Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek milyen tapasztalatai vannak ruhavásárlás terén? fórum

Kinek milyen tapasztalatai vannak ruhavásárlás terén? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Zsuzsa88 (válaszként erre: 33. - Edb6c38cef)
2007. dec. 3. 23:30
Nekem van, hogy 1 hétbe is beletelik, mire körbejárok minden üzletet, és megveszem a nekem való nadrágot. Ritka alakom van, darázsderekú vagyok, ami azt jelenti, hogy ahhoz képest, mennyire karcsú a derekam, nagyon széles a csípőm. A derék- és a csípőméretem között 35-40 centi a különbség (derék 70 cm, cípő 105-110cm), ami nagyon megnehezíti a ruhavásárlást. Varrónő nem hajlandó elvállalni, mert szerinte ez a hatalmas különbség LEHETETLEN, és nem tud nekem olyan ruhát/nadrágot varrni, ami biztos jól is állna rajtam...
2007. nov. 17. 05:34
Nekem pénzem nincs.
36. szenyó (válaszként erre: 31. - Alexcheca)
2007. nov. 16. 19:58
XS
35. Margitnéni (válaszként erre: 29. - 5464505f6a)
2007. aug. 9. 12:59

Ha én bemegyek egy ruhaüzletbe, csak akkora ruhákat látok, amik rád lehetnek jók, nagyok nincsenek.

Egy időben kellene vásárolnunk, és amikor a boltban vagyunk hirtlen helyet cserélnénk, és végre kaphatnánk olyan ruhát, ami jó is. Sajna ez még csak a nagyon távoli, misztikus jövő, pedig én most akarom.....!

34. Loni
2007. aug. 8. 17:00

A halálom, hogy nincs normális fekete nadrág. Normális alatt értsd: deréknadrág, aminek meg van szabva a hasi és derék része (sok helyen csak gumisderekú van).

És amit Zitamita is mondott. 40-es méret felett nincsenek karcsúsítva stb.a ruhák. De ugyanez a helyzet a duciruha boltokban is. Hatalams lebernyegek szabás nélkül.

2007. aug. 8. 16:50
Nekem az a halálom, hogy 42-es (nem kínai, hanem magyar 42-es, tehát kb 65 kilós nő) méretben már nem karcsúsítanak ruhát sem, kosztümöt sem, felsőt sem. Azért, mert az ember lánya nem nádszál, még nem kéne úgy kinéznie, mintha a 7. hónapban lenne (csak mert a mell kitartja a ruhát vagy blúzt, és nincs karcsúsítás, hogy kicsit iskövetné, hogy igenis, van derekunk nekünk is.)
2007. aug. 8. 14:13

A meretezes a legnagyobb bajom.NEhezen talalok megfelelo meretu es anyagu nadragot.

a cipokkle is van annyi bajom,gy a meretmben nem mindig talalok szep modellt es kenyelmeset

2007. ápr. 17. 12:21
Én a farmerekkel vagyok mindig bajban.Annyiféle méretezés van,sosem tudom, mekkora az enyém és mindig szűkebb lesz, mint kéne(persze csak otthon derül ki:()Szoktam kínai üzletekben vásárolni,ott melyik méret felel meg a 36-nak?
2007. ápr. 17. 11:57
Nekem nincs problémám a ruhavásárlással, kivéve h a nadrágok szárát rendszerint méretre kell vágatnom....alacsony vagyok :o)
2007. jan. 3. 01:07
Én egyátalán nem vok"nagydarab" s csak azt írjátok,h mindent a vékony nőkre terveznek.Én pont az ellenkezőjét észleltem.Nadrágot csak 42-es feletti méretben találok,nem tudok venni magamra ruhát,mivel egyszerűen nincs.Ill.lehet,h 30eft-ért kapnék,de annyit nem tudok kiadni rá.Szóval,hol vannak a kisméretű ruhák?:)És,ahogy ti nem kaptok 56os(vagynemtudomhányas)ruhát,úgy 34/36ost sem lehet kapni.
2006. dec. 14. 09:45

Annak ellenére, hogy nincs súlyproblémám, alacsony vagyok,nekem is problémás a ruhavásárlás.

Valóban "tinidivatú" holmikat árulnak a méretemben.

Nem húzok fel olyat, amiből kilátszik a hasam és a derekam, a playboy nyuszit sem szeretem "viselni", sőt a feliratos pulóvereket sem.:(-

27. mese
2006. nov. 29. 12:26
Nekem nem könnyű csak úgy ruhát vásárolnom, mert lehetetlen méreteim vannak.Nagyon nehezen kapok magamra ruhát, és ennek tudatában, utálok elmenni ruhákat vásárolni. Elég nagydarab vagyok, és emiatt nehéz főleg.Azt utálom még, hogy mindennek olyan rövid az ujja, a kabátomnak is, és úgy néz ki, mintha kinőttem volna, pedig jó rám, csak rövidre szabják annyi felsőruházatnak az ujját.Az a ruhadarab, ami pedig jó lenne rám, nagyon csúny, és mindig így járok:(
26. dogiz
2006. nov. 29. 12:02

Nem szeretek vásárolni, lehet épp emiatt, hogy vagy a méret, vagy a szín... fazon, (nem kell soroljam), de ha mégis rászánom magam, akkor csak a lányommal, mostanában pedig inkább a fiammal megyek. Felpróbálom s ő rögtön megmondja, "na ezt ne mert nagyon öregasszonyos... vagy ronda... már egyáltalán nem divat".

Van úgy, hogy a nadrág vagy pulcsi vásárlást egyszerűen a lányomra bíztom, mert pont egyformát viselünk, csak ő vagy 6 cm - el magasabb.

Nekem ilyen szempontból szerencsém van.

25. zsuzso100 (válaszként erre: 24. - Zsu76)
2006. nov. 29. 11:56

Sajnos én pont az ellenkezője vagyok! A hosszú nadrág a bokám felett löbög, a hosszú ujjú inkább 3/4-esnek megy el! Sajnos mindenhol 28-ig láttam farmert, nekem 33-as kellene, ami 182 cm-hez nem olyan iszonyatosan nagy méret, hogy ne lehessen kapni. :-(

A cipő pedig egy másik eset, sajnos azzal is nehéz dolgom van - 42-43, attól függ. :-((

24. Zsu76
2006. nov. 29. 11:52
A boltban a ruhák vagy kicsik vagy nagyok rám, pont méretet ritkán találok. A nadrágok szárából 10-15 centiket kell levágnom, a felsők ujja hosszú. Most, hogy leadtam pár kilót remélem javul a helyzet :)
2006. nov. 29. 11:29
Ja, bocsi! Akkor még a könnyebb eset vagy! Én nőként 182 cm-esen nem kapok, ami hosszra megfelel. Te még közelebb vagy a férfi átlaghoz, mint én a nőihez, ami ahogy mostanában látom 150 cm és 40 kg vasággyal - legalábbis a ruhaméretek alapján. :-(
22. 4716605536 (válaszként erre: 21. - Zsuzso100)
2006. nov. 29. 11:03
pasiként azért én érdekesen néznék ki térdnadrágban és csizmában :)))))
21. zsuzso100 (válaszként erre: 15. - 4716605536)
2006. nov. 29. 10:58
Én is hasonló problémával szenvedek, de tegnap megtaláltuk a megoldást! Venni kell egy csizmát, és akkor a térdnadrág, vagy 3/4-es nem lehet olyan feltünően rövid, mint a hosszú!:-)
20. gpetra
2006. nov. 28. 20:29
Most voltam a C&A-ban, viszonylag normális áron lehet 48-as, 50-es méretben is ruhákat kapni. Ennél nagyobbak nem tudom, hogy vannak-e, én szerencsére ott még simán kapok magamra. Illetve a Kosztolányi Dezső téren is van egy remek kis bolt, pontosabban kettő, egy testvérpár üzemelteti őet, az egyik üzletben farmereket árulnak, a másikban pedig csinibb női rucikat. A Bartók Béla úton van a Feneketlen tóval szemben pontosan a 7es busz megállójánál. És nagyon kedvesek!
2006. nov. 28. 18:41

AJÁNLOM NEKTEK! én szeretem a kőrbe passzés nadrágot, mert sokáig tudom hordani. a Teréz krt-nál/Oktogon/ vettem nagyon csinos nacit. már másnak is ajánlottam...

a török büfénél van a bolt.

2006. nov. 5. 10:44

A Marks&Spencerben vannak olyan ruhák,amik csipőben szélesebbek, derékban keskenyebbek v, fordítva. Drága, de nem kell vesződni az átalakítással.

Nekem 42-es kell (sajnos) de az mindenhol passzol.

Amikor 38-ast hordtam az is tökéletes volt.Ugy látszik egyenletesen hájasodom.

17. Lenus
2006. okt. 23. 19:29
nagyon nehéz manapság ruhát találnia annak, akinek nem tökéletes az alakja, ezt tapasztalatból írom.
2006. okt. 19. 22:17
Ja tegnap is majd megszakadt a szívem egy gyönyörű nadrágért, de sehogyse találtam hosszban jó méretet... annyira tetszett pedig, olyan volt, amilyenre nagyon vágynék. Még azt a 70 Eurót is kiadtam volna rá, hisz a szerelem elvakít :)
2006. okt. 19. 22:11

Ruhavásárlásnál nekem a nadrágokkal elég bonyolult a helyzet... Átlagosan tucatot felpróbálok, mire egy végre az én méretem. Az a baj, hogy ami csípőméretben pont jó (30) ahhoz képtelenség találnom 33as hosszúságot a 188 centimhez...


A C&A-ban és a H&M-ben szokott sikerülni hosszas túrkálás után. Ilyen szempontból egyszerűbb volt néhány mérettel nagyobbnak lenni nekem.

2006. aug. 21. 16:39

Szerencsére én azt tapasztalom, hogy egyre inkább megtelnek a boltok nagy méretű ruhákkal. Kínai áruházba szoktam járni /legtöbbször/. Mondjuk úgy, potom pénzért lehet klassz ruhát vásárolni. Igaz néha rászorul az átalakításra /fel kell varrni/, de szerencsémre én az "arányosan túl molett" kategóriába tartozom, így sok olyan cuccot kapok magamnak, ami jó. Sportos stílust kedvelem, a farmer és szabadidő vásárlása nem okoz gondot.

Voltam olyan boltban is /alkalmi ruha kellett/, ahol nem tudtam választani a szebbnél szebb kosztümök közül. Szerencsére van ilyen hely is, ahol a "nádszálakaknak" nehéz ruhát keresni.

2006. aug. 19. 22:23

van egy bolthálózat szerű,ahol jelenleg 290-froncsóért lehet anyagot venni,ott veszem meg ami kell és van egy ari barátnőm,aki megvarr nekem mindent reális áron. velem is az a baj,hogy bár a hatvanas konfiméret jó lenne széltében,az bizti,hogy hosszban sehol sem jó. kabátot évek óta nem kapok(télit) mert az újja mindnek hétnyolcados....csini ám,mi?

de idén varratok :)

12. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - Nőci1)
2006. aug. 2. 08:23

Gondolj bele engem hogy kinéznek a ropi-kisasszonyok. És hogy kinéztek 122 kilósan. Már jobb a helyzet 94 kilóval, de még mindig nem az igazi...


Nah igen, egyáltalán nem akarnak eladni, sőt, inkább azt kívánják menj is ki az üzletből, mert rontod a forgalmat, mert ha egy ekkora darab nőt meglát egy másik ropi, aki esetleg potenciális vásárló, 50 kg, 180 magas, akkor talán be sem megy, mert még a végén azt hiszi bálnabolt... :(((((((((((.

És igen a hozzáállással is nagy gondok vannak :(((, ez sajnos kelet-európai szokás. Külföldön nem csak méretben is igen széles a választék, de az eladók is el akarnak adni, nem csak az időt eltölteni. A viselkedésükről meg nem is beszélve, nincs megjegyzés, nincs gunyoros tekíntet és pofavágás sem.


Most is kész rémálom a ruhavásárlás... :(((, de kifogtam egy angol minőségi turit, na hott van nálamnál nagyobb méret is, és teljesen pontjó :), nekem is az szokott lenni, hogy ami jó a csípőmre, az túl hosszú és rémesen eláll a derekamnál. De ebben az üzletben, nemcsak, hogy olcsón (1100-1500 / db) lehet venni pl nadrágot, de még jók is :)))))))). Úgyhogy innentől oda fogok járkálni vásárolgatni :).

11. zoja (válaszként erre: 10. - Nőci1)
2006. aug. 2. 01:23
JAj ne is mond.MIkor még súlyosabb voltam felpróbáltam valami ruhát ami inkább egy sovány nőn mutatott volna jól,persze van szemem és a csacsi eladólány a kis 26 farmerben meg akart győzni arról milyen jól reped ki rajtam a ruha.pont jó!na én meg ilyenkor voltam rosszul.
10. Nőci1
2006. aug. 1. 15:42
Nekem nincs jó tapasztalatom,sajna!A piszkafa csajok kinéznek pedig nem vagyok azért 75.kg mall hú de hájas!Nem szolgálnak ki,nem segítőkészek,rögtön rávágják nincs méret,nem is keres!Sokkal többet kell egy duci nőnek mosolyogni nyalni az eladónak ,mint egy salátafalónak!Aki nem 180.cm-magas és nem 50.kg-lese szarják,bocsi de ez az igazság.Elvárnám ki udvarolják a pénzt belőlem ,segítsenek méretet keresni és egy mosoly sem ártana!Nem találtam olyan boltot turit ahol ezt megtették volna!
2006. aug. 1. 13:04

Régen amikor a legducibb voltam, szinte csak fekete vagy szürke "zsákruhába" jártam, hogy minél inkább beolvadjak a környezetembe, senki se nézzen rám. Ezeket a ruhákat turiba vagy kínai piacon vettem.

Most hogy fogytam a C&A-ba veszem a ruháimat, szép szineseket. :D Kicsit drága, de sokszor van leárazás.

Turiba is ki lehet fogni nagyobb méretű ruhákat. Persze szerencse kell hozzá.


Nálam pont fordítva van a derekammal. A csípőm sokkal vékonyabb, mint a derekam. Alma típus vagyok. Így jó lenne a 44-es méret is nadrágban, de a derekam miatt 46-os kell. Persze a lábamon lóg.

De már dolgozom az ügyön. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook