Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikészít a családom! fórum

Kikészít a családom! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
31. gota (válaszként erre: 23. - 7a3a05277b)
2013. dec. 19. 11:59

:D Vicces, pont a stílusod volt az, ami egy kicsit felháborított... :D

És köszi, velem minden OK.

Segíteni kell annak, aki segítséget kér, valamilyen megoldást kereni, nem kioktatni. Szerintem. De sokszor az is elég lehet valakinek, ha kipanaszkodhatja magát.

Örömmel látom, hogy az eredeti hsz-edből hiányzó empátiát sikerült pótolni... ;)

30. a4b2ac22a4 (válaszként erre: 1. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 11:58
:( Csak menni mindig tovább,még akkor is,ha már nem élnek benned remények és csodák...
29. 5236d12e25 (válaszként erre: 27. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 11:57
Az a baj hogy barátnőm hülye.. már nem tudok rá mit mondani. Imádom már gyerekkorunk óta barátnők vagyunk, meghallgatom elmondom a véleményem de ennyi. Egyszer haza költözött a kisgyerekkel az édesapjához de másnap már rohant vissza, és nem úgy hogy a párja hívta.. és már jóég tudja hányszor fontolóra vette ha nem változik valami alapon.. Persze az igérgetések jöttek de nem váltak be hosszútávon. Szóval a barátnőm hülye mert 27 évesen megalkuszik egy ilyen élet mellett, egy olyan ember mellett aki naponta megissza a fröccsét (amúgy 12 év van közöttük) aki egyszer mocskosul megverte, és egy ilyen anyós mellett. Én erre nem tudok már mit mondani.
28. 7a3a05277b (válaszként erre: 27. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 11:56

Amit leírtál, abban az szerepel, hogy alig bírod a sokat dolgozó beteges férjed és a három gyereked meg a háztartás mellett elviselni a szülőd állapotát is idegileg. "Kikészít" és szenvedsz tőle.


Irreális elvárásokat támasztasz, mint: "szedje össze magát" egy depressziós az unokái látványától, mert "semmi baja" szerinted.


Ebben a formában ez nem segít sem a családodon, sem az anyukád állapotán, sem a gyerekeiden, sem a te kikészült idegeiden.

27. Mókuska_57 (válaszként erre: 24. - 7a3a05277b)
2013. dec. 19. 11:53
Ezt hogy érted?
26. Mókuska_57 (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2013. dec. 19. 11:52
Ez durva! Ilyen helyzetben biztos nem vállalnám!
25. Mókuska_57 (válaszként erre: 11. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 19. 11:51

Apukáddal sem lehetett könnyű akkor. Sajnálom. Rendbe jött teljesen?

A kimozdulás az hiányzik nagyon. Most szinte csak annyi, hogy reggel elviszem őket, délután meg hazahozom.

A férjemmel viszonylag jól megvagyunk. Volt már sok munkahelye, sajnos sokat kell dolgozni neki kevés pénzért.

24. 7a3a05277b (válaszként erre: 22. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 11:51

Ott rontod el, hogy egyfelől ez nem ápolás, hogy elviseled a tüneteit és idegbeteg vagy miatta. Másfelől három gyerek mellett ez a fajta fölösleges tehernek sok hátulütője van, láthatod.


Azt kellene eldöntenetek a férjeddel, hogy van-e ennek ebben a formában bárkire nézve bármi haszna. Ha nincs, akkor változtatni kell.

23. 7a3a05277b (válaszként erre: 20. - Gota)
2013. dec. 19. 11:49

De, pont azt tetted: "beszóltál".

A te idegrendszeredről igen sokat mond, hogy egy kérdésre csak ebben a cizellálatlan stílusban tudsz reagálni.

22. Mókuska_57 (válaszként erre: 9. - Patapucs)
2013. dec. 19. 11:47
Anyukám is ápolta a szüleit. Amikor meghaltak, hónapokig táppénzen volt. De aztán összeszedte magát.
21. Mókuska_57 (válaszként erre: 8. - Manó2000)
2013. dec. 19. 11:46
Van testvérem, de már őt is kiidegelte. Most dolgozik, úgyhogy nem nagyon tud segíteni.
20. gota (válaszként erre: 17. - 7a3a05277b)
2013. dec. 19. 11:43

Figyu, nem akarok beleszólni, de nem hiszem, hogy egy segítségkérőnek egy ilyen stílusú hozzászólás/kioktatás segítség lenne...

Igen, segíteni akart, igen, lehet, hogy nem tájékozódott előre, lehet, hogy nem volt tisztában azzal, hogy ez mivel jár... De mit tehetett volna? Neked van valamilyen javaslatod, hogy a már meglévő helyzeten hogyan lehetne segíteni?

19. Mókuska_57 (válaszként erre: 7. - Manó2000)
2013. dec. 19. 11:41
Pont ezen gondolkodtam ma reggel, mármint hogy nem szabad magamra vállalnom mindenki baját, problémáját.
18. 7a3a05277b (válaszként erre: 3. - Gota)
2013. dec. 19. 11:35
Mi van a családok 90%-ánál?!
17. 7a3a05277b (válaszként erre: 5. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 11:34

Ha vállaltad egy depressziós beteggel az együttélést, akkor tájékozódj a betegségéről!


A betegség egyik lényeges pontja, hogy nem tudja "összeszedni magát". Sem az unokái, sem az angol királynő miatt.

16. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 11:33

kikészít a családod? A férjeddel mi a bajod? És a gyerekeiddel?


A depresszió valóban komoly betegség. Nem igaz, hogy egy diagnosztizált depressziósnak "semmi baja".

15. gota
2013. dec. 19. 11:30
És a férjed nem tudna valamit segíteni? Azt hiszem, hogy ezt együtt kellene megoldani... Ő hogyan áll ezekhez a dolgokhoz?
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 11:04
Barátnőm is hasonló cípőben jár. Ők anyóssal laknak együtt aki hivatalosan is pszichiátriai beteg.. nem csak nem segít semmiben de még állandóan generálja a gondot, a faluban olyanokat mesél hogy barátnőm áhezteti ( közel 20kg szedett fel amióta barátnőm van ott) veri barátnőm ami egyáltalán nem igaz, a gyereket nem szabad rá hagyni, volt hogy késsel támadt barátnőmra, a kisgyereket majdnem megütőtte fém tálcával, lelőkte az ágyról, még saját magát sem hajlandó ellátni..és a gyógyszereit sem hajlandó rendszeresen szedni, nagyon sok a cirkusz a gond, a kisgyerek 3 éves múlt. Szerencsére már oviba jár. Nagyon sok állatuk van, kert és egyebek amiben egyáltalán nem segít be. A párja dolgozik reggeltől estig és állandó konfliktus van az anyós miatt közöttük. Barátnőm már ott tart hogy nyugtatókat szed, ibs alakult ki nála az állandó stressz miatt. Szóval egy hatalmas erőt kivánok, mert a mániákus depressziót is ismerem, nem könnyű senkinek sem. De nem is lesz jobb ha maga az illető nem akarja. Mindenképp jó szakorvos kell, állandó felügyelet, akár több hetes kórházi kezelés.
2013. dec. 19. 10:57
És mint látod, nem vagy egyedül..:-))
12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 10:57

A nagy gyerekekkel már akkor lehet "valamit kezdeni". Szép lassan vegyenek át dolgokat tőled. Tavasszal veszélyeztetett terhes lettem, nem tudtam megoldani, hogy elmenjek a lányomért (8éves volt akkor) a suliba. Itt még járnak a szülők a gyerekekért akkor, még később is. Ő félt is egy kicsit a közlekedéstől, de a család miatt megpróbálta. Én sajnáltam, féltettem, de végül legyőzte a félelmét, azóta is egyedül jár haza, és már élvezi is, hogy nagylány, hogy ügyes, hogy szabadabb.


Szóval egy kis megerőltetés nem árt meg nekik, persze nem a túlterhelésről beszélek. Csak arról, hogy ők is a család részei, és ha nehezebb, akkor mindenkinek nehezebb.

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 10:53

A depresszió komoly betegség. A kívülállóknak dühítő, mert szervileg semmi baj nincs. Ha azt akarod hogy meggyógyuljon, és ismét a család támasza legyen, akkor jó orvos, jó pszichológus és elfogadó környezet kell a számára. Sok évig. Nem egyeszerű. Apámat olyan 42-43 éves kora körül kapta ez el. Hát nem volt egyszerű, volt olyan időszak, hogy naponta jött a mentő, vagy hónapokig kórházban volt. Néha anyám is kivolt, meg nehezen vette ő is, hogy "nem igaz, hogy nem tudod magad összeszedni". De aztán lassan megértette, hogy ez nem így néz ki.. Aztán apám meggyógyult, utána még 20 évet ledolgozott, teljesen el tudta hagyni a gyógyszereket. Néha egy-egy rosszabb hónap még volt utána, de meggyógyult, ma is, nagypapaként is támaszunk..


A gyerekekre amennyire lehet, kérj segítséget. Pl.: Otthon segítünk alapítvány, vagy szomszédok, vagy akit lehetséges.. Meg menjenek szépen intézménybe, oviba, bölcsibe, suliba, stb.. Ha van más bajotok, nehogy belemenj ebbe a "csak akkor vagyok jó anya, ha 24 órát mellettem van a gyerek".


Viszont, azért nehogy úgy érezzék, hogy akkor ők most nem fontosak. Erre nem a sok "együtt szenvedett" idő a jó, hanem az együtt töltött. Legyen 1-2 naponta 1-2 óra, amit csak velük töltesz, sétálsz, és akkor 100%-ig rájuk figyelj. Akkor is, ha nyavajog anyád, nyűgös a férjed, vagy éppen nem lehet mozdulni a koszos edénytől.. Ha kell, akkor menjetek ki a házból, sétálni, leülni valahova, vagy éppen együtt mozogni. A lényeg, hogy ez csak az övék legyen ez az idő.


A férjeddel nem tudom, mi a baj. Nem tudom, hogy lehetséges-e munkahelyváltásban, vagy ilyesmiben gondolkozni.. Viszont próbálj meg ne most elpártolni tőle. Tudom, hogy nem ezt akarod, de nehéz ilyenkor, hogy ne menjenek a dolgok a kapcsolat rovására.


És nem szégyen pszichológusi segítséget kérni, családterápia menni.


Alapvetően segíteni senki sem tud, csak magatokon tudtok segíteni, ha megpróbáljátok másként látni, másként rangsorolni a problémákat.


De teljesen megértelek, ez tényleg nagyon nehéz, nem csoda, hogy kivagy, akárki akármit is fog ide írni..

10. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 3. - Gota)
2013. dec. 19. 10:52
Dettó!Ha nem akar az ember megbolondulni,csak azt az egyet teheti,amit te is írtál,és éppen ezt írtam tegnap valakinek(olvasd vissza,ha érdekel)felállni és megrázni magad!Valaki nyithatna egy ilyen klubot
9. patapucs (válaszként erre: 1. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 10:51

Anyámnál hasonló volt a helyzet.

3 gyerek, lakáshitel, férj napi 12 órát húzott le hétvégén is és minden anyura maradt. Apu ha hazajött evett, ült és aludt.

Aztán nagymamám és nagypapám is rákos lett és anyu ápolta a papát is (mama a másik lányához ment lakni - nem indokolnám, hogy miért, fura mamám volt).

Hogy hogyan vészelte át azokat az éveket ami kb. 10-15 évig tartott??

Antidepresszánssal. A mai napig is szedi, csak kisebb adagot. A sanax sokszor jól jön - én is szedtem egy rövid ideig a válásom idején.

8. manó2000 (válaszként erre: 5. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 10:51
Igen, úgy nem lesz egyszerű. Nincs testvéred? Aki egy kicsit segítene?
7. manó2000 (válaszként erre: 1. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 10:49

Sziasztok!


Ismerős a téma. Szerintem nagyon nem tudsz mit tenni, minthogy megpróbálod lazábban venni. Túl kell élni, minden megoldódik valahogy.

6. Mókuska_57 (válaszként erre: 4. - E74b8e1a7f)
2013. dec. 19. 10:49
Igen. 3, 9, 11.
5. Mókuska_57 (válaszként erre: 2. - E74b8e1a7f)
2013. dec. 19. 10:48
Elhoztam kicsit, hátha összeszedi magát az unokái között. Most 6-an vagyunk 2 szobában.
2013. dec. 19. 10:44
Gyerekek oviban, suliban? Mennyi idősek?
3. gota
2013. dec. 19. 10:44

Nemtom, de ha valakinek van valami jó ötlete, arra én is vevő vagyok. Szerintem a családok/párkapcsolatok 90%-ánál ez van... Mindig nekünk kell megoldani mindent... És néha bele tud fáradni az ember.

Mostanában már nagyon közel álltam én is a kiboruláshoz, de aztán egyszerűen megráztam magam és mentem tovább. Én csak ezt az egyet tudtam kitalálni.

2. e74b8e1a7f (válaszként erre: 1. - Mókuska_57)
2013. dec. 19. 10:43
Miért éltek anyukáddal együtt?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook