Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek hány pár edzőcipője van? fórum

Kinek hány pár edzőcipője van? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. okt. 31. 04:48
egy sincs.
71. 61a61656b0 (válaszként erre: 70. - Eandi78)
2017. jún. 15. 06:45

Mint ahogy írtam,sajnos manapság már nincs rá lehetőségem, jelenleg heti 30-35 km a teljesítményem,6 perc körüli kilometerkkel.

Fenykoromban 5 perces volt az átlag, vagy picit gyorsabban.

70. eandi78 (válaszként erre: 57. - 61a61656b0)
2017. jún. 14. 22:19
Milyen tempóban futsz? Heti 80-100km szép mennyiség, nekem a havi adag 100km, de nem vágyok többre egyelőre. Tempóm kb. 5 perc körüli. Versenyen inkább alatta.
69. eandi78 (válaszként erre: 65. - 61a61656b0)
2017. jún. 14. 22:07
Egyre inkább úgy érzem, hogy túl széles a lábam. Adidas sneaker kényelmetlenül szűk, a nagyobb méretből kijárt a lábam. Asics-nél is úgy érzem szűkebb kicsit lábfejnél, bár elvben nem kényelmetlen. Futás közben sem okoz fájdalmat, csak érzem kicsit az irritációt. Ami leginkább zavar, hogy nem túl szép látvány az ujjam, főleg így nyáron. Próbáltam Asics gt1000 cipőt is, az is kényelmesebb volt Nike-nál. Kísérletező típus vagyok lesz még adidas, mizuno és saucony cipőm is, de valahol nekem a lunarglide sorozat kabala is versenyen, így biztos egy cipőm mindig lesz ilyen.
2017. jún. 14. 20:00
Viszont vettem egy nike teremcipőt, ez valami csúcs szuper, imádom, a legkényelmesebb és a színe is nagyon szép.
67. Jessica32 (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2017. jún. 14. 19:59
A bokámat nagyon jól tartja az asics, a legjobb ilyen szempontból, nem dől semerre a lábam, tényleg nagyon stabil. A talpam fáj benne viszont és az egyik lábujjam, ami egyébként egy kissé már eldeformálódott.
66. 61a61656b0 (válaszként erre: 64. - Eandi78)
2017. jún. 14. 11:20
Egyébként én most kayano 21-ben futok,ma érkezett meg az új cipőm, asics gel pursue 3, kíváncsi vagyok milyen lesz a kayano után :)
65. 61a61656b0 (válaszként erre: 64. - Eandi78)
2017. jún. 14. 11:18

Persze, embere válogatja.

Én szeretem az agyonpárnázott,nehezebb cipőket, volt könnyű versenycipom is,a térdem nem szerette.

Szerintem az asics inkább keskenyebb lábfejre passzol,akinek esetleg nem teljesen szabályos/nem is tudom, hogy mi a helyes kifejezés erre/a labfeje, annak nem biztos, hogy jó lesz az asics. Nekem a Nike-ban lötyög a lábam, túl széles.

64. eandi78 (válaszként erre: 52. - 61a61656b0)
2017. jún. 14. 08:20

Kayano 22 van, kicsit csalódtam benne. Mikor vettem a Lunarglide 7 helyett választottam, mert nagyon puha, kényelmes volt. Ezzel a részével nincs is gond futásnál. De egyébként lassú és nehéz a cipő, illetve az egyik lábujjamat valamiért töri (csak a bal lábam, de ez inkább a lábam baja). Edzéseken használom, de versenyekre marad a Nike. Egyébként kayano után tényleg fapados a nike, de nekem jobban bejön, ha tempót szeretnék futni.

Nincs még 1000 km a kayanoban, de azért már nem olyan a csillapítása annak sem, mint új korában. Persze jóval drágább is, bírja csak tovább :)

63. 61a61656b0 (válaszként erre: 60. - Gribedli***)
2017. jún. 13. 18:46
Jó neked, nekem mind úgy a szívemhez nő, nehezen dobom ki, annyi sok kutakodas előzi meg a következő darab megvasarlasat. :)
62. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Jessica32)
2017. jún. 13. 18:37
Ez is egyéni, te érzed, hogy neked mi a kényelmesebb. Meg fontos a bokád biztonsága is, ha neked azzal az adott márkával stabilabb a mozgásod, akkor neked az a nyerő, nem vagyunk egyformák.
2017. jún. 13. 18:01

Nekem az asics, pronáló lábra, valahogy nagyon nehéznek tűnik, mintha valami plusz súlyt cipelnék a lábamon. Most vettem egy pumát, ez pehelykönnyű, futópályára megteszi. A nike is bejött.

A teremcipőm nike, könnyű, kényelmes. Én is úgy tapasztaltam, hogy hosszú távra nem elég egy egyszerűbb cipő, ez a puma sem félmaratonra lett tervezve. Bár lehet, hogy tévedek.

60. gribedli*** (válaszként erre: 57. - 61a61656b0)
2017. jún. 13. 16:55

Ezenkívül még sok mást is.


Vagyok annyira minimalista, hogy legyen inkább csak egy vagy kettő, de azok jók, szerintem sokaknak van sokkal több edző, futó cipőjük, mivel én meg nem a mennyiségre megyek, hadd legyen már rendben az az egy, vagy kettő, amiket erre a célra veszek, ha úgy gondolom, hogy kilehelte lelkét, akkor megválok tőle lelkifurka nélkül.

59. globus
2017. jún. 13. 15:54
1, azaz egy pár. Még sok is :)
58. agis
2017. jún. 13. 15:31
Nekem hat par sportcipom van, mind nike.
57. 61a61656b0 (válaszként erre: 56. - Gribedli***)
2017. jún. 13. 15:30

Ha csak rövidebb tavokat futsz, akkor egy általános edzőcipő abszolút megfelel a célnak.

Nekem a mizunom mindkettő wave rider, ez egy neutrális, hosszú aszfaltfutásra alkalmas cipő.

A lentebb említett asics típusok úgyszintén.

Régebben heti 80-100 km futottam, ma már erre nincs lehetőségem sajnos.

Az a tapasztalatom, hogy heti 3-4 alkalom 10km körüli futashoz már nem megfelelő egy általános edzőcipő, kifejezetten hosszú futasra tervezett cipőt kell választani.

Egyébként nekem most 2 még aktív cipőm van, most rendeltem egyet, mert nagyon jó akció volt.Egyszerre mindig csak 1-2 cipőt használok.

56. gribedli*** (válaszként erre: 55. - 61a61656b0)
2017. jún. 13. 15:07

Vagy mert csak futáshoz használtad. Èn direkt azért használok mizunot mert az mindenhez jó, és a benti edzésben is vannak pliometrikus gyaksik, ahhoz meg nem jó egy olyan cipő, amit csak a powerlifterek használnak, nekik meg nem jó a futócipő az emeléshez. A mizuno pedig több dologra alkalmas.


Én úgy vagyok vele, hogy egyszerre csak nagyon kevés cipőm legyen, de azokat minél több mozgáshoz használhassam, aztán ha elkopott, kuka.


A fiamnak is ilyen gyakran cseréljük, neki is több funkciót kell, hogy ellàsson, elmennek futni bemelegítésként, nem mondhatja az edzőnek utána, hogy elnézést, most átveszem a másik cipőt, röpizés közben meg azért súrlódik az felül is mindenhogyan és a belseje is.

55. 61a61656b0 (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2017. jún. 13. 14:02

Mizunom is van kettő :)


Én csak futni használom a futocipomet,korabban edzéshez egy vékony talpú Reebok-om volt, de azt is nyűttem évekig.

Nemrég dobtam ki egy régi asics gel kinsey-t,futni kihoztam belőle amit lehetett, azon túl még két évig dolgoztam benne, és most kezdett csak lyukadni az orránál a gyöngyvászon.

Úgy látszik, szerencsém volt, mert előbb futottam bele a cipőimbe a kilométert, minthogy kopni kezdett volna az anyag.

2017. jún. 13. 13:54

Most egy világoskék mizuno-m van és felül már kiszakadt egy picit az orránál pedig ott ugye minimálisat érintkezik a földdel, bizonyos kitöréseknél, stb. igen, de azért futàsnál nem. Szóval már nézelődöm is. Amit használunk, az kopik, evvan. Ha dísznek tartanám, akkor jó sokâig szép maradna:D


Az asicsok viszont belül kopósak. Mondjuk akkor is nekem ez a kettő márka jött be leginkább.

53. gribedli*** (válaszként erre: 52. - 61a61656b0)
2017. jún. 13. 13:49
Nekem is az asics és a mizuno a két szerelem. a fiam röpizik, sok az ugrás, impact, neki is ez a kettő jött be. Én 48 kg vagyok de szerintem közrejátszik a terep is, ahol használjuk. A testsúly is tuti meg az edzés intenzitása
52. 61a61656b0 (válaszként erre: 43. - Eandi78)
2017. jún. 13. 13:13

Szia,én sok éve futok már,és van olyan cipő :)

Kizárólag asics-ben futok,nekem a Nike nagyon fapados,egyszer egy kisebb versenyen volt rá lehetőség,hogy kiprobaljam, ha ingyen adnák sem kellene.

Gel kayano,gel kinsey, gt 2000,gt 3000.

1500 km simán belemegy mindbe,kb 1200km-nel szoktam újat venni, ilyenkor kívülről még teljesen újszerű,boltba elszaladni ha melegítő van rajtam még évekig hordható.

Attól is függ, hogy valaki mennyit és hol fut és hány kiló.

51. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Eandi78)
2017. jún. 13. 10:49
Ezt az appot megkeresem, köszi:)))
50. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Eandi78)
2017. jún. 13. 10:48
Azért mert a kertben koszolódik és zöldül, más oka nagyon nincs. Ki lehet mosni de a fűzöld nem jön ki, vagyis pont addig használom, amíg még valamennyire kijön belőle, de amikor már mosás után is zöldesbarna, akkor már nem. Rendszerint addigra már ki is szakadt itt ott, mert ugye nemcsak a talpa használódik el egy cipőnek hanem a ragasztás vagy a bélés is.
2017. jún. 12. 19:58

Elég sokat futok mostanában, és igen, néhány hónap után már nem olyan a cipő. Most vettem egy újat, egy kicsit olcsóbb modellt, de futópályán használom és nem kell, hogy annyira csillapítson.

Az egyéb ugrabugrálós táncos edzéses cipőim is eddig bírják kb, néhány hónap és szétugrálom.

Nekem most 2 futócipőm van, és egy benti edzős cipőm. A régi bentit kinőttem, valahogy a lábfejem változhatott, mert szinte kicsi lett, és edzőcipőből is egy mérettel nagyobbat kellett vennem.

48. ina87
2017. jún. 12. 18:58
egy,egyenlőre
47. eandi78 (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2017. jún. 12. 18:23
Intenzív sport részére ok a 3-4 hónap, ha valaki rendszeresen edz. Kertészkedős 1 hónap tűnt kevésnek. Én cipőim kényelmesek maradnak, csak futásnál fáj a sípcsontom, mert már nem csillapít annyira. Nincs széttaposva, szinte újszerű felül, belül, csak a talpa kopott. Sajnálom kertészkedésre is, de akár farmerhoz is felvenni nem túl elegáns látvány. Kertészkedést meg bírja rendesen, de lehet én vagyok keveset kertben:)
46. eandi78 (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2017. jún. 12. 18:16
Meg lehet adni Garmin appban, hogy melyik cipőben futottam, és figyelmeztet arra is, hogy ideje nyugdíjazni a cipőt. Inkább érzésre futok, de 500km-nél többet nem jelent. Idén 520km-nél vagyok, az több cipővel nem nagy igénybevétel. Sok cipő azért van, mert ha leáraznak egy kedvelt modellt, veszek, amíg van méret. Most is van jó áron lunarglide 8, de még kitartok és nem veszek, van most elég cipő.
45. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Eandi78)
2017. jún. 12. 15:51
Jó ötlet ez a rotáció is, de én onnan elkezdeném elveszteni a fonalat, hogy melyiket mennyi ideig használtam, ezért számomra jobb az, hogy amikor egy ki- akkor egy új be-!:)
44. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Eandi78)
2017. jún. 12. 15:48

Épp ez az, én is 3-4 hónapot írtam, sajnos fél évig egyik edzőcipő sem bírja, illetve csak akkor, ha a tulajdonosuk nem edz:P


Egyébként 3 hònap lenne az ideális, futócipők 3 hónap után kuka. Nem egészséges a lábnak a kitaposott cipő.


Még akkor nagyon megkegyelmezünk nekik, hogy egy időre lefokozzuk kertészkedősnek.

43. eandi78 (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2017. jún. 12. 15:43

Milyen edzőcipő az, ami fél évet bír? Nekem kb. 500km-nél (ez kinek mennyi idő) kezd fájni a lábam, olyankor lesz belőle kerti vagy séta cipő. Mivel csak a talpa kopott kicsit évekig bírja onnantól. Textil és ragasztás strapabíró, így egy héten mindennap másik cipőm lehetne a kertben.

Mostanában 5-6 pár futócipőm van párhuzamosan használva, így talán pár évig nem kell selejtezni. Bár használaton kívül is veszít a rugalmasságból. Egyéb edzőcipő 1 van. Futásra már nem használható 1 van, mert többit elajándékoztam szűk családnak kerti munkára:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook