Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kihagyja a varrógépem az öltéseket. Mit lehet tenni? fórum

Kihagyja a varrógépem az öltéseket. Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


21. syria (válaszként erre: 20. - Ficánka5)
2014. júl. 14. 18:02
Márkaszerviz ide, márkaszerviz oda: nagyon nehéz jó szakit találni pl. varrógép ügyben. De nem szabad feladni!
2014. júl. 13. 14:34
Írnod kellene a márkaszervíznek, vagy felhívni őket. Azoknak tudni kellene még a presztizs kedvéért is, ha nincs garancia akkor is. Nekem még minden esetben segítőkészek voltak.
19. syria (válaszként erre: 15. - 8ff1d4cebe)
2014. júl. 13. 10:38
Basszus! Varrógép alkatrészt kalapálni??? :( Tényleg jó, hogy van másik géped.
2014. júl. 13. 05:22
Ha a tű hegye ha azonnal sérül ahogy le érne, akkor az orsó ház van lent elállítódva és bele ütközik, az is okozhat gondot! Ami gondot okozhat van olyan anyag aminek nem mindegy milyen tűvel varrod mert az anyagtól függ! Van olyan anyag amit csak stretch tű használatával lehet varrni! A síma tűvel teljesen kihagyja az öltéseket!
17. t.Ili (válaszként erre: 14. - 8ff1d4cebe)
2014. júl. 13. 00:10

fogj egy új tűt,és a sima varráshoz való talpat tedd be. Azt remélve, hogy ezt így nem csorbítja ki.Ha így jó, akkor valószínűleg hasonó a problémánk.

Nekem lucznikom van, és ha a cikkcakkoláskor a másik talppal nagy az öltésszélesség, pont így csinál mint neked. Én már tudom, nem szabad a legnagyobb szélességre állítani, mert tű bánja, és ha horgas a tű, nem veszi fel rendesen az alsó szálat

2014. júl. 12. 22:09
Nalam is volt ilyen, az also cerna meg vmi feszesseg problema volt, azota okes :)
2014. júl. 12. 21:15
Ez már a második szerelő. Az első nagyon szépen beállította a programokat. De akkor is max 2 hétig varrt jól. Akkor elvittük ehez a szerelőhöz mert eltört a tűlemez. Mondta csak elhajlott kikalapálta. De lemonditt róla. Már nem sok emberke van aki sterel ilyesmit a városunkba. Még jó hogy van másik is amivel elboldogulok.
2014. júl. 12. 21:12
A szerelő mondta hogy kileng valami . Gondolom ami a tűt tartja.De eddig próbálgattam. A tűt is igazgattam. Teljesen fent van a helyén. De épp azt néztem higy össze vissza van állítva a programja szerintem. A cikk cakkot írtó rondán varrja. A bobinon is állítottam a csavaron. Semmi változás. Lapos a tű szára.
13. siss27
2014. júl. 12. 20:00

Azt írod,hogy varrás közben kileng benne valami alkatrész.Hol?

Valószínűleg alul akad bele a tű valamibe,ami kicsorbítja.Milyen tű való bele?Teljesen kerek a szára vagy félig lapos?Mert könnyen lehet ferdén belerakni,hogy a tű foka nem áll jól.

2014. júl. 12. 19:51
Szerintem a tű nem jól van beállítva. Teljesen told fel a helyére, kicsit mozgasd meg mielőtt rögzíted. :)
11. era06 (válaszként erre: 9. - 8ff1d4cebe)
2014. júl. 12. 19:34

mégsem jó minden

-a hegye kitörik hamar, mert valamibe beleütközik.

-nem pont középen megy lyukba a tű

vagy az alsóval ütközik, azon pedig látszanak a karcolás nyomok.

Ilyen tűvel nem lehet varrni

2014. júl. 12. 19:12
Pamutvászonnal dolgozom álltalában. 70-es tűvel.Annak jónak kellene legyen igaz? A cérna pedig 120-as.
2014. júl. 12. 19:11
Ja még annyi a tűre,hogy kicserélem és pillanat alatt a hegyét kicsapja vagy nem tudom mert olyan csikarós lesz a hegye.Alig próbálom ki :-(
2014. júl. 12. 19:08
Mindenkinek köszönöm.Ezeket mind megnéztem. Úgy gondolom jó minden. Köszönöm mégegyszer.
2014. júl. 12. 18:36

az orsótoknál van 1 pici csavar. azon kell állitani,és akkor nem hagy ki varrást!

néhány miliméter is elég ahhoz,hogy ne varjon jól.


a szerelők rendszerint ezt nem figyelik!


sok sikert!

6. syria (válaszként erre: 3. - 8ff1d4cebe)
2014. júl. 12. 18:22
Nekem régi orosz csotrogányom van, az is szokott ilyet csinálni. A megoldás: ellenőrizni a fonalfeszítést (ezt pl. a bobinnál lehet megtenni); illetve gondosan ügyelni kell arra, hogy az alsó és a felső szál azonos spulniról való legyen.
2014. júl. 12. 18:20

Szia! Nekem Singer Inspiration van. Megnéztem a kiskönyvet.


Az öltéskihagyásra a következőket írja:

-A tű nincs teljesen a fent a tűszorítóban

-A tű görbe vagy tompa. Cseréljen tűt.

-A gép nincs helyese beállítva.

Ellenőrizze, hogy az orsótok megfelelően helyén van-e.

Ha ezeket megnézted, akkor esetleg a javaslatom még, hogy azt is nézd meg, hogy, hogy az anyaghoz megfelelő-e a tűd.

Más ötletem nincs. Sok sikert!:)

2014. júl. 12. 17:58
Jóhelyen van a tű :-(
2014. júl. 12. 17:57

Sziasztok van egy

Naumann varrógépem,és kihagyja az öltéseket így nem lehet szépen varrni vele. Volt már szerelőnél és az eszem megáll azt mondja nem tudja megcsinálni kifog rajta. Varrás közben kileng benne valami alkatrész és azért hagyja ki. Valakinek volt már ilyen? Nagyon bosszant hiszen azt mondják elnyűhetetlen ez a tipus :-(

2014. júl. 12. 17:56
Az én gépemen ilyenkor a tű volt lecsúszva a helyéről.
2014. júl. 12. 17:53
Kihagyja a varrógépem az öltéseket. Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook