Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek hogy sikerült megnövesztenie a haját? fórum

Kinek hogy sikerült megnövesztenie a haját? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 8. 09:47

Türelem kell hozzá rengetek, pláne ha lassan nő a hajad.

Nekem baromi lassan nő, ha a havi 1cm megvan akkor tüzijáték a fürdőszobában :) Próbáltam gyorsítani, de eddig semmi.

Ami nekem bejött, nincs hó, csak télen a tövét szárítom meg langyos levegővel, egyébként meg soha. Nincs hajvasaló, hajsütő...egyszerűen semmi.

Olivaolaj és kókuszolaj a hajvégekre.

DM as Gesunde Haar Vital Komplex vitamin: körmön brutál erős, és hosszú, van aki műörömnek gondolja. Hajam gyorsabban nem nő, de nem hullik.

Minden hajmosás után hajpakolás min. 20percig. Én hetente mosok hajat így nem vészes. Hogy milyen hajpakolás? Amit meg tudsz fizetni. Tapasztalatom szerint a drogériások nem érik meg. Akkor Kallos hajpakolás, 100forintosban és fodrászkellékesben is kapható.

Nekem alapból hihetetlenül száraz a hajam, így hajvégápoló olaj a végekre. Annyira száraz, hogy sosem gondoltam volna, hogy egyszer hosszú lesz.

És ha fested, és te úgy szereted akkor nem kell lemondanod a hajfestésről. Nálam mikor kitört a hajőrület visszafestettem az eredeti színére, de nem lett kevésbé száraz így én festett szőke vagyok.

Itt egy kép a hajamról [link]


Korántsem gondolom hogy szép vagy tökéletes, nem azért tettem fel a képet. Csaak ahhoz képest, hogy váll alá sem ért 4évvel ezelőtt ápolással van remény, a kép is ezt prezentálja.

Én még minimum 10centit szeretnék hozzá-


Sok sikert!

2015. febr. 7. 19:18
Nekem 32 évesen nőtt meg nagyon hosszúra, amikor egyszer egy évig nem mentem fodrászhoz. Csak hagytam, hadd nőjön, mint a dudva. De nem is volt festve, csak heti kétszer sampon, balzsam és szárítás.
10. zsazsi1 (válaszként erre: 9. - D41005143d)
2015. febr. 7. 19:10

Jó is lenne, ha ennyiből állna...én már 7 éve próbálom növeszteni, de semmire sem megyek. A vállamig bír megnőni, nem az egész, csak néhány szál. A töve sűrű, de aztán mintha ritkítóollóval nyesték volna, eltűnik a vége:-(


Pedig szülés előtt mindig hosszú volt, és én is csak azt válaszoltam volna, mint te, a kérdésre.


Sajnos, a korral és a hormonális állapottal ez is változik, elképzelhető, hogy valaki soha többé nem tudja megnöveszteni a haját, akármilyen türelmes is...a megoldás?

Nekem hajhosszabbítás, mert rövid hajjal egyszerűen nem vagyok önmagam.

2015. febr. 6. 00:29
nagyon egyszeru ra a recept,egyszeruen nem vagatod le.
2011. ápr. 6. 18:03
Hajvasalót én is elhagytam, augusztus óta nem vasalom:) De sajnos nem hajvágással kezdtem a hajnövesztést, így igaz, hogy nőtt a hajam, de fénytelen, töredezett és nagyon száraz volt. Most meg ugye levágattam kb. minden töredezett részt, de mivel amúgy mindig dús hajam volt most nagyon furcsa, hogy ennyire meg lett ritkítva és hogy röv9debb is lett 2-3centivel, ráadásul tépett fazonra is vágta és így még nezebb:/ Ezért szeretném ah minél gyorsabban megnőne. Amúgy ricinust én is vettem már 3x használtam de sosem tudtam még 4 samponozással sem úgy kimosni a hajamból, hogy utána ne érezzem folyamatosan azt a furcsa szagot a hajamban:S
2011. ápr. 6. 16:47
Nekem a mell alattig ér a hajam,pedig semmi extrát nem használok.Szerintem ez talán genetika kérdése is.Bár az érdekes,hogy ha levágatom kb kicsit lejjebb mint a vállamig,akkor gyorsan megnő a szokásos méretre,de itt mindig megáll.Soha nem nő hosszabbra.Amúgy egyik ismerősöm ricinusolajat használ és jó,lehet én is kipróbálom :)
6. Re87
2011. ápr. 6. 16:44
Én ricinusozom.Jóval a melltartóm alá ér(hátul).Ma vágtam a végéből 2-3cm-t,mert az már nagyon ócska volt.Szeretem nagyon:).Amúgy syossal mosom,ugyan az a balzsam,a végét néha bekenem ravaliddal.Azt vettem észre,hogy ha nem kenem minden vacakkal a hajam,akkor egészségesebb,mint amikor kenegettem szilikonnal,meg szérumokkal.
5. 3a74c9b93a (válaszként erre: 2. - Málna92)
2011. ápr. 6. 16:40

Szerintem egy kis hajvágás azért havonta-kéthavonta kell, hogy ne legyen törött a vége. Aztán én pl. elhagytam teljesen a hajvasló használatát, mert ugye az is csak töri a végét, aztán azt levágatni megint, hogy egészséges legyen... Hát, úgy hosszú idő amíg megnő.

Aztán szedtem sörélesztőt (de sztem nem használt semmit :D nem láttam hogy nőtt volna tőle:D)

Úgyhogy mostanra már csak a növesztésem ebből áll: egészségügyi vágás kéthavonta, hajmosás kétnaponta, havonta egyszer pakolás. A sok kencefice pl nekem nem jó a hajamra, mert marha zsíros. De jelentem, hogy ígyis már a vállam alatt van a hajam :)

4. 06718ca650 (válaszként erre: 3. - 06718ca650)
2011. ápr. 6. 16:37
amit kifelejtettem, valahol olvastam hogy egy színésznő sima testápolóval ápolja a hajvégeit, mert azt mondta a fodrásza, azóta én is kenegetem a végét. :)
2011. ápr. 6. 16:36
nekem megnőtt magától. :) els*ve pakolást használok, a festett hajra valót vagy k*llos hajbalzsamot, és H&S sampont zsíros hajra. ha növeszteni szeretnéd itt sokat olvashatsz arról, hogy hogy használja a többi lány a ricinusolajat. :) állítólag nagyon jó.
2011. ápr. 6. 16:32
Ja és amit kihagytam...jelenleg vállig érő hajam van..talán 1-2centivel hosszabb, már annak is örülnék ha a mellemig megnőne:)
2011. ápr. 6. 16:31
Mikkel ápoltátok a hajatokat? Milyen gyakran vágattatok a végéből? Milyen hajvitaminokat vagy egyéb hajnövekedést segítő szereket szedtetek/használtatok? Igazából mindenre kíváncsi vagyok ami a témához kapcsolatos:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook