Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van Cirkon (fémmentes) fogpótlása? Ez egy új eljárás, egyre elterjedtebb. Sokkal szebb, mint a "régi" porcelán. fórum

Kinek van Cirkon (fémmentes) fogpótlása? Ez egy új eljárás, egyre elterjedtebb. Sokkal szebb, mint a "régi" porcelán. (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 4. 21:38

Ez engem is érdekelne, mert sajnos nagyon sok a koronás fogam.:(

Ez az ár darabár? Csak azért, mert akkor a 40ezer is nagyon sok, nemhogy a 120!

2010. jan. 4. 21:31
Kinek van Cirkon(fémmentes), Procera fogpótlása?
2009. dec. 30. 13:47

Elnézést,elrontottam,most kirakom egyben!!

Kinek van Cirkon(fémmentes) fogpótlása?

Ez egy új eljárás,egyre elterjedtebb.Azért sokkal szebb,mint a "régi" porcelán,mert itt a váz nem fém,hanem fogszínű cirkon,és ezáltal a átengedi a fényt és sokkal természetesebbnek hat.Másrészről pedig a vázat nem ember,hanem egy gép frézereli ki mikron pontossággal,tehát a pontatlanság kizárva!

Erre kerül rá a porcelán leleplezés,aminek a színét a páciens a fogorvossal együtt választ ki!


Állítólag sokkal szebb,észrevehetetlenebb,mint a hagyományos porcelán korona fogpótlások!

Nekem van egy kb.6 éves porcelán fogam,ráadásul elől fennt a nagy metszőn,teljesen szem előtt és az ínyem is kicsit belilult fölötte,a nem megfelelő széli záródástól vagy a fémtől,de ha mosolygok látszik és zavar.

A színe sem teljesen olyan,mint a többi "rendes" fogamnak!Ez a cirkon annyira erős anyag,hogy acélt is vágja.Tehát ha nagyobb ütés is érné a fogpótlást,akkor sem törik meg.Állítólag annyira természethű,hogy aki nem ismer,az még 10 centi távolságból sem mondaná meg,hogy az nem az én saját fogam.

Meg szeretném csináltatni,és olyanok levelét várom,akinek már van ilyen fogpótlása,és kikérném a véleményüket,tapasztalatukat,hogy kinél csináltatták,és meg vannak-e elégedve vele!

Tényleg olyan-e mintha a saját foguk lenne??

Azért,mert az egyik fogorvos 40ezerért,más 80ezerért,a harmadik meg 120ezer ft-ért csinálja,és nem tudom,h mi lehet ekkora különbség az árak között!Talán a 40ezres nincs annyira kidolgozva,nem olyan precíz??!Ha valaki a 80ezresre mondja,hogy tuti,nagyon jó,akkor én is inkább ott csináltatnám meg!

Nagyon várom a válaszokat!!

Köszönöm!

2009. dec. 30. 13:45
Szia...en csak ismerem a modszert es magat a cirkon potlast...sokan dicserik....fogtechnikus voltam amugy.Most nem dolgozom a szakmaban.
2009. dec. 30. 13:43
Kinek van Cirkon(fémmentes) fogpótlása? Ez egy új eljárás, egyre elterjedtebb.Azért sokkal szebb, mint a "régi" porcelán, mert itt a váz nem fé

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook