Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kínai kaják fórum

Kínai kaják (beszélgetős fórum)


11. Annie1130 (válaszként erre: 10. - Krisztyna13)
2012. júl. 10. 01:30
Nagyon szívesen!:)Egészségetekre!
10. krisztyna13 (válaszként erre: 9. - Annie1130)
2012. júl. 9. 22:19

Ezt a verziót még nem is hallottam...:)

Kiváncsi leszek sikerül-e mindenesetre hálás köszönetem:)

9. Annie1130 (válaszként erre: 8. - Krisztyna13)
2012. júl. 9. 21:15
A "kínai panír" az csak tojásból, rizslisztből (esteleg síma lisztből) és keményítőből áll. Ebből csinálsz egy sűrűbb masszát és beleforgatod utána a szezámmagba a labdacsokat.:)
8. krisztyna13 (válaszként erre: 5. - Annie1130)
2012. júl. 9. 14:23

Szia!

Én spagettivel csinálom a nosaltyn találtam a receptet ízre nem is rossz csak teljesen magába szívja a nedvességet és száraz lesz ami jelentősen csökkenti az élvezeti értékét:( De amit írtál recept jól hangzik kipróbálom:) A szezámos csirke bundájának ropogósságára is van ötleted?:)

2012. júl. 9. 13:07

Én a sült tésztát ez alapján készítem, nekem nagyon-nagyon bejött!ú


[link]

6. winny (válaszként erre: 5. - Annie1130)
2012. júl. 9. 12:03

Annyira jól hangzik-:)

Megcsinálom!

2012. júl. 8. 22:40

Csak azért kérdezem, mert én kétféle módon szoktam. Az egyik az, hogy üvegtésztából(rizstészta), a másikat előre kifőzött spagettiből.Az üvegtésztát nem szabad előre megfőzni! Tehát a recept:1 fej apróra vágott vöröshagymát, végy egy 2-3-4 gerezd fokhagymát apróra vágva, friss gyömbér gyökeret szintén apróra vágva, majd egy kis olajon( legjobb a mogyoróolaj, de lehet bármi)pirítsd meg. Majd add hozzá a kívánt zöldségeket ízlés szerint. Én csíkokra vágott répát, borsót, gombát, szójabab csíra konzervet, néha brokkolit is szoktam. De tényleg csak a képzelet szab határt: lehet paprikával is, zellerrel is..Majd add hozzá a száraz üvegtésztát, vagy a már kifőtt "rendes" tésztát. Forgasd meg egy kicsit, majd öntsd nyakon szójaszósszal. Én Chilit is szoktam rá darabolni. Nem kell sózni, mert a szójaszósz elég sós önmagában is. Én borsozni szoktam, és egy fél-1 pohár vizet is szoktam rá önteni. Adagtól, tésztafajtától függően, amennyit felvesz.Ezt az ételt a végtelenségig lehet kombinálni.Hússal, hús nélkül, zöldségekkel, gombával, amivel szeretnéd. Egészségetekre!

:)

2012. júl. 8. 22:29
Én is, Én is:D A kínai tészta ősi receptje engem is érdeklene:D
2012. júl. 8. 22:28
A sült tésztát hogy készíted?
2012. júl. 8. 22:27
engem is érdekel a téma.)
2012. júl. 8. 22:26

Sziasztok!

Nem tudom ti hogy vagytok vele de én imádom a kínai kaját de,a sült tésztám mindig túl száraz a szezámos csirkém pedig nem ropogós hanem puha...

Nem tudjátok ennek a 2 ételnek mi a titka?

Előre is köszönöm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook