Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kilátások, lehetőségek. Ti mit tennétek? fórum

Kilátások, lehetőségek. Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. máj. 31. 13:17
Meghoztam a döntést. Eladom a budapesti lakást. Már hirdetem. Még a nyáron költözni szeretnék, új életet kezdeni.
40. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Aszparagusz)
2021. máj. 10. 11:48
Nem tudtam, hogy a nők 40-et célozza meg. Normál öregségi nyugdíjhoz viszont jó megoldás lehet.
39. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2021. máj. 10. 09:48
Lehet megállapodást kötni, de az nem számít bele a nők 40-be. Ott csak a tényleges munkával töltött időt számítják be, illetve a gyerekneveléssel töltött időből meghatározott éveket.
38. aszparagusz (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 10. 09:47
Azért annak alaposan nézz utána, hogy ezek a munkák hogyan számítódnak bele a nők 40 nyugdíjba.
37. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Semleges)
2021. máj. 10. 09:46
1988 óta számítják a kereseteket. Minden évhez van egy u.n valorizációs szorzó, amivel az adott évi keresetet felszorozzák. (mai szintre hozzák)
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Semleges)
2021. máj. 10. 09:34

Pedig így van. Vagyis 1988. január 1-től.


"Az öregségi nyugdíjhoz a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (továbbiakban Tny.) 22. § (1) bekezdése szerint az 1988. január 1-től a nyugdíj megállapításának kezdő napjáig elért (kifizetett) nyugdíjjárulék alapjául szolgáló kereseteket kell figyelembe venni."

2021. máj. 8. 06:36

Én úgy tudom, hogy az utolsó 5-10 évet veszik figyelembe, beb.szna ha átlagot vonnának a 35-40 évvel ezelőtti bérekkel. 3.500 ft volt az első fizetésem.

Akkor csináld ami neked jó, csak nehogy megbánd, hogy eladtad, mert nehéz, de megkockáztatom ha csak nem nyersz a lottón lehetetlen a visszaút.

Sok sikert:)

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Semleges)
2021. máj. 7. 07:06

A nyugdíjat nem az utolsó évek keresete alapján állapítják meg, hanem az egész pálya során elért munkabérek alapján.


Nincs már tőkém ahhoz, hogy költözzek és kiadjam. Csak az eladás marad. Egyébként sem akartam egyedül megöregedni Budapesten.

Nagyon vidék. Írtam, egy kis zsákfalu, de jó buszjáratokkal. Nagyobb falu 7km, város 25km távolságra.


Jószágok télen is lesznek, persze nem adnak egész napos elfoglaltságot.

Most webáruházban gondolkodom még vagy IT-távmunkában.

2021. máj. 7. 05:04

3 év ahhoz, hogy nincs bejelentett munkád és jövedelmed nem sok? Hiába kerestél jól ha az utolsó években meg semmit.

Én sem adnám el a Bp-i lakást, csak kiadnám. Ha viszont eladod akkor abból megtudsz élni, a vidéki ház ott van neked. Mennyire vidék? Mert az sem mindegy. Tavasztól őszig oké, mert ott a kert, de másik félév?

32. ildi992 (válaszként erre: 31. - Ildi992)
2021. máj. 7. 03:01
De akkor is nálad lenne a két havi kaució.
2021. máj. 7. 02:59
Mi a szakmád? Helyedben én nem adnám el a Bp.-i lakást, csak nem ragaszkodnék hozzá. Országban valahol csak találsz állást, erre a három évre? (Így te is albérletbe laknál) Nyugdíj is változhat, bármikor. Albérlet ügyében, meg olyan személyt lenne jó keresni, egy olcsóbb lakbérért cserében, aki rákölti azt a pár százezret, igazolja azt, de cserében nem fizet albérleti díjat, hanem a lakásra költi. ( igazoltan!). Ha nem a mai horrorisztikus áron adnád ki, lehet, hogy lenne aki ezt bevállalná.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 7af8e3c9a1)
2021. máj. 7. 02:10

Természetesen a kertben meg fogok termelni sok mindent. Fagyasztok, befőzök. Állattartás is lesz. Baromfi mindenképp és gondolkodom szarvasmarhán a tej miatt.

Háztáji kis gazdaságom lesz.

Viszont úgy, mint vállalkozó nem tudom elképzelni.

2021. máj. 6. 14:02

Van valami lehetőség nyugdíjas évek vásárlására, megállapodás kötésére, de a net-ről nem tudtam leszedni, állandóan elébem tolakodik a böngésző.

De ha bemégy még ott Pesten a legközelebbi nyufi-kirendeltségre, akkor ott elmondják a lehetőségeket.

28. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2021. máj. 6. 13:35
Még ebből a számításból kimaradt, hogy a bevételből az ELÁBÉ összegét ugye nem volna szerencsés másra fordítani, mint ismételten csak árubeszerzésre, különben percek alatt elfogy az induló árukészlet. De gondolom ezt enélkül is tudod, inkább csak a rend kevéért írtam ide.
27. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - 7af8e3c9a1)
2021. máj. 6. 13:32
Őstermelőként nehéz TB-t fizetni saját magunk után, mivel bizonyos nagyságrendű éves bevétel alatt nem kell SZJA-t fizetni, így járulékot sem. Nagyon-nagy összegű éves (nemlétező!) bevételt kellene bevallani ahhoz, hogy járulék-köteles legyen. (Ha jól emlékszem, vagy ha azóta nem változott a jogszabály drasztikusan!) Márpedig itt a nyugdíj korhatárig hátra levő 3 év igazolt jogviszonya lenne a cél.
26. Guruljka (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 11:42
Honnan tudjuk, ha Te ott lakva sem tudod?
25. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 11:41
Mezőgazdaság.
2021. máj. 6. 11:39
Inkább keress magadnak a közeli városokban havi fix-es alkalmazotti munkát, vállalkozóként, őstermelőként nem fogsz tudni boldogulni.
23. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 11:37

Nagyon jó! Akkor ki tudod számolni, hogy vállalkozóként a kötelező minimálbér után havonta mennyi SZJA-t, TB, Ipát kell fizetned, mennyi még azon felül egy üzlethelyiség bérleti díja, rezsije, kamarai tagdíj, telefon költség, stb. Ehhez már csak azt az összeget kell hozzáadnod, amire szükséged van saját megélhetésedhez. Minimum ennyi bevételnek lennie kell havonta, hogy megélj a vállalkozásból az 500 fős kis településen.

Félő, hogy ekkora településen még a napi bevétellel rendelkező élelmiszerbolt, kocsma sem élne meg, nem pedig egy bútor kereskedés. Aki bútort vesz, a következő 15-20 évben nem fog a tájékodra sem menni. Ha ruhát veszel, akkor a következő évszakváltáskor fog legjobb esetben is megkeresni... és még az sem mindegy, milyen korosztály lakja a kis települést. Túlnyomó részt idősek, vagy tömegével vannak fiatalok...

22. NomNom (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2021. máj. 6. 11:33
Ezt nem fogjuk megtudni.
2021. máj. 6. 11:21

Tisztában vagyok a vállalkozói tevékenységek szakmai követelményével, az adózással.


Az érdekelne, hogy mi az a tevékenység, szolgáltatás, ami megélhet egy ilyen kis faluban?


pl. bevásárlás, kis élelmiszerbolt

Arra is gondoltam, hogy a közeli városban használt bútor kereskedés. Használt ruha már van mindenhol.

20. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 10:40

Attól függ, hogy milyen szakmai végzettséged van!!! Bármire kiválthatod a vállalkozói igazolványt, (akár nőgyógyászatot is nyithatsz!!), de ha neked nincs meg a tevékenység végzéséhez szükséges képesítésed, köteles vagy egy szakképzett alkalmazottat foglalkoztatnod. Az pedig kötelező minimálbér, annak TB-je és az összes egyéb járulékos költsége, és még a saját SZJA, tb, egyebek...


Szóval ismét csak azt kérdezem, mint a múlt hónap közepén: milyen szakmai végzettséged van?????

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 6. 10:24

Az, hogy talán inkább ne.

A KATA, amit havonta fizetni kell, 50 ezer Ft, ha főállásban csinálod. Mellékállásban 25.

De ott helyben felmérheted, mire lenne igény, mit szeretnének az ott lakók, ami nincs.

2021. máj. 6. 10:19

Azon is gondolkodom, hogy valamilyen kis vállalkozást kéne indítanom, de még nincs ötletem, hogy milyen céllal, profillal.

Milyen ötleteitek lennének egy 500 fős kis zsákfaluban?

2021. máj. 6. 10:17

Sziasztok újra!


Az lenne a kérdésem, hogy jogosítványt hány éves korig lehet szerezni? Nem megújításra gondolok, hanem friss vizsgára. Ugyanis, ha költözöm, akkor megkönnyítené az életem.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2021. ápr. 17. 14:24

Remélem!

Nem hiszem, hogy a nagy családpolitikusunk ehhez hozzá merne nyúlni. 22-től meg nem lesz ebbe beleszólása.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2021. ápr. 17. 14:22

A környéken jelenleg is van és folyamatosan szokott lenni egy közeli ipari parkba felvétel. Csak 3 műszak és céges busszal bejárás. De nekem már "csak" a napokra van szükségem.

Vidékről a fiatal munkaerő jellemzően elvándorol a jobb kereset reményében.

Helyben vannak ismerősök, iskolatársak akik tudnak majd beajánlani.

14. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 17. 14:04
Ha Budapesten nem találsz állást, miből gondolod, hogy vidéken jobban fogsz?
13. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 17. 14:03

Ha a ők 40-el tervezel nyugdíjba menni, ott szigorítások várhatóak.

Ne bízz benne, hogy 3 év múlva is a jelenlegi feltételekkel tudod igénybe venni.

2021. ápr. 17. 14:01

Meghirdettem a lakást. Megbeszéltem a családdal is. Nem repestek a gondolattól, hogy feladom a "karriert", de hosszútávú tervként támogatják. Anyám sem lesz egyedül.

Innen már nem lesz visszaút Bp-re.


A lakás árából felújítom, korszerűsítem a házat. Keresek a környéken munkát még 3 évre aztán nyugdíjas leszek.

Bízom benne. hogy jó nyugdíjam lesz, hiszen mindig átlag fölötti bérem volt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook