Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiegyenesedett nyaki lordosis, ez súlyos? fórum

Kiegyenesedett nyaki lordosis, ez súlyos? (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 1. 22:59

Sziasztok!

Nekem is kiegyenesedett a lordózisom,már 4 éve vannak kellemetlen nyaki fájdalmaim.A lordózis a normál nyaki görbületet jelenti,ha oldalról nézzük a nyaki gerincet,akkor egy kicsit elöre domború.Ha ez a görbület elsimult, vagy átmegy ellentétes irányú görbületbe (szkifózisba) az sok baj forrása lehet.

Az rtg nagyon nem elég,mert nem mutatja a lágy részeket,porckorongot, szalagot, ideggyököt stb.

Az rtg nekem is csak ennyit mutatott, de amikor elmentem mr-re kiderült,hogy három porckorong kiboltosulásom (protrusiom) van, ami a sérv elöfutára.Nagyon sokat kutattam,ismerkedtem a gerinccel,hogy megtudjam mi is a bajom.Kutakodás közben találtam meg a porckorong.hu honlapot. Itt rengeteg infót

talaltam.Nyaktorna,de nem mindegy,hogy milyen,mert ártani is lehet vele.Ennek a honlapnak a föoldalán van egy tartalom jegyzék,ez szinte mindent megválaszol.A szédülést is.Van ingyen letölthetö anyaguk is.Üdv.Kata

2014. szept. 26. 13:20
Nekem most MR -re kell mennem ezzel.szédülök,fáj a nyakam,nyomást érzek a fejemben.
10. 3f51e66d67 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. márc. 9. 12:35
Ha legközelebb megyek hozzá megint megmondom neki.
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - 3f51e66d67)
2014. márc. 9. 09:23
Kizárt dolog, hogy gyógytorna nélkül ez javulhat
8. 3f51e66d67 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2014. márc. 9. 07:32
Mikor elösször voltam nála megkérdeztem hogy gyógytorna nem kellenne e?Azt mondta hogy nem.Szerintem magyarul letojta mi a bajom.Sajna elég mozgásszegény életet élek talán ettöl is lehet ez a fülzúgás,nemtudom.
2014. márc. 8. 20:03
gyógytorna?
6. 3f51e66d67 (válaszként erre: 5. - 9bbc382386)
2014. márc. 8. 17:12
Doppleresre még nem küldött el.Nekem is az estékkel van gondom,de hál isten annyirra nem zavaró.De attól félek hogy rosszabbodni fog majd.Nekem mást nem mondott a doki,de vissza megyek hozzá.
2014. márc. 8. 16:59

Nekem is hasonló problémám van, voltam nyaki gerinc röntgenen,és még áprilisban megyek nyaki doppleres vizsgálatra.

Hallásvizsgálatom rendben,és ránézésre is rendben.

Pajzsmirigy alulműködésem van 5 éve(derült ki ) és azt mondta a fülészdoki hogy gyakori azoknál a hölgyeknél,

de mondom még nyaki doppleres vizsgálat van hátra és a kiértékelés,mert a leleteim nála landoltak közvetlen,és még nem mentem vissza ez miatt az egy vizsgálat miatt.

Kíváncsian várom mit mondanak mások is.

Éjszakai inkább ez aprobléma nálam,és kizárólag a jobboldalon.

2014. márc. 8. 16:52
sziasztok.zúg vagy nem is tudom hogy mit mondjak rá a jobb fülem.voltam fülésznél azt mondta a fülemmel minden rendben.nyaki gerinc röntgen:nyaki lordosis kiegyenesedett.elküldött fizikóra a nyakammal.de semmi változás.mit tegyek?
3. 3f51e66d67 (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2014. febr. 15. 07:58
Nem tudom.nyaki gerinc röntgenre küldtek és ez lett a röntgen eredmény.c gerinc:nyaki lordosis kiegyenesedett.nyaki bordák nem láthatók stb.zúg a fülem is.de az eredményt majd csak jövőhéten értékelik.
2014. febr. 14. 16:43
Összecsontosodott?Vagy mi történt?
2014. febr. 14. 16:24
nyaki lordosis kiegyenesedett ez súlyos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook