Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mennyire volt hatásos a sok évvel (pl.: 10-15 évvel) ezelőtti rögzített fogszabályozás? fórum

Kinek mennyire volt hatásos a sok évvel (pl.: 10-15 évvel) ezelőtti rögzített fogszabályozás? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 24. 10:46
Bár tényleg nem egy leányálom, mégis igazán jó dolognak tartom a fogszabályozás lehetőségét. Nekem középiskolás koromban egy évig volt fennt rögzített és levétel után még egy évig kellett éjszakai. Most 33 éves vagyok, de ugyanolyan szép, mint amikor lekerült a "drót". Sosem felejtem el az érzést, amikor a tükörben megláttam az "új" fogsorom a fix készülék leszedése után.
20. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - Rencccsi)
2012. febr. 22. 21:09
Azért ne riogasd ennyire! :) Húzás után pár napig fáj nagyon, utána még esetleg egy hétig lehet érezni vmit, aztán egy hónapra ennyi.
19. 4c30444687 (válaszként erre: 8. - Szabynka)
2012. febr. 22. 21:06
Ilyenről még nem is hallottam. Én biztos visszatetettem volna, ha az orvos azt javasolja.
18. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Wert_uio)
2012. febr. 22. 21:04
Miután az éjszakait elhagytam, pár hónapon belül egy fogam mellett lett egy pici rés, ami nekem nagyon fáj, de másnak fel sem tűnik, hogy "hibás" a fogsorom :) Azóta nem változott.
17. Szabynka (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2012. febr. 22. 19:39

Nem hiszem, hogy lenne.

Nekem anno gyerekként tettek fel fogszabályzót, már felnőtt fejjel nem csináltatnék. Borzasztó rossz élményeim vannak ezzel kapcsolatban. Soha többet ilyen fém bigyót a számba!!!

Nem állnak szana-szét a fogaim, egy-két fog az, ami kicsit befelé dől, de nem vészes egyáltalán. Esztétikailag nem ronda a mosolyom sem tőle.

Nekem is volt alul is meg felül is szabályzóm, de egy fogat sem kellett húzni.

16. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Szabynka)
2012. febr. 22. 19:10

nincs véletlenül nyelvlökéses nyelésed? Amiatt szoktak visszavándorolni a fogak a fogszabályozás után!

Én bizony nem nyugodnék bele, hogy elmászkálnak a fogaim, mert ennek előbb-utóbb végleges kilazulás és hullás lesz a vége.

15. wert_uio (válaszként erre: 13. - Rencccsi)
2012. febr. 22. 18:59

"De az, hogy utána bátran nevethetsz, mindent elfeledtet!"

Jelenleg is önfeledten nevethetek, nem állnak szana-szét, csak pl alól is be van dőlve egy hátsó fog.

2012. febr. 22. 18:55

Helló. Nekem ha jól emlékszem 12 vagy 13 éve volt fogszabályzóm.

4 teljesen épp fogam húztak ki, lent is 2, fent is 2, az utolsó előttieket hogy össze tudják majd húzni. Igaz az aalsó 2 nek semmi értelme nem volt, nekem ugyanis csak fent volt fogszabályzóm. Eleinte és minden húzásnál borzasztóan fájt, csak levest és pépes dolgokat voltam képes enni. Elöl volt pár fogam ami szinte teljesen kiállt, amiatt kellett ez az egész. Jó egy évig volt fenn állandó, és azóta is úgy vannak a fogaim, szépen összehúzta őket. Utánna kellett volna még egy fél évig hordani éjszakait is, de bevallom hogy ha 1 hónapig használtam akkor sokat mondok. Nagyon szerettem, azt a pár kellemetlen napot leszámítva. Én bármikor belefognék újra, mert látom és tapasztalom pozitív hatását. Úgyhogy szerintem hajrá!

2012. febr. 22. 18:40

Nekem 4 évig volt fenn, de rettenetesen álltak a fogaim. 4+1 fogam húzni kellett, mert eleve eggyel több volt a kelleténél :D, és föntről-lentről 2-2t is húztak, mert nem fértek el egymástól...


Majdnem tökéletes volt a végeredmény, mikor már nem bírtam tovább és leszedettem. Utána nem hordtam éjszakait. Nem feltűnően, de kicsit elmozdultak később.


Én azt mondom, megéri! Viszont készülj fel, hogy az egyetlen, amit enni tudsz majd, az a joghurt lesz. Emellett embertelen fájdalom.


De az, hogy utána bátran nevethetsz, mindent elfeledtet!

12. giga455 (válaszként erre: 11. - Wert_uio)
2012. febr. 22. 18:30
hálistennek ilyenről nem hallottam :( De tesómnak is volt, neki alul felü majd 2 évig, és neki is nagyon szépek a fogai nem állt vissza szerencsére.
11. wert_uio (válaszként erre: 10. - Giga455)
2012. febr. 22. 18:28
Nekem sajnos a közvetlen ismerőseim között is van olyan eset, mint amiről Szabynka is írt, azaz hordta rendesen az éjszakait, de a sok éves alkalmazása után mégis elkezdtek visszarendeződni, és nem tudták megállítani.
10. giga455 (válaszként erre: 6. - Wert_uio)
2012. febr. 22. 18:26
csak azért írtam az éjjelit, mert volt olyan ismerősöm, aki panaszkodott hogy visszaállt, majd mikor rákérdeztem, hogy az éjszakait viseli-e tisztességesen, akkor vállrántás volt a válasz :)
9. wert_uio (válaszként erre: 8. - Szabynka)
2012. febr. 22. 18:26
Értem.
8. Szabynka (válaszként erre: 7. - Wert_uio)
2012. febr. 22. 18:25
De, kellett. Hordtam is, de ahogy teltek a napok-hónapok, egyre inkább kezdtem érezni, hogy az éjszakait nem tudom rendesen a számba behelyezni, mert a fogaim kezdtek visszavándorolni a fogszabályozás előtti helyzetbe. Mikor visszamentem a fogorvoshoz azt mondta, hogy vissza kéne rakni az állandó szabályzót. Na, abba már nem mentem bele...
7. wert_uio (válaszként erre: 5. - Szabynka)
2012. febr. 22. 18:23
Éjszakait nem kellett hordanod, h megakadályozd a visszamozgást?
6. wert_uio (válaszként erre: 4. - Giga455)
2012. febr. 22. 18:22

Belekalkuláltam az éjszakait, ezért is írtam, h ez azért összesen jó sok év, és kiadás (éjszakai alatt is kontroll).

Nekem sajnos jelenleg is eléggé vándorlósak a fogaim, erre mondta a fogdokim, h lehet, h így sokkal tovább, esetleg folyamatosan kell tennem majd azért, h ne menjenek vissza a helyükre vagy ne mozduljanak el másfele. Nagyon nagy fenntartásokkal vagyok, mert ha egyszer belekezdek, és kiadok ennyit, akkor nem szeretnék olyasmivel találkozni, h ez esetleg egy végeláthatatlan folyamat lesz.

2012. febr. 22. 18:22
Nekem kb 12-13 éve volt fogszabályzóm, de semmit nem használt. 2 évig szenvedtem vele, mert mindig iszonyúan fájtak a fogaim. A levétel után nem sokkal visszaálltak a fogaim úgy, ahogy a szabályozás előtt voltak.
2012. febr. 22. 18:19
1 évig volt, 12 éve szedték le, nekem azóta is szép :) természetesen hozzátartozik, hogy utána éjszakai fogszabályozót kell viselni minimum annyi ideig, amíg fenn volt a rögzített, különben visszaáll!
2012. febr. 22. 18:18
Nekem csak 8 éve volt, de semmi különbség nincs az akkori és a mostani kinézet között. miután befejeztük a szabályozást, és már éjszakai sem kellett, minimális változás volt (de csak pozitív irányban) és ezt azóta is tartja. (és amúgy nem tart évekig a szabályozás hajcihője, nekem 9 hónap volt, pedig volt foghúzásoktól kezdve minden)
2012. febr. 22. 18:13
Olyanokra lennék kíváncsi, akik 10-15 éve estek át ezen. Friss beszámolókat sok helyen olvasni, de azért érdekelne, kinél mennyire tartós a fogszabályozás. Nem szívesen adok ki minimum több mint fél milliót és mászok bele hosszú évekig tartó hajcihőbe, ha 15 év múlva már közel nem lesz olyan szép.
2012. febr. 22. 18:13
Kinek mennyire volt hatásos a sok évvel (pl.: 10-15 évvel) ezelőtti rögzített fogszabályozás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook