Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek mit takar az otthonosság? fórum

Kinek mit takar az otthonosság? (tudásbázis kérdés)


2017. júl. 24. 18:59

Attól lesz otthonos a lakásunk, hogy mi rendezzük be olyan bútorkkal, kiegészítőkkel, amelyek nekünk tetszenek.

Ez ugye mindenkinek más, illetve mindenkiben más érzést kelt.


Ami nekem otthonos: fehér falak, nagy ablakok, világos bútorok, fehér szőnyegek, konyhában és fürdőben, előszobában fehér szaniterek, bútorok, világos csempe, sötétebb padló, de nem nagyon (szobákban, előszobában faszínű, konyha fürdőszoba világos szürke).

minden elrakva, azaz nincs csetresz, fotók, ruhák a fogason, de könyvek lehetnek:). Kellemes és tiszta illat.


Nekem ez az otthonos, de az egyik barátnőm azt mondja, hogy nálam nem mer megmozdulni:DDD, a többi szerint nagyon otthonos és mindig meg van a kellő hangulata, pl. karácsony:DDD

Persze, én sem mosogatk el rögtön, nálam is kint van a pulton a sótartó és a kések, poharak, illetve van törölköző is a fürdőben és szőnyeg is és fogkefe is, de igyekszem eltenni mindent, mert nekem attól otthonos a lakásom, hogy a nekem tetsző bútorokon kívül rend és tisztaság is van...

24. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Living Dead)
2017. júl. 24. 14:28
:DDD
23. Living Dead (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2017. júl. 24. 13:04
Bizonyám, de még mennyire! :D Ráadásul az is eszembe jutott, hogy van hoxa-accountom :D
22. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 14. - Gomboc7)
2017. júl. 24. 12:52
munovenyt inkabb ne! az csak porfogo meg giccs!jobb a semmi! esetleg spiralfuz, vagy valami termeszetes faag.
21. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Living Dead)
2017. júl. 24. 11:36

Lyaly, te élsz még?!:DDDD


De jó!

2017. júl. 24. 11:32
Automatikusan csatlakozik a wifi, és mellém bújik a macska :D
2017. júl. 23. 08:29
Egy hely, ahová mindig jó lenne hazamenni. Aminek inkább a melegséget kell árasztani, mintsem a közömbösséget. Sokszor a környezeti hatások, nem mindig a legjobbak, de elvonatkoztatva tőlük, nem szabad hagyni az összképet csorbulni.
18. syria
2017. júl. 22. 09:01

Számomra a maximális kényelmet. Mindennek megvan a helye, bármire szükség van, tudom, hova kell nyúlni érte.

Kinézetben: fehér falak, egyéb színek a bézstől a sötétbarnáig az összes árnyalat, aminek unalmasságát feldobja egy-egy élénk színű kedves tárgy, pl. kép a falon, a heverőn (persze általam hímzett :D) díszpárna, stb.

Összhatásában: áttekinthetőség. Nem szeretem a zsúfolt helyiségeket, mert ott szerintem nehéz alaposan takarítani.

A tükrök a mániám, a fürdőszobában 3 nagyméretű is van. :) (Nem utolsó sorban azért, mert annak idején sikerült idióta sötét csempét vásárolnom. :( Amikor apám meglátta a kész burkolatot, azt mondta: te, ez olyan, mint egy kripta.)

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Gomboc7)
2017. júl. 21. 22:40

Ha nálam nem lenne ablak, akkor valószínű, hogyha lenne helyem akkor betennék egy kisebb abtokot, ami stílusában illik a képbe. Eltudok egy zsalugátereset is képzelni, rejtetten megvilágítani hátulról és egy képet tenni bele, amit esetleg évszakonként lehetne cserélni.

Vagy pl. felülről a 4. kép szerinti megoldás is tetszik nekem.


[link]



Ezek sötét tűrő növények.


[link]


A tükrök is tágítják a teret, olyan mintha világosabb is lenne.


Vigyázz a falmatrica és a képek, lehet már sok lenne, válassz valamelyik közül és maradj annál a stílusnál.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Pengő Gyöngyi)
2017. júl. 21. 21:57

A minimál is egy személyiség.


Pl. ékszerben is jobban szeretek egy egyedi ékszert, mondjuk egy db gyűrűt a kezemen, ami nem köszön vissza senkitől, mint minden ujjamra egy-két gyűrű.

A lakással is így van ez.


De ahányan vagyunk annyifélék. Nem szabad leszólni senkit. Mindenki más.

2017. júl. 21. 20:44
nekem fontos a világítás pld. van sólámpám, lávalámpám és a nagyobb helyiségekben erősebb fényű és picit szűrtebb ettől olyan hangulatos lesz. Szeretem a virágokat az akvárium tetején van két orchideám és nagyon sok más virág is a lakásban illetve a burkolólap és a csempe is meghatározó. Egyébként nekem az otthon ennyi: család, biztonság, tisztaság, szeretet, finom illat, puha macska
2017. júl. 21. 16:01

Köszönöm az eddigi hozzászòlásaitokat! :)

Egyre gondolunk akkor, jò irányban haladunk. Ezeket èrzem èn is, de gondoltam hátha valakitől megvilágosodok!

Szeretnèk kèpeket meg sarokpolcot az ablaktalan szobába, amire szèp kis műnövènyeket tennèk. Falmatricát is szeretnèk.

2017. júl. 21. 15:59
Jajj, bocsi, ezt privában szerettem volna... :(
12. gomboc7 (válaszként erre: 10. - Lonna4)
2017. júl. 21. 15:59

Szia!


Ingatlanközvetìtő vagy? Keresünk egyet, ès gondoltam hátha tudsz javasolni valamit :)

Köszi!

2017. júl. 21. 13:38
Nekem az otthon a biztonság. Amikor belépek azt mondom,de jó itthon lenni. Az otthonom az enyém és a férjemé. A családom, már nem él velünk. Ha itt vannak, az is az otthont, a boldogságot és a családot jelenti, de már otthonosabb nélkülük. (az imádott unokák jó nagy felfordulást csinálnak) Otthont jelent és boldog biztonságot egy –egy íz, hangulat is. Karácsonyi otthon hangulata a fenyő, a narancs és a töltött káposzta illata. Megvan minden ünnep otthon hangulata. Nekem bútorokban, berendezési tárgyakban a praktikus, célszerű és a megszokott a megfelelő. Legyen kényelmes, nyáron hűvös, télen meleg. Színekben a világos meleg színek. A kert fontos. Legyen tiszta, rendezett, virágos. Fontos, hogy a környezet, utca, szomszédok ne legyenek zajosak, az emberek legyenek, kedvesek és barátságosak.
10. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Gomboc7)
2017. júl. 21. 10:51
Én pl imádom a modern letisztult lakásokat.Az otthonossag azonban azt jelenti hogy tárgyak emlékek vannak szem előtt.Fotok,konyvek magazinok.Egy egy otfelejtett dolog. Emlékek egy egy utazásról amit vettem vagy kaptam.A hutomon a lista mit kell venni intézni.Az előszobában a lábbelik amik abban a szezonban használatban vannak szépen sorakoznak a cipotarton.Az esernyotartoban a családtagok esernyője.... látható hogy az a lakás élőkkel van tele.A munkám is az ingatlanokhoz köt. Eladás előtt szoktam kérni a tulajokat a fotózás idejére ezeket tegyék el.Legyen rend!
9. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Gomboc7)
2017. júl. 21. 09:02

Biztos van pár tárgy, amelyekhez ragaszkodsz. Képzeld el, hogy középpontba teszed őket. Ehhez az kell, hogy abban a helyiségben minden más semleges színű és semleges formájú legyen, és üres.


Ezek után kiválasztod azt a helyet, ahol az adott dolog, amiről neked csupa jó jut eszedbe, a középpontban pompázhat.


Ha mindenhol szép rend és üresség van, akkor ahányszor belépsz abba a helyiségbe, önkéntelenül is odanézel. És ettől mindjárt otthon érzed magad:P

8. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Pengő Gyöngyi)
2017. júl. 21. 08:55
De tükrözi. Azt, hogy ők ilyenek. Pl nekem az az otthonosság, ha minimalista a környezetem és igen, van, akinek erről valami steril bútor show room jut eszébe, de nekem meg jó érzés, hogy a szemem nem akad meg olyan részleteken, ami megbontja a harmóniát. Ez is változó, hogy kinek mit jelent a harmónia, hát nekem azt, hogy szép üres legyen minden, ne zsúfolt. De elhiszem, hogy más meg lehet, hogy pont attól van rosszul, ha nem tölt ki minden sarkot. Pl nagyon kevés fotónk van kirakva, mi szeretjük magunk nézegetni a fotókat, tényleg csak pár db van kirakva, de ismerek olyat, akinél meg bárhova lépsz, az arcodba mászik az esküvői képe poszternagyságban. Neki az jelenti az otthonosságot.
7. csgybzs (válaszként erre: 1. - Gomboc7)
2017. júl. 21. 08:47

Nekem világos falakat, sok zöld növényt, szőnyegeket, párnákat, pokrócokat, zárt szekrényeket (utálom a csetreszes polcokat), sok napfényt, szép függönyt...

Mindenkinek mástól lesz otthonos.

2017. júl. 21. 05:30
virago, so-ejjeli lampa, padlovaza, tukor, sonyeg, parnak
2017. júl. 21. 00:20

Szerintem egy lakás akkor nyújt otthon érzetet, mikor önmagának tetsző dolgokkal veszi körül magát az ember.

Vagyis nem a divatot követve, lakberendező tanácsára rendezi be, hanem saját elképzelése szerint, a saját maga választott bútorokkal és kiegészítőkkel.

Laktam már néhány lakásban. Költözés előtt mindig megterveztem, hogy melyik bútor hova kerüljön, hogy tágas, szellős maradjon a lakás, ne kelljen semmit kerülgetni.

A bútoraimat igyekeztem mindig úgy választani, hogy az praktikus legyen, és akár egy függöny-, párna-, asztalterítő-cserével más hangulatot lehessen teremteni a lakásban.

2017. júl. 20. 23:11

Utálom a sablon lakásokat. Amikor valakinek nincs saját ízlése, hanem magazinból választ berendezést.

Ezért nem szeretem a minimál stílust sem, mert nekem olyan "semmilyen". Nem tükrözi a lakásban élő emberek személyiségét.

3. SF
2017. júl. 20. 23:08
Világos, főleg fenyő színű kisbútorok, sok-sok zöld növény, meleg színű falak (most épp citromsárga), és persze a szobába besütő napfény. Kell még sok-sok könyv, nagyjából ennyi elég is az otthonossághoz nálunk.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Gomboc7)
2017. júl. 20. 22:13

Úgy gondolom mindenkinél mást jelent az "otthon érzés".


Van akinél a minimál jelenti, van akinél a giccs.


Ízlések és pofonok.


A lényeg mindenki érezze otthonosan magát a saját ízlése szerint.


Én a minimál stílust kedvelem most. Szeretem a csupasz falakat festményekkel, növénnyel.

2017. júl. 20. 21:58

Sziasztok!


Szeretnèm otthonossá varázsolni a lakást. Kìváncsi vagyok, kinek mit takar az otthonosság.

Imádok itt lakni, csak egy kis hiányèrzetem van :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook