Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiltix vagy Scalibor? Ti melyiket használjátok? fórum

Kiltix vagy Scalibor? Ti melyiket használjátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. máj. 5. 15:36
Én csak holnap... sziasztok
2009. máj. 5. 14:02

Gyönyörűek,de a többi is nagyok,stöpszlik egyformán!

Tesómnál(idősebb) vagyok,ajjaj megjöttek a vadak! Mentem...estefelé még megpróbálkozom benézni.

2009. máj. 5. 13:30

Az a jobbik eset, ha elbújik. Nekem a nagyok elindultak és nem volt akadály... Aztán jött az említett Sedalin, ami nagyon jó volt, előre kiszámítható esetekben. Mennydörgésnél már gáz volt, mindig féltem,hogy megsérülnek, volt olyan,hogy felmásztak a 2 méteres betonfalra.


Rózsaszálam, azért jól el levelezgetünk mi itt kettecskén.:)))

Írtam a multkor a vizslámról, most találtam két régi képet róla, ha van kedved nézd meg.

34. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 33. - H.Ancsi)
2009. máj. 5. 13:08

ÁÁááá,nálunk mindig ez van. Névnap,születésnap, államalapítás,szilveszter,most már felvonulás alkalmával. Ma a városban össznépi középiskolai búcsúztatás volt délelőtt. Ez abból áll,hogy az összes középsuli végzősei az ifjúsági zenekar (zeneműv-i suli)közreműködésével végigbolondoznak a főutcán.

Persze rendőri,mentős felvezetéssel dudálással.

Kutya megint nem tudott hova bújni,szerencse,hogy kint voltam,úgy simult-bújt mint egy szégyenlős kisgyerek.Ha meg bent vagyunk a házba,minden előzetes bejelentkezés nélkül bejön,és nincs az a csalifalat amivel ki lehet tessékelni.

33. H.Ancsi (válaszként erre: 31. - 2cce0dcbe6)
2009. máj. 4. 09:49
Ajaj, nekem minden kutyám utálta a hirtelen hangos dolgokat. A nagyokat régen szilveszterre le kellett nyugtatni /Sedalin/, mert fejjel mentek a kerítésnek, és ugye ha 90 kg. megindul az nem játék, igaz ennek volt előzménye. Egy kedves járókelő bedobott a belső kerítés mögé, pont az orruk elé egy petárdát.
32. H.Ancsi (válaszként erre: 29. - Drnéni)
2009. máj. 4. 09:46

Igen, azóta én is rájöttem és még jobban megijedtem, mert ugye ha tudod, hogy gond van tudsz védekezni ellene, de ha ilyen előfordulhat, akkor gyakorlatilag bármikor megbetegedhetsz. A gyerekeknek már felirattam a védőoltást, ami mint tudjuk sajnos nem mindentől vég.

A kutyákkal meg egy percet sem szabad várni, ha bágyadt, nem eszik azonnal orvos. Nekünk ez mentette meg a Máltai életét /Babesiosis/.

2009. máj. 1. 10:56

Hallottatok olyasmiről,hogy egy kutya a félne a hangosabb dolgoktól? Mert,hogy az én négylábúm ma is bejött kérdezés nélkül,pedig csak motoros felvonulás volt. Felvittem sétálni,hogy szokja,elég messzire is álltam meg vele,hogy árnyékban legyünk.

Az első veterán motor után még csak-csak maradt a két lábam között,de mikor tűzoltó megnyomta a dudát,annyira megindult hazafele,nem győztem követni,elhagytam a szájkosarat is.Feltehetően kiesett a zsebemből,most is itt van az íróasztal alatt...

2009. ápr. 30. 14:06
Kiltixet használunk évek óta. Az első bulldogunknál Fronline spot-ont használtunk, sajnos elveszítettük őt babesiosis következtében. Combo-t kapott egy darabig a második kutyánk, ő is megbetegedett, csak ő szerintem traktorbalesetben fog elhalálozni, más nem árt neki. A betegsége óta, 4 éve van Kiltixe. egyetlen egyszer találtunk benne kullancsot, ami halott volt, és szemmel láthatóan nem szívott még vért. Úgyhoogy mi maradunk ennél.
29. drnéni (válaszként erre: 16. - H.Ancsi)
2009. ápr. 30. 13:58
Tényleg lehetetlen, egy régebbi kullancs fertőzött meg, amit észre sem vettél.
28. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 27. - H.Ancsi)
2009. ápr. 25. 22:25
További szép hétvégét!
27. H.Ancsi (válaszként erre: 26. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 25. 13:27

szerintem weimari de nem biztos, tök mindegy vizsla oszt kész.:). nem tudom mennyire azonos a természete a magyar vizslával, de az tuti, hogy a vizsi az egyik legokosabb és legrosszabb kutyi a világon legalább is az enyém az volt.

Megyek kertészkedni, szép hétvégét neked.....

26. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 25. - H.Ancsi)
2009. ápr. 25. 11:46

:-)

Vizsit én is szeretem,álmom,hogy egyszer lesz weimarei(ha jól írtam?) vizslám.

25. H.Ancsi (válaszként erre: 24. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 25. 10:11

Jaj, Te..:) A szerencsét arra írtam, hogy nem lett nagyobb baj abból az elcsapásból.


Idióta szomszédokról én is regényt tudnék írni, sajnos az életed meg tudják keseríteni, muszáj néha kompromisszumot kötni, persze tudom, hogy nem mindenkivel lehet.

24. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 23. - H.Ancsi)
2009. ápr. 25. 06:56

Szerencse?

Az egy gonosz kötekedő pasas.

Akitől vettük a házat az egyedülálló hölgy volt. Égnek állt a hajam is amit mondtak,mit meg engedett magának "jószomszédunk". Még jó,hogy velünk ugyanezt nem teheti meg,bár próbálkozásai voltak.

23. H.Ancsi (válaszként erre: 22. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 23. 19:19

Nekünk sajnos kevés a frontline, vagy a környékbeli kullancsok már hozzászoktak.


Nekem a vizsi volt az idősebb és alapvetően egy uralkodó tipus, aztám amikor a pireneusi lány megnőtt egyszer elege lett és szembefordult vele. Próbáltuk hagyni, hogy majd lejátszák normálisan és eldöntik ki a főnök, de a vizsla nem adta meg magát ugyhogy nagyon eldurvult, muszáj volt őket szétszedni. Utána még kétszer szaladtak össze, szerencsére mindannyian otthon voltunk, mert egyedül nem tudtam volna mit csinálni velük. Aztán jött a zsilipelés, ha a vizsla kint akkor a piri kennelben, éjszaka és ha nem voltunk otthon a nagy volt kint, egyébként a vizsla. Szóval elég rázós volt, de működött.


Szerencse, hogy a szomszédos esetet megúszta, az meg kifejezetten jó, hogy nem kell mindig figyelni, hogy nehogy kiszökjön.

2009. ápr. 23. 18:30

Örültem,hogy a frontline cseppet írtad,nagyon bevált,de én nyakörvet nem használok,mivel a panzi samponban van bolha,kullancs riasztó oldat,legalább is ezt írják.Nem bolhás, kullanccsal is egyszer találkoztam,azt is idejébe elcsíptem.

Sajnos tavaly egy figyelmetlen szomszéd elcsapta,mikor hazafelé tartottunk,azóta ki nem megy a kapun kívülre,csak kiszaglászik,de nem csípi a szomszédot...

21. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 20. - H.Ancsi)
2009. ápr. 23. 18:22

Igen,a tacsimix volt előbb.

Eleinte próbáltam én is fegyelmezni őket.Mikor Ati kifejlődött teljesen akkor jöttek a rangsor viták, ekkor is meglehetett őket fékezni,de már nehezen,mert a kicsi sem hagyta magát,pedig mérföldekkel nyugodtabb kutyú. Egyszer arra értünk haza,hogy mindkettő megtépve véres. Na,ekkor elszakadt nálam a cérna...

Mondjuk a tesóm ekkor már egy éve könyörgött Atiért,megkapta.

20. H.Ancsi (válaszként erre: 19. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 23. 10:51

A 20-kg tacsimixre gondoltam:), utána néztem a képét. Nekem a fr.bulldogom nőtt kétszer akkorára mint kéne, pedig állítólag fajtatiszta. Egy szuszogós , röfögős kismalac.


Jól gondolom,hogy a tacsi volt előbb? Akkor szokott gáz lenni, ha az erősebb jön később, nálunk legalábbis így volt vizsla kontra pireneusi szuka. Orvos kétszer, aztán zsilipelés 7 évig, ugy hogy jól tetted, hogy találtál Atosnak helyet, főleg családon belül.

19. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 18. - H.Ancsi)
2009. ápr. 23. 10:39

Melyikre gondolsz? Németjuhira?

Tavaly átköltöztettem tesómhoz,mert kettejüknek kicsi a mi udvarunk,meg összeverekedtek lévén mindkettő kan,orvos lett a vége.Nehéz döntés volt,de Atosnak jobb a tesómnál.Van helye,szereti őket,ősszel elvitték kutyasuliba,jól összeszoktak.

A kicsi maradt lévén apám szíve-csücske.

Ha termetileg gondoltad a nagyságot,Kormos az apára ütött,fekete labradorra.

18. H.Ancsi (válaszként erre: 17. - 2cce0dcbe6)
2009. ápr. 22. 18:07

szerintem a legbiztosabb a Frontline csepp + scalibor, nyakörv az biztos kell.

szép nagy kutyid van tacsikev. létére

2009. ápr. 22. 17:12

Sziasztok,tacsikeverékem van max.25 kg.

Most akkor melyiket érdemes venni,frontlinet vagy scalibort? Mindeféleképpen csepp formájú kell,mert a kuttyó a nyakörvet ledolgozta (mai napig rejtély hogyan),a por alakúnál meg egyszerűen vízbe fekszik,szóval nehezen tűr meg magán bármit is.

Kész harc bármit is rákenni...

2009. ápr. 22. 09:34

Nem nem alszik, én tavaly találtam magamban egy kullancsot, olyan pici volt, hogy alig lehetett látni. kórházban ahol dolgoztam, levettek tőlem vért kb 1 óra múlva, az eredmény szerint a Lime értékem több mint tízszerese volt a normálisnak.

Az orvos azt mondta lehetetlen, hát akkor kitaláltam vagy mi? Na szóval ez a kullancsos dolog még elég gyerekcipőben jár, még embereknél is.

2009. ápr. 22. 09:26
Én azt olvastam a neten,hogy tényleg utána kiesik és h 2 nap alatt nem szívja a vért...hát akkor mit csinál?Alszik?:-)
14. H.Ancsi (válaszként erre: 13. - Cb82b220ce)
2009. ápr. 22. 09:25

vagy még arra se, szerintem...

Amikor panaszkodtam az állatorvosnak, hogy a Kiltix mellett belement a kullancs, azt mondta, hogy két napon belül magától kijön általában. Fantasztikus, 2 nap alatt teljesen meg tudja fertőzni...

2009. ápr. 22. 09:20
gondolom a síma bolhanyakörv csak bolhára jó ugye?
12. *Bella (válaszként erre: 11. - Legendas)
2009. ápr. 22. 09:15

A frontline-nak sok terméke van, akkor te a port használtad?

Mindenki a spot-on-ra esküszik, ami szintén csepp alakú. A gerince mentén kell becsepegtetni, és 1 hónapig véd kullancs ellen, 3 hónapig bolhák ellen.

Topikindítónak:

Ami az érdekessége, ha letelik az 1 hónap, akkor az én kutyámban hemzsegnek a kullancsok még novemberben-fagy idején is. :( Ezért nagyon pontosan kell használni. A 30 nap hatóidő alatt még soha nem ment bele egy sem.

Az árát a neten meg lehet nézni, 3 "méret" van, kg szerint. Annyit tudok, hogy 45 kilós kutyura 3000 Ft 1 havi adag. 3 ampulla van 1 dobozban, de a patikában, kereskedésekben 1 db-ot is adnak, ha kéred.

Amíg kölyök volt a kutya, addig megérte nekem, mert olcsóbb az, de így inkább Kiltix, ami ronda, büdös...de ez van.

2009. ápr. 22. 09:00
nekem 3 border colliem van, aktívan kirándulunk, terelünk, veszélyes helyeken, mi a scalibort használjuk, mig Frontline volt rajtuk a szukám 5*volt babéziás, azóta mióta a Scalibor van, egyszer sem volt ( most lekopogtam)A Scalibor azért is jobb mert nem por alakú rajta a szer,hanem csepp alakú esőben és uszáskor nem kell levenni, nem oldódik le. Bár nekem az egyik kutyán van az utrahangos riasztó is, már 1 éve és azóta kullancs sincs nagyon bennük,léehet,hogy együtt ilyen hatékony?
10. H.Ancsi (válaszként erre: 7. - Danama)
2009. ápr. 22. 08:53
Ez érdekes, régen a nagykutyáinknál Frontlinet használtam, soha nem volt bennük sem bolha sem kullancs. A kicsiknél meg nem ér semmit. Lehet, hogy együtt kéne használni?
2009. ápr. 22. 08:52
Kiltix nyakörvet.
2009. ápr. 22. 08:40
A frontline meddig jó?Mennyibe kerül?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook