Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek van igaza? Segítsetek! fórum

Kinek van igaza? Segítsetek! (beszélgetős fórum)

1 2
43. Seven of Nine (válaszként erre: 42. - Bc8bec3b9b)
2011. szept. 17. 08:40

Ja ja en anyum is jatszik, nagyon megszerette a laptopot, olyan aranyosan nyomkodja az egeret , nameg ahogy tudja nezni a kepernyot:)


Ha valamilyen ablak felugrik a, kkor szol nekem, hogy valami update van itt.


Van egy program amivel osszekotottem az o gepet meg az enyemet es ha valami gubanc van nala, akkor az en gepemrol megcsinalom az ovet.

42. bc8bec3b9b (válaszként erre: 41. - Ditta67)
2011. szept. 17. 08:25
De jó!:-) Egyébként itt a Hoxán is vannak idős lányok,akik még játszanak is!:-) Igen ezáltal kinyílik egy új világ:-)
41. Ditta67 (válaszként erre: 40. - Seven of Nine)
2011. szept. 17. 08:14
Az én 80 éves nagynéném megtanulta kezelni a számítógépet,hogy az angliában tanuló unokájával tarthassa a kapcsolatot!Megtetszett neki,azóta napi kb.25 "érdekes" emailt küld a családtagoknak.Kinyílt a világ!
40. Seven of Nine (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. szept. 17. 08:06

Szia! ertheto, hogy nem erre koltod a havi fizudat.


Gondolom anyukad egyedul van ugye? Ilyenkor sokkal erzekenyebbek, sebezhetobbek es sertodekenyebbek.


En felevente latom nagyjabol anyumat, mert messze vagyok, de anyu vett egy laptopot es naponta csevegunk, ez persze nem olyan mintha szemelyesen talalkoznank, de azert latom mindig orul , mikor dumalunk:)

2011. szept. 17. 00:59

Ez családonként változó. Anyumékkal gyakran beszélünk telefonon, de mióta elköltöztem Pestről nem találkozunk sűrűn.

Barátnőm ellenpélda, kb. 10 km-re lakik, de reggel-este be "kell"jelentkeznie-pedig elmúlt 40...

Ki kell alakítani azt, ami mindenkinek kényelmes és kielégítő -sztem.

2011. szept. 16. 21:15

Kedves Ditta67!

Dicséretes dolog az, hogy a család összetart és örülhettek annak, bármikor számíthatok a hozzátartozók segítségére, hiszen ahogy mondtad mindig van, aki vigyázz a gyermekekre és ők boldogok,ha tehetnek valamit értetek. Ez kevés helyen adatik meg kívánom neked ez a kellemes és hasznos cselekedet sokáig tartson, hiszen olyankor a terhet leveszik a vállatokról, mikor ti dolgoztok,így keveset hiányzol a munkahelyedről ez pedig nagy szó és neked is jó ebből a szempontból. Üdvözöl és minden jót kíván Ágnes

2011. szept. 16. 19:23
Anyu 66 éves,apu 71.120km-re lakunk tőlük,a hugom 30 km-re.Én/2 gyerekem van/ és a testvérem / 3-as ikrei vannak/ örülünk a szüleink segítségének.Nem megyünk gyakran,de ha kell a segítségük buszra ülnek és jönnek.Ha beteg a gyerek vagy éjszaka jövünk haza a munkából nyugodt vagyok,a mamiék főznek és adnak enni nekik.Mindenkinek van kulcsa a mindenkihez.Ha a húgom nem tud menni az oviba az ikrekért,telefonál és ők buszra ülnek és mennek.Tudjuk,hogy fárasztó nekik.Többször próbáltuk kihagyni,hogy őket hívjuk.Megsértődtek. Azt mondják,hogy örülnek,hogy segíthetnek,fontosak nekünk.Így az unokákkal is napi kapcsolatuk van.
36. e705905164 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. szept. 16. 19:07
ha anyagi okok miatt van,akkor ez van...de addig menj és legyél vele a lehető legtöbbet amíg van neked:)
35. 56abea278d (válaszként erre: 33. - 9536810fa1)
2011. szept. 16. 17:39
A fiatalok kifejezetten szeretik, ha zavarják őket.
2011. szept. 16. 17:11
.. átgondolva, javaslom a netet valóban... :o) unokákról lehet képeket küldeni, beszélgetni, ha már tudják használni a netet, megtalálják a nekik való terepet, embereket, akik hasonló "problémákkal" küzdenek... én anyumnál ez nagyon bevált. Vannak emberek, akiknek szükségük van rá... segítségét várják... másik emberek, akiknek dicsekedhet a családjával... nah, eddig nem tudtam mire jó a net... hát 60 felett tuti egészséges és orvos által felírandó! :))
33. 9536810fa1 (válaszként erre: 32. - 56abea278d)
2011. szept. 16. 17:09

... Ok. :o)

Az idősebb emberek ragaszkodunk a saját vackukhoz, nehéz máshol elviseltetni magunkat, az érzés bennük van, nem jóóó, de ott van... "nem akarunk zavarni". :)) ... ezt is a legtöbben meg fogjuk tapasztalni. :)

32. 56abea278d (válaszként erre: 30. - 9536810fa1)
2011. szept. 16. 17:07
azt csinálják jól, hogy a lehető leggyakrabban járnak haza, minden második hónapban. Ahhoz képst, hogy anyagilag mennyire megterheli őket, gyakran járnak haza. Az anyukája nem tudom miért nem szeret náluk lenni, de ha csak valami mondvacsinált oka van rá, akkor arra nem tudnak tekintettel lenni. Ha valós az ok, pl. nem jön ki a lánya férjével, akkor azon a helyzeten kellene javítani.
31. 9536810fa1 (válaszként erre: 29. - 53dfddad18)
2011. szept. 16. 17:02
Ez jó... a számítógép és a net mindenképp, ugyanis kitekintést kap a külvilágra is. :) Anyumnak is van... blogot is ír, és osztja az észt ezerrel. :DD
30. 9536810fa1 (válaszként erre: 28. - 56abea278d)
2011. szept. 16. 17:00

Mármint mit csinálnak jól? Nem értem...



... tehát ... a szülő... attól fogva, hogy megszületik a gyerek, érte él... jól vagy rosszul, ez külön kérdés. De azért dolgozik, hogy legyen mit enni, hogy tudja iskoláztatni, hogy meg tudja mutatni azokat a dolgokat a világban, amik SZERINTE erre érdemesek... és akkor bumm, gyerek megnősül-férjhez megy... és ott áll a szülő a felszabadult energiáival, amik 20 éven keresztül egy dologra fókuszáltak. Aki ezen nem ment át, nem tudja, milyen iszonyú nehéz... Talán jobb (?) azoknak a szülőknek, akik anyagilag vagy így vagy úgy tovább segítik (segíthetik) a gyerekeiket, ez a bizonyos segítség nagyon sokszor sokkal fontosabb a szülőnek, mint a gyereknek, hiszen értelme marad a hétköznapoknak.

Én 18 évesen leléptem hazulról, 15 éves koromtól dolgoztam, tehát 18 évesen anyagilag is függetlenként mentem külön... most hogy a leányom ugyanezt eljátszotta velem, akkor mesélte el anyum, hogy akkor majdnem belehalt és csak sírt és sírt... és már tudom mi az, amikor egyszerre üres és értelmet vesztett lesz minden... és mint a kisgyerek, amikor járni tanul, újra fel kell építeni magunkban mindent... a legtöbben ezt nem ússzuk meg, és lelkiismeretfurdalással fogunk visszagondolni, tehát csak óvatosan a szülőkkel... :)

29. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. szept. 16. 16:57
Vegyetek neki egy használt számítógépet, egy olcsó netet, és skype-oljatok.
2011. szept. 16. 16:49
Jól csináljátok. Mások akkora távolságból kb. fél évente mennek haza a szülőkhöz.
2011. szept. 16. 16:41
Szerintem a szulo megkellene ertse,hogy biztosan valami ok van hogy nem lehet olyan gyakran talalkozni.En kb.15 percnyi jarasra laktam anyukamhoz ,o jott inkabb hozzam mert tudta hogy foglalt vagyok.A leanyaim kb.ketpercnyi jarasra laknak tolunk de azert nem mondhatom hogy gyakran jonnek hozzam vagy en hozzajuk,ha van valami telefonalunk egymasnak,az unokakat atkuldik hozzam ha mennek valahova este haza viszem lefektetem ennyi.A szulo megerto kell legyen gyerekeivel szemben es ha meg koltsegben is kerul az ut.A legkisebb unokam egesz nyaron Szovatan volt vasarnap voltunk utana ovoda kezdesre,anyatarsam mondta ne gyertek latogatni mert csak zavarjatok,telefonon volt a beszelgetes vele.
26. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. szept. 16. 16:26

Én anyummal kb. 10 alkalommal találkozom egy évben, 30 km-re lakik. :) Naponta beszélünk telón, és megbeszéltük, hogy ennyi elég is egymásból... mindamellett imádjuk egymást, de egészségesek, élik a saját életüket (nyugdíjasok, igen azoknak is lehet saját életük), a gyerekeim gyakrabban mennek, rájuk jobban is kíváncsiak... tehát mindenki boooooooooooldog. :)

Amikor kirepülnek a gyerekek, a szülőknek újra meg kell tanulni ÉLNI, nem könnyű (én a leányommal végigcsináltam, 1 év szinte depresszió volt)... meg lehet tanulni újra az életet, de akarni kell. Beszélgess anyuddal erről, keressetek hobbit.. nézzetek fürdőhelyet ahova eljárhatnak néha (nemtom hogy állnak anyagilag), túracsoportot a közelben... nyugdíjas klubbot, bármit... :)

25. ében11 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. szept. 16. 16:22
Ha anyagilag ez a megoldható, akkor meg kell értenie.Mi is 120 km-re vagyunk a szülőktől-és kb. havonta megyünk.Tudják mennyi a jegy, azt is, hogy nekik nyugdíjas olcsóbb, így van hogy ők jönnek le.De ebből nincs vita, telefonon beszélünk, hetente 1X legalább.Hiányolnak, de lassan megszokták, és megértették
24. 91d4989ab9 (válaszként erre: 23. - Sibetti)
2011. szept. 16. 16:07
hát ha nem szeret és ő nem tesz a találkozásért semmit akkor ennyi , miért csak ti hozzatok áldozatot?
23. Sibetti (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2011. szept. 16. 16:00
Ő nem szeret utazgatni, és nem szeret nálunk lenni!
22. 5221355151 (válaszként erre: 21. - 91d4989ab9)
2011. szept. 16. 16:00
A nővéremék is arra laknak, az egész rokonság. Korábban beszélgettünk ilyesmiről, de mondták is, hogy már nem tudnák megszokni a helyet ennyi idősen. Marad ez az autókázás.
21. 91d4989ab9 (válaszként erre: 16. - 5221355151)
2011. szept. 16. 15:57
hát ilyet én is ismertem aztán a szülök felkerekedtek és közelköltöztek az unokákhoz:D
20. 5221355151 (válaszként erre: 18. - Sibetti)
2011. szept. 16. 15:56
Nekünk van autónk, de így sem megy gyakrabban ilyen benzinárak mellett. Na meg a munkahely sem tolerálná, hogy állandóan szabit vegyen ki az ember. 1 hétre szoktunk mindig hazamenni.
19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - Sibetti)
2011. szept. 16. 15:56

anyud nem tud jönni? ugy pont meglenne a havi egy találkozás ha egyszer ő jön egyszer ti, ugy kéne megtervezni hogy ő ünnepekkor jöjjön mert akkor ti is otthon vagytok és ha vele vagytok majd megszeretné a nálatok alvást karácsony husvét pünkösd agusztus20 stb:D ti meg közte mentek


ha nyugdijas akkor pár száz forint lenne a jegye töredéke a tiéteknek


ja és keressetek neki társaságot


meg a skyp is megfontolandó

18. Sibetti (válaszként erre: 16. - 5221355151)
2011. szept. 16. 15:55
Igen, az még egy külön izgalom lesz, ha egyszer lesz unoka...
2011. szept. 16. 15:54
Meg a másik, hogy nem mindegy mikor jövünk vissza. Egy kora délutáni vonattal szoktunk visszajönni, mert az van fent Pesten este hatra, és mire hazaérünk hét óra. De lenne egy másik is, ami este nyolcra lenne Pestre, azzal lennénk otthon kilencre. Én nem szeretnék a későbbivel jönni, mert másnap dolgozunk.
2011. szept. 16. 15:54

Szia!

Nálunk hasonló a helyzet. Az én szüleim 300km-rel laknak tőlünk, anyósom meg pár utcával. Mi sem tudunk hazamenni túl gyakran sajnos. Nem engedhetjük meg anyagilag, hogy havonta utazgassunk. Anyukámék sem nagyon tudnak feljönni hozzánk (egy fizuból vannak meg), nagyon-nagyon ritkán. Ebből szokott konfliktus kialakulni, hogy az egyik túl gyakran van itt a másik meg ritkán lát minket. Pláne, hogy unoka is van.

15. Sibetti (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2011. szept. 16. 15:52
Régen mi is havonta jártun, még volt autónk. Aztán el kellett adnunk, mert folyton rossz volt, és akkor rájöttünk, hogy az anyagilag nem megy, hogy havonta hazajárjunk. És úgy korrekt, hogy ha az egyik szülőhöz havonta megyünk is másikhoz is akkor úgy menjünk. És a Párom Anyukája is 200 km-re lakik!
2011. szept. 16. 15:49

mi havonta megyünk anyumékhoz, még az is kevés neki

a szülők ilyenek, úgy tervezték, hogy attól, hogy kirepül a gyerek, még láthatják őket gyakran


nehéz megemészteniük, hogy ritkán láthatnak


a skype tényleg jó ötlet, mióta megszületett a kislányom, így tudom megmutatni nekik az unokájukat is

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook