Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek van zsír-, izom-, víz-, csonttömeg mérő mérlege? Kinek milyen tapasztalatai vannak a mérésekkel táblázatokkal kapcsolatban? fórum

Kinek van zsír-, izom-, víz-, csonttömeg mérő mérlege? Kinek milyen tapasztalatai vannak a mérésekkel táblázatokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


4. DafkeDinka (válaszként erre: 3. - Jaina)
2011. jún. 3. 15:20

És az értékek neked milyenek? Engem pl az idegesít, hogy minden mérleghez más-más érték van. Az egyik szerint az izomtömegnek van tól-ig határa, nekem meg csak egy szám van megadva, hogy afölött kell legyen. De ha százalékot veszek, akkor meg kizárt, hogy a testem több mint fele izom, főleg amikor ilyen lötyi vagyok :)

Valamiért csak kitalálták ezt a mérleget, és lehet nem ilyennel, de hasonló méréseket végez a fradi, tegnap találtam meg a honlapjukon :)

2011. jún. 3. 11:19
Egyszer tettem fel erről egy kérdést, mert nekem is ilyen mérlegem van. Nekem azt mondták, hogy úgy, ahogy ez a mérleg mér (tehát úgy hogy csak simán ráállsz) lehetetlen ezeket az adatokat tényleg mérni. Állítólag a súlyodból/korodból/magasságodból számolja ki, nem méri.
2011. jún. 3. 03:51
Tegnap vettem egy mérleget. A mért eredmények, és maga a táblázat nekem furcsa. Érdekelne - márkától teljesen függetlenül - ki hogy értelmezi a táblázatokat, azok szerintetek mennyire valósak? Egy ismerősömmel vettünk két különböző mérleget, a táblázatok teljesen eltérnek. Valaki utána járt, hogy milyen tudományos alapja van ezeknek az értékeknek?
2011. jún. 3. 03:48
Kinek van zsír-, izom-, víz-, csonttömeg mérő mérlege? Kinek milyen tapasztalatai vannak a mérésekkel táblázatokkal kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook