Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mikor állt fel először önállóan kapaszkodás nélkül a babája és utána mikor indult el? fórum

Kinek mikor állt fel először önállóan kapaszkodás nélkül a babája és utána mikor indult el? (beszélgetős fórum)


1 2
40. jak27
2012. máj. 11. 09:33
Van valaki, akinek a babája 13 hónaposan még nem tudott kapaszkodva felállni??? Kezdek aggódni. :(
39. martin3 (válaszként erre: 18. - 0ae50a5e6b)
2011. febr. 2. 20:47

na ezen aztán ne aggódj! ez nem lóverseny, minden baba más és más! nekem mind a 3 bébi 8hósan állt fel, az első 14hósan indult el, a második 12hónaposan, a 3. csupán 17hósan!!! A legkisebb meg 6hónapos és nem igazán forgolódik, néha egyet forog, hogy megmutassa azért tudja ő ezt, de nem igazán produkálja magát...szerintem nem is fog állni 8hónaposan... aztán ki tudja? lehet mégis szalad majd 1éves szülinapján...:)

minden gyerek más tempóban érik, amint látod még a tesók is, úgyhogy ne aggódj, majd megy, ha akar, neked meg addig jó, amíg nem kell utána rohanni:)))

38. 471f3bbb7a (válaszként erre: 13. - 0ae50a5e6b)
2011. febr. 2. 19:04
Jajj, dehogy aggódj!! Most a 2. babámat a biztonság kedvéért én is megnézettem dokival, de persze minden rendben van vele, csak ő biztonságban érzi magát a földön és kielégítette a mozgásigényét a mászás, (de már nem). És azt tudni kell, hogy a fejlődésben nagyon fontos szakasz a mászás, nekem a dokik azt mondták, hogy örüljek neki, hogy ennyit másztak a gyerekeim, mert ez nagyon fejlesztően hat az agyra és akinél ez kimarad, azoknál később lehetnek tanulási nehézségek. (Azóta ezt iskolás tanár is megerősítette) Szóval a lényeg, hogy hagyni kell a babákat a saját ütemükben fejlődni, nem szabad erőltetni, hogy felálljon vagy járjon, (ültetni sem szabad) mert az csak kárt okoz azzal, hogy megterheli a kis izmait, csontjait, amik még nem állnak készen erre a feladatra. Türelem, a te babád még pici, bőven ráér még!! Bár tudom, hogy zavaró, ha mindenki azzal jön, hogy "az enyém már ennyi idősen szaladt", nem kell ezzel foglalkozni!!
2011. febr. 2. 17:32
Nálunk az első 17 a második gyerek 18 hónaposan kezdett menni.
2011. febr. 2. 17:25
6. hónapot épp töltötte mikor felállt kapaszkodással, utána persze mindig állt már meg ült. 8 hósan első lépések, 9 hó óta biztonsággal egyedül. Gyereke válogatja :-)
35. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 5. - Suzanne7)
2011. febr. 2. 17:21
:)
2011. febr. 2. 17:13
Az én fiam már 2 hónapja járt (folyamatosan,nem csak 1-2 lépést)mikor először kapaszkodás nélkül felállt.:))
33. 7deec465e7 (válaszként erre: 28. - Banita32)
2011. febr. 2. 17:13
Mi is így jártunk.Kisfiam 6hónapos alig múlt amikor felállt,aztán 9hónapos korától kezdve meg sem áll,most 14hónapos,szalad mint a nyúl,pláne ha valami rosszat csinál....Alig érem utol.A kislányom aki most 5és fél éves másfél éves koráig nem ment,akkor is elég bizonytalanul,semmi baja nem volt,egyszerűen csak minden gyerek más,semmit nem szabad erőltetni.Előbb utóbb mindenki elindul.Ne izguljatok anyukák!
32. homern
2011. febr. 2. 17:10

Szia!

Az én fiam 6 hónaposan mászott oda bútorhoz,hogy felálljon mellette,7 hó körül már csak egy kézzel kapaszkodott amikor tárgyak mellett sétált.

Önállóan 10-11 hónapos korában állt fel a szoba közepén kapaszkodás nélkül.Most 12 és fél hónapos,nemrég vette csak rá magát,hogy többet sétáljon pár lépésnél.Eddig fognia kellett valamit,ha egy üres szatyrot az is mindegy volt,csak kapaszkodjon :) Most a kanyarodást gyakorolja egyenlőre kevesebb,mint több sikerrel :D


Nem hiszem,hogy aggódnod kellene.Én is meglepődtem,hogy a bútor mellett sétálástól több,mint 5 hónap telt el,mire arrébb mert tőle lépni.Előtte nem érezte magát biztonságban.Jobban tudják,mint mi :)

2011. febr. 2. 17:04

Minden gyerek más és más.

A fiam még kapaszkodás nélkül nem áll fel egyedül, de már 5-6 lépést megtesz önállóan és 10 és fél hónapos. És nem erőltetjük a menést, mert időm sincs vele kézen fogva sétálni 3 gyerek mellett. Eleinte tolta maga előtt a járássegítőt, bébitaxit, foteleket, stb.


De ha a kis könyvben elolvasod, hogy 1 évesen mit kell tudnia a babának, ott még nem szerepel, hogy önállóan tudjon menni.

30. Orsy27 (válaszként erre: 29. - Orsy27)
2011. febr. 2. 17:03
Kapaszkodás nélkül még nem állt fel.
29. Orsy27
2011. febr. 2. 17:02
Kislányom ma 13 hónapos, már 3,5 hónapja megy kapaszkodva, és tegnap tett meg az ágyon 3 lépést önállóan. A földön inkább térden közlekedik, vagy mászik. Másfél éves korig ráér elindulni. Megy még eleget az életben. Erőltetni nem szabad.
2011. febr. 2. 17:00
Az én fiam is nagyon sietett 6 hónaposan állt fel nagyon enyhe kapaszkodással, szinte csak a tudat kellett neki hogy ott van valami. Kilenc hónaposan indult el de úgy hogy egyik nap semmi, a másik nap meg már körbement a lakáson. Azóta se áll meg egy percre se.
2011. febr. 2. 16:58

Jujjj, ahogy kezdtem olvasni a címet először azt hittem, valmai roppant perverz kérdés... :D

Hm. Én már nem emlékszem, hogy 9 vagy 10 hónapos lehetett. Lehet, hogy inkább 10. És menni a mai napig úgy megy, hogy legalább a kisujjam körmének a végébe kapaszkodik. :) Mondjuk egy ideje már megcsinálja azt, hogy 2 tárgy között megtesz pár lépést, tehát nem kapaszkodik egy rövid ideig. Kezd rájönni, hogy megy ez neki. Én mondom egy ideje, hogy fizikailag rég képes rá, csak agyilag nincs tisztában vele, hogy ő ezt TUDJA. :)

Ja! 3 nap múlva már 17 hónapos lesz!!! Kicsit kényelmes típus, nem is tudom kire üthetett...? :)))

2011. febr. 2. 16:55
szia,az en kisfiam miatt is aggodtam,mert o kicsivel lassabban fejlodik,a kuszas azt 10honapos koraban kezdte es 12honaposan allt fel kapaszkodva,es ra egy honapra indult el.
2011. febr. 2. 16:52

Ez nagyon gyerekfüggő nekem a kislányom 5 hónaposan állt és 9 hónaposan elindult!!

De a másik kettő mindent úgy csinált ahogy a nagykönyvben van 6hósan ültek,10hósan álltak és 1évesen indultak el.

A most fél éves babám még nem hogy nem áll,de ülni is még elég bénácskán ül:-)

2011. febr. 2. 16:45

16 hósan állt fel egyedül, 18 hósan járt. Én 17 hósan szóltam a dokinak, hogy most már aggódom. Azt mondta, ne tegyem, garantálja, hogy 1 hónapon belül járni fog. Igaza lett.

De 11 hósan még messze nem kell aggódnod.

23. ann2
2011. febr. 2. 16:44
sziasztok! én is a szakirodalom szerinti 18hót akartam írni. Azért tudom ennyire, mert mind a két lányommal gyógytornászhoz kellett járni, és mind a ketten 18 hónapos koruk előtt nem sokkal kezdtek el járni
2011. febr. 2. 16:39

Szakirodalom szerint önállóan járni 18 hós korára kell a gyermeknek, bár utálom a kell szót.

Az én gyermekem először kézenfogva sétált sokat, majd önállóan, és csak ezután tudott kapaszkodás nélkül felállni...

21. Ylush (válaszként erre: 18. - 0ae50a5e6b)
2011. febr. 2. 16:34
Ebből is látszik, hogy nincs két egyforma gyerek... :)
2011. febr. 2. 16:33
10hónaposan indult el,előtte már 7-8 hónaposan felállt a kiságyban,vagy valami mellett.
19. suzanne7 (válaszként erre: 18. - 0ae50a5e6b)
2011. febr. 2. 16:32
Ez nem baj,minden kisgyerek azt csinálja amit a kis csontjai-izmai bírnak :)
2011. febr. 2. 16:31
csak azért kérdeztem mert a nagyobbik kisfiam most 3 éves és ő 11 hónaposan önállóan fel állt és 12 hósan lépegetett,de a Zétinek úgy tűnik sokkal kényelmesebb a mászás...
2011. febr. 2. 16:31
addigra már szoba közepén felállt magától segítség nélkül:)
2011. febr. 2. 16:30
10hó 3hetesen indult el:)
15. terek
2011. febr. 2. 16:25

fiam 1 évesen indult el egyedül, rá egy hónapra tudott csak kapaszkodás nélkül felállni. (kapaszkodva 7 hónapos korától állt fel)


egyáltalán nem kell aggódnod, 11 hónaposan még nem kell egyedül járnia, se felállni!

14. zsanci79 (válaszként erre: 9. - 0ae50a5e6b)
2011. febr. 2. 16:24
Abszolút nem kell aggódnod ezen. Pont azt csinálja amit kell, 1 évesen már egyedül menni fog:) Az enyém is így volt! Aztán már csak futhatsz utána:)
13. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 11. - 471f3bbb7a)
2011. febr. 2. 16:23
szóval akkor ne aggódjak?:-)))
12. suzanne7 (válaszként erre: 9. - 0ae50a5e6b)
2011. febr. 2. 16:23
Én 14 hónapos voltam mikor elindultam anyukám az mondta:),ismerősünknél 2 kisgyerek van az egyik 14 hósan a másik 15 hósan indult el,szóval szerintem ne aggódj:)!
2011. febr. 2. 16:22

Nekem az első lányom 9 hósan állt fel először és utána mindenbe belekapaszkodva mindenütt felállt, de sokat mászott is és nem lépegettünk vele, nem volt járássegítője sem, szóval hagytuk, hogy egyedül csináljon mindent, így épp 13 hósan kezdett el kapaszkodás nélkül járni.


A második kislányom 10,5 hósan állt fel először, most 11,5 hós és még mindig leginkább mászik illetve amibe csak bele tud kapaszkodni, ott feláll.


Nem siettetjük semmiben, a mászás nagyon fontos fejlődési szakasz:))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook