Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek milyen mosószer vált be fehér ruhákhoz, hogy ne szürküljenek be? fórum

Kinek milyen mosószer vált be fehér ruhákhoz, hogy ne szürküljenek be? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 2. 22:02
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást! :)
2012. máj. 2. 14:21
nátrium perkarbonát csodákat tesz.
17. Abigél (válaszként erre: 7. - Szintra)
2012. máj. 2. 14:00

Folyékony fehérítős! mosódiót(van benne mosószóda is már eleve), és adok hozzá még egy kis háztartási sütőport. A sima mosódió nem vált be fehér ruhákhoz, csak ez!

És még egy (szerintem) hatásos tipp: Az öblítő mellé egy evőkanál ecetet szoktam tenni. Állítólag az ecet fellazítja a ruhákba száradt vízkődarabokat, és így ettől is fehérebb lesz.

16. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Szintra)
2012. máj. 2. 12:42

Én a fehéreket előző este beáztatom BIOPON áztatóba és másnap BONUX-al mosom.

De mostam már olcsó LIDL-s mosóporral is, nem az a lényeg, hanem az áztatás.

Öblítőt pedig a fehérekhez csak FEHÉR Coccolínót használok.

Az öblítővel kapcsolatba ugyanis van egy olyan érzésem, hogy az erősen színezettek nem tesznek jót a fehérségnek.


Mellesleg megjegyzem, hogy a régi keverőtárcsás mosógépek sokkal szebben mostak, de hát a kényelem és az időhiány nagy úr!

15. Mona6908 (válaszként erre: 13. - 9bbaa658f2)
2012. máj. 2. 12:32
Köszi, feltétlenül benézek, érdekelnek:)
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Szintra)
2012. máj. 2. 12:30
Én mosószódát teszek a fehér ruhákhoz, és nem szürkülnek a környezetbarát mosószerek mellett sem.
13. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 11. - Mona6908)
2012. máj. 2. 12:29
Igen,és ha érdekelnek az ilyen dolgok nézz be a takarítós naplómba.Most nem tudok maradni,de ha írsz szívesen segítek..
2012. máj. 2. 12:28
Nekem jó a Tomi is,Ariel is.A lényeg,h csak fehér színű öblítőt teszek fehér mosáshoz.:-)
11. Mona6908 (válaszként erre: 2. - 9bbaa658f2)
2012. máj. 2. 12:27
Ezt én is kipróbálom. Szerinted jó a hgyományos háziszappan is?
10. szintra (válaszként erre: 9. - 9bbaa658f2)
2012. máj. 2. 12:25
Köszönöm! :)
9. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 4. - Szintra)
2012. máj. 2. 12:23
nem,lehet hihetetlen,de tényleg nem.
2012. máj. 2. 12:22
Amugy néha kiszoktam CLOROX -ozni a feér ruhákat !
7. szintra (válaszként erre: 5. - Abigél)
2012. máj. 2. 12:20
Abigél...akkor te most mit használsz?
6. szintra (válaszként erre: 3. - Olvedireka)
2012. máj. 2. 12:19
Köszi olvedireka :) Én is ezeket használtam, de most áttértem egy környezetkímélőbb mosószerre, amitől viszont beszürkültek a fehér ruhák! :( Maradnék környezetkímélő módszer mellett, ha lenne ami tuti...
5. Abigél (válaszként erre: 3. - Olvedireka)
2012. máj. 2. 12:16
Hát nekem ezek nem váltak be! Az Ari.el-re allergiás a lányom, a per.sil meg egyáltalán nem fehérítette ki a ruhát...
4. szintra (válaszként erre: 2. - 9bbaa658f2)
2012. máj. 2. 12:16

Kedves trimama!


A fehér ruhák esetében sem teszel hozzá valamilyen fehérítőt?

2012. máj. 2. 12:15
Ariel, persil :-D
2012. máj. 2. 12:11

Mosógél házilag


Ez a házilag is elkészíthető mosószer nagyon gazdaságos, mert fel lehet használni hozzá az apró szappan maradékokat.


Hozzávalók:


4,5 evőkanál szappanreszelék (ne tegyetek többet)

250 ml mosószóda

2,5 liter forró víz

Elkészítése:


Egy kicsi lábasban felteszem a reszelt szappant olvadni annyi forró vízzel ami ellepi (ez nem számottevő mennyiség, de a 2,5 literen kívül értendő), majd közepes lángon lassan kevergetve felolvasztom. Ez macera, mert elég nehezen akar majd olvadni, és ha türelmetlen vagy és begyorsítasz a keveréssel, akkor felhabzik...

Közben veszek egy nagyobb lábast vagy bármilyen erre alkalmas edényt, és beleteszem a 2,5 liter forró vizet.

Ha a szappan elolvadt, átöntöm a nagyobb edénybe a forró vízhez és nagyon jóóól elkeverem, majd mehet bele a mosószóda, amit szintén addig keverek amíg teljesen feloldódik.

Hagyom hűlni, és amikor már nem meleg, felkeverem (habverővel szoktam), és átöntöm egy olyan flakonba, amit könnyű megfogni, (tölcsér kelleni fog az átöntéshez), mert a mosószert minden mosás előtt alaposan fel kell rázni, ugyanis összeáll. De ez ne riasszon meg senkit, mert a felrázástól olyan szuper lesz az állaga amilyennek lennie kell.

125ml kell egy teli mosáshoz ,nálunk bevált.


A recept szerinti víz kevésnek bizonyult nálam, ezért áll össze. Én még min. egy litert hozzáöntök kevergetéseknél akkor jó lesz.Esetleg teszek hozzá pár csepp illóolajat akkor illatos lesz a ruha tőle.

Nos ezt használom én,és csak ajánlani tudom az ára miatt is.És ér annyit mint márkás társai..

2012. máj. 2. 12:07
Kinek milyen mosószer vált be fehér ruhákhoz, hogy ne szürküljenek be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook