Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek a felelőssége megcsináltatni az új bekötést, ha az én tetőm látja kárát a mostani helyzetnek? fórum

Kinek a felelőssége megcsináltatni az új bekötést, ha az én tetőm látja kárát a mostani helyzetnek? (tudásbázis kérdés)


10. kristo_f (válaszként erre: 8. - Kittl)
2017. jún. 5. 10:42

majd újjat tesznek helyette ! Akkor basszus mit csinálok ?"


Akkor örülsz, mert megszüntették a beázást

Tessék elolvasni a vonatkozó 2007 LXXXVI. törvényt

[link]

és a vezetékjog tulajdonosának köztelességét károkozás esetén

121. §

2/

c) az ingatlan használatának akadályozásával vagy korlátozásával okozott kárt az engedélyes az ingatlan tulajdonosának vagy használójának (a továbbiakban együtt: tulajdonos) köteles megtéríteni.


Egy ügyvédi levél, ez még nem per, nem kerül sokba, de nyomatékosabb mintha te irsz a szolgáltatónak


Egy azért különös nekem. Miért hagytátok folyamatosan beázni a tetőtartót, miért nem szóltatok a szolgáltatónak időben?

9. a03dd05915 (válaszként erre: 7. - Kittl)
2017. jún. 4. 19:07

Ehhez a bejegyzéshez nem kellett volna hozzájárulni. Az E-on nem hatóság, hogy csak úgy magántulajdonok felett rendelkezzen. És kinél kellett volna fellebbezni? Az E-onnál?

Vezessék a szolgáltatásukat úgy, mint más esetekben az utcán/utcáról, oszlopokról.

Felháborító, hogy attól hogy ők egy nagy cég, azt hiszik mindent megtehetnek.


Viszont azt mondod, a telekre, és nem az ingatlanra. Ez támadható pontja lehet ennek a bejegyzésnek.

Vagy felmondod ezt bejegyzést, mint tulajdonos.


Kikérném egy ügyvéd véleményét.

2017. jún. 4. 18:53
Manapság ha jól vagyok informálva , ilyent nem tehet már fel az E.ON . És ha én nem kapok áramot az elosztoról akkor szintén nem lehet rám tetőtartót tenni. Attól félek, hogy kijönnek és leszedik ezt a szét rohadt vasrudat , majd újjat tesznek helyette ! Akkor basszus mit csinálok ?
7. kittl (válaszként erre: 4. - A03dd05915)
2017. jún. 4. 18:50
A ház vagy 100 éves, én újítottam fel, illetve még minfíg tart a felújítás. Az a kábel ott lógott már vagy 50 éve, de hogy ki engedélyezte az senki sem tudja , mert nincsennek róla papírok ! Az E.ON 2012- Ben vezeték jogot jegyeztetett be a telkemre , fellebbezés több 100 ezerbe került volna , amire anno nem jutott volna.
6. a03dd05915 (válaszként erre: 5. - Csutkamano)
2017. jún. 4. 12:59

Jó ötlet egy ilyen "véletlen" megoldás. Most épp úton vannak a viharfelhők.:)


Leborul, a katasztrófavédelem nem köti be, ki kell jönnie az E-on szakembereinek.

2017. jún. 4. 12:53
Ha egy szélvihar ledönti a vasrudat a kertedbe, az nem életveszélyes? Mit csinál akkor az E.ON, ha nem engeded meg a visszahelyezését?
2017. jún. 4. 12:52

Gondolom, nincs olyan szerződés a ház építésének idejéből, amelyben azt vállaltátok volna, hogy ily módon biztosítjátok a szomszédnak az áramvétel lehetőségét.

Ez szerintem birtokháborítás.

Hozzáértővel leszereltetném a tetőmről - számlával, hogy azt be lehessen hajtani.

Az E-on köteles azt leszerelni onnan, és más kiépítéssel biztosítani a szomszédnak a szolgáltatás, vagy fizetnie a kiépítés okozta károkat.

Javaslom, keress egy ügyvédet, ő képviseljen a céggel szemben! Így nem fognak elhajtani.

2017. jún. 4. 12:28
Ha nem szabvány és életveszélyes is, szólj a katasztrófa védelmiseknek, azoktól kapsz egy határozatot, köteleznek a veszély megszüntetésére, szétszedetitek, a tetőt megcsináltatjátok, a szomszéd meg bm! ha ilyen tapír.
2017. jún. 4. 11:07
Azt még hozzátenném, hogy én innen nem kapok és soha nem is kaptam áramot. Feltöltöttem két képet is a károkról
2017. jún. 4. 11:00

Üdvözlök minden fórumozót, aki ezt a cikket elolvassa, és esetleg hozzászól.

Lenne egy nagy gondom. Az E- on az én tetőmön keresztül vezeti át az áramot a szomszédhoz és a tetőtartó vasrúd mellett beázik az új tetőm! Védőcserép nélkül áll ott ( mivel a rajta át vezetett áram miatt nem tudtunk rá védőcserepet húzni ! ) Ezt az elrohadt minimum 50 éves vasrúdat, a tetőmszerkezete tartja hogy ne dőljőn le a kertbe, és mellette teljesen szétáztak a szarufáim ! Szóltam az e-onnak, az azt mondta hogy beszéljem meg a szomszédommal, hogy csináltasson új bekötést . A szomszéd hallani sem akar róla és mutogat az e- onra hogy oldja meg ő! A tetőm pedig megy tönkre . Az egész nem is szabványos , életveszélyes és bármikor leszakadhat a tetőmről. Mit csináljak most ? Én fizessen ki a szomszédom új bekötését talán , miután 50 évig kandellábernek használták a tetőmet ???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook