Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kilépő papírok fórum

Kilépő papírok (beszélgetős fórum)

2015. júl. 16. 18:39
sziasztok!Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha köz foglalkoztatottként közös megegyezéssel kilépek egy önkormányzati cégtől akkor mennyi időn belül kell a munkáltatónak kiadni a kilépő papírjaimat és elutalni a béremet?A béreket a MÁK. utalta.
2014. aug. 15. 14:39
sziasztok nekem egy olyan kérdéem lenne hoy mi a teendő ha nem kapom meg az elöző kilépőpapírokat 3 hónapja munkáltatótól? mindig kifogásokat talál,és hogy feltud így venni a munkáltató. köszi
2014. jan. 16. 19:14
Nagyon szépen köszönöm! Hétfőn kezdek. Sosem dolgoztam még dohányboltban. :)
27. Chelsey (válaszként erre: 26. - Linella7)
2014. jan. 16. 19:10
Sok sikert neked a mihamarabbi új helyeden!!! :)))
2014. jan. 16. 19:06
Köszönöm szépen! Sokan sokfélét mondanak! Attól nem félek hogy nem kapom meg a papírjaimat ( más helyen erre is volt példa). Egyébként elhatároztam, hogy mindent egy lapra teszek és felmondok akkor is ha nincs másik munkahelyem. ( Régóta tervezem hogy eljövök onnan. Állandó du-os és hétvégés ) Nagyon jól jöttek ki a dolgok, 4 helyről is visszahívtak. :) Éreztem hogy mernem kell lépni mert jóra fordulnak a dolgok!
25. 5c0313b0fc (válaszként erre: 24. - Chelsey)
2014. jan. 16. 10:26
Te vagy a fény az éjszakában! :))) Pacsi megy!
24. Chelsey (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 10:21

Nem a munkaviszonyban töltött, hanem MUNKÁBAN töltött napról van szó és igenis ad a törvény erre időt a munkáltatónak, ne kell azonnal odaadni a papírokat...


"43. Eljárás a munkaviszony megszüntetése (megszűnése) esetén


80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.

(2)19 A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat."


forrás: [link]


A mai napon hatályos állapota a 2012. évi I. tv a munka törvénykönyvéről.

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Chelsey)
2014. jan. 16. 10:04

1.) A közös megegyezésnél tudják tartani az utolsó napot és kell is.


2.) Biztonsági okok: ez esetben nem tekintenek el a felmondási időtől, csak a letöltésétől, tehát itt is adott az utolsó munkaviszonyba töltött nap.

22. Chelsey (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 10:00

Létezik a közös megegyezés is, amikor megegyezhetnek abban a napban, mint utolsónak letöltött munkanap.


Vannak olyan helyzetek is, amikor a munkáltató nem akarja, hogy letöltse a munkavállaló a felmondási idejét, pl. biztonsági okokból azonnal felmenti a munkavégzés alól. Akkor is az utolsó munkában töltött napja lesz a felmondás ideje függetlenül a módjától. A munkaviszony vége persze lehet ettől különböző.


Ha valaki letölti a felmondási idejét, akkor tényleg csak szervezetlenség kérdése, ha nem csinálják meg a kilépőket időben.

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 09:46
Pedig, ha kétszer dolgoztál, akkor kétszer kaptad a pénzt érte. Nálunk így van. Csak abban az esetben nem kap a bérszámfejtő kétszer pénzt érte, ha ő rontotta el.
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Chelsey)
2014. jan. 16. 09:44

(Képzeld el, amikor valakit a nap végén küldenek el valami miatt! Akkor nem várhatod el, hogy a bérszámfejtőcég dolgozói emiatt túlórázzanak, hacsak nem így vannak szerződtetve, amit kétlek.)


Erre vonatkozik az 5 napos határidő, de ha valaki felmond, letölti a felmondási idejét, akkor van ideje a munkáltatónak, hogy az utolsó napra prezentálja a papírokat és a bért. Egyébként, ha a munkáltató mond fel azonnali hatállyal, abban az esetben is tudják prezentálni ezeket, hiszen ők biztos nem abban a percben döntöttek az elbocsájtásról. Voltam ilyen helyzetben is. A munkaidőm vége előtt 5 perccel közölték. Belementem a feltételekbe (azonnali hatályú, végkielégítés összege, stb.)és már adták is, hogy írjam alá, másnap a számlámon volt a kiegyezett összeg.


A probléma akkor lehet, ha a munkavállaló azt mondja, hogy felmondok a mai nappal, mert ekkor valóban nincs idő, de ebben az esetben meg mondhatja a munkáltató, hogy töltsd le a felmondási idődet.


Persze ezek, csak abban az esetben igazak, ha a munka hivatalos, azaz bejelentett.

19. 5c0313b0fc (válaszként erre: 18. - Chelsey)
2014. jan. 16. 09:40

Hányszor volt olyan, hogy előre "leszámfejtettem" (attól függetlenül, hogy nem tej és nem tehén) a munkabért, hogy még az utolsó napon oda tudjuk adni a dolgozónak, és kiderült, hogy arra a napra már be sem ment dolgozni, lett belőle egy igazolatlan, vagy ami még rosszabb (mert a dolgozók sem angyalok!) hozta a táppénzes papírt, és táppénz alatt nem lehetett a munkaviszonyt megszüntetni!!!!


Több ilyen húzás után megmakacsoltam magam, majd elkezdem csinálni, ha a jelenléti ív a kezemben van. Persze, ha átküldte faxon, vagy e-mail-mellékletként beszkennelve, a munkaidő vége a jelenléti íven tisztességgel lezárva: akkor már volt valami a kezemben, de csak úgy "bemondásra" nem kezdtem el dolgozni! :)))

18. Chelsey (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 09:28

A mi bérszámfejtőnk Győrben volt, a munkáltatónk külföldön, mégis megoldottam 3 óra alatt a kiléptetést. Igaz, a munkáltatói jogokat gyakorló aláírásával ellátott eredetiket csak másnapra kapta meg a kolléga, de addig is nála voltak ugyanezek, amit a nagyfőnök otthon beszkennelt és átküldött mielőtt odaadta a DHL-es futárnak.


Meg lehet oldani, de nem mindenki tudja azonnal eldobni a tollat ceruzát, mert valaki ki akar lépni. Ezért is biztosít a törvény rá egy racionális időkeretet.


(Képzeld el, amikor valakit a nap végén küldenek el valami miatt! Akkor nem várhatod el, hogy a bérszámfejtőcég dolgozói emiatt túlórázzanak, hacsak nem így vannak szerződtetve, amit kétlek.)

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 09:26

Tehát változott.

Régen valóban volt 3 nap, de már nincs. Ha felmondással történik a munkaviszony megszűnése, akkor az utolsó munkanapon kell odaadni és elszámolni. Ha azonnali hatályú a felmondás, akkor 5 napja van a munkáltatónak.

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 09:19
A kolléganőmet nem kirúgták, hanem egy másik állás miatt mondott fel. Nincs saját bérszámfejtőnk, és igen, el kell menni a könyvelőhöz, de jobb helyeken ez nem okozhat problémát. A jelenlétit bármikor ki lehet tölteni, el lehet vinni, és lehet rajta dolgozni, és kell is, ha már a cég kifizeti ennek költségét, és időben.
15. Chelsey (válaszként erre: 14. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 09:17
Ez utóbbin nem csodálkozom. Nem vagy ezzel egyedül, sajnos :(
14. 5c0313b0fc (válaszként erre: 13. - Chelsey)
2014. jan. 16. 09:01

Így van, ahogyan írod!

Azoknak próbáltam a hozzászólásommal segíteni, akik "nem szakmabeliek", ne gondolják azt, hogy azok a kilépős papirok úgy vannak készen, hogy a munkáltató és a könyvelő csak csettint egyet!

Legalábbis a korábbi munkatörvénykönyve szerint adott volt a 3 munkanap. Ezt a legújabbat már nem olvastam, inkább bezártam a saját könyvelő irodámat és nyugdíjaztam magam!

13. Chelsey (válaszként erre: 11. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 08:47

Ahogy mondod Gitka, nem mindenhol van cégen belül ember, aki ezt megcsinálja azonnal, ott helyben. De benne is van a tv-ben ahogy utaltál rá.


Egy dolgot szeretnék még az egészhez hozzáfűzni, mert ez általában nem világos sokak számára, mégpedig az, hogy kilépő papírok nélkül is el lehet helyezkedni. Nyilván meg kell, hogy kapja a munkavállaló a kilépőpapírokat, de azok hiánya nem akadályozhatja az elhelyezkedésben.


Az sem akadály, ha az előző helyén nem jelentették még a változást az OEP felé (vagyis nem jelentették ki), ez a munkáltató kötelessége. Az a fontosabb, hogy az új helyén jelentsék a belépését.


Amire én nagy hangsúlyt fektetek a kilépés kapcsán, hogy mindenképpen úgy jöjjön el a munkavállaló - a saját érdekében -, hogy legyen nála egy papír, hogy a munkáltatójával elszámolt, nem tartozik, a cég rajta a jövőben nem követel semmit. A többit meg majd rendezi a volt cége, mert muszáj lesz nekik előbb-utóbb.

2014. jan. 16. 08:45
Ezt én is tudom már ezer éve. Nem is ez a gond, hanem a felesleges igekötô alkalmazása.
2014. jan. 16. 08:37

Csipetke!

Lehet a szavakon lovagolni, de a "bérszámfejtést", ezer év óta bérszámfejtésnek hívják, attól függetlenül, hogy nem tej!


Kék írisz!

Azokon a helyeken, ahol a munkáltatónak nincs külön, alkalmazotti állományban dolgozó adminisztrátora, hanem külön fizet egy kívülálló könyvelőnek, bizony el kell hozzá menni, elvinni azt a jelenléti ívet, amelyről az is kiolvasható, hogy a kilépő dolgozó az utolsó munkanapot is rendesen, tisztességgel ledolgozta, stb. stb. Erre mind a munkáltatónak, mind a könyvelőnek időt ad a törvény!

Az egy más dolog, ha a törvény által biztosított 3 napra nincs szükség, akkor persze, akinek "kifelé áll a szekere rúdja", az tűnjön el minél előbb!!!!

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 08:30

Ez nem így van. Jobb helyeken az utolsó munkanapon odaadják a munkavállalónak a papírokat és a fizetését is. Nálunk így van. Ha 12-én van az utolsó munkanap, akkor sincs probléma a bérszámfejtéssel, hiszen a könyvelő, bérszámfejtő ezt meg tudja oldani. Nem kell nekik plussz napokat adni.

Tehát, nálunk volt decemberben is kilépő 12-én dolgozott utoljára, az nap megkapta a papírjait, és elutalták a fizetését. És eddig nekem is így volt mindig. Nem hivatkozhatnak a munkáltatók semmire, sem arra, hogy nem kifizető hely (mi sem vagyunk azok), sem arra, hogy töredékbért kell bérszámfejteni.

9. 66429b468f (válaszként erre: 8. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 16. 08:23

"a munkabér leszámfejtése"??

Nem tej az, hogy lefejtsék!

2014. jan. 16. 08:16
A kilépős papirokat a munkaviszony megszűnését követő 3 munkanapon belül kell kiadni. Általában ezzel együtt már a töredék-hóra eső munkabért is kifizetik, hiszen a kilépős papirokra annak az összegét is fel kell "tudni" vésni. Ezért is kell a munkáltató részére azt a minimum 3 munkanapot megadni, hogy a munkabér leszámfejtése is beleférjen.
2014. jan. 16. 07:50
Igen, ráérsz pótolni, de az előző munkáltatódnak a papírjaidat az utolsó munkanapodon oda kellett volna adni a fizetéseddel együtt.
6. kobold_ (válaszként erre: 4. - Linella7)
2014. jan. 16. 00:08
Gratulalok, ugyes vagy:) de hogy sikerult ilyen gyorsan?
5. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Linella7)
2014. jan. 15. 22:47

Elkezdhetsz dolgozni, a papírok meg majd megjönnek.

Nekem a kilépőimet 50 nap alatt sikerült elintézniük... :/

2014. jan. 15. 22:30
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nem szeretném emiatt elveszteni az új állást. Szerencsére 3 nap alatt találtam másikat. És nem tudtam hogy ilyenkor mi a teendő! Köszi!
2014. jan. 15. 22:12

Persze, köthetsz szerzödést.

De én a helyedben az ügyfélkapumon vagy a NAV-nál ellenörizném, hogy kijelentett-e már az elözö munkáltatóm.

Az adóbevallásodhoz mindenféleképpen szükséged lesz Neked is a kilépö, elszámoló papírjaidra.

2014. jan. 15. 22:10

Persze, attól még dolgozhatsz.

Az én munkahelyem olyan "gyors", hogy kb 1 hót kell várni a kilépő papírokra...

2014. jan. 15. 22:08
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Nem kaptam még meg az előző munkahelyemről a kilépő papírjaimat, viszont kérték az új helyen. Enélkül köthetek szerződést velük, elkezdhetek dolgozni? Később pótolnám a papírok átadását az új munkáltatómnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook