Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mikor volt az első magzatmozgása és milyen érzés? fórum

Kinek mikor volt az első magzatmozgása és milyen érzés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. szept. 1. 19:46

Sziasztok! :)


Elméletileg 13+1-nél járok, és ma valaki megbökött odabentről a köldökömnél. Tudom, hogy ez még nagyon korai, és én egyáltalán soha nem figyeltem még erre, mert úgy tudom, hogy ezért ez később jön. Első baba. Ráadásul nem is csikizés, pillangózás vagy bugyborékolás volt, hanem egy nagyon finom, de határozott bökés. Tényleg éreztem. Most szerintetek megbolondultam? Vagy valóban a kisbaba bugizik odabenn?

2016. aug. 26. 15:38
Szia! Én még nem érzek semmit sajnos, de már nagyon várom! 17+2 hkm
102. Zizitop
2016. júl. 7. 12:49
Ha valaki idetalálna azt szeretném megbeszélni hogy hol érzitek a ficergést? 12 hetes óta érzem ugyan ezt csak most már erősebben most 15 hetes a pocim bal oldalán érzem köldök vonalban véletlen sem a méhem körűl!
101. Kiki66
2013. febr. 27. 12:34

Szia

Én most vagyok 14 hetes és épp tegnap este éreztem egy pukkanást a hasamba,mint ha egy buborék kibukkatt volna... és ma reggel megint mint ha csiklandoztak volna belülről még a nevetés is elkapott :D csodás érzés..már alig vártam :))

2013. jan. 13. 13:08
Két napja esténként mikor elfekszünk akkor érzek valami fimom csiklandozós érzést a méhemnél.Nekem ez a második várandósságom,és most vagyok 15 hetes,és 4 napos.
2013. jan. 6. 11:28
Sziasztok! Nekem ez az első terhességem. Először 15 hét + pár naposan éreztem (nem tudom pontosan fejből, de valahova felírtam). Akkor olyan érzés volt, mintha nagyon gyengéden belülről egy ujjat végighúztak volna egy rövid részen. Nem voltam biztos benne, hogy a baba az, de a szeméremcsont fölött éreztem (én tudom milyen a bélmozgás és sem a helye, sem az érzés nem egyezett). Szóval utólag biztos vagyok benne, hogy a picit éreztem. Aztán pontosan 2013. 01. 01- én éreztem először egy ütés vagy rúgásszerű mozgást, ami szemmel is látható! Amikor jön ez az érzés, egy ponton kikudorodik a pocim, mintha egy faággal vagy ujjal megbökné valaki belülről. A párom ilyenkor mindig a hasamra teszi a kezét és kézzel is érezhető. :) Azóta minden nap érezni. Szerintem hülyeség az általánosítás. Nekem ez az első terhességem és már a 15-16. héten éreztem. Holnap töltöm a 17-et. :)
2012. dec. 7. 19:05
sziasztok.30 hetes kismama vagyok.kislanyom lesz...es csak kivancsisagbol.h ennyi hetesen mennyit kell mozogni egy babanak?mert az enyem rengeteget,allandoan,ejjel nappal.en nem tudom mikor alszik ez a kicsibaba,mikor egesz ejjel mocorog a pocimban..
2011. aug. 22. 08:10

Sziasztok!

Én a 14. héten éreztem először, akkor még ne voltam benne biztos, hogy Lőrincünket érzem. Ráadásul napokig ne is volt semmi. Most vagyunk a 16. héten és egyre gyakrabban érzem, mndig ugyanolyan érzés, én is inkább izomrángáshoz hasonlítanám. :)

96. Nanda
2011. aug. 20. 16:01
15 hetesen éreztem először a mozgást,olyan volt mint az izomrángás.:)
2011. aug. 20. 15:53
Pont 13 hetesen, egész lent, apró buborékolás érzés volt.Ez már az volt, biztos, a másodiknál is 13 hetesen éreztem.
94. jecsim
2010. jún. 26. 16:14

Hello, első babám, és a 17. hét legelejétől érzem ahogy rugdalózik, mozog, pedig azt hittem, kb a 20 hét körül kezdek majd érezni valamit.

De nagyon örülök, hogy ilyen hamar mutogatja magát a kis csaj, egyre többször most már naponta.

2010. jún. 10. 17:39

Az elsőt 4,5

A másodikat 4 hónapos terhesen éreztem.

Olyan volt mintha buborékok mozogtak volna.

Csodálatos érzés volt!

92. Ildo28
2010. jún. 10. 17:16
Sziasztok!Én hamar,a 15.héten biztosan tudtam,h ő az.Mivel nagyon lent fekszik,és a hasam is kicsi volt,ezért jóval könnyebben éreztem az apró mozgásokat.
2010. febr. 10. 12:10
én a 16hétben éreztem először (első baba) szerintem olyan érzés mintha egy lufi pukkanna a hasamban tök szupi. azóta már szinte lázad a hasamban . sokszor aludni sem tudok tőle. ezt az érzést nem lehet összehasonlitani semmivel :) tök szupi.
90. Conie
2009. júl. 14. 20:11
Én a 17. hétben éreztem 3 pici rugást ugyan azon a helyen, azóta jobban figyelem már, és bizony egyre többször kezdem érezni..szerintem ez nem soványság, és molettség kérdése, egyxerüen egyénenként változik, ugy is mint a has növekedése..Találkoztam egy lánnyal, aki szintén 14. hetes volt mint én is régebben , és neki már szép kerek volt a pocija, nekem meg semmi egyátalán...
2009. ápr. 28. 16:54

Én 17. hétben(első baba),rugást.

Bár előtte is voltak dolgok,buborék meg mintha egy ér mocorogna de az még nem volt annyira konkrét mint az első rugása!azt már apja is érezte a kezével!

2009. ápr. 24. 17:17

18. hét végefele (nemrég :)) kisebb, rövididejű remegéseket éreztem egymás után (úgyis mondhatnám, mintha pici izomrángásszerűség lenne). Mintha ugrálna olyan érzés :)) Kézrátélellel is érezhető volt, sőt úgy összefüggőbben.

Nekem nem volt lepkés, meg buborékos érzésem :)

2009. ápr. 24. 14:30
Az első gyermekem fiú,nála 16 hetesen(napra),a két lányomnál 12 hetesen!!!Ez biztos,egy két nap eltéressel a szüléshez képest.
86. muslinca1 (válaszként erre: 84. - Matyas24)
2009. márc. 14. 21:52

Nekem 20-21 hetesen érezhető volt kívülről is, és kicsi remegés látszódott.

Aztán hétről hétre erősebben.

:)

2009. márc. 14. 15:53

Hahóóó! Itt már nagyon rég nem járt senki!?

Akkor én folytatnám...

Az első gyereknél, több, mint 14 évvel ezelőtt a has közepénél valami hullámzásszerűt éreztem. De sajnos nem tudom, hányadik héten, mert nem jegyeztem fel.

Most 17+6 napos vagyok, 14+6 naposan éréeztem először bal oldalon néhány pici rúgást vagy boxolást. Ekkor még nem éreztem minden nap, a 16. héttől viszont folyamatosan érzem őt, minden nap egyre erősebben. :)

2008. nov. 2. 10:50

Szeretnék kérdezni valamit!

Vajon mikor látható elöször a pocakon a baba mozgása?

83. Kocska
2008. okt. 26. 16:19
Aki írta,hogy 16 hetesen érezte először senki sem az első babáját érezte?vagy mégis?Én eddig ugy vártam a 16.hetet.Holnap töltöm,de már elvették a kedvem,hogy első babát csak a vékonyak érzik és inkább 18.hétnél.Nekem csak a 20.hét marad.Ujjabb 1hónap várakozás...
82. macs77
2008. okt. 24. 21:24
Kb a 16-17. héten, és mintha kis hullámzás lett volna a hasamban
81. Ymanie
2008. okt. 24. 15:02

első gyereknél 20.héten,három pici rúgást éreztem,lentről felfelé,

másodiknál 16.héten bélmozgásszerű érzés,

harmadiknál 14.héten mintha egy picike halacska úszott volna arrébb.

80. Nolana (válaszként erre: 78. - 79d1943975)
2008. szept. 5. 11:59
Az lesz az, amit érzel. :-) Én is az első babámat várom most, és kb. a 21 hét közepén éreztem először egyértelműen, hogy a kisbabám mocorgása az a fura érzés.
2008. szept. 2. 07:08
16.héten,és olyan bélmozgáshoz hasonló érzés volt!Ennek már 11 éve!:-))
2008. júl. 26. 14:33
sziasztok. én 19+2 vagyok most, és nem érzem még. első baba,nem vagyok vaskos sem, figyelem is de semmi. vagyis tegnaptól furi csiklandozós szerű érzés a bal oldalon a köldök vonalat ha megrajzoljuk vizszintesen, alatta, balra. vagyis olyan helyen érzem, ahol max a méhem legszéle van. és csak ott. és sokszor. hanyatt fekve látom ahogy dobbanásra mozog ugyan ott, a hasi erem ütemére. ha ráteszem a kezem, akkor is azt érzem, nem mást. nem tudom...
2008. máj. 13. 16:03
16. hét végén, egy koncerten, amikor megszólalt egy 50 fős kórus :). Kaparászott, később, mintha egy borostás arcot végigsimítanál... A 18.hét elején apa tenyerébe rúgott egy embereset, na, azóta naponta többször is dzsemborizik!
2008. ápr. 13. 19:26
17 hetesen mozdult meg először. Reggel volt, a párom már elment dolgozni. Hason feküdtem az ágyban, s egyszer csk valami furcsát éreztem odabent. Oldalra fordultam, megszűnt. Visza hasra, megint éreztem.A babám mocorgott:-)Olyan volt csak, mint valami apró kis vibrálás, leheletnyi rezdülés. Azóta már eltelt nyolc év, de szerintem ezt nem lehet elfelejteni.
2008. ápr. 11. 14:19
kb 16 hetesen. először olyasmi érzés, mintha csak a szél mozogna benned:-), de aztán egyre erősebb és erősebb:-)))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook