Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiket szeret hallgatni zenében az ovis gyereked? fórum

Kiket szeret hallgatni zenében az ovis gyereked? (tudásbázis kérdés)


21. trapiti (válaszként erre: 20. - Gabi0630)
2013. jún. 17. 13:22

Biztosan vannak tehetségek akik minden körülmények között utat törnek maguknak. De a cél nem is az lenne, hogy pl. zenei pályára kerüljön a gyerek, hanem hogy örömét lelje a zenében, és a zenélésben.


Az óvodák elég különbözőek, de valamiféle zeneoktatás már ott is megkezdődik, ami tényleg nagyon jó, és nyilván ez is sokat jelent annak akinek több nem jut. A színvonal különböző, a miénk is önkormányzati ovi, Bp. VII. kerületében, tehát nem is elit környéken, de azért a Hupikék Törpikéket nem hiszem hogy betennék... Kalákát már hallottam szólni, de legtöbbször arra bíztatják a gyerekeket hogy ők énekeljenek, nagyon sok körjátékot tanulnak.


Nem tudom, neked milyen emlékeid vannak, de én az iskolai ének-zene oktatás otthoni háttér nélkül a legtöbbször csődöt mondott...

20. gabi0630 (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2013. jún. 17. 12:34

Egyet is értek, meg nem is.


Abban hasonlítunk, hogy mindkettőnk gyereke, akik hasonló korúak, hangszeren játszanak, maguktól, kedvtelésből.

Egyet értek azzal is, amit a beszédfejlődéssel kapcsolatban írtál.


De!

Sok szülőt ismerek én is, akik soha, semmilyen formában nem énekeltek a gyereknek, sőt 1 db cd van az egész házban, a gyerek vagy azt hallgatja vagy minimaxot néz. És ennyi. De talán az oktatás egyetlen előnye, hogy kötelező az ovi.

Mi egy sima önkormáényzati oviba járunk, ahol sosincs csend. Ha udvaron vannak, ha torna óra van, ha ovis foglalkozás van, szól a zene. Amit én ilyen foglalkozások közben hallottam, az Hupikék Törpikék volt, aminek a színvonalát szerintem kár firtatni, és zeneovi. De szólt!

Nálunk van szabadtánc foglalkozás az ének órán, és a ringatón kívül. A szabadtánc azt jelenti, hogy ovónő berak valami komoly zenét - és csak is azt - és amit kivált a zene a gyerekekből azt táncolják el.

Ünnepségek kísérőzenéje mindig komoly zene.

A lényeg, hogy attól hogy valaki nem zenei családból származik, és otthon nem foglalkoznak vele, nem késő iskolás korban elkzedni. Mert valami alapot mindenki szerez, másnem az oviban.

Mi sem vagyunk zenei család, de a gyerekhangszerekből, a mezzo tv náézéséből, a dallamok visszaadásából hamar kiderült, hogy a gyereknek ez megy. És nem én, mint szülő gondoltam így, hanem szakemberek.

És nem hiszem, hogy attól függ, hogy kis korában szólt a babazene, vagy énekeltem neki a micimackót.

Furulyán is van olyan kisfiú, aki szintén nem zenei családból jön, ráadásul nagyon hánytatott körülmények közül, és mégis rájött, hogy neki ez kell! És megy tovább zeneiskolába. Az már sajnos más kérdés, hogy ennek anyagi vonzatát nem mindenki engedheti meg magának.

19. trapiti (válaszként erre: 16. - Gabi0630)
2013. jún. 17. 11:54
Sajnos a "ráér az iskolában komolyan venni" nem működik. Ha egy gyerek semmiféle zenei alapot nem hoz otthonról, aligha fogja érdekelni az iskolában a zene... Kicsit olyan ez mint a beszédtanulás. 6-7 éves korra lezárul az az érzékeny időszak ami alatt ha pl. sosem énekelnek neki/vele akkor nagyon nehéz már elkezdeni. Így aztán sok gyereknek az éneklés csak kínlódás lesz. Természetesen nem kell minden 5-6 évesnek hangszert tanulnia (persze aki akar és tehetséges, az miért ne tanulhatna?) de ahol nincs jelen a zene a család életében ott a gyerek ugyanazt fogja toábbvinni...
18. trapiti (válaszként erre: 15. - 00301065a7)
2013. jún. 17. 11:50
6 évesek - hacsak nem olyan őstehetségek amilyen millióból egy születik - nem játszanak Chopin darabokat.Nálunk otthon ott a zongora, születésétől fogva látja, hogy játszom, 3 éves kora óta könyörög, hogy járhasson zongorára, 5 évesen kezdett tanárhoz járni. Soha nem ültetem le otthon gyakorolni, magától ül le a zongorához. Az órákon a tanárnénivel gyerekdalokat tanulnak, nem Chopint természetesen. Neki ez játék, a szobájában van a zongora, sokszor észre sem veszem, feláll játék közben, eljátszik pár dalocskát, aztán visszatér az előző játékához. Koncertet ad a családnak,ha mi már nem bírjuk, akkor a babáinak... Szerintem ez így van rendjén, boldog, kiegyensúlyozott gyerek. És tudod mit, sokkal inkább töltse az idejét a zongora, mint a tévé előtt... ami elé viszont esze ágában sincs leülni ;)
17. trapiti (válaszként erre: 14. - Gabi0630)
2013. jún. 17. 11:45

Nem az a baj, ha 3+2 IS van, nálunk is volt anno. Hanem az a baj ha CSAK az van, és sajnos ez a gyakoribb.

És egy pillanatig nem mondtam, hogy kényszeríteni kell a gyereket bármire is. Nálunk ugyanúgy megvannak a gyerekzenék, könnyűzenék stb. de mivel rengeteg mást is ismert nem csak és kizárólag ez létezik a számára.

16. gabi0630 (válaszként erre: 15. - 00301065a7)
2013. jún. 17. 11:17

Én elhiszem, hogy mindenki jót akar a gyerekének, de abban igazad van, hogy nem kéne átesni a ló túloldalára, mert a gyereknek a játék a munka, ő játékon keresztül tanul. És hagyni kell gyereknek lenni, és hagyni kell játszani.

Sok gyereket ismerek, akinek élete sincs. Az enyémnek van. Vannak dolgok, amikben én sem ismerek lazaságot, de ha épp Almát szeretne hallgatni, tegye.

Ő is zenél, 6 éves, furulyázik, oviban, hobbiból. Nem erőltetem. Ha akarja, szeptembertől magasabb szinten mehet. Én aláírom, hogy a zene az alapműveltség része, de ráér iskolában is komolyan venni. Örülök, hogy szereti, de ha bohockodásból maga költötte dalt játszik el a kotta helyett, tegye.

15. 00301065a7 (válaszként erre: 14. - Gabi0630)
2013. jún. 17. 09:08
Egyetértek. Sok szülő más téren is átesik a ló túlsó oldalára. Szerintem nem baj az, ha egy 6 évesnek nem arról szól az élete, hogy plusz angolra jár meg nem zongorázik Chopin-darabokat. :) Egy 6 évesnek a játék fontosabb.
14. gabi0630 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2013. jún. 17. 07:47

Én úgy gondolom, nem lesz semmi baja a gyereknek, ha 3+2 Coco Jumbo című feldolgozására táncol. Mint ahogy egyéb nagy mai "zenék" is divatosak a mai gyerekek körében, főleg ahol idősebb, kamasz korú testvér van, ott a kicsi egyenesen ezeken a zenéken nő fel, mert kivédhetetlen, hogy hallja.


Én gyerekkoromban nagyon sokat voltam a nagyszüleimnél, ahol papám folyamatosan kint dolgozott a kertben, és üvöltött a 3+2 a magnóból. Én ezen nőttem fel, és kedvencem a Csipkés kombiné volt. Ahogy egyre nagyobb lettem, végig mentem az összes akkoriban divatos irányzaton, és nem lett belőle hátrányom én úgy gondolom.

Ismerem Bartók, Vivaldi, és egyéb nagyok munkásságát, otthon mozgok az operák, operettek, musicalek világában, mint ahogy ismerem egyéb kultúrák zenevilágát is.


És bár igen, tombol a Sárgul már a Coco Jumbora,ahogy a Bűvős Csákóra is, mellette kimagasló zenei tehetség a zeneiskola szerint. És oviban az anyák napi műsor, illetve a ballagás is Vivaldira ment.

13. trapiti (válaszként erre: 11. - 00301065a7)
2013. jún. 16. 22:46
Arról, hogy mi a baj... manapság a legtöbben nem törődnek azzal, hogy a gyerekük bármiféle zenei műveltségre, tájékozottságra tegyen szert. A gyerekek nem ismerik meg saját zenei "anyanyelvüket", nem énekelnek, igénytelen szedettvedett zenéken nőnek fel amit a legtöbb szülő véletlenül sem tudatosan választ, nem is érdekli. Az iskolai énekórák ahol esetleg ragadhatna rá valami teljesen ellehetetlenülnek, mert alig van aki hozott otthonról annyi alapot, hogy érdekelje. És ez viszont baj. Sőt az is baj, ha 5 évesen a 3+2 meg a gangnam style az etalon.
12. trapiti (válaszként erre: 11. - 00301065a7)
2013. jún. 16. 22:40

Nem baj, de az sem ha hall ilyet is, és tetszik neki...


Szerintem inkább az a fontos, hogy sokfélét megismerjen és amivel találkozik az színvonalas, jó zene legyen a maga műfajában.

Egyébként pl. a Gyermekeknek (Bartók) CD-n nagy kedvenc nálunk, sokszor kéri este elalvás előtt. (Nálunk az a szokás alakult ki, hogy az esti mese után, elalvás előtt még hallgat zenét, megnyugtatjam így alszik el.)

11. 00301065a7 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2013. jún. 16. 22:32
Hát, szerintem azért nem olyan nagy baj, ha 5 évesen nem Bartók és Liszt köti le egy pici figyelmét. :)
2013. jún. 16. 22:21

5 és fél éves kislányomnak ma volt élete első fellépése, zongorázott az év végi növendékhangversenyen. Itt az derült ki, hogy Chopin-t, Grieg-et, Bartókot és Lisztet is szereti hallgatni.


Hogy mit szeret a gyerek, egyébként nagy részben azon múlik, hogy otthon mit kap, mi az amit megmutatnak neki a világból... Nyilván aztán a saját ízlése is alakul, de az akit szinvonalas zenével kínálnak, az minőségi palettáról válogat...

2013. jún. 16. 13:49

Zeneovi, Hupikék Törpikék, 3+2-től a Sárgul már a Coco Jumbo, Kiskalász

Almától csak nézni szereti a Nád a házamot

2013. jún. 15. 23:57
Unokáim most a Bikini együttest szeretik hallgatni.
2013. jún. 15. 23:13

Kaláka, Szélkiáltó, Palya Bea, Szalóki Ági, Halász Judit, Makám, NOX

Amióta látta, azóta nagy kedvenc a János vitéz daljáték is, és a Radnóti Színház féle Bárány Boldizsár.

Szereti a Bartos Erika verseit megzenésítő Kiskalász zenekart is.

2013. jún. 15. 20:19
bánk bán, tosca, hattyúk tava, meg az összes balett. Ja, meg hevisaurus.
2013. jún. 15. 17:41
Apacuka zenekar
2013. jún. 15. 17:41

Gryllus Vilmos: banya, tigris, stb,

Gyrekdalokból bármelyiket.

2013. jún. 15. 17:34
Kaláka
2013. jún. 15. 17:32
A zene ovi albumait! :)
2013. jún. 15. 17:26
Kiket szeret hallgatni zenében ovis gyereked? (az Alma együttesen túl:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook