Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kihúzom a kád dugóját és a fürdőszoba közepén feljön a víz. Mitől? fórum

Kihúzom a kád dugóját és a fürdőszoba közepén feljön a víz. Mitől? (tudásbázis kérdés)


2023. febr. 6. 12:18

A kérdező posztjára reagálva: a padlóösszefolyó dugulását többnyire a rákötött vezetékből (mosdóból, fürdőkádból) származó mosószer maradványok okozzák, de az is előfordulhat, hogy a rács lyukacsain keresztül egy-egy apró tárgy került bele. A duguláshoz sokszor, jellegzetes bűz társul hozzá, ami összetéveszthetetlenül jelzi, hogy duguláselhárításra van szükség.


Első lépésbe, takarítsuk ki alaposan az összefolyót, használjunk gumikesztyűt, mert sokszor sorjás a belseje és sérülést okozhat. Ezután a bűzelzáró könyököt vagy buborékot távolítsuk el és mossuk ki. A következő lépésben, szükségünk lesz egy hosszabb slagra vagy csőre, aminek segítségével víznyomást tudunk engedni a padlóösszefolyó elfolyó csövébe. Ha szerencsénk van, a zuhany gégecsöve éppen elér addig, ilyenkor vegyük le a tusolófejet. Az erős vízsugár sokszor képes elmozdítani a dugulást okozó szennyeződést, lebontani azt kisebb darabokra és átjárhatóvá tenni a padlóösszefolyó csövet.


Ha továbbra sem javult a helyzet, akkor kézi csőgörénnyel is próbálkozhatunk. Általában rövid szakaszról van szó ezért, egy-két méteres spirál is elég lehet. Ahonnan eltávolítottuk a bűzelzáró egységet abba az irányba kell haladnunk, ide lesz szükséges a kis csőgörényt betolni, és ott mozgatni. Ha szerencsések vagyunk pillanatok alatt végezhetünk a dugulással. Ezután 1 nagy fazék forró víz és végeztünk is.


A cikk forrása: [link]

2010. máj. 26. 21:31
Én már jártam úgy, hogy a felújítás során a burkoló belekotort törmeléket, csemperagasztót, stb. Húzz gumikesztyűt, és nyúlj le a szifon aljáig ( ahol feljön a vized ), lehet hogy találsz ott darabos dolgokat, szedd ki. Önthetsz bele lefolyó tisztító folyadékot, sósavat, domestost, persze ne egyszerre :-))) Én egy kis nyeles kefével szoktam kisikálni, utána folyatom a vizet kicsit, és mindig jó. Ezt próbáld meg, addig no szerelő, mert az lehet hogy kalapáccsal kezdi :-)))
26. mreich (válaszként erre: 24. - Zsanky)
2010. márc. 4. 12:22
Mi meg most beáztunk felülről :-((( Megvan a nyári program: újra festés. De örülök!
25. zsanky (válaszként erre: 16. - Náíma)
2010. márc. 4. 10:39

Kedves Naíma!

Folyékony szappant használunk, és a mosógépem sem a fürdőben van, mert túl kicsi lenne a hely. Már tudom, hogy a cső lejtésével lehet a gond, csak nagyon bosszant, hogy megbízunk a "mesterekben", akiknek érteni kellene a szakmájukat.

Hát még ha tudnátok, mik történnek az átalakítások után.... tiszta röhej.

24. zsanky
2010. márc. 4. 10:36

De most megint verjük fel a fürdőszobát?

Kiakadok. Viszont ez az állapot sem tűrhető. Ha a gyerekek kihúzzák a dugót és a fürdő medencévé válik.

23. zsanky (válaszként erre: 22. - Mreich)
2010. márc. 4. 10:35

Szerintem is ez lehet a baj. Kapirgászhatok én benne, nincs változás. Meg már írtam, nem most kezdődött, tehát nem a hó meg sok csapadék, amúgy is kp-i szennyvízhálózat van.

Amúgy is érzékünk van ahhoz, hogy megtaláljuk a "legjobb" szerelőket. Mondtam is a férjemnek, ezután mindent mi fogunk csinálni, akkor legalább nem fizetünk a sz.rért.

22. mreich (válaszként erre: 7. - Zsanky)
2010. márc. 3. 16:40
Ha minden tiszta, felújított, akkor lehet, hogy valamit nem jól számoltak ki, a cső lejtését, vagy az átmérőt. Nálunk is szokott lenni, pedig ki van tisztítva :-( Mondig figyelni kell, nehogy egyszerre sok víz menjen.
21. SF
2010. márc. 3. 16:11
El van dugulva középen. Vedd le a fedőt, és egy használaton kívüli fogkefével kavargássz a lében. Nekem ilyenkor mindig egy nagy csomó haj szokott kijönni. Ha ettől nem javul meg, hívj szerelőt!
2010. márc. 3. 16:08
milyen emésztő?
2010. márc. 3. 13:10
szerintem az emésztő van tele, a hó is olvadt és nem tud lefolyni!
2010. márc. 3. 13:08
dugulás!
2010. márc. 3. 12:26
ugyanez van nálunk jelenleg.ki csö görényeztük már de igy is fel jön.
2010. márc. 3. 11:41
A lefolyódnak nincs fedele?Mert akkor te is kitisztídhatod!Nálunk is volt már ilyen,de én ki szoktam tisztítani kézzel,ugyanis a sok szappan,és a mosópor ott lerakódik,és megkeményedik!Próbáld meg!
15. zsanky
2010. márc. 3. 11:35
A vízvezeték szerelőt meg kinyuvasztom.
2010. márc. 3. 11:34
dugulás miatt van a víz visszafolyás
13. bige
2010. márc. 3. 11:32

nálunk a csőgörény megoldotta a problémát.

ugyanez volt, konyhában nem ment le, aztán a fürdőben jött fel.

a csőgörényen kívül - nem jó a cső lejtése a fürdőben - mondta a szaki, így többször elő fog fordulni.

12. zsanky
2010. márc. 3. 11:27
Köszi a válaszokat! Megyek és szólok is a férjemnek... :-)
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - Vigyorex6)
2010. márc. 3. 11:27
Ha nincs csatornázás (bár nem tudom lakás vagy családi) akkor szippantás!
10. dzsigg (válaszként erre: 9. - Zsanky)
2010. márc. 3. 11:27
Lehetseges.Ja azt elfelejtettem irni,hogy nekünk a konyhaban a lefolyo is rasegitett arra hogy a fürdöben nem menjen le a viz.Egy kis etelmaradek,vagy valami lefolyik,aztan annyi...
2010. márc. 3. 11:26
A felújítás után szinte azonnal jelentkezett. Akkor is dugulás lenne?
2010. márc. 3. 11:26
Tuti dugulás!
2010. márc. 3. 11:25
Légyszi segítsetek! Nemrég újítottuk fel, de már kivagyok tőle. Én csak egy fél cm-nyire húzom félre a dugót és 15 perc míg lefolyik a víz. A gyerekek fürdés közben tegnap is kihúzták véletlenül és úszott minden. Nem lenne jó a lefolyó lejtése?
2010. márc. 3. 11:25
4 valasz ugyanabban az idöpontban,ugyanaz a velemeny:)
2010. márc. 3. 11:24
Lehet el van dugulva a lefolyócsó.Nálunk akkor szokta ezt csinálni.
2010. márc. 3. 11:24

Dugulas?

Nekünk akkor volt ilyen amikor rengeteg hajam ment le a lefolyon.

2010. márc. 3. 11:24
eldugult a lefolyó, vagy kint az emésztő telt meg!
2010. márc. 3. 11:24
A lefolyódban dugulás van. azt meg kell megszüntetni. Nálam is volt ilyen.
2010. márc. 3. 11:23
Kihúzom a kád dugóját és a fürdőszoba közepén feljön a víz. Mitől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook