Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek van valami jó 1 éves torta receptje? fórum

Kinek van valami jó 1 éves torta receptje? (beszélgetős fórum)


10. Leoborta (válaszként erre: 2. - 0c97fbb607)
2008. okt. 3. 13:12

hehehehehe....

Valami hasonló jutott nekem is az eszembe!

Mert ugye a kérdést tudni kell feltenni! Nekem van egy nagyon finom családi diótorta receptem, még a nagyitól örököltem, aki most lenne 110 éves, ha élne szegényke. Már az ő anyja is ezt sütötte.

2008. szept. 23. 15:04

Babatorta egyéves szülinapra


Hozzávalók:

kb. 10 dkg natúr zabpehely

bio rizsital

1 db banán

3 szem alma


Elkészítés: A zabpelyhet fél-egy órára beáztatom annyi rizsitalba (vagy vízbe), amennyi jól ellepi, azután megfőzöm (pár percig kell főzni, amíg nyálkás és puha lesz). Botmixerrel összeturmixolom a banánt és a meghámozott almákat, majd a gyümölcspépet a megfőzött zabpehelyhez keverem. A keveréket 18 cm átmérőjű tortaformába öntöm, tetejét gyümölccsel díszítem, és 200 fokon, hozzávetőleg háromnegyed óráig sütöm.


A netről szedtem le anno, megcsináltam nem volt túl nagy sikere, hátha neked jobban bejön.

8. Nefi
2007. nov. 2. 00:48

Lehet kapni tej,tojás és gluténmentes kekszport,abból lehet az alap.

Fagyasztott meggy is jó.

A mézet viszont nem ajánlják kicsiknek,több okból.Pl.:nincs hőkezelve,ha sütjük akkor meg a benne levő viaszból lesz káros anyag.Az allergiáról már nem is beszélve.

Mi margarint nem használunk,ugyanaz mint az olaj,csak kémiai úton teszik keménnyé.Nem véletlen,hogy az újabb receptekhez olajat írnak.

7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - Nefi)
2007. okt. 30. 16:46
A piskótatésztában rengeteg tojás és cukor is van.A befőttekben is hozzáadott cukor van.
6. Nefi
2007. okt. 29. 15:05

Nekünk van egy bevált.

Gesztenyetorta

1 piskóta tortalap,vagy babapiskóta

1 csomag gesztenyepüré

1 üveg magozott meggybefőtt,vagy friss meggy

5dkg margarin,de mi kihagytuk

A püré negyedét,meg 16 szem meggyet félretenni díszítésnek,a többi anyagot összeturmixolni.

Rákenni a piskótára,ha száraz,mehet bele kevés meggylé.

A félretett gesztenyét burgonyanyomón átnyomni,vagy a tortára reszelni.

Jó étvágyat,és boldog szülinapot!

2007. okt. 16. 18:28
Nagyon szépen köszönöm. Majd kipróbálom.
2007. okt. 15. 17:12

Hozzávalók:


10 dkg főzőmargarin, 2 dl méz, 2 db tojás, 1/2 dl frissen facsart narancslé, 1 teáskanál vanília, 4 dl finomra reszelt nyers sárgarépa, 2 dl mazsola, 4 dl (korpás) búzaliszt, vagy rozsliszt, 1 teáskanál só, 2 teáskanál sütőpor, 1 teáskanál szódabikarbóna, 1 1/2 teáskanál őrölt fahéj, 1/2 teáskanál őrölt szerecsendió, 1/2 teáskanál őrölt gyömbér



Elkészítése:


Melegítsük elő a sütőt 175°C-ra. A habverő nagy táljában verjünk habot a margarinból. Folyamatos habverés közben vékony sugárban adagoljuk hozzá a mézet. Egyenként adjuk hozzá a tojásokat, mindegyik után jól felverve. Egy másik, kisebb tálban keverjük össze a narancslét, a vaníliát, a répát és a mazsolát. Külön keverjük össze a száraz hozzávalókat is. Ezután felváltva keverjük a kettőt kis adagokban a felvert krémhez úgy, hogy a száraz hozzávalókkal kezdjük, és azzal fejezzük is be. Minden kis adag hozzáadása után alaposan keverjük meg a masszát. A kész tésztát öntsük egy kb. 20 x 30 x 5 cm-es, kizsírozott tepsibe (vagy más, megfelelő - esetleg szétszedhető - tortaformába). 35 - 45 percig süssük, vagy addig, míg a torta közepébe szúrt hideg késpenge tisztán nem húzható ki onnan. Hagyjuk 10 percig hűlni a formában, majd borítsuk egy fémrácsra. A még meleg tortát kenjük (vagy fújjuk) be vékony réteg mézzel, ettől szép fényes lesz. Ezután hagyjuk csak teljesen lehűlni, szépen szeletelni csak a hideg tortát lehet.

Teasütemény változat: A tészta készítésekor hagyjuk ki a mazsola kétharmadát, ellenben keverjünk hozzá kb. 3 x 1/2 dl finomra kockázott cukrozott cseresznyét, aszalt szilvát, ananászdarabkákat. A tésztát alaposan kizsírozott, kb. 5 cm átmérőjű teasütemény formákba töltsük, 3/4 részükig megtöltve őket. Ezeket csak 18 - 20 percig kell sütni, majd 5 percig hűlni hagyni a formában. Ezután borítsuk ki a formából a süteményeket, a tetejüket azon melegében kenjük meg mézzel és szórjuk meg apróra metélt gyümölcszselével, díszítsük cukrozott cseresznyével és így hagyjuk őket kihűlni.


Igaz ebbe van tojás ,de csak kettő ,az egészbe.

Szinte minden sütibe van cukor,a tojás a tészták alapja,szóval nehéz eset:)))

2007. okt. 15. 16:57
Azért köszi.
2007. okt. 15. 16:35
hát elég nehéz lesz ilyen idős receptet találnom,mert a tortareceptjeimet anyukámtól "örököltem":))))
2007. okt. 15. 16:31
Olyan receptet szeretnék, amiben nincs tojás ( max. sárgája), tej, cukor, és már kipróbáltátok. Előre is köszi minden tippet. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook