Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek van igaza? fórum

Kinek van igaza? (beszélgetős fórum)


2016. márc. 16. 11:02

Mindenkepp utana kell jarni, honnan jott a tartozas, hogy kezdhettek el fizetni valamit amirol nem is tudjatok mi??

Megprobaltad te kideriteni, vagy csak letudod annyival, hogy tesod neven van, ugysem adnak neked informaciot? Tessek megfogni teso kezet (nem szo szerint), es egyutt bemenni az ugyfelszolgalatra. Meg nem is hallottam ilyet, hogy fizetnek emberek valamit amirol nemtudjak mi, foleg alacsony jovedelemmel :SSS

18. Magdalénia (válaszként erre: 11. - D68b49c072)
2016. márc. 14. 18:09

Elképzelhető, hogy annak a háznak, amit közösen örököltetek, majd eladtátok, - volt egy felhalmozódott közüzemi tartozása. Miután elfogadtátok az örökséget, így annak értékéig a tartozás is rátok hárul.


Ilyenkor a tulajdonosok közül választanak egy fizetőt, mert a követelőnek így egyszerűbb.


Ha a tartozás az után keletkezett miután eladtátok az örökölt házat, azt könnyű bizonyítani.


Nem értem a tesódat. Neki is érdeke lenne utánajárni a dolgoknak. Együtt kellene eljárnotok az ügyben.

17. Muraja (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2016. márc. 14. 16:28

...de a hutöben meg ott a osk draga dolog ...

milyen melyre sulyed az ember ?

16. lusza (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2016. márc. 14. 14:36

A tesódnak van igaza. Van egy tartozás, amit minden hónapban felesben törlesztetek, te pedig most azt mondod, hogy nem fizeted.


A többi külön dolog, abban külön kellene megegyezni, és nem utólag tenni a szemrehányásokat.

15. Luijza
2016. márc. 14. 14:34
Úgy látom, hogy nálad betelt vele a pohár. Üljetek le és beszéljétek meg nyíltan az anyagiakat. Utána tisztázzátok az Eonnál is az ügyeket és jelezd neki, hogy el kívántok majd költözni.
14. c06846797d (válaszként erre: 11. - D68b49c072)
2016. márc. 14. 14:16

Azt megjegyzed, hogy milyen élelmiszert vesz, de egy 300e ft-os számlával nem mész be vele az eonhoz, hogy ez most mi?

Miért kell nektek együtt élni? Szerintem ennek nem lesz jó vége.

2016. márc. 14. 14:15
A tesódnak!
12. syria (válaszként erre: 2. - D68b49c072)
2016. márc. 14. 14:13

Nekem. :D

Közös lónak... előbb-utóbb ez lesz a vége.

Addig is, amíg nem tudtok új házba menni:

1: tegyél kis táblát a hűtőbe, a vegyszeres, piperés polcra, stb, amin az áll: „Csak azt használd, amit te vettél meg!”

2: keményen vasald be tesón a rezsi harmadát. (Hogyan? Te tudod, milyen lehetőségeid, eszközeid vannak.)

3: „meghallgatnám a tesód verzióját is”


Amúgy hány éves a delikvens? Fiú, vagy lány?

11. d68b49c072 (válaszként erre: 10. - Magdalénia)
2016. márc. 14. 14:12

Én nem osztom be a tesom pénzét! :-)

Mindenki tudja,nálunk kinek mennyi pénze van...

A tesómé még az enyém a ház.

Ha az én nevemen lenne,akkor már kideritettem volna,hogy hogy lehetséges ez,mívvel a házat eladtuk potom pénzért és nem szerepelt rajta,tartozás.Majd egy nap jött egy 300.000 ft-os közüzemi tartozás a tesom nevére.Miszerint tátsfizetőként szerepel rajta(amit,senki nem tudott megmagyarázni,hogy hogy lehet) és tesom sem emlékszik,hogy aláírt volna bármilyen papirt,amin elismeri,hogy társfizető lesz. De nem igazán intézkedet ebben az ügyben.( Nekem,meg nem adnak ki információt,mert nem az én nevemen van) mielőtt valaki megkérdezi,hogy miért nem intézkedem én...

10. Magdalénia (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2016. márc. 14. 14:01

Ha a te neveden volna a közös fizetnivaló, akkor nem tehetnél fel ilyen kérdést. Tőled vonnák akkor is, ha éppen totálkáros lenne az autód.


Ha közösen kell fizetnetek, akkor utólag már ne számíts bele régi dolgokat. Az ilyesmit előre kell tisztázni. Nem neked kell beosztanod a tesód pénzét, ne kutakodj a zsebében, ne te oszd be a pénzét.


Kié a ház?

2016. márc. 14. 13:58
Mindenki a saját kis érdekei mentén kíván igazságot tenni.
2016. márc. 14. 13:57
Senkinek nincs igaza.
2016. márc. 14. 13:44

1, amint jönnek a számlák azonnal kérni a harmadát

2, tuti kapna egy szép fejmosást

3, saját ház :)

6. d68b49c072 (válaszként erre: 3. - 1967f14e72)
2016. márc. 14. 13:43

Harmadoljuk a rezsit,,ár amikor add bele ,én nem rágodom azon,hogy mit vesz,csak ne mondja,hogy nincs pénze,ha mégis olyanokat vesz meg magának minden nap,amit sajnos alapból sem tudna finanszirozni egy hónapon keresztűl a'fizetéséből,még akkor sem ha nem lenne tartozása.

Lehet,hogy azért nincs sporólt pénzem,mert én se keresek olyan hú de jól...

5. d68b49c072 (válaszként erre: 2. - D68b49c072)
2016. márc. 14. 13:34

Azért,nem költözünk el,mert eddig nem akartuk itt hagyni,mert éhen halt volna,de betelt a pohár a vége fele már.

Nem sokára elszeretnénk költözni,saját házba.

Ha esetleg valaki feltette volna ezt a kérdést! :-)

2016. márc. 14. 13:34
Én meghallgatnám a tesód verzióját is.
2016. márc. 14. 13:32

Ha veletek él és hárman vagytok akkor harmadolni kellene a mocskos anyagit /rezsi/és akkor nem kellene azon rágódnod,hogy ő miket vesz meg magának.

A másik anyagi résznél pedig az a személyes véleményem,hogy a kocsi is luxus,az adósság lenne az első!

Ha a tesódat cseszteted a spórolás miatt,neked miért nincs spórolt pénzed az ilyen kiadásokra,mint az autószerelés?

2. d68b49c072 (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2016. márc. 14. 13:30

Ti oda adnátok neki,ha most nektek sem lenne, mert kell másra? Jogosan haragszik rám?

De hozzáteszem a házba kaján kivűl,amit magának vesz,szinte semmit nem vesz,hanem a miénket használja...

Mosópor,öblitő,sampon,mosogató dolgok,háztartási gépek..stb

2016. márc. 14. 13:27

A tesommal közzös házban lakunk.És velünk él a párom is.

Tesom fizetéséből elkezdtek vonni egy tartozást amit örököltünk,de az ő nevén van,mint társfizető( amit nem ért,hogy hogy lehet)megegyeztünk,hogy felesbe fizetjük,mert én is ott laktam.( Az a ház el lett adva) de ebben a hónapban nem tudom,oda adni neki a felét,mert szétment a kocsink és kb 150.000 lesz a csináltatása,ha nem több..Mondtam neki,de ő felháborodott,hogy miből fog megélni,meg ő nem kér előleget stb..meg milyen már hogy egyedűl fizeti.Viszont,azt tudni kell,hogy nagyon sokáig mi tartotuk el és semmi rezsit nem fizetet( kb egy éven keresztűl)háztartási gépeket mi vettünk.( pl: a fűnyironkat,véletlenűl széttörte,a biciglimet kilyukadt amikor vele ment) de soha nem fizette ki ezzeket.)amikor két hónapja elment végre dolgozni kölcsön kért egy 10.000,de két részletbe adta vissza,mert hogy nem marad pénze alapon.Viszont,sokszor mondom neki,hogy kicsit sporolhatna,mert néha olyan dolgokat vesz,hogy nem is csodálkozom,hogy nincs pénze..kóla,rudi,péksüti,stb,de a keresete meg 100.000 ft.És még mindig nem az az első neki,hogy a szálmlák fizetve legyenek..Most sincs még kifiuetve( valószinűleg,nekünk kell majd) mert hogy nincs pénze,de a hütőben meg ott a sok drága dolog...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook