Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kimondtam, de lehet már meg is bántam... fórum

Kimondtam, de lehet már meg is bántam... (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jún. 7. 22:41

Meg persze a baba is közrejátszott abban, hogy Őt választottad férjednek.....

2 évig éldegélni valakivel, akit nem is szeret az ember meg a szex sem jó, nem tudom lehet én gondolom rosszul, de valóban az egyedül léttől való félelem lehetett benne. Aztán jött a baba, kéne házasodni is. A rossz ebben, hogy a gyermek tőletek tanulta/tanulja, hogy milyen egy párkapcsolat. Inkább lett volna egyedülálló anyukája és hétvégi apukája.

Hogy a fórumhoz is hozzászóljak, jól tetted, hogy végre kiléptél egy olyan kapcsolatból, ami nem szerelemre épült és remélem legalább egyszer megtapasztalod, hogy igenis milyen fontos a SZERELEM!

2017. jún. 6. 22:05
Nem biztonsági háló volt. Igaz szerelem sem, de mint írtam, talán sosem voltam... senkibe. Egyszerűen jó volt vele, eleinte, később pedig próbáltunk összecsiszolódni,de nem ment. Idővel derült ki,hogy nagyon nem passzolunk össze. Így kénytelen vagyok lépni,nincs semmi, ami hozzáköt.
32. massalhangzo (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2017. jún. 6. 13:49

de ez a forum nem altalanossagrol szol. ha valaki ugy megy ferjhez, hogy nem szerelmes a masikba, nemigazan passzol a termeszetuk, a szex sem olyan, mint amilyennek lennie kell, akkor boritekolhato, hogy nem lesz ettol jobb sosem


azert a legtobb ember ismeri mar egymast annyira hazassag elott, hogy tisztaban legyen azzal, mit vallal. ha valaki igy vallalja be, hogy nincs szerelem, szex sem jo, emberileg sem passzolnak, "csak" az van, hogy kedves, rendes, gondoskodo ember, akkor inkabb szolt ez biztonsagi halorol, semmint masrol

31. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - Massalhangzo)
2017. jún. 6. 13:28

"mert ha nem kellett volna a biztonsagi halo, akkor maradtal volna egyedul."

Csak erre a fél mondatodra reagálva írtam az előzőeket, természetesen, ha a szerelem ott van, és nem csak a biztonsági háló miatt kötöttek házasságot, akkor is lépni kell, amikor már az együttélés nem megy tovább.

30. massalhangzo (válaszként erre: 29. - 12d083b51b)
2017. jún. 6. 12:12
de nyilvan ha valaki ugy meg hozza egy ferfihoz es alapit csaladot, hogy eleve nem szereti, akkor nem azert megy hozza, mert szereti, ugye? :D mert itt errol van szo, nem altalanossagrol
29. 12d083b51b (válaszként erre: 28. - Massalhangzo)
2017. jún. 6. 07:09

Ezzel nem egészen értek egyet! Szerintem a legtöbb ember amikor hozzáköti az életét egy másikhoz, nem az egyedül létből fakadó félelem miatt teszi, hanem mert úgy érzi, hogy szereti azt a másikat, és élete minden percét ővele szeretné leélni.

Amikor a szerelem elmúlik, és vele együtt elszállnak a közös tervek, a közös célok, és nem marad más, mint a megszokásból való együttlét, no akkor kell lépni!

Persze ki kell építeni, meg kell valósítani az egyedül élés biztonságát, de ezek után lehet, kell egy jobb, szebb, boldogabb élet utáni újabb terveket, célokat kitűzni, menni tovább.

28. massalhangzo (válaszként erre: 1. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 22:58

egy normalis kapcsolatnal, normalis embereknel a szakitas sosem konnyu. es mindig ott van az emberekben a felsz, hogy hogyan tovabb, es jol dontott-e. mert nem lettetek volna egyutt, ha annyira borzalmas, es csodas lenne a menekules lehetoseg, csak eppen jonak nem volt jo a kapcsolat, es elpazaroltatok sok evet a semmire


ertheto, ha van benned felsz, szerintem anelkul nem is mentel volna hozza. mert ha nem kellett volna a biztonsagi halo, akkor maradtal volna egyedul. hagyd, hogy menjenek a dolgok. ha o sem akart visszatartani, meg kene adni az eselyet annak, hogy tovabb lepjetek mindketten. attol meg ott lesztek egymasnak olyan szinten, ami kell, osszekot a gyerek

27. sanyinak (válaszként erre: 26. - 12d083b51b)
2017. jún. 5. 21:02
Gondolom az első a célok megvalósítása lenne, amit a férje mellett nem tudott elérni...
2017. jún. 5. 15:58

Lehetőséget adtál önmagadnak és a másiknak is!!!, hogy élete további részében egy új kapcsolatban boldogan, harmóniában, szeretetben éljetek!

Most először alakíts ki magadnak egy olyan életet, amelyben úgy érzed, hogy megállsz a magad lábán, nem szorulsz senkinek a támogatására, = nem leszel kiszolgáltatott helyzetben!!

És az új kapcsolat, az új szerelem majd rád talál magától is, nem feltétlenül szükséges rögtön elkezdened keresni.

25. Jessica32 (válaszként erre: 11. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 15:09

Sokan meg azt bánják, hogy nem mondták ki ezt, amikor ki akarták mondani és benne maradtak a nem megfelelő kapcsolatban. Ha visszahúz bármiben is, és úgy érzel, ahogy, akkor menj és legyél elégedett és boldog.

Gratulálok, hogy kimondtad és cselekszel, sokan félnek a változástól, és néhány év múlva meg bánják, hogy nem léptek, amikor ott volt bennük erősen a motiváció. Ezt a lendületet kellene megragadni a cselekvésre.

24. csikil4ny (válaszként erre: 23. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 14:28

Meglátod, hogy nem is olyan nehéz az új élet elkezdése. Eleinte szokatlan, de a napi rutin hamar kialakul. Az első lépést már megtetted, jönnek a következők.


Hova fogtok a gyermekkel költözni?

2017. jún. 5. 14:23
Köszönöm szépen a hsz-eket, némelyik igazán szíven talált. Nem könnyű most, (de kinek az?!) egy ilyen szitu. Nyilván ezt magamnak kell megoldani, de mégis, így ismeretlenül is jól tud esni, ha legalább megért valaki. Már tudom,hogy innen sajnos nincs visszaút, bármennyire is szerettem volna (pár éve még) helyrehozni. Rájöttem: nem fog most SEM működni!!!!
22. bc681dac13 (válaszként erre: 7. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 13:59

Amikor én elváltam, az utolsó fél év volt talán igazán rossz. Egyszer előtte évekkel már megéltem egy szétválás, ami hirtelen volt, és azt éreztem, szétesett körülöttem a világ, aztán megoldódott minden amitől féltem. Nyilván volt bennem félélelem az újtól, aki nem tart legalább egy kicsit az ismeretlentől, talán nem is normális, de kell egy kis drukk.

Amit leírsz, szerintem rémes, és nem fog megváltozni.

2017. jún. 5. 13:44
Ez a te döntésed. Csapj bele a lecsóba.
20. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 13:37
És ki van a háttérben, aki miatt szakítani és válni akarsz?
19. csikil4ny (válaszként erre: 1. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 13:26
Azt írod, hogy vannak terveid, céljaid. Akkor hajrá!
18. MZsanett (válaszként erre: 1. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 13:19
Szerintem jól tetted. Nem volt szerelem, nem véletlenül. Nem érdemes boldogtalanul leélni egy életet a langyos vízben, mert a boldogtalanság a gyerekekre is átragad. Az a baj, hogy senki se elég bátor ahhoz, hogy kockáztasson, pedig néha pont ez a megoldás.
2017. jún. 5. 13:05
Korrekten viselkedtel. Regota ez az elso hogy ilyet hallok. Elobb valtoztat az eleten majd ujrakezdi. Nem pedig bepasizik aztan koccol gerinctelen modon, vagy ami rosszabb ha csak szeretot tart mert emberileg amugy jol elvan az uraval. Bator vagy (jo ertelemben) es celtudatos. Ne felj semmitol. Lehet par het utan a ferjed is igy latja majd. Biztos felsz most es ez tok termeszetes. Az ember osztonosen fel az ismeretlentol. De ha meg is bantad amit mondtal...akkor is tukorbe tudsz nezni. Gondold meg egyszer vegig, de ha mar idaig jutottal akkor egyertelmuen megfogalmazodott benned a valtoztatas igenye. A mikentjen erdemes meg tiszta fejjel gondolkozni. Ne bants senkit felesleges dolgokkal, es lehetoleg maradj higgadt, nehogy a tetteid band meg.
16. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 13:05

Nos, nem vitatkozni akarok veled, ezt már eldöntötted, és ha így van (nem vagy szerelmes)

akkor jól is teszed!

De azért az már nem egészen igaz, hogy a "mai világban nem fontos a szerelem" mert ez inkább arra a korszakra volt jellemző, amikor a nők még nem dolgoztak és kellett valaki aki eltartja őket!


Az utóbbi 20 évben már inkább csak az együttélés divatos, abból könnyebb lelépni, a fiatalok

bizonyára így gondolhatják ☺


(én már az 52-ik évem élem boldog házasságban, de biztosan nem mentem volna férjhez, ha nem lettem volna szerelmes :D )

15. epervirág (válaszként erre: 7. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 12:56
Szerintem ez a te dőntésed.Én is ilyen életet éltem mint te.Aki nincs ebbe a cipőbe nem tudja ez milyen.
14. epervirág (válaszként erre: 1. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 12:54
Én a volt férjemmel ugyanigy voltam mint te.Őt semmi nem érdekelte.Szex sem volt jo vele és soha nem voltam szerelmes belé.,mégis 8 évig egyűtt voltunk.Aztán egyik nap megmondtam neki,hogy vége.Ő el is ment a lakás kőzős volt hitelel terhelve,de a lányunkkal én maradtam a lakásba mert az én apám fizette ki a lakás felét.Nehéz volt anyagilag hiába dolgoztam igy apám néha besegitett.Eltelt másfél év és társkeresőn megismertem a mostani páromat ennek már őt és fél éve.Azota van egy kőzős kislányunk ő átvette a volt férjemtől a fele hitelt mert a másik fele az enyém volt.Nem mondom,hogy a mostani párommal olyan egyszerű lenne,de szeretem őt és ő is engem szerelemből.Amugy én is féltem az ismeretlentől,de jobb lett az életem mint volt.
13. andi6020 (válaszként erre: 9. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 12:01

Istenem, hát már alig fórumozok, mi a franc bajod van?


Komolyan kérdeztem, hogy mi a kérdés, ha szakítani akarsz, és elleszel egyedül, ahogy írtad is, és vannak terveid, céljaid, és nem jó így, stb, hogy miért maradnál mégis, de mindegy, hagyd.

12. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 11:56

Szerintem pont ezért ment tönkre. Nem szerelem alapján döntöttél. Évek múlva meg filózol, hogy hât akkor meg miééé nem jó, mi hiányzik? A szerelem. Azt mondod,hogy nem fontos a szerelem, de végülis annyira fontos neked is a szerelem, hogy ha hiányzik, képes vagy elválni.


És szerintem ez így jó, csak legyél kicsit őszintébb magaddal. Nincs abban semmi rossz, ha valaki bevallja, hogy szerelemre van szüksége.

11. 1b26a5f006 (válaszként erre: 10. - Panna.33)
2017. jún. 5. 11:46
Magam is így gondolom. Mi már nem megyünk tovább együtt semerre... Voltak szép pillanatok, de azok régen voltak. Valóban az van: a párom eléggé visszahúz engem. Miután egy életünk van csak, és az évek telnek, úgy gondolom, eleget feccöltem már ebbe, lépnem kellett.
10. Panna.33 (válaszként erre: 7. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 11:43

Nekem szakításban van tapasztalatom, de csak olyanban, hogy nem volt még gyerek.

Mindig az utolsó pillanatban szakítottam, amikor már azt láttam, hogy ez a kapcsolat nem épít, csak rombol. Úgy érzem, te is ezen a ponton lehetsz, indulj el az új úton. Olyan még úgysem volt, hogy ne lett volna sehogy. Persze az ember fél az ismeretlentől, de van, hogy arra vezet az utunk.

9. 1b26a5f006 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2017. jún. 5. 11:41
már hiányoltam hogy ide is hozzászólj :) Gondoltam, leírom, hátha valaki más is hasonló cipőben jár :) és tudunk beszélgetni
8. andi6020 (válaszként erre: 5. - 1b26a5f006)
2017. jún. 5. 11:37
Akkor mi a kérdés?
7. 1b26a5f006 (válaszként erre: 6. - Panna.33)
2017. jún. 5. 11:37
Köszönöm. Igazából egy fórum indításakor az ember felkészül hidegre-melegre egyaránt :) Igazából hasonló helyzetben levőktől várnék tapasztalatot, ötleteket :) Persze, mindent elolvasok.
2017. jún. 5. 11:36
Ha csak az újtól félsz, akkor nem baj, hogy kimondtad.
5. 1b26a5f006 (válaszként erre: 3. - B4b1d52444)
2017. jún. 5. 11:29
Őszintén?? Szerintem igen. Bármilyen fura, én alapból szeretek egyedül lenni. A gyerek miatt pedig amúgy sem fogok unatkozni. Jobb lesz külön, ennek már nincs jövője, hidd el, tudom. Próbáltuk menteni, míg lehetett, de semmi nem történt
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook