagyik ilyenkor átmehetnek a szülőkhöz, vagy délután átmehet az egész család hozzájuk. Elvált szülőknek meg vagy illik elviselni ilyenkor egymást, vagy egy ebéddel ill. vacsival kell beérniük.

2011. dec. 20. 16:53
Évek óta nálunk volt a közös vacsi,tegnap nagyon besértődtem, mindenki viheti a halát sütögetni:(
2011. dec. 20. 16:41
Az első években amíg ketten voltunk egyszer nővéreméknél voltunk aztán 25. én anyósék ebéd és fixen utána nagymamám. Tavaly nővéremékkel voltunk meg mamámmal mert sejtettük hogy az az utolsó karácsony együtt. Idén már 2 gyerek van eldöntöttük hogy ezennel befejeztük a mászkálást 24 itthon 25 anyós 26 nővéremék.senkinek sem jó a rohangálás főleg a gyerekeknek.anyós mindig szomorkodik hogy jajj szenteste így meg úgy de férjem lerendezi. Ha élne anyu valószínűleg nem így lenne mert vele akarnék lenni.
19. Pen80
2011. dec. 20. 16:35

Hm. Én kitaláltam hogy lesz, párom beleegyezett, a többiek meg eldöntik mit csináljanak :).

Nálunk van kisgyerek, ráadásul 30 hetes terhes leszek addigra, aki akar látni minket, idejön. :)

18. trapiti (válaszként erre: 16. - 65298a0518)
2011. dec. 20. 14:54
Mi csak olyanokkal találkozunk akikkel év közben is, csak a szűk család, szülők, testvérek. Nagyszüleink már egyikünknek sincsenek :( a többiekkel meg inkább más alkalmakkor, pl. Húsvét környékén vagy náron futunk össze :)
17. trapiti (válaszként erre: 15. - Hópofi21)
2011. dec. 20. 14:52

Nálunk is vita volt pár éve... Amióta a kislányom megvan mindkét oldalon az szeretnék a nagyszülők hogy ott legyünk... Én meg azt szeretném, hogy amellett h mindenkit meglátogatunk, az "igazi" Karácsony itthon legyen hármasban, ráadásul úgy hogy még játszani, ajándékoknak örülni is legyen idő...

Ezért nálunk pár éve egy nappal korábban van szenteste, már 23-án :) Idén délelőtt atvisszük a kislányunkat a Nagypapáékhoz vendégeskedni, kora délután hozzuk haza, addigra meglesz a fa, ajándékok, vacsi :) Remélem nagy lesz a meglepetés, nem tudja miért megy vendégségbe :)

A 24.-25. pedig minden évben váltva, idén 24-én Apukámékhoz, 25-én Anyósomékhoz megyünk. Tesómékat pedig 27-én látogatjuk meg, mert náluk is ott lesznek a férje szülei több száz kilométerről... Tényleg nem egyszerű :)

2011. dec. 20. 11:56
Húúú, ne is kérdezd:(( Olyanokkal, akikkel év közben fel sem hívjuk egymást "kell" 25-én egymásra vigyorogni, ahelyett, hogy a család együtt társasozna meg örömködne egymásnak. Minden évben ez rontja el a hangulatot.
2011. dec. 20. 11:52
Nálunk is minden évben ez a vita tárgya. Az én családom 80km-re lakik tőlünk, páromé a szomszéd faluban. Állandó probléma, hol leszünk szenteste. Mert valaki mindig megsértődik. Első évben azt csináltuk, hogy pároméknál voltunk 7-ig, utána kocsikáztunk hozzánk. Utána való években majdnem mindig pároméknál voltunk, ami nekem nagyon rosszul esik, mert nagyon hiányzik, hogy a családommal lehessek Karácsonykor. Főleg, mikor aznap este apa felhív, és hallom a hangján, mennyire szomorú, hogy nem vagyunk ott. Mondanom sem kell, utána elkerülhetetlen a bőgés. :'( Idén az a terv, mint az első évben. Előbb itt, aztán kocsikázunk hozzánk...Páromnak pont 24.-én van a szülinapja is, és idén lesz 30. éves. Most érthető, hogy a családjával leszünk. De más éveken én ezt amúgy igazságtalannak érzem. Akkor maradjunk otthon kettesben, és másnap mehetünk ide-oda. Minden évben én engedek...:( Ráadásul párom, mikor nálunk vagyunk, állandóan dünnyög, hogy siessünk haza. Hát nem kicsit esik rosszul. magyarul van egy napom, hogy meglátogassam a szüleimet, tesóimat, mamáékat, és akkor a keresztanyámékhoz el sem jutok. És még a barátnőmmel is találkozni szeretnék. Ez lehetetlen. :( Szóval, köszi ezt a fórumot, hogy kipanaszkodhattam magam. Változás úgysem lesz. :(
2011. dec. 20. 11:50

nálunk is őrület, de most már nagyjából tisztázódni látszik.. persze ez sem szentírás, mert egyes családtagjaimnál nagy az esély arra is, hogy utolsó napon valami tök mással áll elő, és néz rám bambán, hogy ő nem emlékszik, hogy mást beszéltünk volna meg...


mi 24-én délelőtt fogunk itthon a gyerekkel meg az apjával hármasban, aztán délután anyukámhoz megyünk a gyerekkel, az apja meg haza a saját szüleihez... 25-én apukámékhoz megyünk, 26-án meg megyünk a gyerekkel az apja szüleihez... 25-ére lett volna még más is, távolabbi rokon/ismerős család, de az már nem fog beleférni nekünk... ha valaki megsértődik, azzal nem tudok mit kezdeni, így is kész leszek a végére... :)


barátokkal nem nagyon lesz, de ha igen, akkor majd utána, munkahelyen lenne most a héten, de lehet, hogy oda sem megyek, mert a gyerek beteg, itthon vagyunk, és ha rossz időpontban lesz, akkor nem rángatom be emiatt a város másik végére...

2011. dec. 20. 11:44
Nálunk is utazás lesz, a szüleimhez. Mamáink nem élnek már sajnos, illetve egy él, de ő mivel engem utál ezért csak a páromat várja, a párom meg kijelentette hogyha engem nem fogad el akkor őt sem fogja látni. Pedig elengedném. Próbáljuk a kiscsaládot összehozni, egy helyre. Papámról még nem tudok nyilatkozni, nemtudom otthon lesz - e lehet a lányánál lesz karácsonykor.
2011. dec. 20. 11:30
Nálunk Skóciában csak egy napos a karácsony, ez a vasárnap. A munkahelyi karácsonyozás előtte egy héttel van, a családi pedig vasárnap. Itt úgy megy, hogy mindig meg van beszélve, hogy hol van az egész családnak együtt a karácsony. Vagy valakinél, vagy valahol - étteremben például. Szerencsére nincs össze-vissza rohangálás, mert mindenki egy helyen van. :)
2011. dec. 20. 11:27

Nálunk idén szenteste anyukámnál lesz mindenki.


De szó szerint, közeli, távoli rokon.

Mi 5 éven át csináltk, hogy a szeretet ünnepén beletettünk 1500 km-a kocsiba, annyit mentünk, és alig vártuk, hogy visszamenjünk dolgozni, kipihenni ezt az őrületet... Most már van gyerek,kicsi még, aki látni akar bennünket, szépen eljön..

Én sütök, anyukám főz, így van beosztva. 25-26-án meg csak legszűkebb körben, anyukám+tesóm+mi hárman.

10. beliveinlove (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2011. dec. 20. 11:27
Tavaly nem volt ekkora kavarás,mert akkor még nagyjából együtt volt a családom,most meg olyan mint a puzzle,egyenként szanaszét mindenki :)
2011. dec. 20. 11:25
Ja és igen én sem tudom melyik pillanatban hívnak majd be dolgozni.
2011. dec. 20. 11:24
Nálunk is megvolt a forgatókönyv, nehogy sértődés legyen:)Most meg mindenki beteg lett(:
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook