Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mi használt bölcsességfog fájdalma ellen? fórum

Kinek mi használt bölcsességfog fájdalma ellen? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 4. 07:48
fogorvos
32. Nyuff
2012. nov. 8. 20:28

Sziasztok!


Nagyon gyagya vagyok, létezik,hogy a már egy éve kinőtt bölcsességfogam okozza a problémámat?! : "fülfájás szerű fájdalom" ha megmelegítem a fülem sehol semmi... Voltam fülészeten a napokban, semmi kóros nem látható.Mivel a bal oldalon mind a kettő kinőtt, így lett egy aprócska vadhúsom a pofimon belül amire a dr. nő azt mondta, hogy ha nem zavar nem kell vele foglalkozni. Ennek ellenére a fülfájás szerű dolgot megfigyeltem magamon, olykor a fél oldalam a fejemen fejfájásszerűen fájdogál. Kiemelném, hogy nem vészes nem kaparom a falat, még fájdalom csillapítót sem szedek, de azért elgondolkodtam rajta, nem-e ez az "áldott fog" csinálja....

31. Minocska (válaszként erre: 30. - R-chee)
2012. aug. 2. 21:18

A Flector port próbáld. Nagyon sok mindenre jó, meglehetősen erős. Bár az íze undok, legalábbis én nem szeretem. :)

Nemek még egy böcsesség fog hátra van. 35 vagyok, de még lappang. :) 10 éve kijött az első, azóta is meg van, nem is volt vele semmi baj. A másodikat ki kellett húzni, mert nem volt helye, és belenőtt a pofazacskómba. Zájzárat kaptam, 3 napig szívószálas kakaón éltem. Viszont nem kellett hozzá szájsebész. A vállalati fogorvos kikapta. Mondta, hogy ezzel sokan szájsebészhez mennek, de ő úgy kiveszi nekem, hogy észre sem veszem. Szét kellett feszítenie az álkapcsomat. Olyan szurit adott, hogy másnap reggelig egyáltalán nem éreztem, a fogam helyét. Egyáltalán nem fájt, mikor kiszedte, és fél perc alatt megvolt vele. Tovább tartott a számat szétfeszíteni. A 3. fogam már 10 éve jön, de még nincs teljesen kinn. Az első 6 évben fájt, mikor elindult, de csak pár napig.

30. r-chee
2012. aug. 2. 11:24

Tegnap voltam panoráma röntgenen, mert alul uccsó előtti fogamnál fájdalom jelentkezett, s doki írt egy beutalót. Elkértem CD-n a felvételt, s itthon megnézve lett világos, hogy nő a bölcsességfogam. Fájdalom 2 napja az állakpcsom hátsó részére koncentrálódik, s lesugároz nyakba is, torokfájás szerű tünetet okozván.

Holnap megyek vissza dokihoz. Remélem nem vázol fel semmi borúlátásra okot adó tényt :) Neten kevés pozitívat olvasni a témáról (szájsebészet, vésés....ugyebár....).


A fájdalom többször jelentkezik egy nap, olyan fél órás időtartamokra, amikor simán le tudnék bontani egy falat fél kézzel :) Melóhelyen külön mutatvány így odafigyelni a munkára.

Fájdalomcsillapítók nem érnek semmit, sem az Algoflex, sem a Cataflam, sem az Algopyrin. A fájdalomtűrő képességemre és némi jégre van bízva a dolog, de a háttérben befigyel azért díszletként a doki által felírt Dalacin gyulladásgyökkentő antibájötikum, valamint a Corsodyl szájöblögető.


Itt egy képrészlet a röntgenből:

[link]

Egyenesen nől szerencsére, de kissé nyomhatja a mellette lévő fogat. Talán lesz hely neki előbújni teljesen. Rövid időn belül, persze :)

2012. júl. 27. 07:41
Nekem csak is a cataflan volt jó, én nagyon sokat szenvedtem vele. Sok fogorvost felkerestem de egyik se volt hajlandó időben beavatkozni, kb 9 évet szenvedtem vele. Egyszerüen nem volt hely a számban hogy kinöljön rendesen. A vége persze az lett hogy a végén már majdnem szájzáras lettem, kihűzattattam 2-vel előtte lévő rossz rágófogam de azt meg jó elcseszte a suli doki mert a fél gyökeret bent hagyta, aztán végre a szájsebészeten leégették az ínyt és kiszedték a bent maradt gyökeret.
28. N-drew
2012. júl. 26. 21:53

Köszönöm mindenkinek a tanácsot.

Szerencsére most annyira nem fáj, de kaptam annyi tanácsot, hogy ha megint kezdődik akkor lesz mihez nyúlni.

27. e2e3dd6eca (válaszként erre: 16. - N-drew)
2012. júl. 26. 21:24

Szegény. :(

Állítólag rá kell harapni szegfűszegre, az is használ. Csináltam már mindent én is, ne röhögj, volt egy ilyen kámforos kenőcsöm, azt kentem a képemre, na úgy tudtam elaludni sokszor. Ne kérdezd miért volt jó, nem tudom, de jó volt.

26. ddorina (válaszként erre: 19. - N-drew)
2012. júl. 26. 21:13
Bizony jó, tanúsíthatom!:) Szinte percek alatt hatott!
25. ddorina (válaszként erre: 18. - 97f33311ff)
2012. júl. 26. 21:12
5 vagy 6 napig szedtem, már nem emlékszem, utána szinte teljesen megszűnt. Sajnos szinte évente előjön, mert nem bújt még ki teljesen...(4 éve jön)
24. homern
2012. júl. 26. 21:05
nekem kb 2 napig fájt,bekentem a gyerek dentinoxával :)) most jön a jobb felső,az egyik sarka épp most vált kitapinthatóvá,de érezni nem érzem.
23. poly13
2012. júl. 26. 21:03

Nekem most jött ki a jobb felső. Iszonyúan fájt. Kamilláztam, sűrűn mostam fogat, fokhagymával dörzsöltem be. És még rágóztam. Aludni nem sokat tudtam, és a következő is úton van. Öt nap alatt törte át teljesen az ínyem, de azóta már nem fáj.

Aki szedhet fájdalom csillapítót, az szedjen, szerintem mindegy melyiket.

22. vevri
2012. júl. 26. 20:59

Ez a béres féle fájdalomcsillapító zseniális - bár amikor nekem ezzel volt gondom, csak az segített, hogy kiszedték...

A jegelés is csak ideig-óráig.

Fogorvos, sztem.

Kitartást! ;)

21. Remoni
2012. júl. 26. 20:56
Ja, és ne feküdj laposon, emeld meg a törzsed magas párnákkal éjszakára. Ha laposan fekszel, jobban fog fájni.
20. Remoni
2012. júl. 26. 20:55
Cataflam, vagy flector por. Mindenféleképpen nézzen rá fogorvos, mert lehet, hogy azért fáj, mert nem tud áttörni, mert ferdén nő, impactált. Az nem bizonyosság, hogy a másik már nem fáj. Eltolhatja, eldöntheti az összes előtte lévő fogad, ha nem jól nő. Szóval legalább egy röntgent csináltass.
19. N-drew (válaszként erre: 17. - Ddorina)
2012. júl. 26. 20:55

Flector az jó anyag, egyszer migrénre kaptam. :D

Az jó fogfájára is?

18. 97f33311ff (válaszként erre: 17. - Ddorina)
2012. júl. 26. 20:53
csak azt kúra szerűen kell szedni, nem?
2012. júl. 26. 20:52
Cataflam nappalra, nekem éjszakára az nem hatott. Éjjelre Flector por, az kellőképp erős. :) Kitartást!
16. N-drew (válaszként erre: 15. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 26. 20:51

Azt olvastam valahol, hogy fogra is jó. Amíg ütem addig valamennyire használt, de mikor le akartam feküdni na akkor lett végem. Pedig csináltunk melegsó-párnát.:D

Szerencsére most annyira nem fáj de tegnap pl. gondolkodni se tudtam a fájdalomtól.

2012. júl. 26. 20:49

pálinka-mindenre. jajj szegényem, rossz lehet most. bazira tud fájni. :SS


meleg só? az a fülre jó, vagy az is fáj már? :(


a fogfájásnál rosszabb nem létezik! de nem is beszélek róla, mert megfájdul nekem is. :)

2012. júl. 26. 20:49
Nekem a cataflam anno használt. Rég kinn van mind, semmi panaszom rájuk azóta.
13. N-drew
2012. júl. 26. 20:48

Annyira még nincs kint, hogy húzni lehessen, sőt. A szájsebészet meg... szóval hagyjuk. 15-16 évesen egyszer már szenvedtem ilyen gonddal, de az azóta sem jött újra elő. Ez most egy másik.


A Cataflam-ról sok jót, és sok rosszat is hallottam. Szóval nem tudom, mit lehet elhinni róla, és mit nem.

2012. júl. 26. 20:48
Mellesleg nekem is nőtt/nő mind a 4 egyszerre, de az utóbbi időben szerencsére leálltak. Olykor megbolondultam a fájdalomtól, de most nyugi van, szerencsére. Lekopogom!:)
2012. júl. 26. 20:47
max. ha van otthon Cataflamod, talán segít. Egyszer torokgyulladásra vettem TantumVerde pasztillát, szopogatós cukrot, rá volt írva, hogy fogfájásra is jó. Enyhén lidokainos.
2012. júl. 26. 20:47
szegfűszeg vagy olaj pár csepp
2012. júl. 26. 20:46
Cataflam. Elég erős, és hat is. Mi "szeretjük", most öcsém is ezt szedi, ha fáj a foga. (és ő még orvoshoz is jár vele, de jól megszenvednek a fogával...nem bölcsességfog)
2012. júl. 26. 20:46
Semmi... ki kell húzatni... annak a fognak az a sorsa...
2012. júl. 26. 20:44

Jó persze, úgy értem fogorvoson kívül.:)

Panadolt-t próbáltam meg Algofelx-et, ez utóbbi egy kicsit mintha jobb lett volna de csak 1-2 órán át tartott, aztán újra fájt.

A pálinkára már én is gondoltam. :D

2012. júl. 26. 20:42
Pálinka minidg jó fogfájásra, de érdemes mielőbb dokihoz menni. Nekem is most nő a bölcsességfogam...de még bírom egyelőre
2012. júl. 26. 20:40
de nagypapám a pálinkára esküszik :)
2012. júl. 26. 20:39
fogorvos:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook