Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek kell igazolást adni ilyenkor? fórum

Kinek kell igazolást adni ilyenkor? (tudásbázis kérdés)

2012. dec. 14. 20:41
Ha valaki rosszul van, sehol nem tagadjhatják meg az ellátást!mnjen ügyeletre, vagy sürgősségire, nem küldhetik el!!Adnak egy papírt, hogy ellátták,és kész.
2012. dec. 14. 08:53

Amúgy engem úgy ismer,hogy idősek otthonában dolgozom,és mi nem szoktunk gyakran orvoshoz járni, pláne bliccelni nem.

Mindenesetre kellemesen csalódtam!

20. júliusi (válaszként erre: 15. - Suhi)
2012. dec. 14. 08:51

Igazad volt,most értem haza.Elmondtam neki a történetet,és adott igazolást is tegnapra ,meg mára,és még antibiotikumot is írt.:)

Pedig előtte beszéltem az asszisztensével, akivel kollégák voltunk,azt mondta,látatlanba nem szokott adni, meg hogy jelentkezzen be ott....

doktornő meg azt mondta, nem szükséges átjelentkezni,ambulénsan ellátják ott helyben is.Ennyit erről.

19. júliusi (válaszként erre: 18. - Erikpipi)
2012. dec. 14. 08:48
Már írtam,hogy nincs,és igazolást se adhatok!
2012. dec. 14. 08:39

Iskolaorvos. Ha másképp nem megy, neked lehet évente 3 napot igazolnod.

Vagy telefonon kérdezze meg a helyi rendelőben.

17. sipumsipum (válaszként erre: 13. - Málnabogyó)
2012. dec. 14. 07:35

szerintem bejelentkezni egyszerűbb.... mert ha mondjuk megint kilóméterekre költözik, akkor megint csak át kell kérnie a papírokat...


én csak akkor kértem át a papírjaimat, mikor megevvtük a lakásunkat... itt azért huzamosabb időre tervezek :D

16. sipumsipum (válaszként erre: 12. - Várhegyi Márton)
2012. dec. 14. 07:33
itt Győrben nem látták el a lázas beteg, valószínüleg tűszősmandulagyulladásos lakótársamat, mert nem volt bejelentve.... persze ez évekkel ezelőtt volt... attól kezdve midenhova bejelentettük magunkat :)
15. Suhi (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2012. dec. 14. 07:31
Borsodi háziorvosodnak elmeséled a sztorit, és szerintem adni fog igazolást, anno én is így csináltam.
2012. dec. 14. 07:28
az mindegy, hogy hol a lakcíme, vagy az ideiglenese.
2012. dec. 14. 07:27
Szabad háziorvos választás van (tudtommal). Bemegy a legközelebbi dokihoz, az kikéri telefonon, számítógépen a papírjait oda ahol éppen van. Semmi extra procedúra, ott helyben azonnal megy a dolog. Bár van ahol ettől elzárkóznak, de szerintem mindegyik doki képes rá.
2012. dec. 14. 07:24
Nem teljesen ismerem még a rendszert, de még ha nincs is bejelentve bp.-i címre, ellátni szerintem ellátják (még ha nem is áll fenn sürgős szükség).
11. sipumsipum (válaszként erre: 8. - Júliusi)
2012. dec. 14. 07:22

érdemes egyszer "elkapni" csak hazajön pl karácsonyra vagy vmi... :)


én nagyon sok albérletben laktam, amíg fősulira jártam, mindenhova, ahova tudtam bejelentkeztem :)

10. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2012. dec. 14. 07:22
Attól függ, milyen jellegű a baja, de valószínűleg a budapesti lakóhelye szerint illetékes háziorvos (ill. a háziorvosi ügyelet lesz) a megfelelő.
9. júliusi (válaszként erre: 6. - Sipumsipum)
2012. dec. 14. 07:05
Igen kimegyek hozzá,megkérdezem.
8. júliusi (válaszként erre: 7. - Sipumsipum)
2012. dec. 14. 07:04
Hú a főbérlő külföldön lakik, úgy tudom.
7. sipumsipum (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2012. dec. 14. 07:02
igen, szükséges bejelentkezni.. úgy tudom nem kerül pénzbe, csak ki kell tölteni egy formanyomtatványt és alá kell iratni a főbérlővel és akkor a lakcímkártyáján szerepel majd az ideiglenes lakcímként egy pesti is... érdemes megcsináltatni pont az ilyen esetek miatt...
6. sipumsipum (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2012. dec. 14. 07:01

albérletben lakik? be van jelentve ideiglenes lakcímre?

ha igen, akkor jogosult az ellátásra Pesten is, a körzeti orvosnál.. ha nem, akkor azt hiszem sajna nem... orvostól is függ...

az ügyeleten is érdemes lenne megkérdezni, hátha


ha jól ismeritek a házi orvosotokat, akkor szerintem próbálj meg te kérni tőle....

2012. dec. 14. 07:01

Nincs suliorvos,és a szülő nem adhat igazolást....megkérdezte.

Nem egyetem, meg fősuli, mint írtam hanem 2 éves képzés érettségi után,fotósnak tanul,és albérletben lakik.

Be kell jelentkeznie ideiglenesen,hogy ott is lehessen háziorvosa?

4. helge (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2012. dec. 14. 06:58
Igaz 12 éve volt és Szegeden, de nekünk az egyetemen volt suliorvos...szerintem kérdezen utána.
2012. dec. 14. 06:47

Ott helyben kellene valami megoldás, lázasan nem kellene sok sok km - t buszozni.

Iskola orvos csak az " általánosba " van?

Ügyeletre csak nyomos ok miatt megyünk. De ha be van ideiglenesen jelentkezve oda ahol lakik kollégium, a legközelebbi orvosi rendelő...

( tavaly nyár végén a férjemet se akarták fogadni, pedig ott melóztak. és hétközben ott laktak. Neki akkor volt problémája, nem hétvégén,, Akkor a mi dokink se rendel )

2012. dec. 14. 06:45
A szülő is igazolhat 3 napot,csak be kell telefonálnod a suliba.
2012. dec. 14. 06:35

Az a helyzet,hogy a lányom 19 éves Pesten tanul, 2 éves nappali felnőttképzésben.Mi Borsodban lakunk.Tegnap írta, hogy beteg,nem tud suliba menni.A háziorvosától kellene neki igazolás.

Én elmegyek,és megkérdezem, de sztem nem fog adni.

Most jöjjön haza azért a gyerek?

Vagy ott pesten keressen egy orvost?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook