Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kihullott a szőre egy ponton. Mitől lehet? fórum

Kihullott a szőre egy ponton. Mitől lehet? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 22. 10:26
Bármi lehet. Meg kell nézetni. Akár valami ételtől is.
5. yasamano (válaszként erre: 4. - Ittmost)
2013. febr. 20. 20:49

Lehet, hogy igazad van, bár én eddig csak rühatkáról hallottam, meg azt láttam a saját macsekunkon. Nem nagyon tudok rüh vírust elképzelni, hiszen a rüh egy bőr alatt élő parazita.

Rákerestem, ezt találtam róla:

(másnéven: scabies, atkafertőzés, rüh)

A rühesség (scabies) atkafertőzés, mely apró, vörös kiütéssel és igen erős viszketéssel jár. Okozója a Sarcoptes scabiei nevű atka. A fertőzés közvetlen érintkezéssel emberről emberre terjed, gyakran az egész családban. Az alig látható atkák gyakran együttalvás során szóródnak szét. A ruházat, az ágynemű és más közös tárgy ritkán terjeszti, mivel az atkák élettartama rövid, és a szokásos mosás elpusztítja őket. A nőstény atka alagutat fúr a bőr legfelső rétegében, és petéket rak a járatba. A fiatal atkák (lárvák) azután néhány napon belül kikelnek. A fertőzés heves viszketést okoz, feltehetően az atka kiváltotta allergiás reakció miatt.


Esélyesebb lesza gomba.

4. ittmost (válaszként erre: 3. - Yasamano)
2013. febr. 20. 20:25
A rühnek 2 fajtája van,asszem az egyiket atka okozza,a másikat vírus?az egyik nem viszket,de hamar elromlik,és nehezen gyógyítható-én így tudom.
3. yasamano (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2013. febr. 20. 20:20

A tengerimalacomnál gomba okozta, Nizoral samponnal kellett fürdetni, és Nizoral kenőccsek kenni.

Nem tudnád megmutatni állatorvosnak?

Ha rühös lenne, akkor rettenetesen vakarózna.

2. ittmost (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2013. febr. 20. 16:40
Azt hiszem,a rühatka okoz ilyet,kutyáknál legalábbis.mielőbb mutasd meg orvosnak.
2013. febr. 20. 15:09

1 éves a dzsungáriai törpehörcsögöm (kislány) és a napokban vettem észre hogy a hátán középen egy ponton kihullott a szőre. Nem vakarózik többet mint amennyit egyébként szokott, nem is érzékeny neki az a terület, a szőre is fényes és szép attól az 1 ponttól eltekintve. Fizikailag is teljesen rendben van, eszik-iszik rendesen.

Mitől hullhatott ki mégis a szőre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook