Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek, hogy sikerült anno a forgalmi vizsgája? Elsőre átmentetek a vizsgán? Ha nem, min buktatok el? fórum

Kinek, hogy sikerült anno a forgalmi vizsgája? Elsőre átmentetek a vizsgán? Ha nem, min buktatok el? (beszélgetős fórum)


1 2
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2020. júl. 6. 13:16

Még elbizonytalanodom néha, ami a döntéseket illeti. Több magabiztosság, határozottság. Illetve az is baj volt, hogy a munkámból adódóan (több műszak), jobbára hétvégén vezettem, aztán jött a vírus, azzal együtt a leállás, nekem az nagyon nem tett jót.

Ami még necces az a parkolás. Azt gyakorolnom kell.

2020. júl. 6. 12:51

Masodjara sikerult egy 3.oktatoval. Hosszu es rogos ut volt, a 3.oktaton kivul a masik ketto egy vadbarom volt aki orditott es arra jatszott h, meg tobb orat vegyek toluk. Idegesen mentem az elsore es tudtam h megfogok bukni de ugy voltam vele legalabb megtapasztalom milyen a vizsga. A mi tersegunkbe ez a divat, minel tobb penzt leperkalni. Mar tobb mint egy eve vezetek napi szinten balesetmentesen, varoson kivul es belul es ferfi ismerosok is dicsertek mar hogy milyen jol. Ha az elso oktatomra hallgatok akkor ma nem vezetnek, egy evembe telt es sok sok sirasba, soha nem gondoltam volna hogy eletem egyik legnehezebb feladata a jogsi szerzes lesz. Elnezve sok vezetot pedig csak arra tudok gondolni a stilust nezve illetve mennyi szabalytalansagot elkovetnek hogt max ugy lett jogsijuk h lefizettek a vizsgabiztost mert kizart h jart volna nekik a jogsi a tudasukert...

Sok sikert majd a vizsgahoz, ha jo az oktatod es ugy erzed tudod amit tudnod kell akkor menni fog.

2020. júl. 6. 12:51

Én 16 éve vizsgáztam, 17 éves voltam akkor. Barátnőm előttem ment, én utána következtem. Az sokkolt le, hogy ő 15 perc után jött vissza, abból már tudtam, hogy idő előtt közölték vele, hogy megbukott. Tolatva kellett beparkolnia, és a mögötte lévő kispolski ledudálta. Pedig állítása szerint nem volt annyira közel, meg hirtelen se volt, de a kicsikocsi rádudált, majd nem ment neki a parkolás, és utána már helyet kellett cserélnie az oktatóval.

Nekem is ugyanazona a szakaszon kellett parkolnom, nekem nem volt gond vele, szerencsére. Igazából nem tudom mit pontozott és mit nem a vizsgabiztos, a végén csak annyit közölt, hogy "..Háát, határeset, gyakorolni kell még sokat, de nem itt, úgyhogy gratulál!" Szóval végül meglett elsőre. De necces volt.

Fizetni természetesen nem fizetett egyikünk sem, barátnőm sem, meg én sem.

8. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 6. 12:41

Arra elég volt, hogy bukjak. :D

Persze, meglesz az! ;)

Te miben vagy gyenge? Vagy hogy érzed?

2020. júl. 6. 12:40
Elsőre.
6. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2020. júl. 6. 12:36
Azonban lehet, hogy nekik nem voltak olyan nagy hibáik. Olyanêrt pl nem jár strigula, hogy kiteszed balra az indexet, aztán gyorsan kijavîtod, hogy jobbra mehess. Mondjuk ez pont nem gyengêm, sem a váltás, táblák is oké, kormányt se rángatom. Magával a kocsikezelêssel nincsen bajom. Inkább azzal, hogy pl kikerülök egy bicajost, vissza kéne néznem hátra rá, de már éppen jön egy zebra, amire szintén oda kéne figyelnem. Aztán a gyalogosok is frankón be tudnak zavarni. Sokuk áll, beszélget. Megállok, aztán nem történik semmi. Vagy jön a járdáról, de még nem fordul a zebrâra és nem állok meg. Ilyesmik.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2020. júl. 6. 12:35

Attól tartok nekem sem lesz ez egyszerű..

De előbb-utóbb sikerülnie kell! 😉 Neked is, nekem is! Amiket felsoroltál, nem égbekiáltó hibák. 😊

4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 6. 12:30
Én augusztusban megyek újra. Igazából nem őket hibáztatom, hiszen tudom, hogy mik voltak a hibáim. Való igaz, mást több hiba miatt is átengedtek. Nem egyet ismerek.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2020. júl. 6. 12:23
Igen, én is úgy gondolom, hogy csak az élő fába nem kötnek bele... Szerintem majdnemhogy tökéletesen kell vezetni, ahhoz, hogy ne buktassanak. Gondolom utána simán sikerült. 😉
2020. júl. 6. 12:10

Szétizgultam, megbuktam. Az első hibát indokolatlannak éreztem a vizsgabiztostól, de nyilván nem álltam le vele. Esett a havas eső, nem mertem 50-nel menni. Olyan 40-45-tel mentem, mögöttes forgalom nem is volt. Senki. Ekkor azt mondta, hogy akadályoztatom a forgalmat. Úgy gondoltam megfelelő ez a sebesség, az út és időjárási viszonyoknak megfelelő. De nem volt az neki.

Aztán egyîves megfordulâs, az oké. Index ki, körültekintés megvolt, sikerült is szépen megfordulni.

Jobbra párhuzamos parkolás. Nem tettem ki indexet amikor kerestem a megfelelő helyet két kocsi közé, és bizonytalan is voltam, hogy befêrek-e, így nem mertem. Lényegêben ennyi elég volt a bukâshoz.

2020. júl. 6. 12:01

Július 20.án megyek első forgalmi vizsgára és nagyon izgulok. Fejben azt hiszem, készen állok, de félek, hogy túl izgulom és leblokkolok vagy nagy butaságot csinálok.

Ti mit tapasztaltatok forgalmi vizsgán? Minden építő jellegű tanács érdekelne. Nagyon köszönöm előre is!


25/N

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook