Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikoltozhetnénk Irországba, a férjem nem akar..Vajon kinek van igaza? fórum

Kikoltozhetnénk Irországba, a férjem nem akar..Vajon kinek van igaza? (tudásbázis kérdés)


23. MelisUK (válaszként erre: 21. - 8ee31e318f)
2011. dec. 3. 10:25
Ha megtanulod a nyelvet normálisan, akkor nem maradsz csicska. :) Ja, meg ha elég értelmes vagy. :)
2011. dec. 3. 10:24

Ha úgy mennétek ki, hogy nem lenne magyar körülöttetek, sokkal jobb helyzetben lennétek. Magyar magyarnak ellensége kint, folyton keresztbe tesznek egymásnak. Nagyon kevés "normális" magyar él kint, mi pl 6 év alatt két normális párt találtunk.

A magyarok szinte kivétel nélkül nem beszélik a nyelvet, magyarul meg csak okoskodnak és ott bántanak, ahol tudnak. Ha meg megismernek olyan magyart, aki tud angolul, akkor azt végkimerülésig kihasználják, hogy ebben segíts, abban segíts, de ha az angolul tudónak kéne segítség, akkor le se sz.rják. Sőt, még szórakozni se hívják el...

Olyan helyre menjetek, ahol nincs magyar a környezetetekben és ha mégis van, akkor nagy ívben kerüljétek el. Mi (értem itt a két párt és minket) egyből elhallgatunk, ha magyar beszédet hallunk pl egy boltban, nehogy megtudják, hogy mi is azok vagyunk. És érdekes módon saját magunktól alakult ki ez a viselkedési módunk, nem úgy, hogy egyikünk elkezdte, a többi folytatta.

Az egyik barátom munkahelye is bezárt, ezért át kellett mennie a cég másik telephelyére dolgozni, ahol több magyar is volt, 6-7 éve kint dolgoztak már, de angolul egyik se tud, szegény srácot kiutálták, kikészítették. Mikor az a cég is becsődölt és a magyar csorda bement a munkaügyi központba munkát keresni angol tudás nélkül, hazazavarták őket, hogy mit képzelnek magukról, kint élnek évek óta és még angolul se tudnak, nem segítenek. Meg is érdemlik, ha nem voltak képesek beilleszkedni.

21. 8ee31e318f (válaszként erre: 17. - A9752c112e)
2009. júl. 28. 20:07

hat te tudod...


de sokmindenrol le kell mondaonon ha kint akarsz elni. s sok ev mulva is csak egy kulfoldi bevandorlo maradsz, aki nem jut elobbre.


nem biztos az az eletcelod hogy csicska maradj egy idegen orszagban

20. Binky (válaszként erre: 19. - Nikoletta2007)
2009. júl. 28. 15:35

Az agrofóbia tulajdonképpen a tömegiszony, a klausztrofóbia és a tériszony együttese.

Nekem csak szélsőséges szituációk hozzák ki, pl. westendben vásárlás(félek a nyitott, nagy terektől, ahol elveszettnek érzem magam), óriási tömeg etc, de sajnos ezt a külföldön tapasztalt idegesség felerősíti, sokszor pánikszerűen tör az emberre, néha úgy érzem fulladozok.

2009. júl. 28. 13:23
Én csak arra lennék kíváncsi,hogy mivel indokolja a nemleges választ.Nem tudom pontosan mit takar az agrofobia,de orvosok itt is vannak.Egyébként én Írországban élek,ha tanács kell,szívesen segítek.A családi pótlék egy gyerek után 166 euró,de nem kell várni semmire,ha a párod elkezd dolgozni,rögtön igényelhetitek.Ha nem akarsz dolgozni menni,akkor kaphatsz segélyt,ami heti 150 euró körül van,attól függ mennyi a férjed jövedelme.Jó itt élni,az embernek van biztonságérzete.Nem kell attól félni,hogy nem jut kajára.Próbáld meggyőzni a férjed,de ha nagyon útálná Írországot,akkor találjatok ki valami mást,mert az megkeserítené mindannyiótok életét.
18. Binky (válaszként erre: 16. - A9752c112e)
2009. júl. 28. 12:53

Az se jobb, ha a gyermekednek kint majd egy beteg anyja lesz és egy rosszkedvű apukája.

Mindenképpen beszéljétek meg a férjeddel, nekem sajnos a legtöbb új hely ijesztő, nem találom a helyem, tömegiszony, agrofóbia sajnos mind kijön.

Ha tényleg ennyire beteg vagy, legalább egy orvossal beszélj, mielőtt ekkora kalandra vállalkoztok!

17. a9752c112e (válaszként erre: 11. - 8ee31e318f)
2009. júl. 27. 23:24
Ezt az országot és a szokásait valamennyire már megismertuk.Mit irtam kész munka és szép lakás várja ,kulon szobával és furdovel,csak akarnia kell.30 éves multam és sokmindenen mentem már keresztul.Tisztában vagyok azzal,hgy kolbászbol sehol nem fonják a keritést,azoban ugy gondolom,hogy aki nem vesz lottoszelvényt,az hiába konyorog az Urhoz a fonyereményért,nem tudja megadni neki a teremto az 5-os találat oromét.Az itthoni keritésbol attol tartok még kenyérszalonna sem lesz:)
16. a9752c112e (válaszként erre: 15. - Binky)
2009. júl. 27. 23:09

Minden lehetséges problémád?.Ez kicsit ijeszto.

Én Gorogországban voltam vele,igaz csak tiz napig.És ott voltak a szuleim is,ami ilyen betegségben nem elhanyagolhato,mert valljk be,legalábbis én,hgy az anyához bujni,ha félsz a világ legnagyobb biztonságérzetét adja.Meg az uton folyamatosan be voltam nyugtatozva.Azért azota javultam,az még a betegség elején volt.Optimista alkat vayok,folyamatosan probálkozom a gyogyulást elore mozditani,minden lehetséges modszerrel.Azt gondoltam,hogy a betegséget majd most azzal kezelem,ami a legnagyobb kihivás,jo messzire megyek,és majd én megmutatom magamnak.Nem ilyen egyszeru?Hagyjam a kész lehetoséget?

Mert itthon is maradhatnánk,mi a kicsivel,de akkor a család?Mikozben kinn volt találtam neki németországi munkát,ugy volt,hogy átmegy,mert onnan surubben johet haza.Megvettem neki a repjegyet,aztán visszatáncolt.Akkor még jol érezte magát odakinn,kedvelte a srácokat,akikkel lakott.Azt ezért dobtuk el,csak ugy,mert nem kellett,ezt meg szintén?

15. Binky
2009. júl. 27. 21:51

Agrofóbiával pont Írországba menni?

Nem csoda, ha félt. Én hasonló problémákkal voltam kint Franciaországban, minden létező bajom kijött, szörnyen éreztem magam.

Másrészt ti döntötök, a viszonylagos jólétért nem érdemes a családi egységet feláldozni.

Valamelyikőtöknek engednie kell, vagy kompromisszumot kötni.

14. Binky
2009. júl. 27. 21:43

Értem is meg nem is.

Kérdés, hogy csak átmenetileg, vagy hosszabb távra tervezel, a férjednek valószínűleg az utóbbival van gondja.

Én kötődök az anyaföldhöz, ugyanakkor megértem a problémátokat is, és a muszáj nagy úr.

13. petka (válaszként erre: 12. - A9752c112e)
2009. júl. 27. 21:33
Nem vagy diktator :)) Mondom hogy en mindenben igazat adok neked. Nektek mar nem a semmirol kell indulni. Es tenyleg nincs joga benneteket szegenysegre itelni. Amit most keres az egy nonek is keves, nem egy csaladfenntarto ferfinek.
12. a9752c112e (válaszként erre: 8. - Petka)
2009. júl. 27. 21:28
Nem szeretnék diktátornak tunni,de nem donthet ugy,hogy szegénységre itéli a gyerekemet,és engem sem,ha van más lehetoség.Honapokig kerestem ezt a lehetoséget,mint egy megszállott,nem adom fel ilyen konnyen.Igy vagy ugy de mennunk kell.Én is félek,igen,hogyne félnék,de bizom abban,hogy a jobb életkorulmények,a biztonságérzet, gyogyulást hozhatnak.Hiányoznának a szuleim,a magyar szo,minden,ami magyar,ráadásul pánikolok ahogy távolodom az otthontol,(általában).De mikor lesz nekeunk az életben mégegyszer lehetoségunk arra,hogy megalapozzuk a kicsi jovojét?
11. 8ee31e318f (válaszként erre: 7. - A9752c112e)
2009. júl. 27. 21:25

tul optimistan latod a dolgokat.


irod folyamatosan a problemakat. es eszre sem veszed.

masfelol minek dolgoznal? hgy fizess valakinek a gyerek felugyeletert?

nem olyan egystózeru mint amilyennek elkepzeled. ott sem fonjak kolbaszbol a keritest.

10. petka
2009. júl. 27. 21:23
Ugy latom hogy a ferjednek valami szemelyes serelme van, csak az a baj hogy ennek a csaladja latja karat. Es nehogymar a te betegsegedre fogja! Bocsi az oszinte velemenyert.
2009. júl. 27. 21:21

Kész munka várja odakinn,ahol eddig is dolgozott,csak nekem kellene keresgálnem.És támogatás magyar fonokei reszérol,igaz heti 30 euroért cserébe,igy marad a heti 300.De,ha kell ok éjjel is jonnek és orvoshoz visznek.Nemértem máig sem...Nayon joban voltak,egy darabig lakott is veluk,egyutt iszogattak,Pub-okban és otthon egyaránt.Amikor elkoltoztek,áthivták vacsorára...nem értem.

De az egyik srác most itthon lesz szerdán,beszélek vele.

8. petka (válaszként erre: 7. - A9752c112e)
2009. júl. 27. 21:21
En tudom hogy neked van igazad, en is ugyanigy gondolkodom. Szerinted meg lehet gyozni a ferjedet hogy menjetek, vagy mar elhatarozta hogy NEM?
7. a9752c112e (válaszként erre: 3. - Petka)
2009. júl. 27. 21:17
Magam sem értem.Idovel családi potlékot kaphatnánk,az is 600 euro.Igaz osszekapott a magyar fiukkal,akik az utját egyengették odakinn,de helyrehozhato,és a családért sztem érdemes is.Itthon csak a nyomor vár ránk.Igaz az is,hogy én depresszios,agarofobiás vagyok,és álltolag engem félt,mert a multkor orvost kellett hivni,volt egy rohamom.De én igy is megprobálnám,mert életet adtam egy gyermeknek,akinek nem akarok "nem"-et mondani,nem akarom nélkulozésben nevelni.Ott még abbol az egy fizetésbol is teljesen másképp,sokkal jobban meg lehet élni,mert sokkal jobbak az arányok.
2009. júl. 27. 21:14
Mindenkeppen racionalisabb lenne menni. De a ferjed nem mondja hogy mi a baja a kinti elettel? Egyszeruen nem ertem, ilyen lehetoseget nem kihasznalni.
2009. júl. 27. 21:11

Eloszor is leirnam,hogy nem magyar billentyuzettel irok,a "hibák" ezért vannak.

2 hete jott haza Edenderrybol.Ott volt 3 honapig.Mire én és a kisfiam utána mehettunk volna,vett egy repjegyet és mindent ott hagyott.Az én joviszonyom a fonokeivel megmaradt,vissza tud menni,ha akar.És roviddel utána mi is mehetnénk,max. 2-3 hét mulva.Most itthon találtam neki munkát,havi 60 ezerért dolgozik ma ota.De az csak a lakástorlesztésunkre elég.A kicsi még nem szokott be a bolcsibe,én nem tudok dolgozni...Igaz,"csak heti 300 eurot keresne ottkinn,de az tobb,mint itt a havi fizetése.És ott talán még én is dolgozhatnék,egy babysitter segtségével,hisz 2 fizetésbol az már kigazdálkodhato...

2009. júl. 27. 21:07
Én sem szeretnék oda menni:((((((((((
2009. júl. 27. 21:07
A ferjed miert nem akar koltozni?
2009. júl. 27. 21:06
Annak aki koltozni akar, gondolom Te vagy az. Meg a valsagban is jobb ott. Mi is oda megyunk.
2009. júl. 27. 21:04
Kikoltozhetnénk Irországba, a férjem nem akar..Vajon kinek van igaza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook