Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek milyen tapasztalatai vannak a folyékony mosószerekkel kapcsolatosan? fórum

Kinek milyen tapasztalatai vannak a folyékony mosószerekkel kapcsolatosan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. zebracsikó (válaszként erre: 60. - Bartaldora)
2015. okt. 7. 13:48

csak port

vagy a kapszulákat

2015. okt. 7. 13:06

Itt is megkérdezem, hátha valaki olvassa, és kapok rá választ, mert megtetszett ez a dolog.

Nem ide vágó téma, de hátha valaki tud segíteni.

Láttam a DM-ben egy mosógép formájú mosószer tartót. A kérdésem az lenne, hogy ebbe csak por mosószert lehet tenni, vagy folyékonyat is rakhatok bele?

2015. szept. 5. 15:26
én azt még nem használtam, de majd valamit kitalálok rá. egyébként ezt lehet használni mosószer mellé, pl. színes mosószerhez tehetek ilyen fehérítős cuccot?
58. 123e772adb (válaszként erre: 57. - Bartaldora)
2015. szept. 5. 15:23
Mosószódát vegyél. Én rengeteg fehéret mosok. Csak az segít rajt.
57. bartaldora (válaszként erre: 56. - 123e772adb)
2015. szept. 5. 15:21
Én is arra gondoltam, hogy veszek fehérekhez való mosószert, akár por, akár folyékony formában, és megpróbálom, hátha fehérít valamit. Tudom, hogy pl. a lepedőnél mindegy, hogy milyenre fekszel, hisz nem látszik, de mégis zavar, hogy szürke, és nem fehér.
56. 123e772adb (válaszként erre: 55. - Bartaldora)
2015. szept. 5. 15:03
Szia. Én mosószódát teszek minden fehérhez+szemcsés mosóport, 60 fokon mosok. Mindenem hófehér. :)
2015. szept. 5. 15:00

Sziasztok!


Régen jártam már itt, remélem, még vagyunk.

Tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek, hogy ti hogy fehérítitek pl. a lepedőt? Olvastam a neten is különböző praktikákat, pl. hogy a szódabikarbóna is jó ilyen esetre, de én már elég régóta azzal küzdök, hogy a lepedőket kifehérítsem. A fehérítő nem nagyon használ, igaz, hogy nem minden alkalommal használom. Lehet, hogy minden mosás előtt be kéne áztatnom fehérítős vízbe a lepedőt, és akkor hatásos lenne az is? Vagy vegyek fehér ruhákhoz való mosószert, amit pl. csak lepedőhöz használnék? Nektek mi vált be jobban?

2013. ápr. 24. 08:39
Hát mivel én tárcsás géppel mosok, vagy kézzel, ezért mindig azelőtt teszem a mosószert a vízbe, mielőtt elkezdek mosni, hogy feloldódjon a vízben rendesen. Így nem vagyok kitéve annak, hogy foltot hagy a ruhán. Nagyon jó találmány ez a folyékony dolog.
2013. ápr. 24. 07:59
Nekem beváltak, csak az adagólóba kell tenni, nem a dobba, mert volt olyan hogy közvetlenül a dobba tettem rá a ruhákra, és bizony összefoltozta a ruhákat!
52. bartaldora (válaszként erre: 51. - F0d623b3f2)
2013. ápr. 24. 07:53
Én kiskoromban voltam allergiás, akkor nem volt mindegy a mosószer. Mostmár Tomit használok, és úgy vettem észre, hogy bírja a bőröm, semmi allergia. Csak azt nem tudom, hnogy van-e öblítő keverve a porhoz, meg a gélhez, mert akkor leszokik az ember az öblítő vételről.
2013. ápr. 23. 21:16

Nekem mindig attól függ mit mosok es kinek mosok éppen, mivel párom allergiás (ami miatt a fiamnak is van hajlama) alsonemuket es agynemut, polokat mindig ariel kapszulaval mosom. A mi egyeb ruháink Perwoll folyékony, amiből használtam mar mind es nagyon jo az illatuk es szép a ruha színe. Tudom nem olcsók de aki mar vitt gyereket/férjet bőrgyógyászatra.... En nem merek már kockáztatni.

Férjem most is szteroidos kenőcsöt kapott... Nem egy leányálom! Főleg az allergia szezonban.... :(

50. bartaldora (válaszként erre: 49. - Seryevi)
2013. ápr. 23. 20:43
Szerintem igen. Én is gélt használok, én Colort szoktam venni, az mindenhez jó. Az Amazónia, a kék Tomi, meg a Fehér Rózsa használható fehérekhez. Egyébként általában a flakon hátulján rajta van, hogy milyen ruhához való.
2013. ápr. 23. 11:44
Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy a Tomi Kristály mosószer gél Amazónia-t csak fehér ruhákhoz lehet használni?Köszönöm előre is!:-)
48. bartaldora (válaszként erre: 45. - Tereteri)
2013. ápr. 10. 20:14
Én is vettem dreftet, a kötöttekhez valót vettem, és általában azzal mosom őket. A lidl saját márkást, a formilt egyszer vettem, és nem láttam különösebb különbséget aközött meg amit előtte használtam. Egyedül a 4l-es öblítőjüket használom a lidlnek. Majd lehet, hogy legközelebb a Tominak az új változatát fogom kipróbálni, az univerzális mosószer, úgy tudom, ugyanolyan, mint a color, hogy mindenhez jó. Akkor szerencse, hogy ezt a splendedet nem vettem meg, a teszkósról én is azt hallottam, hogy nem mos szépen, de van, akinek az is megteszi.
2013. ápr. 9. 21:39
Dreft-et hasnálok színeshez és fehérhez külön,én nagyon szeretem.fehérekhez van hogy Tomi-t veszek,ha éppen jó áron van.A Bonux-ot szeretném még kipróbálni vagy a Lidl-ben kaphatót.Tesco sajátmárkás nem jött be
2013. ápr. 9. 21:15
nemrég saját készítésűt használok a mosáshoz, eddig ez a legolcsóbb, és meglepően jól kimos.
45. tereteri (válaszként erre: 43. - Bartaldora)
2013. ápr. 9. 10:23

Én a dreft babát használom a mi ruháinkhoz is, szépen tisztít.


Hát, a Splended ről nem hallottam jókat, inkább az aldi vagy lidl termékek, ami olcsó és jó.

2012. dec. 1. 21:17
Milyen vélemények vannak a Sparban kapható Splendid, Perilux és a Spar saját márkás mosószeréről? Valamelyiket már használtátok?
2012. okt. 21. 11:23
Valaki használt már Dreft finom mosószert? Milyen a tapasztalat? Ma gondolkodtam rajta, hogy a pulóverekhez vennék. Van egyáltalán ilyen változat, ami pulóverekhez jó? Mert a gyapjúkhoz láttam, de kötöttekhez nem. Lehet, hogy nem néztem át tüzetesen.
2012. aug. 25. 11:19
ugyanolyan jok,mintha mosoport hasznalnal.
41. bartaldora (válaszként erre: 40. - Ditta67)
2012. aug. 10. 21:29

Én az ilyen drága mosószereket nem veszem meg. Nekem tökéletesen megfelel egy árban kedvezőbb mosószer is. Mindenki dícséri, aki ilyet használ, hogy milyen jó, pedig szerintem egy közepes árfekvésű mosószer sem különb a drágábbnál. Nem mos szerintem szebben a drágább sem.

Arielt biztos nem fogok venni.

2012. aug. 10. 21:26

Próbáltad már?

Én 2000Ft-ért vettem ugyanezt.Nem veszek többet!

Hogy mi van benne,nem tudom!De nem Ariel,az biztos!

Nem mossa ki rendesen a ruhát!

Ez az én véleményem.

Árban valóban nem lenne rossz!

39. bartaldora (válaszként erre: 38. - Mothertiger)
2012. aug. 10. 21:22
Én azért szeretem a folyékonyat, mert könnyebben feloldódik a vízben is, és még a ruhából is könnyebben kijön, nem kell sokszor kiöblíteni.
2012. aug. 10. 21:08
A mosóporok folyton szappanos-nyálkás gumókként telepedtek meg az adagolóban, ezért váltottam gélre. Elégedett vagyok vele.
37. bartaldora (válaszként erre: 36. - 06718ca650)
2012. máj. 15. 21:28
Én egyszer a lidl-set próbáltam ki, de nem mosott szebben, úgyhogy nem váltok. Azért, ha egyszer látok a boltban 3 l-est, biztos vennék újból.
36. 06718ca650 (válaszként erre: 35. - Bartaldora)
2012. máj. 15. 20:26
értem, csak kérdezted, azért írtam. :) nekem megfelel a legolcsóbb is, kipróbáltam már drágát is, nem sok különbséget vettem észre.
35. bartaldora (válaszként erre: 33. - 06718ca650)
2012. máj. 15. 17:15
Mondjuk én nem gondoltam váltásra, nekem megfelel ami van. Foltos ruháim nekem sincsenek, de ami van, azt fehérítőzöm, vagy folttisztítóval tisztítom még a mosószer mellé.
34. 06718ca650 (válaszként erre: 33. - 06718ca650)
2012. máj. 15. 17:09
bár azt hozzáteszem hogy nincsnek foltos gyerekruháink, de a nővéremnek is jó, 2 fia van.
33. 06718ca650 (válaszként erre: 31. - Bartaldora)
2012. máj. 15. 17:08
igen, meg vagyok velük elégedve.
2012. máj. 15. 17:07

Csak jó tapasztalatom van sok-sok éve.

Mosóport már nem is veszek!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook