Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kilépés a megszokásból fórum

Kilépés a megszokásból (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kilépés a megszokásból

1 2 3
12. keyo (válaszként erre: 7. - 221b085699)
2013. jún. 14. 15:38

Egyet értek azzal amit írtál,nem könnyű tanácsot adni mert mindenki másként működik .Én is ha reggelizek ,egész nap ehetnékem van,ezért 11-12 ora ellőt nem eszem csak ha nagyon muszáj.

Van aki ajánlja a dietetikust mert személyre szabott diétát tud összeállítani ,én még sosem jártam szakembernél de nem tudom hogy mi alapján tud jó tanácsokat adni egy olyan ember aki akkor lát ellőszőr ,sokszor az ember évekig tanulmányozza saját magát amíg megtalálja a neki megfelelő módszert ,sokféle diétát kipróbál amíg valamelyik beválik ,egy ismeretlen személy ,1-2 óra beszélgetés után miből állapítja mi a jó nekem.Én is próbáltam a bőséges reggelis módszert ,mindenki ezt sulykolja belénk,hát éppen nem vált be.

11. keyo (válaszként erre: 10. - Vikuka)
2013. jún. 14. 15:27
Gratulálok,nem semmi teljesítmény:)
10. vikuka
2013. jún. 14. 14:47
szia ha elhatároztad menni fog! énis hasonló cipőben jártam mint te... jött a "KATTANÁS" 2 év e kattantam eddig -63 kilónál járok! 130kg-ról indúltam... szóval nincs lehetetlen:):):):):))most szokom jelenlegi"sovány"énemet és minden furcsa! MINDEN! Remélem te is meg fogod tapasztalni ezt az érzést(minden más mint előtte!!!)
9. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Barara)
2013. jún. 14. 12:23

Olyan szomorú, hogy sok szülő nem foglalkozik azzal, ha a gyereke túlsúlyos. Ezzel teljesen megpecsételik az életét.


Az utolsó bekezdés fura volt.


Sok sikert!

8. abbe
2013. jún. 14. 11:50
A mozgást ne hagyd ki. Az úszást ajánlom. Nem olyan látványos a hatása, mint a futásnak, de az ízületek és a keringés túlterhelése miatt egyelőre a vízi sportok jobbak. Én is úgy kezdtem, hogy elmentem a legközelebib uszodába, hogy tanítsanak meg úszni :) Aztán elég hamar elkezdtem rendszeresen járni reggelente úszni, az oktatás mellett. Na meg ott az aquafitness. Úgy emlékszem, ez volt az első lépésem, mert nem mertem rögtön az úszással kezdeni :) Az aquafitnessre és az úszásoktatásra is sok sorstársad jár, szóval ha esetleg úgy érzed, kellemetlenül éreznéd magad egy ilyen helyzetben, megnyugtathatlak: nem vagy egyedül!
7. 221b085699 (válaszként erre: 3. - Iculi71)
2013. jún. 14. 10:44

Hát akkor hadd legyek én az antitézis. :) Anno én is 20 kilót fogytam, amit 6-7 évig (egy családi tragédiáig) tartottam. (Utána sajnos lesz*rtam a súlyom, vissza is jött a 20 kg.)


Nekem a bőséges reggeli sosem jött be. Ha reggel rendesen ettem, akkor egész nap éhes voltam. :)


Nekem az jött be, hogy igyekeztem többször, keveset enni, napi max 1500-1800 kcal között, úgy, hogy sportoltam is mellé. Más megkötés nem volt. Persze automatikus kontroll van, mert egy kis szelet csoki (100-200 kcal)belefér (nekem ehhez nem volt napszakhoz kötés), de ha bevágok egy 500 kcal-os tortaszeletet, felkopik az állam utána, hogy tartsam a kalórialimitet. Szóval ilyenkor az ember alapvetően rá van arra kényszerítve, hogy 80-90%-ban egészséges, nem hizlaló kajákat egyen, kis bűnözés meg belefér.


Tudom, nem kérsz tanácsot, de 1200 kcal nagyon kevés ekkora túlsúlynál és 180 cm-es magasságnál. Én elsőre megpróbálnám 1800 kcal körül tartani naponta úgy, hogy tényleg legyen mellette kis gyaloglás vagy torna is.


De persze úgy csinálod, ahogy akarod, csak egyik végletbe se ess: ne éhezz és ne add fel!

2013. jún. 14. 10:15
Sok erőt és kitartást kívánok a célod eléréséhez és biztos vagyok benne, hogy ha kellően elszánt vagy, sikrülni is fog elérned a hőn áhított álom súlyodat! Jó egészséget neked!
2013. jún. 14. 09:52
Elég, ha este nem vacsizol akkor is lefogysz. Folyadékra figyelj és cukrost ne. Biztos menni fog és ne add fel. :) Fogadd el és szeresd magad addig is centire és kilóra is!!!! Ha esetleg mások bántják az embert legalább ő saját magát szeresse. :) Hajrá!!!
2013. jún. 14. 09:46
Szia, sok sikert es kitartast neked! Lehet, hogy jo lenne ha egy dietetikus segitseged tudnad kerni, aki osszeallitana az etrended ugy, hogy az egeszeges legyen, taplalo. Es a mozgas is nagyon fontos, kezdd sok setaval, es aztan majd ahogy fogysz, ugy tudod majd jobban terhelni a tested. Megegyszer sok sikert.
2013. jún. 14. 09:30

Szia, gratulálok az elhatározásodhoz és sok sikert kitartást kívánok! Én 33 kilót fogytam le kb. 10 éve, amit gyerekszülésig sikerült is több éven át tartanom.... ezt csak azért mondom, hogy alátámasszam, megalapozott a tanácsom!

Tehát: napi 3x-i étkezés nem elég, 5x étkezz, bőséges reggeli, gyümölcs vagy joghurt tízórai, normális ebéd (de itt már a mennyiségre fontos figyelni, el kell felejteni a nagy adagokat)... és délután még 2 étkezés, ezek már csak nagyon kevés ételek legyenek, amik úgymond nem hízlalóak, pld. egy kis párizsi magában zöldséggel, vagy egy kefír, vagy 2 virsli magában.... ilyesmi. Este 6 után semmi. Mindehhez napi 3 liter tiszta víz - ásványvíz, de nyugodtan lehet 4 liter is, ha bírsz annyit enni. A jó hír, ha bármit megkívánsz nagyon-nagyon, nem hónapokig kell várnod rá, csak másnap reggelig, és akkor megeheted... persze nem minden reggel csokoládé tortával kezdünk, de a lényeg, hogy lehet "rosszalkodni". A mozgás is nagyon fontos, de ha betartod fentieket, egyre több lesz az energiád és meg is fogod szeretni a mozgást. Sok sikert!

2013. jún. 14. 09:16

hajrá:)


talán még hatékonyabb lenne, ha keresnél egy jó személyi edzőt, aki elindítana az "úton", adna egy megfelelő diétát és mozgástervet.

szerintem érdemes beleinvesztálni azt a plusz pénzt, elkerülhetsz egy sor buktatót.

2013. jún. 14. 09:08
22 éves lány vagyok, 185 cm, jelenleg kb. 129 kg. Iskolás koromban kezdtem elhízni, de óvodában is kicsúfoltak a termetem miatt. Arra már pár éve rájöttem, hogy a tinédzserkori élmények egy része a súlyom miatt kimaradt, a fizikai korlátokat is éreztem mindig, ezeket igyekeztem az élet más területein kompenzálni. A fiatal felnőtt kornak is egy részéről/oldaláról lemaradtam, de most eljutottam arra a szintre, hogy nem sajnálom azt, aki nem voltam, mivel azért szeretnék most az lenni, aki. Hiszem azt, hogy minden okkal történt. A történetem szeretném veletek megosztani, remélem lesz akinek segíteni fog az elhatározásban, és egy idő múlva már a sikertörténetekhez írhatok cikket.

Ugrás a teljes írásra: Kilépés a megszokásból
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook