Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kificamodott bokával ami fáj mit csináljak? fórum

Kificamodott bokával ami fáj mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 21. 20:25

Nekem pont 3 éve volt, névnapi ajándék, amikor sötétben szálltam le a buszról, és mélyedésbe léptem, tűsarkúban, a buszsofőr Ő maga vitt be a balesetire, mert pont akkor végzett, és kocsival bevitt...


Bokaficam volt, amire heparinos gélt írt fel, borogatással, és fáslival, az első kezelést ott adták, mert mondta a traumatológus, hogy a bokaficamnál vérömleny keletkezik az ízület körül, és attól fáj annyira, és a heparinos géltől ahogy ment szét a vérömleny a lábamban, csupa véraláfutás lett a lábfejem, és a bokám...


Valamivel több, mint egy hét alatt lement a vérömleny, de én már másnap lapos cipővel óvatosan mentem a dolgomra, lassan, óvatosan...



De akkor ezért van, hogy valóban ezzel a lábammal sokszor kificamodik most is...

Ugyanis mindig megjegyzem, hogy Murphy törvénye, hogy az ember mindig azt a testrészét üti be, amivel már volt valami... :))

2010. márc. 21. 20:16
Elfelejtettem hozzátenni: - Sajnos ezek után a bokád hajlamos lesz a kificamodásra,sokkal hamarabb megbicsaklik a megnyúlott szalagok miatt. Ügyelj az útegyenetlenségekre és a magassarku cipőkre !
2010. márc. 21. 20:13
Mindenki jót és igazat írt. Ezeket add össze és ezek szerint cselekdj,hogy mielőbb rendbe jöjjön, de fájni sokkal tovább fog !
2010. márc. 21. 20:01
rándulásra ficamra való krém(rengeteg van)+fásli és szigorú pihi.Ha túlerőlteted csak rosszabb lesz!!
2010. márc. 21. 19:44

nekem nemrég volt, és nagyon letolt az orvos, hogy nem azonnal mentem, mivel 1 nap múlva már úgy bedagad, hogy már nem tudják gipszelni...

a gipsszel 2 hét alatt rendbejött volna, így meg 6 hét volt.

és semennyit se szabad terhelni, tehát fekvés és a család ugráltatása :)


a borogatás meg hideg legyen, ne meleg.

2010. márc. 21. 19:32
borogasd, polcold fel, és holnap doki
2010. márc. 21. 19:27
Mindenképp orvos, addig szerintem ne fáslizd amíg nem tudni nincs e más baj!Jól felpóckolni, nem terhelni!
2010. márc. 21. 19:22
Enyhe ecetes borogatás, ettől hamarabb elmúlik a véraláfutás, jól befáslizni és minél többet vízszintesen tartani. Jó ideig fog fájni...
2010. márc. 21. 19:22
Holnapig pihi,holnap röntgen...aztán kiderül mi is az ami....
2010. márc. 21. 19:21
a doki nem árt a szalagszakadás tényleg komoly eshetőség és eléggé fáj is :( a felpolcolás is segít egy darabig
2010. márc. 21. 19:19
Borogasd, polcold fel! És menj orvoshoz, mert lehet szalagszakadásod is! Mint nekem..
2010. márc. 21. 19:17
Kificamodott bokával ami fáj mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook